Přidat do sledovaných sérií 40
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:543
Počet zobrazení:27 714

David Mitchell a Robert Webb si v tomto skeči z BBC posvítí na několik známých konspiračních teorií.

Přepis titulků

Překlad: sethe www.videacesky.cz KDESI V NEVADĚ, 1947 Jak už víte, právě jsme zjistili, že existují mimozemšťané, protože havarovala jejich loď. Mají velice pokročilou technologii a je to celé neskutečně děsivé. Takže... jaký je plán? No, udržet to tajemstvím všemi možnými prostředky. Ano, samozřejmě.

Ale proč vlastně? No, kdyby všichni věděli o jejich existenci, mohli by se nám snažit pomoct o nich zjistit víc, nebo se proti nim bránit. A to nechceme proč? Tak nějak obecně... Je fajn mít tajemství, ne? Vláda je navíc nadšená, že ji nikdo nebude obviňovat z přítomnosti mimozemšťanů. - To mohou udělat?

- Až když nás napadnou mimozemšťané. Až zjistí, že jsme to celou dobu věděli a mohli jsme jim dát vědět, aby se bránili, ale my čekali, až se to stane. To budeme řešit, až to nastane. Mezitím... raději o mimozemšťanech, za jejichž existenci vůbec nemůžeme, avšak jsou v tuto chvíli naším problémem, úplně pomlčíme. Jak? No, máme kliku, že ti mimozemšťané přistáli na odlehlém místě, kde se shodou okolností nachází přísně tajná armádní základna.

Díky bohu za to. Takže v tomto zařízení můžeme ukrýt těla. Také zde můžeme provést pitvu a nikomu nesdělit její výsledky. A aby na to nikdo nepřišel, tak ji natočíme. Souhlas. A mohli by na to lidé přijít nějak jinak? Od teď až po invazi mimozemšťanů, na kterou svět nebude připraven. No, pořád unáší lidi na podivný sex. No, s přesvědčivou povahou důkazů, se kterými se tito lidé vrátí zpět, nelze nic dělat.

Nezbývá než se modlit, aby u toho náhodou nebyli nezávislí svědci. Další problém je, že několik skvělých fotografů má snímky toho, co může být v podstatě jedině vesmírná loď. Nechci být skeptická, ale proč to vlastně děláme? No, vlastně to nedává smysl, že? Jsou to takové ty věci, které vlády prostě dělají.

KDESI VE WHITEHALLU, 1997 Souhlasíte tedy, že to je nejvhodnější způsob? Rozhodně. Je to jednoduché, žádné otrávené deštníky nebo ostřelovači. - Jen opijeme řidiče... - Trochu opijeme. A budeme předpokládat, že s autem nabourá. Určitě pomůže, když zaplatíme novinářům, aby ho na motorce pronásledovali. A dobrou zprávou je, že jen asi 50 lidí se musí upsat k doživotnímu mlčení. Ano.

Navíc při autonehodách umírají lidé docela často, ne? Ano, neustále.. A lidé, kteří nedodržují rychlost, vždy nabourají. To, co chystáme, je neprůstřelný plán. Obávám se jen, že to vypadá jako vražda tak moc, že to vzbudí podezření. No, to je riziko, které na sebe bereme, když to chceme takto provést. Bude naprosto jasné, že se jedná o vraždu, ale vzpomeňte si, co princ Philip řekl, když nám do MI6 přišel dát rozkazy.

"Má bedra unesou doživotní podezření z vraždy, pokud ji zabijete takovým způsobem, že se v průběhu nic nepokazí." Pak to musí být uměle vyvolaná havárie v opilosti. To prostě nemůže selhat. Jedině že by se připoutala. To neudělá. Je přece neprokazatelně těhotná, pamatuješ? Ženy, které nedávno oplodnil muž, kterého opravdu milují, jsou ostudně nedbalé vlastní bezpečnosti.

Dartová, jste naše nejlepší řešitelka problémů. Zapomněli jsme na něco? Mám jen jednu drobnou námitku. Proč to děláme? Protože nám to princ Philip řekl. Všichni ví, že národní bezpečnostní úřad je tu k službám královské rodině. Tohle má nejvyšší prioritu.

IRA si tento víkend může dělat, co jen bude chtít. A proč to dělá on? No, protože je tak oblíbená. Je hezká a všichni ji milují. Musíme ji zabít teď, aby o ni lidé ztratili zájem. Samozřejmě. Jen se nad tím zamyslete. Pokud ji necháme půvabně zestárnout, jak jen je to možné, zatímco bude vychovávat nemanželské dítě zklamaného egyptského obchodníka...

veřejnost ji prostě bude zbožňovat čím dál tím víc. To ano. Pak se jí začnou objevovat vrásky. Občas pronese bezduchý komentář k něčemu komplikovanému. Nenávist lidí ke zbytku královské rodiny se jen znásobí. Zatímco když bude mrtvá, do týdne na ni zapomenou. Ano, samozřejmě. Teď si připadám velice naivní. Haló? Život asi imituje umění.

Dobře, děkuji. No, můžeme si dát pohov. To vše se právě stalo náhodou. No, neříkejte to princi Philipovi a dostaneme naši odměnu. KDESI VE WASHINGTONU, 1968 Nebylo by skvělé, kdyby si všichni mysleli, že jsme přistáli na Měsíci? - To by Sovětům ukázalo. - Co by jim to ukázalo? Kdyby si mysleli, že jsme přistáli na Měsíci, třásli by se strachy. Když se nám to povede, třeba v roce 1971 skončí studená válka.

Proč jen nevypustíme záběry z přistání na Marsu? Je naprosto nezbytné, abychom úspěch mise na Mars utajili. Mám tušení, že když budeme předstírat, že jsme přistáli na Měsíci, bude to zastrašující. - Budou nám lidé věřit? - Určitě budou. Tak moc, že ani nebudeme muset dbát na detaily jako vlajky, stíny a tak. Dartová, jste nejlepší agent tajné služby na falešné záběry. Co navrhujete? No, nejdřív bude třeba postavit obrovskou raketu.

Proč? Přece neletíme na Měsíc. Myslel jsem, že o to jde. Něco mi uniklo? Potřebujeme velkou raketu, protože jakmile lidem ukážeme záběry, budou se ptát, jak jsme se tam dostali? Takže musíme mít možnost říct: "Letěli jsme tou obří raketou, otrapové." Takže to vypadá, že se nám na velké raketě nepodaří nic ušetřit, že? Ne, ale ušetříme náklady spojené s cestou na Měsíc. Pravda, pravda.

A kolik by vlastně stála cesta na Měsíc? No, upřímně řečeno, nejvíc stojí ta velká raketa. - A další náklady? - No, jinak je to hlavně jídlo. Takže ušetříme za jídlo? No, ani ne. Ve skutečnosti vyjde jídlo pro celý filmový štáb nejspíš dráž než jídlo pro tři astronauty. Takže... Takže musíme postavit obrovskou raketu, která doletí na Měsíc?

- Ano, to musíme. - Tak mě napadlo, že když už tu raketu na Měsíc postavíme, nebylo by prostě levnější natočit ty záběry přímo na Měsíci? Zfalšovat záběry falešného přistání přímo na Měsíci? Co když na to lidé přijdou? To riziko budeme muset podstoupit.

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"no messing around with poisoned tips umbrellas or snipers"

"as her appearance wrinkles and sags"

00

Odpovědět

Vacuous remark je pravý opak duchaplného komentáře - souvisí s vakuem, čili je prázdný, bezobsažný

10

Odpovědět

Když mluví o přistání, mluví o Marsu (Mars landing). I když to v další větě je, v téhle to chybí (nemluví už o Měsíci).

16

Odpovědět

Jen malá korekce Whitehall není bílý dům, Whitehall je jméno ulice, kde se nachází většina britských ministerstev a používá se jako označení pro samotnou vládní administrativu VB.

90

Odpovědět

Díky, opraveno.

10

Odpovědět

Stejně za všechno může Putin... :D :D

712

Odpovědět

Ne, ten má plný ruce práce s utužováním svojí moci rozséváním chaosu v protiruských společenstvích a především s tím, aby se mu jeho Ruská pseudofederace nerozsypala v uskupení ožralů, bezdomovců a radikálních nacionalistů pod taktovkou pár zbylých miliardářů a pravoslavných knězů...

3611

Odpovědět


Odpovědět

+Luboš PospíšilPutin je amík?

62

Odpovědět

Video vtipně natočené. Nicméně si dokážu představit jak by z nepřiznání existence inteligentního mimozemského života, fingování cesty na měsíc či smrti Diany mohli profitovat jednotlivci, či skupiny lidí. Neříkám že těmto konspiracím věřím, ale slepě věřit pouze oficiální verzi je podle mě stejně hloupé jako slepě věřit konspiraci.

3136

Odpovědět

Ano, ano, a slepě věřit pravdě je stejně hloupé jako slepě věřit hloupostem.

427

Odpovědět

+IkkTím jen dokazuješ jak si tupý. :D Pro Vás je pravda jen to co vidíte v "oficiálních" kanálech. Ostatní vás nezajímá. To není žádná pravda / lež. Nevíte prakticky nic.

929

Odpovědět

+SteveChtěl jsem se zeptat... Jak se ti žije s tím, když ničemu nevěříš, když si věci nedokážeš dát do souvislostí? A věříš sám sobě? Protože to je taky dost ošemetný, např. do oka přichází nějaký signál, který tvůj mozek nějak interpretuje. A tak je to i s ostatními smysly. A co samotný vědomí a hlavně nevědomí? Pokud použiju tvá slova, tak pro tebe je (zřejmě) pravda jen to co vidíš na vlastní oči a slyšíš na vlastní uši a ostatní tě nezajímá, to ale není žádná pravda/lež, nevíš prakticky nic. ...Zkus o tom trochu popřemýšlet, ju? :-))

113

Odpovědět

Těšil jsem se na něco o 11. září ale jinak paráda :D

550

Odpovědět

Nemůžou s přece utahovat z konspirační teorie, která je pravdivá. :)

1820

Odpovědět

+MikeNie je :)

55

Odpovědět

+MikeNo to je úplně stejnej případ... k***a proč by odpalovali mrakodrapy a zabíjeli 3000 lidí, když jen stačí říct, že použili chemický zbraně proti vlastnímu obyvatelstvu nebo vyvinuli atomovku? :D

33

Odpovědět

+Autok urva ty si připad... proč? protože to hodili na afghance, tim že to na ně hodili měli duvod vtrhnout do jejich země, ovladnout ji "demokracii" a těžit ropu a jine bohatstvi te země... protože to za to stálo, navíc lidi dostali strach, snedněji s něma manipulovali skrze media a propagandy... nenávist vůči střednímu východu vzrostla a díky tomu se americe otevřely vrátka to tam všecko bombardovat a vybíjet, ovládat... teď k nám do evropy míří haldy z****? bo jim usa zkurvila domovy a všechno započalo tim poyebanym jedenactym zařim... všechno to bylo v plánu a krásně se to vyplňuje... budeme tu mít pjekný multi kulti vymrdany svět a budem všichni tupi a hnědi a nezbyde po nas nic...

13

Odpovědět

+tsipiciOkay, tak znovu. Proč zabíjet vlastní lidi, když můžeš lidem nakecat, že Afgánistán vyvíjí jaderné zbraně nebo že používá chemické zbraně proti obyvatelstvu :D A popravdě myslím, že stejný dopad by mělo, kdyby ukradli jedno letadlo a napálili s tím třeba do bílého domu :D

11

Odpovědět

2:16 Není to nějak divně přeložené? Rozumím sice jen něco o jedu, ale přeložená věta "žádné udávání kolegů a odstřelovačů " nedává v kontextu plánování vraždy moc smysl.

00

Odpovědět

V orginále je "no massing around with tips on brothers or snipers". Kvůli tomu, jak rychle mluví jsem musela titulky hodně krátit, ale ti kolegové budou překlep, opravím.

00

Odpovědět

Tohle je ještě slabý odvar konspiračních teorií, nejlepší jsou ti lidi, kteří jsou přesvědčeni o tom, že je země placatá #FlatEarth :D

444

Odpovědět

Ale zastánci Flat Earth jsou na obrovském omylu (omluva panu Pratchettovi).
Země je ve skutečnosti dutá a my žijeme na jejím vnitřním povrchu!
Dejte si do vyhledávače Dutá země a uvidíte spoustu relevantních odkazů. Přece nemohou být všechny mylné!
Tím je nad Slunce jasnější kde je ve skutečnosti pravda. NASA nehorázně lže, ale to my rozumní "vědou" nepokřivení lidé dávno víme.

271

Odpovědět

Video zaplacené NWO aby zdiskreditovali konspirátory kteří už tak přišli na dost děsivých fakt o tom kdo na tomhle světě tahá za nitky

5110

Odpovědět

Třeba že budova nepadá rychlostí volnýho pádu.

121

Odpovědět

+AlennZrovna 11 září bych řekl že je real.

94

Odpovědět

BBC? Všechno to jsou jen fake news, CEO společností co chodí na Bildeberg /BBC,CNB, ABC, CBS, CNN, NY Times/

195

Odpovědět

Víc těhlech dvou prosím. :)

411

Odpovědět

Nás ilumináty to stejně nepřesvědčí :)

242

Odpovědět

Ufoni nic moc, ale konec plánování smrti Diany a konec přistání na měsíci splnili má očekávání :-)
Mě osobně se nejvíce líbil konec plánování smrti...

382

Odpovědět

Tak tohle je top. :'D Můj favorit je to přistání na Měsíci.

681

Další