Noah And The Whale - 2 videoklipy

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:136
Počet zobrazení:3 700
Dnes se v pravidelném Alternativním okénku po delší době vrátíme k indie, tentokrát konkrétně k indie folku. Noah And The Whale jsou poměrně novou kapelou, která vznikla teprve v roce 2006 v Londýně. Jejími současnými členy jsou Charlie Fink (zpěv a kytara), Tom Hobden (housle a klávesy), Matt "Urby Whale" Owens (basová kytara), Fred Abbott (klávesy a kytara) a Matthew Petulla (bicí). Název kapely je prý odkazem na film Sépie a velryba (The Squid and the Whale) a jeho režiséra Noaha Baumacha. Své debutové album s názvem Peaceful, The World Lays Me Down vydali v srpnu 2008 a najdete na něm i píseň 5 Years Time, která se umístila v britské hitparádě v TOP 10. O rok později - po rozchodu Charlieho Finka s Laurou Marling, která předtím v kapele zpívala a hrála na kytaru - vydali Noah And The Whale koncepční album s názvem The First Days of Spring, které je napsáno právě o Lauře. Charlie se dokonce ujal režie filmu, který natočila kapela právě k tomuto albu. Na kapelu Noah And The Whale jsem narazil teprve minulý týden, ale od té doby mi doma její album Last Night On Earth, které vydala letos, běží neustále dokola. Tahle parta mě prostě dostala a doufám, že si získá i vás. Líbí se mi hlavně, že mají hodně často přímočaré texty, které vypráví nějaký příběh. Osobně nejsem zastánce písní, o kterých člověk říká, že jsou "zajímavé", protože existuje milion různých interpretací jejich textů a člověk si není jistý, jestli píseň vůbec pochopil. Noah And The Whale vám to řeknou pěkně na rovinu, ale stejně to spolu s působivou hudbou, ve které zaujme u většiny písní především kombinace houslí s piánem, funguje skvěle. Pro dnešek jsem si pro vás vybral již zmiňovanou 5 Years Time z debutového alba, v jejímž klipu uvidíte i uslyšíte Charlieho bývalou partnerku Lauru, a poté písničku Tonight's The Kind Of Night, která je pro změnu z alba zatím posledního. ;-)
5 Years Time
Tonight's The Kind Of Night

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejvíc asi mám rád LIFE GOES ON :D

180

Odpovědět

dani: Tak v tom případě splnil tenhle příspěvek účel. :-) Jsem rád!

180

Odpovědět

ta druhá písnička je naprosto skvělá, stáhla jsem si kvůli ní celé album a jak tak to poslouchám, mám novou oblíbenou kapelu ;)

180

Odpovědět

Tá druhá slabo pripomína Housa :) resp. http://www.youtube.com/watch?v=x2KRpRMSu4g&feature=related

180

Odpovědět

bez alternativniho okenka bych se na patek asi ani netesil :-) Po dlouhe dobe indie a opet super vyber od BugHera - 5 years time je paradni a jde do playlistu , jen tak dal ( 10 / 10 )

180

Odpovědět

ev: Zřejmě už tam není. Původní složení bylo jiné. Kromě Laury byli v kapele ještě dva další muži, i když na Last.fm je u obou psáno, že hráli na bubny/bicí.

180

Odpovědět

V seznamu členů nemáte nikoho u koho je napsáno ukulele, ačkoliv v první písni je hlavní nástroj, už tam ten člen neni, nebo jste jen zapoměli?
Pardonjstli sem otravnej- ale jako hráč na tento supr nástroj se cítím ukřivděn :-D

180

Odpovědět

U mě jednoznačně vede ta první..je úžasná! :o)

180

Odpovědět

Kapelu znám již dlouho, tak krásná a nenucená hudba :) děkuji moc za překlad!

180

Odpovědět

Já mám od nich nejradši Waiting For My Chance To Come, jinak skupina dobrá :)

181

Odpovědět

To je dobrý Retro. :-D

180

Odpovědět

první video mě nejede...

180