Supertramp - The Logical SongHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:220
Počet zobrazení:11 172

Kapela Supertramp vznikla v roce 1969. Jejími zakladateli jsou Rick Davies a Roger Hodgson, kteří pro kapelu i skládali. Původně progresivně rocková kapela později začala přijímat popovější ráz. V roce 1979 vydali své šesté studiové album, ze kterého pochází The Logical Song. Ta je jednou z jejich nejúspěšnějších písní vůbec.

 

Přepis titulků

Když jsem byl mladý, život se zdál být krásný. Zázrak, bylo to nádherné, kouzelné. Všichni ptáci v korunách zpívali štěstím, radostně a hravě, když mě viděli. Pak mě ale poslali pryč, abych se naučil být rozumný, logický, zodpovědný, praktický. Ukázali mi svět, kde jsem mohl být spolehlivý, přísně věcný, intelektuální, cynický.

Jsou časy, kdy celý svět spí. Otázky sahají příliš hluboko pro tak jednoduchého člověka. Řekneš mi prosím, co jsme se naučili? Vím, zní to absurdně. Prosím řekni mi, kdo jsem. Dávej si pozor, co říkáš, nebo tě budou mít za radikála, liberála, fanatika, kriminálníka.

Nezapíšeš se k nám? Chceme vědět, že jsi přijatelný, počestný, slušný, bez života. V noci, když celý svět spí, otázky sahají příliš hluboko pro tak jednoduchého člověka. Řekneš mi prosím, co jsme se naučili? Vím, zní to absurdně. Prosím řekni mi, kdo jsem.

Kdo jsem. Kdo jsem. Kdo jsem. Cítm se tak nelogicky. D-d-d-digitálně. Raz, dva, tři, čtyři. Začíná to být neuvěřitelné. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prosím, dejte tam raději originál, který tady postovali.

02

Odpovědět

http://rutube.ru/video/13c7e06fa37c22bc4d8ab1a162558dda/ - Oficiální video je na internetu trošku schované. Je to živák, na konci 70. let se videoklipy v dnešní podobě ještě tolik netočily. Jinak song samozřejmě paráda a to v obou známých verzích.

40

Odpovědět

Sakra a já celou dobu myslel že to zpívá ženská :D

11

Odpovědět

+nemam nedam neberuA von je to fousatej chlap :-)

12

Odpovědět

Já nevím co proti tomuto songu máte. Možná se bouří mladá generace před tím co je nevyhnutelné? :-) Všichni budete cyniky, čím větší snílek tím větší cynik. Počkejte až Vás přežvýká byrokarticko-industriální mašinérie, až začnete splácet půjčky a hypotéku, až se dozvíte, že čekáte potomka...

Blahosleveni budiž, chudí duchem, nechápajíc co se k nim blíží :-)

130

Odpovědět

Proti songu nic, jen proti vybranýmu klipu...

31

Odpovědět

lepší ješ předělávka od scooter

314

Odpovědět

Bože, na to se vážně nedá vydržet koukat :D

138

Odpovědět

Mně se tohle video líbilo... (možná je to ovlivněno tím že jsem v reprodukčním věku a jsou tam v hlavních rolích mladé ženy s širokými pánvemi)

673

Odpovědět

Jak tak koukám, ty dvě holky jsou asi jedinými obyvateli toho města... :D

291

Odpovědět

K*urva... Jiny videoklip by nesel ? ( lepsi cerne pozadi s textem... )

99

Odpovědět

Buď rád i za to. Až se tady naserou ty k***y z IS, tak budeš čumět akorát tak na chodící pytle od brambor.

3241

Odpovědět

+PepekTo musíte tyhle bláboly psát i pod nesouvisející hudební videa? Nechcete si dát třeba studenou sprchu?

5519

Odpovědět

+PepekStudenou vodu na mě v ústavu lijou od rána do večera a vůbec to nepomáha.

Mimo to, Saint_fond komentoval holky ve videu, já komentoval jeho názor na holky, dle mě to docela souvisí. A krom toho, tahle věc se týká nás všech, včetně Tebe. Až jich bude více jak nás, tak ti zakážou uctívat Marxe a budeš 5x denně mlátit pyskem o zem ve jménu Alláha.

2020

Odpovědět

+PepekNo, evidentně nikoli.

Ano, vaše první věta byla naprosto v pořádku a k věci. Vaše zcela neopodstatněné obavy už nikoli.
Až bude víc koho? Bojovníků a bojovnic Islámského státu? Těch je pár tisíc, a o mnoho víc jich nebude. Muslimů? I to by trvalo řádově století. A i kdybychom připustili pro účel debaty, že by se snad z ČR stala majoritně muslimská země, tak jsou vaše obavy a postoje zcela neopodstatněné. V muslimských zemích fungují komunistické strany běžně. Na rozdíl od zemí, kde vládly nacionalistické režimy.

Omluva ostatním za rozvoj tohohle tématu, ale já fakt nemám rád, když někdo píše nesmysly.

817

Odpovědět

+PepekJá chápu tvoje vnímání situace. Ty, jako internacionalista, nevidíš v jiných lidech nic špatného. Zkus ale občas trochu cestovat a nevěřit všemu, co napsal velký Mao, pak možná zjistíš, že lidé se nerodí sobě rovni.

Omluva ostatním za rozvoj tohohle tématu, ale měl jsem potřebu reagovat na ty bolševické kydy.

94

Odpovědět

+PepekNe, vy nechápete vůbec, ale vůbec nic. Jinak byste nemohl psát takové hovadiny. Jaký Mao proboha? Co jsem napsal bolševického, nebo maoistického?
Konkrétně teze, že lidé se rodí sobě rovní pochází původně od demokratů a liberálů.
Kdyby v lidech nebylo nic špatného, tak by svět vypadal lépe, než vypadá. Mnohem lépe. Například by se nikdo nesnažil druhému podsunout něco, co nikdy neřekl.
Nehledě na to, že co jsem psal, jsou čistě faktická tvrzení. Ta jste se vůbec neobtěžoval nějak zpochybnit. Rovnou jste přešel do ad hominem.

Německo, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Švýcarsko, Dánsko, Švédsko, Francie, Španělsko, Chorvatsko, Slovensko. Trumfnout mě můžete snadno. Ale co tam uvidím jiného, než nějakou sociálně-ekonomicko-politickou situaci, která lidi nějak formuje?

611

Odpovědět

+PepekVidíš, v Maďarsku jsem nebyl...

22

Odpovědět

+PepekKomuráde x vojáků je pořád víc než x civilistů, nezapomínej na to :-)

10

Odpovědět

+PepekNezapomínám, Arkádo, ale za kolik civilistů vydá jeden voják (pomiňme, že výcvik bojovníků IS asi nebude nějak elitní)? Pochybuji že za o moc víc, než kolik potřebují k udržení toho, co mají teď.

12

Odpovědět

Já si vzpomenu na vynikající OST:
http://www.csfd.cz/film/159-magnolia/

20

Odpovědět

Jsem jediný kdo si vzpomene na verzi od Scooteru? ;) Vždycky mě zajímalo co tam spívájí protože te frajerce toho moc rozumět nejde ve verzi od Scooteru :D

121

Odpovědět

tyjo teď fakt nevím, která z nich je ta "pravá", kterou jsem poslouchala, ale zřejmě to byl fakt Scooter, protože originál mi přijde moc pomalý :)

21

Odpovědět

Ten klip mi připomněl tohle https://www.youtube.com/watch?v=F1-2k-tfjF4
Jinak
bych se chtěl zeptat, i když to není asi kdovíjaký hit, nechtěli byste přeložit tohle? https://www.youtube.com/watch?v=2X_2IdybTV0

73

Odpovědět

Tak tenhle song mi sedl jak p***l na hrnec :-D ale cokoliv od Kansas by mě tady potěšilo :-)

50

Odpovědět

The road so far ...Ááá jak se těšim na další lovce duchů...

60

Odpovědět

+smirdiksmirdik: Nejsi sám ;) :D

20

Odpovědět

Skvělá učební pomůcka na anglická adjektiva...

390

Odpovědět

Možná lepší bez videoklipu :D

4416