Ricky Gervais podruhé u Davida Lettermana

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:622
Počet zobrazení:10 495
Když se tady proti Davovi Lettermanovi všichni spikli a nenávidí se tak trochu z principu, rozhodl jsem se ještě trochu zabojovat a naposledy vás přesvědčit o kvalitách Late Show čerstvým rozhovorem se zaručenou klasikou, Rickym Gervaisem. Ten přichází k Lettermanovi už po dvaadvacáté a nezapomněl s sebou jako minule přinést nějaký ten dárek. Také se dozvíte, jak je to s Rickyho historickým významem pro televizi, twitterováním a dojde i na vtipné historky s Karlem Pilkingtonem z The Ricky Gervais Show.

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Když jsem tě viděl přicházet... Musel jsi být v ocelárně a zvedat tam železo. Vypadáš řádně namakaně. - Jsi vážně ve formě. - Děkuju. - Kdy se to stalo, prokristapána? Je to pozvolný proces. - Jaký je tvůj cíl? - Trvá to asi 50 let, začínal jsem malý. - Co to máš s hlasem?

- Bolí mě jen v krku. - Jak dlouho? - Jen pár dní. - Já měl záněť okolo prázdnin... - Tady jde jen o tebe, co? - Nedalo se toho zbavit 6 měsíců. - To mi ani neříkej. - Tak hodně štěstí. Přišlo mi, že zním sexy jako třeba Mickey Rourke. Jenže teď jsem byl v maskérně a ten chlápek, vyhoď ho, mi řekl, že zním jako Demi Moore. - O to mi nešlo. - Klidně mu dáme padáka. Poslední dobou docela sleduji televizi, ale mám tak dva roky zpoždění.

Ty jsi změnil svým malým seriálem Kancl vysílaným ve Spojeném království... Říkají tomu tak? Velká Británie? Změnil jsi tím celou americkou televizi. Všichni se teď podílejí na kvazidokumentu o svém pracovišti, a to díky tobě. Změnil jsi televizi, což je úžasné. Já jsem sice ten žánr nevynalezl, ale kvůli tomu potlesku si to přisvojím. Ano, to jsem vymyslel já. - Přejal jsi to tedy z jiného seriálu?

- Vždyť existuje... Existuje spousta fingovaných dokumentů. Spinal Tap byl asi ten nejznámější. - Paul tam hrál. - Přesně. Měl jsem ale na mysli situační komedie trvající půl hodiny. Kancl byl odlišný tím realismem. Nechali jsme tam i ty nudné části, - nebyl tam žádný umělý smích. - Nevadí ti, že o tom mluvíme? Já jsem tím seriálem totiž úplně posedlý. Musím ti poděkovat. Tohle je moje dvaadvacátá návštěva.

Chodím sem od dob, co jsem objevil Ameriku. Netvrdím, že jsem "objevil" Ameriku. Televizi jsem sice změnil, ale neobjevil jsem... Ameriku. Popravdě jsem toho ale objevil stejně jako Kolumbus. Lidi tady stejně už byli. Neříkal jsem tomu Amerika, ale Lettermanland. Byl jsi tu ale víckrát, než bylo epizod originálního Kanclu. Před Kanclem sice všichni říkali Fawlty Towers. Ano, ten seriál je zábavný, ale Kancl je úplně jiná liga.

- A všichni říkají: "Jo, ale měl jen 7 epizod." - Dvanáct. - Proč jste udělali jen 12 epizod? Byl jsem strašně utahanej. - Utahanej? - Musel jsem si lehnout. Dokázal jsem udržet pozornost asi jako batole. Nemůžu uvěřit, že jsi to ty zvládl tak dlouho. - Nemůžu tomu uvěřit. - Já taky ne. - Srdce do toho už nedáváš. - Měl bys ale mít narozeniny, že? - Ano, to je pravda. - Jako bys o tom nechtěl mluvit. - Zase řekneš, že jde jen o mě, ale pravdou je...

Právě jsem si prodloužil smlouvu u CBS a vím přesně, co se stalo. Lidé, kteří na mě nemají žádný názor a uvidí, že jsem si prodloužil smlouvu, řeknou: "Nesnáším ho. Proč nevypadne?" Ale něco vám povím, lidi. Pokud během vysílání zemřu, v té smlouvě je, že to budou muset odvysílat. Musí to běžet. Chcete si to nechat ujít? Ne! Na ně se vykašli.

Děláš to tak dlouho... V jiný práci, když už jseš na to moc starej a mrzoutskej, tak tě nahradí, ale tady je to pozitivum. - Vraťme se k tobě. - Koupil jsem ti dárek. - Vážně? Pamatuješ minule? Koupil jsem ti k 64 plaketu. Ve čtvrtek ti bude 65, takže to do tý doby nemůžeš použít. Pořídil jsem ti důchodcovskou kartičku do veřejný dopravy. Je to MetroCard. Moc děkuju.

Od šesti ráno tenhle čtvrtek můžeš jezdit za polovic. "Chceš nějaké mléko, zlato? Můžu pro něj dojet za polovic." Přesně tak. Bůh ti žehnej. Za chvíli jsme zpět s Rickym Gervaisem. Ricky Gervais, dámy a pánové. Jak se má tvoje žena? Jste vlastně svoji, nebo ne? - Nejsme, ale žijeme spolu už 30 let. - Třicet let? Poslední dobou tady slýchávám od lidí jako ty: "Nevezmeme se, dokud to nebude legální pro všechny."

Tak si říkám: "Sakra, že jsem na tohle nemyslel." - Proč jsem... Nemůžeme... - To je dobrý. Projevit solidaritu. Říkali jsme si, že to nemá smysl. Nechtěli jsme, aby se naše rodiny setkaly. To by bylo zlý. Co dělá? Čím se živí? - Byla producentkou, teď je spisovatelkou. - Spisovatelkou? Vydává něco? Není to ta ženská od Harryho Pottera, ne? To by bylo něco.

Dvaadvacekrát a vždy nepředvídatelné. - Nikdy netuším, co řekneš. - Pověz mi o tvé zálibě v Twitteru. Tweetuju. Ricky Gervais, přidejte si mě. Je to pěkný. Hádám se tam... s magory. Což je zábava. Nejdřív mě to nebavilo, ale pak jsem to vzal jako sociální experiment. Máte tak celé lidstvo v kapse. Jsou tam sice magoři, ale ti jsou i tady. Můžete číst zprávy od vědců, neurochirurgů, historiků...

Fascinovalo mě právě to, že odebíráš novinky od vědců. - Přesně tak. - Co tě na nich tak fascinuje? Nevím. Rád se vzdělávám a čtu, co ostatní píšou. Na druhou stranu jsou tam ale lidé, kteří by neměli dostat nic ostrého do ruky, když s nimi mluvíte, ale je to bezpečné. Přijde mi to jako graffiti. Na záchodě můžete taky napsat "E=mc na druhou" nebo "Zejtra se tady sejdem na anál". Jistěže.

Říkám jen možnosti. Rád bych pohovořil ještě o něčem jiném. Nejprve mi bylo řečeno... Dřív býval neznámý, teď je kámoš. - Prý dnes večeříš s Jerrym Seinfeldem. - Ano! Cože? To jsou vážně tvoji přátelé? Co to má znamenat? Poslyš, s Larrym se vídám v L.A., Jerry je kámoš. Dělal jsem s ním tu show Talking Funny, a když jsem se ptal tebe, tak jsi nechtěl. - Mě nikdo nikam nezval.

- Jasně. Pusťte ten záznam. Myslím, že to bylo číslo 16, když jsem tady byl. - To byly ty historky komiků. - Přesně. Můžeme zajít na večeři příště. Zajdeme na jídlo, zazpívám s kapelou píseň. Zazpíváš s kapelou? To by šlo! - Až přijdeš příště, zazpívej s kapelou! - Teď nemůžu, když mě bolí v krku. Vidíte? "Na večeři kašlem." - Tu píseň uděláme. - Co máte se Seinfeldem za lubem? Jdeme na večeři a on platí, takže si to nenechám ujít.

- On platí? - Jerrym Seinfeld a Larry David si to můžou dovolit. - Takže teď na něčem pracujete? - Jo, budu v jedné epizodě jeho nového seriálu. Myslím, že se to jmenuje "Dva komici jedou v autě na kafe". - Není to nějaký propadák jako Marriage Ref? - Ne, je to něco úplně nového. - A ještě Karl Pilkington. - Máš ze mě legraci, co? - Nech Karla Pilkingtona... - Tobě je fuk, jestli to uspěje. - Nech Karla Pilkingtona na pokoji. - Mám ho moc rád. - Nesnáší tě? Ne, jsme nejlepší kámoši.

Strašně mě fascinuje. Má nějakou rodinu? - Má přítelkyni už 18 let. - Děti? - Žádné děti ani mazlíčci. - Jak se chová na veřejnosti? On moc na veřejnost nechodí. Nasadí si kulicha a... - Respektují ho jeho vrstevníci? - Myslím, že jo. Spíš jsou z něj zmatení. - Myslí si, že je postava a já mu píšu scénář. - Řekni tu příhodu o lidech a šimpanzích. On moc nechodil do školy. Byl tam jen párkrát. Za posledních 10 let jsem se snažil podnítit jeho představivost.

On má dobrý mozek, jen ho moc nepoužíval. Říkal jsem mu, že jsou šimpanzi geneticky totožní s lidmi. Na 98,6 % jsou stejní s lidmi. Říkám: "Zamysli se nad tím, Karle. Jsou rozdílní o pouhých 1,4 %." A on řekl: "To musí být tou prdelí." Není to úžasný? Výborný! Beztak má pravdu. Jednou jsem s ním mluvil a ona ho strašně fascinuje věda a příroda.

Tak mu říkám: "Karle, dneska je v televizi dokument nazvaný 'Pravda o krakatici'." A on říká: "Kdo o tom doteď lhal?" Je fantastický. Jednou jsem mu ve vánočním podcastu vyprávěl o Narození Ježíše a říkám mu, že v den Ježíšova narození údajně přišli Tři králové a přinesli mu dary v podobě zlata, kadidla a myrhy. A Karl říká: "Ty dárky byly k narozeninám, nebo k Vánocům?" To je výborný.

A teď ho posíláš okolo světa na kole - s hvězdou Life's Too Short. - S Warvickem Davisem, který je liliputí herec. Navrhl jsem to Karlovi poté, co jsme dokončili druhou sérii Idiota na cestách, kde jezdí po světě. Rozhodli jsme se tedy, že uděláme speciál, kde pojede na kole a v košíku bude mít Warvicka. On ale neřekl, že to je blbost. Povídá: "Takže já to všechno odšlapu?" Premiéra nové série The Ricky Gervais Show začíná 20. dubna na HBO. Na 22 to šlo velice dobře.

Rád jsem tě viděl. Ricky Gervais. Za chvíli jsme zpět s Cobie Smulders. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

video not found

180

Odpovědět

Opraveno. (s menším zpožděním :D)

30

Odpovědět

Nechci rejpat, však, proti gustu žádný dišputát, ale podle mě, Lattermana dostávají mezi špičku jeho hosté a né on sám. Snad se mi ještě nestalo, aby mi způsobil záchvat smíchu, třeba prostě nerozumím jeho suššímu humoru, ale troufám si říct že už má po sezóně. Alespoň tedy pro mě :P

241

Odpovědět

Cote de Pablo u Lettermana. PREKLAAAAD prosím!
http://www.youtube.com/watch?v=eDrbkOPlnbs&feature=related

180

Odpovědět

mohli by jste přeloži ten rozhovor s Cobie Smulders? :)

180

Odpovědět

Brousitch: Nepleteš si náhodou Davida Lettermana s Jayem Lenem? Toho tady všichni místní COCOfanatici nenávidí.

180

Odpovědět

Darkslide: Minimálně ještě jeden úryvek z The Ricky Gervais Show tu bude, ale celé díly určitě dělat nebudeme, protože nebudou na YouTube.

190

Odpovědět

Kristinko, ty dospela a hlavne intelektualne vyspela slecno, ktera je natolik moudra, ze by se k ubohemu prirovnavani lidi, s jinym vkusem nez ty, k detem... jiste nesnizila, povez mi teda.. co je na tom intelektualniho ? hm ?

192

Odpovědět

Zadam prosím o překlad celých dílu show Rickyho Gervaise co odstartovala jesli to bude ve vašich silách. Myslím že je super i kdyz jsem ji nevidel. Podpořte tento návrh co nejvíce palečky lidi co souhlasíte aby admin videl ze RIckyho Gervaise neni nikdy dost !

191

Odpovědět

píšete v úvodu videa "" Když se tady proti Davovi Lettermanovi všichni spikli a nenávidí se tak trochu z principu, rozhodl jsem se ještě trochu zabojovat a naposledy vás přesvědčit o kvalitách Late Show"" - nic proti ale když se podíváte zpětně tak Lattermanova videa mají v průměru hodnocení kolem osmi - tak co tady furt řešíte?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????? je dobrej tak to neřešte!!!!!!

182

Odpovědět

Ricky Gervais je neuvěřitelný. Pokaždý se u něj zasměju. Super že ho sem neustále přidáváte.

200

Odpovědět

Nevím čím to je, ale ten Rickyho široký úsměv mi děsně připomíná toho žraloka na odvykačce z filmu Hledá se Nemo.

180

Odpovědět

David Letterman je intelektuální záležitost, proto se to tady mnohým dětem nelíbí.

1927

Odpovědět

kdo tomuhle nedal 10?!!!

187

Odpovědět

Na Lettermana se da koukat prakticky uz jenom diky hostum, Letterman uz na to sere :) V jednom rozhovoru, myslim ze taky s Rickym je videt ze nema ani obuty boty.

184

Odpovědět

Nebýt Rickyho, ani bych to video nepustila. Letterman za celou dobu pronesl asi 2 dobré hlášky, jinak toho ani moc nenamluví, což ve většině případů není na škodu. Podle mě se vedle Fergusona, Conana, nebo třeba i Kimmela naprosto ztrácí.

2010

Další