Tim de Wit na královském rautuNeděle s Lubachem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 46
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:83
Počet zobrazení:4 321

Arjen dnes zrekapituluje státní návštěvu ve Spojeném království, kterou nizozemský královský pár podnikl 23.–24. října 2018. Jak je možné, že tam byl jen jeden novinář, který pořád jen tlachá o jídle a nic důležitého neřekne?

Informační bonus:

Vilém Alexandr a Maxima – nizozemský královský pár
The Crown – seriál z roku 2016, který pojednává o životě Elizabeth II.
Sven Kockelmann – nizozemský novinář a moderátor, nesmlouvavý a kritický

Přepis titulků

Vilém Alexandr a Maxima teď byli na státní návštěvě v Londýně. Nejdřív bylo samozřejmě přivítání, tady je, jak se toho chopila Maxima. Dost trapné, ne? Skrčit se k menší hlavě státu, to se nedělá. Ještěže Vilém Alexandr protokol zná. Mnohem lepší. Král mohl i do parlamentu, kde ho oslovili v nizozemštině. Dámy a pánové, ať žije král!

Jo. Ti afektovaní Britové zní nafoukaně i v nizozemštině. Ať žije král. Ten chlápek je úplně crazy, kámo. Super šéfík, ten král. Nevím, co říkám, naučil jsem se to zpaměti, vůbec neumím nizozemsky, díky. Nějaký Brit taky pronesl něco zpotvořenou nizozemštinou. Chci vám poděkovat, že jste se i navzdory brzké hodině dostavili.

Jo, díky, že jsi dospával navzdory blízké rodině. Pšt, rodina spí, ty britskej troubo. Večer byl v Buckinghamském paláci raut a NOS tam jako jediná měla novináře. Na rautu byl i náš korespondent Tim de Wit. Time, právě jste vyšel, směl jste zasednout u stolu, jaké to bylo? Tohle je zpravodaj z Británie, Tim de Wit, který tam směl společně s panovníky, politiky a dalšími činiteli.

Známe ho jako seriózního novináře. Tak povídej. - Jaké to bylo? - Samozřejmě úplně mimořádné. Trochu jako kdybych se dostal do seriálu The Crown. Dobře, chápu, je to fakt mimořádné a jsi přece taky jen člověk, ale teď prosím novinářskou reportáž. Než jsme šli večeřet, mohli jsme královně potřást rukou, to pro mě bylo opravdu mimořádné. Fakt, že tam je, že tam je už tak dlouho.

Podívat se jí do očí, potřást jí rukou, to na mě udělalo dojem. Time, proto ty rauty pořádají, aby udělali dojem. O tom je celá monarchie. Reportér to může ignorovat, jít rovnou k věci, ale ne být jak nadšenej fanda! Ale Dionne Stax ten den taky nesnídala kritickou kaši. Koukejte, jak se tváří, když Tim povídá o rautu s královnou.

Seděl jsem až na konci tabule, nebyl jsem blízko královského páru. Moc hezké, Time. Jako v pohádce. Jak se dá takové těžké téma věrohodně ukončit? Time, ten oblek ti moc sluší, díky. Jeho reakce ten příspěvek docela shrnuje. Naštěstí si to NOS mohla opravit.

Tim byl další den hostem Astrid Kersseboomové. Ta byla novinářkou, když ti všichni ještě tahali kačera. Astrid, vyzpovídej ho, jen do něj. Královský raut, sám jste tam mohl být! Sám jste tam mohl být. Timík tam mohl, že jo. A hezký obleček jsi dostal, no ne? Astrid, jednu věcnou otázku, prosím!

Takže jste byl na tom rautu. Co jste jedli? Tak dost! Koukejte, jak to touží vědět. Takže jste byl na tom rautu. Co jste jedli? Co jste jedli? To je buřt, tak co jste jedli, Time? Nejdřív mořský jazyk s raky, hlavní chod bylo tournedos a pak čokoládový dort.

Dobře, zapsáno. Tady je shrnuto, jak nám tedy NOS přiblížila státní návštěvu. Tim de Wit byl jediný novinář, který mohl na ten raut. Nebyl tam nikdo z RTL, BNR nebo Volkskrant, jenom on. Proč? Vrchní mluvčí paláce požádal nizozemskou ambasádu o vybrání novináře, kterého pozvou. Ambasáda byla tak vstřícná, že jmenovala mě.

Příjemná náhoda a štěstí, že jsem mohl být u toho. To není štěstí a náhoda, Time. Jen jsi ten nejmíň kritický novinář, kterého znají. Přece tam nepozvou Svena Kockelmanna. Královno, k tomu dortu, přijde vám ta poleva jako dobrý nápad? Můžete prosím odpovědět? To neudělají. A Tim všude vykládal, jak to bylo úžasné. Jak je ta tečka, tam jsem seděl.

Smáli jsme se, vtipkovali... - Time, najedl jste se dobře? - Naprosto, mám to menu ještě v kapse. - Dobré ráno, Time. - Dobré ráno. Najedl jste se dobře? Hahaha, to jsem nepochopil. Já jsem o tom Timu de Witovi přemýšlel a něčeho jsem si všiml. Protože co říká on, by mohl říkat každý.

Time... jak můžeme vědět, že jsi tam vážně byl? Dokaž to. O čem se u stolu mluvilo, třeba. Víte, o čem tam mluvil Vilém Alexandr, nebo jste seděl moc daleko? Ne, byl jsem moc daleko. Jo, jo. Nerozuměl jsi jim, co? A máš vůbec nějaký důkaz, třeba fotku? Máte nějakou fotku?

Vyloučeno, byli absolutně proti tomu, takže nemám žádný důkaz, že jsem tam vážně byl. No, nemáš důkaz, co? Přitom nějaké fotky z toho rautu jsou. V novinách Trouw. V komentáři: Reportér Tim de Wit zrovna není na snímku. Zrovna ne, co? Přijde mi to nějak podezřelé. Vlastně Tim jeden důkaz má.

Na Twitter dal pozvánku. Bílý motýlek mám, boty vyleštěné. Čeká mě hodně speciální večeře. Ale já si myslím, že tu pozvánku potom někde našel a upravil ji. Ta pozvánka totiž nebyla pro něj, stálo tam T. de Wit. Asi se ptáte, jak jsem k tomu přišel. Vím, pro koho ta pozvánka původně byla. A je tu. Dámy a pánové, Tex de Wit!

- Texi, tys byl jako jediný na tom rautu? - Ano. - Jaké to bylo? - Samozřejmě úplně mimořádné. Ano. A co bylo nejlepší? Setkat se královnou Elizabeth. Stojíš v řadě, když jde kolem tebe, tak kývneš. Musíš počkat, až kývne zpátky, a až pak ji můžeš zvednout. - A máš důkaz, že jsi tam byl, Texi? - Jo, udělal jsem si selfie. Aha...

můžete ho vidět? - Texi, ještě mám otázku. - Ano? Najedl ses dobře? - Nechápu. - Taky ne. - Ale najedl ses dobře? - Ano, výborně. Mimořádné. Prvně mořský jazyk s raky, pak tournedos - a pak čokodortík. - Přestaň. - A kde jsi seděl, Texi? - Ano. - Ano.

- Ano, ano. To je ale zajímavé. Ten oblek ti moc sluší, díky. Tex de Wit, dámy a pánové! Líbilo se ti to? Odebírej tenhle kanál. Chceš-li si zaplavat, tak do kanálu skoč. Přeložila: Líza www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

This episode is weak.

51

Odpovědět

ROFL!

00