Bee Gees – I Started a JokeHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:158
Počet zobrazení:7 086

V pondělí 20. května to byl rok, co svět opustil zpěvák kapely Bee Gees Robin Gibb. Tak, jako jej loni poctil vzpomínkou bakeLit, i dnešním hudebním klenotem si na tuto slavnou kapelu na okamžik zavzpomínáme. Pro mnohé jsou dnes Bee Gees synonymem disko hudby 70. let. My se však podíváme na začátek jejich kariéry, na smutnou a textem velmi zajímavou skladbu I Started a Joke, která se v roce 1968 objevila na jejich albu Idea. Robin Gibb se zdráhal vysvětlit, o čem text vlastně je. Vyjádřil se, že každý si jej musí interpretovat sám. V roce 1995 přišla s úspěšnou cover verzí kapela Faith No More, vlastní verzi ale nabídli například i The Wallflowers.

Přepis titulků

Pověděl jsem vtip, který rozplakal celý svět. Jenže jsem nevěděl, že ten vtip byl na můj účet. A tak jsem se rozplakal, což rozesmálo celý svět. Kéž bych býval věděl, že ten vtip byl na můj účet.

Podíval jsem se na nebe a rukama si zakryl oči. Spadl jsem na zem a proklínal se za to, co jsem řekl. A nakonec jsem zemřel, což celý svět probudilo k životu. Kéž bych býval věděl, že ten vtip byl na můj účet.

Podíval jsem se na nebe a rukama si zakryl oči. Spadl jsem na zem a proklínal se za to, co jsem řekl. A nakonec jsem zemřel, což celý svět probudilo k životu.

Kéž bych býval věděl, že ten vtip byl na můj účet, že ten vtip byl na můj účet. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je tak nádherná píseň.
Podle mě význam spočívá v tom, jak člověku někdy celý svět nerozumí.. když je mu špatně, tak se raduje a naopak. Jak se někdy věci vyjmou z rukou, jaká je touha změnit, co bylo řečeno a co se změnit nedá. Je to strašně krásná, smutná a úžasně melancholická píseň..

270

Odpovědět

Díky za Bee Gees. A hlavně díky za ne-disco Bee Gees. Tahle kapela je můj protipól všem těm rádoby oldies fandům, kteří uznávají akorát Párply, Flojdy a Zepeliny a jak člověk řekne Abba, Simon a Garfunkel, Bee Gees obrací oči v sloup. A stačí pustit pár válů od Bee Gees typu World, To Love Somebody, Don´t Forget To Remember nebo legendární Massachusetts a velice se diví že to je taky od nich.

211

Odpovědět

písnička hezká, ale přece jen se mi víc líbí přezpívaná verze od Faith No More :-)

214

Odpovědět

Magenta JA TA MILUJEM.Krasna piesen a naživo ešte krajšia. Dakujem za preklad a Bee Gees FOREVER.

200

Odpovědět

"Bee Gees - I ..." Toto video již není k dispozici. Reelin' In The Years Productions, LLC si nárokuje autorská práva."

Nejde bohužel přehrát (youtube nezná bratra, tam se maže a blokuje jak na běžícím pásu).

190

Odpovědět

Dala jsem tam jiné video, snad chvíli vydrží :)

182