Mořské prasátkoPravdivá fakta

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 52
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:620
Počet zobrazení:12 857

Dnes si povíme něco málo o roztomilých mořských prasátkách a o sumýších, neboli mořských okurkách. Pokud si snad někdo z vás občas pochutná na takovéto "okurce", nechť toto video raději zavčasu vypne, aby nepřišel o iluze. :) Slovníček: virtually = prakticky, v podstatě indistinguishable = nerozeznatelný to fill up = vyplnit, zaplnit, zalít abyss = rokle, propast identical = identický, stejný anus = řiť ordinary = obyčejný commonplace = všední, běžný orifice = otvor, ústí convenient = praktický, příhodný arrangement = uspořádání judgement = rozsudek, úsudek protection = ochrana defensive = obranný violently = prudce, intenzivně, agresivně to contract = stáhnout, smrštit muscles = svalstvo to jettison = zanechat, zbavit se, upustit od respiratory = dýchací to pull down = stáhnout dolů to bend over = předklonit se to inflate = nafouknout to march = pochodovat, rázovat carcass = mršina, mrtvola, zdechlina insides = vnitřnosti to poke = šťouchnout, píchnout, rýpnout

Přepis titulků

Nyní se dozvíme pravdivá fakta o mořském prasátku. Zde vidíte obrázek suchozemského prasátka. Jak vidno, je od toho mořského téměř nerozpoznatelné. Rozdíl poznáte například tím, že slanina ze suchozemského prasátka chutná skvěle, zatímco ta z toho mořského chutná, jako když si ryba upšoukne na olezlý plážový krekr. Další možností by zkrátka bylo se zeptat, zda-li se jedná o mořské prasátko. Pokud se vám při dotazu zaplní ústa vodou, je pravděpodobné, že jste idiot, protože mořská prasátka žijí daleko v hlubinách moře.

Mořské prasátko je druhem mořské okurky. Zde vidíte video mořské okurky, které si dosud stáhl jediný člověk. Já. Díváte se na obrázek suchozemské okurky. Jak vidno, jsou téměr k nerozeznání. Pokud budete na vážkách, přesvědčte se, zda vaše okurka dýchá skrze svou řiť, protože narozdíl od suchozemských okurek, ty mořské dýchají řití.

Jak jste možná uhodli, nejedná se o občejnou, tuctovou či nijak všední řiť. Mořské okurky mají kloaku. Berte ji jako víceúčelový otvor určený k dýchání, kadění, rvaní se a k jakýmkoliv dalším potřebám vztahujícím se k otvoru, které pociťujete. Praktické. Já osobně bych to nebral. Mé uspořádání mi docela vyhovuje. Jsem zastáncem odděleného dýchání a kadění, ale nebudeme nikoho soudit. Jak říkávala moje máti, díra je díra.

Páni, v tomhle kontextu to fakt nezní moc dobře. Beru zpět. Všestranné využití kloaky každopádně neuniklo této rybě z čeledi jehličkovitých, která žije s mořskou okurkou v symbióze. Ukrývá se uvnitř okurčího zadku, který jí poskytuje ochranu a potravu. Oproti tomu mořská okurka má v zadku rybu. Dvojí výhra. Mořská okurka má znamenitou obrannou schopnost.

Ve chvílích ohrožení začne okurka intenzivně stahovat svalstvo a skrze svou řiť se zbaví veškerých dýchacích orgánů. Proces se nazývá eviscerace. Netřeba podotýkat, že predátora to přinejmenším zmátne. Abyste to pochopili, představte si, že vás někdo přepadne a vy si na obranu stáhnete kalhoty, předkloníte se- Tohle asi moc nepomáhá. Ve větších hloubkách naše jen málo pochopené mořské prasátko užívá hydraulické pumpy, které nafukují jeho nohy plné vody, když kráčí po mořském dně, aby se nakrmilo detrity či velrybími mršinami.

Protože je prasátko tak rosolovité, je rájem parazitů, třeba malých šnečků nebo korýšů, kteří se do něj zavrtají a živí se jeho vnitřnostmi. Blbíčko. Naštěstí nemá mořské prasátko v podstatě mozek, takže je mu to asi šumák. Pamatujte, pokud vás někdo vyleká, prostě se předkloňte a vyprdněte na toho šmejda svoje plíce.

Kdo ví? Třeba to zabere. Jak říkávala máti, nepíchej to prase, synku. V tomhle kontextu to funguje dokonale. Mořské prásé. Mořské prásé. Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Lol😅

01

Odpovědět

1:13 - je tam "breathing, pooping, mating" (páření), nikolí "beating" (rvaní se)

300

Odpovědět

Co je to "blbíčko" ?? o.O To je zdrobnělina pro blba, nebo to má znamenat něco jinýho ? (2:42)

202

Odpovědět

No v originále je bummer, což je průšvih nebo lidověji průser. Tady bych to v kontextu asi přeložil jako pešek, nebo smolík a podobně.

260

Odpovědět

Teda, nemůžu si pomoct, ale přijde mi,že teď tu od pravdivých fakt byla samá hnusná zvířata, nemohlo by příště být něco roztomilejšího než mořská okurka? :D

262

Odpovědět

Myslim že nic horšího než pravdivá fakta o kachně neexistuje. Tak můžeš bejt v klidu...snad.

281

Odpovědět

+smoukyPravda, fakta o kachnách, to byl fakt hnus, ale abychom se ještě nedivili, co všechno hnusného ještě vymyslí :D

240

Odpovědět

Koukám, nějaký nový přehrávač a mně to ukazuje jen první ze dvou řádků titulků, až ve fullscreen jsou vidět celé. :/

190

Odpovědět

Nemůžu si pomoct, ale v čase 2:14 slyším "getting mugged" čili že je prasátko okrádáno, ne, že se mu někdo vysmívá a do toho videa se mi to i více hodí.

192

Odpovědět

až do konce jsem si myslel že to je něco malinkýho a ono to zas tak malý neni :)

220

Odpovědět

Video klasicky skvelé ale k prekladu mám poznámočku mám pocit že niekde po druhej minúte ste si splietli slovíčko a porozumeli ste "mocked" namiesto "mugged" čo znamená že sa vás niekto snaží prepadnúť/okradnúť a nie posmievať...

190

Odpovědět

Díky, opraveno.

190

Odpovědět

Dýchá skrze *svou řiť, ne její. (To jen aby bylo češtině učiněno zadost)
A k "virtually" přidal do slovníku další význam - "obrazně", jak je to nejčastěji používané v "obrazně řečeno" × "doslova řečeno" (virtually × literally)

Jinak dnešní video opět bomba. Jen více bizarních tvorů!

220

Odpovědět

Ty vole, půlka výkladu o okurkách :D jako učitelé na střední - odběhnout od tématu je denní záležitost :D

228

Odpovědět

Konečně budou lidé vědět, jak se účinně uchránit před násilníky. :D

242

Odpovědět

Morgan Freeman?

1822

Odpovědět

kdyžtak ve slovníčku by asi mělo být commonplace a ne commomplace

180

Odpovědět

Díky, opraveno. ;-)

190

Odpovědět

Skoro se bojím se na to podívat, po těch posledních videích :D

222

Odpovědět

Asi budu blejt, hovada.

1967

Další