Serge Gainsbourg & Jane Birkin – Je t'aime… moi non plusHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 50
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:73
Počet zobrazení:16 704

Slavná píseň Serge Gainsbourga vznikla původně jako duet s herečkou Brigitte Bardotovou v roce 1967, ale ten vůbec nevyšel až do roku 1986. Zato verze, kterou Gainsbourg nazpíval se svou tehdejší ženou Jane Birkinovou v roce 1969, se stala velmi populární jak u nás, tak v zahraničí. Bodovala na prvním místě v hitparádách například v Británii, ale pro svůj explicitně sexuální obsah byla v několika zemích dokonce zakázána – slova písně jsou totiž dialogem milenců během sexu.

Přepis titulků

Miluji tě. Miluji tě. Ano, miluji tě. Já také ne. Ach, lásko má. Jako vlna nerozhodná. Tam a zpátky, vcházím a vnikám mezi tvá bedra.

Vcházím a vnikám mezi tvá bedra. A ovládám se. Miluji tě. Miluji tě. Ach ano, miluji tě. Já také ne. Ach, lásko má. Ty jsi ta vlna, já ostrov obnažený.

Tam a zpátky, vcházíš a vnikáš mezi má bedra. Vcházíš a vnikáš mezi má bedra. A já se k tobě připojím. Miluji tě. Miluji tě. Ach ano, miluji tě.

Já také ne. Ach, lásko má. Jako vlna nerozhodná. Tam a zpátky, vcházím a vnikám mezi tvá bedra. Vcházím a vnikám mezi tvá bedra. A ovládám se.

Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vysvětlí mi někdo to: Moi non plus/Já také ne. Našel jsem několik překladů a někde uvádí že je to Já tebe taky, což mi dává v této písni daleko větší smysl.

70

Odpovědět

Takové překlady jsou bohužel nesprávné. V tom vězí právě ten vtip – ona mu vyznává lásku, on ji neopětuje. Jako by odpovídal na „Nemiluji tě“. Studená sprcha po vyznání lásky – také proto ty tázavé, zaražené pohledy Jane Birkin ve videu. Tahle píseň totiž není růžově romantická. Na české Wikipedii se píše: „Její název byl inspirován výrokem Salvadora Dalího: ‚Picasso je Španěl, i já jsem. Picasso je génius, i já jsem. Picasso je komunista, já nejsem.‘ Gainsbourg prohlašoval, že jeho nepojednává o sexu, že je to píseň o zoufalství a o neschopnosti fyzické lásky.“

101

Odpovědět

+ElTigreAha, takže Serž trpí impotencí. Nakonec je to smutná píseň.

04

Odpovědět

+ElTigreA co takhle: "Miluji tě... já ani ne"?

00

Odpovědět

+MerlinonymInterpretovat si to tak můžete, ale tohle Serge v písni neříká.

10