Charlie Brooker nevěděl, že rozinky jsou z hroznůWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:45
Počet zobrazení:1 935

Opravdu může někdo skoro celý život nevědět, z čeho se dělají rozinky? Byť teda v angličtině slova raisins (rozinky) a grapes (hrozny) moc společných písmenek nemají :)

V Davidově týmu je kromě Charlieho ještě Shaparak Khorsandi. V Leeho týmu jsou pak Hannah Fry a Danny Jones

Přepis titulků

Na řadě je Charlie. Až když mi bylo 40 let, tak jsem zjistil, že rozinky jsou vlastně hrozny. - Leeho tým. - Kolik je ti teď? - Padesát dva. - A jak jsi na to přišel? - Někdo mi to řekl. - Úchvatná historka. Nemáš tam ještě nějakou? Jedl jsem…

Znáte takové to balení různých… - Oříšků a rozinek. Jo. - Oříšků, čokolády a tak… Byl jsem s manželkou. A zeptal jsem se: „Co jsou rozinky?“ „Co to je?“ Předtím mě to nenapadlo. Ona mi řekla, že jsou to hrozny. A já jí nevěřil. - Co sis myslel, že to je? - Rozinky. A myslel sis, že takhle vyrostou? Není to tak snadné jako říct, co jsou to sušená rajčata. A co nakladačky?

Víš, co to je? Okurky. Nejsem kretén. - A co korintky? - Korintky? To je… Taky hrozny? Popravdě řečeno si nejsem úplně jistý. - Ale korintky jsou taky hrozny, ne? - Jo. Tak počkat! Kdo je tu pak za idiota? Pokrytče! Tahle nová sekce našeho pořadu „Hádej, co je to za sušené ovoce“ je super. A co sultánky?

Sultánky? To vím. Bílé hrozny. Bílé hrozny? A korintky budou sušené tmavé hrozny. - Nebo ne? Možná? - Tak počkat. - Všichni jste se proti mě spolčili. - Já ne. Já jsem tě podpořil. Říkal jsem, že u sušených rajčat by to bylo jasné, u rozinek ne. Najednou je tu opravdu „hrozná“ atmosféra. Díky, díky. Tak co?

Hannah? Podle mě je to pravda. I chytří lidé jsou občas nedůvtipní. - Pravda, ale co Charlie? - Jo. - Co myslíš ty? - Podle mě lež. Proč mu to nevěříš? Proč by čekal tak dlouho? Říkal jsi, že ti bylo 40? Kdy ses ty ptal, co to je? Když se mě zeptal syn a já to musel googlit. Tak co to bude, Lee?

Řekneme pravda. Jo. Prý pravda. Charlie, pravda, nebo lež? Je to… - Pravda. - Jo! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já to taky kdysi netušila a zjistila t náhodou asi když mi bylo 24 :D

11

Odpovědět

Volný překlad "hrozné" atmosféry je super. Jenom prosím, pro zajímavost, o vysvětlení, čeho se týká tato slovní hříčka v originálu?

40