Kool & the Gang - Get Down on ItHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:204
Počet zobrazení:5 255

Prosluněné středeční ráno a s ním další hudební klenot = ideální kombinace na vkročení do nového dne! Dnes si dáme po delší době něco jiného, než na což jsme byli zvyklí doposud. Čeká nás několik krásných dní, tak je třeba jim dopřát ten nejlepší pozitivní začátek. Zaměříme se na funkovou legendu, která si říká Kool & the Gang, a její zřejmě největší hit Get Down on It! Info o skladbě a kapele jako vždy od Kariho. Get Down on It vyšel poprvé na albu s názvem Something Special v roce 1981. Song se vyšplhal až na 10. místo americké hitparády Billboard charts a v anglické hitparádě UK charts dokonce na 3. místo, což bylo nejlepší umístění ze všech písní kapely na tomto žebříčku. V písni uslyšíme typický rys této kapely, míšení popu a funku. Skladba byla také často coverována, ať už kapelou Blue či Westlife. Kool & the Gang je americká crossover skupina, která míchá R&B s disco, jazzem, funkem i soulem. Skupina byla založena v roce 1964 ve státě New Jersey, městě Jersey City. Do skupiny patří James "J.T." Taylor (vokály), Robert Bell (basa), Ronald Bell (tenor. saxofon), George "Funky" Brown (perkuse), Robert Mickens (trubka), Dennis Thomas (alt. saxofon) a Rick Westfield (klávesy). Kapela byla ve své době poměrně úspěšná. Jejich melodie se často využívají k samplování v hiphopu a muzice r'n'b. Kool & the Gang prodali za svou kariéru více než sedmdesát milionů nosičů, za něž získali třicet 31 zlatých a platinových alb. Hudba skupiny zazněla v úspěšných filmech jako Horečka sobotní noci či Pulp Fiction a hity jako Celebration, Cherish nebo Ladies Night ovládly na přelomu 70. a 80. let minulého století hudební žebříčky.

Přepis titulků

Co s tím uděláš? Chceš to rozjet? Tak řekni, co s tím uděláš? Chceš to rozjet? Tak co s tím uděláš? Hodláš to rozjet? Co to bude? Rozjedeš to? Řekni. Pojď to rozjet. Jak si chceš užít, když nechceš jít tancovat a stojíš jak přilepená ke zdi?

Odlep se od tý zdi! To mi pověz. Jak se hodláš bavit, když odmítáš jít tancovat a jenom koukáš do zdi? Odlep se od tý zdi, protože slyším, jak každý říká: Pojď to rozjet. Do toho.

Jestli to vážně chceš, musíš to cítit. Tak pojď to rozjet! No tak. Zlato moje. Hupsni na to. Povídám, lidi! - Co? - Co hodláte dělat? Musíte se naladit na správnou vlnu, jestli chcete, aby vaše tělo dělalo divy.

Tak pověz, zlato. Jak si chceš užít, když nechceš jít tancovat a stojíš jak přilepená ke zdi? Koukej se odlepit od tý zdi! To mi pověz. Jak se hodláš bavit, když tomu ani nedáš šanci a jenom koukáš do zdi? Odlep se od tý zdi, protože slyším, jak každý říká: Pojď to rozjet.

Co s tím uděláš? Chceš to rozjet? Tak co s tím uděláš? Koukej se odlepit od tý zdi! Tancuj, šup! Koukej se odlepit od tý zdi! Tancuj, šup!

Pojď to rozjet. Do toho. Jestli to vážně chceš, musíš to cítit. Tak pojď to rozjet! No tak. Zlato moje. Hupsni na to. Jak si chceš užít, když nechceš jít tancovat a stojíš jak přilepená ke zdi?

Odlep se od tý zdi! To mi pověz. Jak se hodláš bavit, když odmítáš jít tancovat a jenom koukáš do zdi? Odlep se od tý zdi! Poslouchej, zlato. Sama to víš, že když tancuješ, dokážeš svými pohyby všechny dočista ohromit.

Sama to víš, že když tancuješ, dokážeš všechny v sále doslova odrovnat. Pojď to rozjet. Do toho. Jestli to vážně chceš, musíš to cítit. Tak pojď to rozjet! No tak. Zlato moje.

Hupsni na to. Co s tím uděláš? Chceš to rozjet? Tak co s tím uděláš? Koukej se odlepit od tý zdi! Tancuj, šup! Koukej se odlepit od tý zdi! Tancuj, šup!

Pojď to rozjet. Do toho. Jestli to vážně chceš, musíš to cítit. Tak pojď to rozjet! No tak. Pojď to rozjet. A když už v tom budeš, rozjeď to naplno. Když tančíš, jsem z tebe paf. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

monkey business jako prase! dobry...

183

Odpovědět

Daleko větší hit od této kapely je podle mne tento: http://www.youtube.com/watch?v=3GwjfUFyY6M

180

Odpovědět

Neviem prečo niečo take nepustia do rádia , v tych rokoch boli vytvorene jedne z najlepsich pesniciek vratane tejto

180

Odpovědět

Pro ty kdo rádi ujíždějí na podobném stylu, tak doporučuji Was Not Was - Walk The Dinosaur (http://www.youtube.com/watch?v=vgiDcJi534Y)

180

Odpovědět

Ten obraz mám špatnej jen já, nebo se fakt replikuje ? :D

190

Odpovědět

Jedno slovo vystihuje túto pesničku najlepšie: BEST. Dakujem za preklad.

180

Odpovědět

Funky p*čo :D

180

Odpovědět

Masakr ... dneska jste to vystihli !!!

180

Odpovědět

Re Tlapa: Ahoj Petříčku..:D

182

Odpovědět

supééér věc,. díky za překlad za mě jasnejch deset,. tohle žeru.

182

Odpovědět

Krása :) 10/10 skupina na ktorej som vyrastal !

181

Odpovědět

Diki moc tu jsem neznala,
Co takhle nechat zpivat zase nejakou zenskou, dlouho tu nebyla zadna.

184

Odpovědět

Písnička skvělá, ale z toho klipu se mi vážně dělalo špatně. Připadal jsem si jak na tripu nebo jak v chybové hlášce windows... :-)

191

Odpovědět

klip, hotová zrůdnost, ale píšnička hotový skvost 10!!! :)

181

Odpovědět

a budou dalsi pisne? :) taky doporucuji World’s too black

181

Další