Looking Glass – BrandyHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:38
Počet zobrazení:2 640
„Brandy (You're a Fine Girl)“ je píseň z roku 1972 od americké pop rockové skupiny Looking Glass z jejich stejnojmenného debutového alba. Singl ovládl špici hitparády Billboard i tehdejší Cash Box Top 100 a udržel se na první příčce více než týden. V současnosti se píseň dostala znovu do povědomí díky soundtracku k filmu Guardians Of The Galaxy Vol. 2.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz V západním zálivu je přístav, kde denně kotví na sto lodí. Osamělí námořníci tam utloukají čas a vypráví o svých domovech. A v tom přístavním městě žije dívka, co v hospodě nalívá whiskey. Říkají, Brandy, nalej další rundu. A ona podává whiskey a víno. Námořníci říkají: „Brandy, jsi fajn holka. A byla bys dobrá žena. Jo, tvoje oči by dokázaly odloučit námořníka od moře.“ Brandy nosí řetízek z jemného stříbra ze severního Španělska.

S přívěskem, co skrývá jméno muže, kterého Brandy milovala. Přijel jednoho letního dne a přivezl dárky z velké dálky. Ale dal jasně najevo, že nezůstane. Žádný přístav nebyl jeho domovem. Ten námořník řekl: „Brandy, jsi fajn holka. A byla bys dobrá žena. Ale můj život, má láska, má paní, je moře.“ Brandy mu hleděla do očí, když vyprávěl své námořnické historky. Cítila příliv a odliv oceánu, viděla jeho hřmící slávu. Ale on vždycky říkal pravdu, Pane, byl to čestnej chlap.

A Brandy dělala, co mohla, aby to pochopila. V noci, když bary zavírají, se Brandy prochází ztichlým městem. A miluje muže, který tu není, stále slyší jeho slova… Slyší ho říkat: „Brandy, jsi fajn holka. A byla bys dobrá žena. Ale můj život, má láska, má paní, je moře.“

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skvělá píseň!

00