Když se váš latinx latin ex jmenuje LatinoAlternatino

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
51 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:53
Počet zobrazení:3 821

S těmi moderními termíny to někdy může být dost záludné. Zvlášť když má váš latinx latin ex latino jméno Latino. Nechápete? To nevadí. Na téhle party to taky spousta lidí nedává.

Poznámky k překladu:
Aby byl do co největší míry zachován vtip, český překlad není úplně vždy správně česky. Pojmy latinx a latin (a v některých případech latino) by se správně překládaly spíš jako latinskoamerický.
Latinx je anglický genderově neutrální neologismus, který se používá pro lidi ve Spojených státech s latinskoamerickou kulturní či etnickou identitou. Přípona -x nahrazuje mužskou příponu -o (latino) a ženskou příponu -a (latina).

 

Přepis titulků

A ukázalo se, že to byly muňky. To pro ni bylo fakt trapný. Panebože, my o tvé ex, nedívej se, ale můj ex je tady. - Ten hezkej? - Jo. LATINO, LATINX LATIN EX Páni. Máš latin expřítele? Jo, ale správně se teď říká latinx. - To jsem řekl, tvůj latin ex. - Ne, už se neříká latin, ale latinx. - Jo, páč je tvůj ex, ale předtím byl…

- Taky latinx. - Jak mu říkáš teď? - Latino. - Aha, to už se ale nemá říkat. - To jo, ale jeho jméno je Latino. - I moje jméno Eduardo je latino. - Ne, jeho jméno je Latino. - Jak se ale jmenuje? - Latino. - Jako je Eduardo latino. - Ne. - Ne, Eduardo je latinx. - Ne, on je tvůj latin ex. Ne, je můj latinx ex. - Jste se rozešli dvakrát? - Ne, jednou, ale je můj latinx ex. - A jeho jméno je…

- Latino. Dobře, tak… Tak proč jste se rozešli? Jednou si dal tex-mex s kámošem jménem Rex, co pracuje jako expert pro SpaceX, a zapomněl si iPhone X. Napsala mu jeho ex Alex, co dělá efekty pro film xXx. A ta chce skvělej sex, žádnej latex, když k ní přijde expres. A já se teď léčím s herpes simplex. Kdo?

Latino. Ne, ne, dobře, díky, měj se. A na*er si, latino jméno. No jo. - Je to jenom Latino. - Vlastně se teď říká latinx. - Panebože. - Neříká! Ano, říká. Čau.

Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to praktické v situacích, kdy je potřeba šetřit místem třeba kvůli omezenému místu či počtu znaků. Místo "Manžel/ka se se stal/a vdovcem/vdovou." napíšu "Manželx se stalx vdovx." (Samozřejmě ne v češtině.)
Je to blbost, když se bavím o jednom člověku, o kterém vím, že je muž.

00

Odpovědět

Nejvíce se mě vždy na netu líbí, jak se vůči označení latinx ohrazují latinoameričané, jelikož je to nesmysl jazykově a i jim to zní uměle a divně. :D

12

Odpovědět

"Latinx je anglický genderově neutrální neologismus, který se používá pro lidi ve Spojených státech s latinskoamerickou kulturní či etnickou identitou. Přípona -x nahrazuje mužskou příponu -o (latino) a ženskou příponu -a (latina).
"
chore

82

Odpovědět

Jen kdyby existovaly jiné samohlásky než "o" a "a"...

11

Odpovědět

+ErichScrubs Im Dominican!
hned mi to pripomenulo toto...
ony su hrde na to, ze su latinas, a nejake pizdy so zelenymi alebo modrymi vlasmi to nezmenia

31

Odpovědět

Američané nikdy nebyli dobří v zeměpise a etnografii.

Jako ' Dutch' označují Nizozemce, nikoli Němce.

04

Odpovědět

Odpovědět

???

33