Lee Mack pohořel v zeměpisuWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
97 %
179. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:103
Počet zobrazení:7 563

U Davida je Fern Britton a Richard E. Grant. U Leeho Sanjeev Bhaskar a Martin Clunes.

Poznámky:
Britský vzdělávací systém funguje jinak než ten náš, kdy studenti ve věku 15-16 let skládají zkoušky, které značí ukončení povinné školní docházky. Dříve se tyto zkoušky rozdělovaly na tzv. O-level (běžnou úroveň), který byl zaměřen na akademicky zdatnější žáky (gymnázia a nezávislé školy) a právě o něm mluví Lee. Alternativou byly CSE, které byly určeny pro méně akademicky nadané žáky (šlo o nižší kvalifikaci než O-level) a které byly zaměřeny více na praktické dovednosti. Toto je ve videu vzhledem k chybějícímu lokálnímu ekvivalentu přeloženo jako „zvláštní škola“.

Přepis titulků

V mé škole bylo rčení: „Pokud zkoušku ze zeměpisu udělá Lee Mack, tak i kdokoliv jiný.“ To je velmi pravděpodobné, ale je to pravda, Davide? Jak z toho vzniklo rčení? Věřím, že to někdo mohl říct, ale dělá to z toho rčení? Upřímně, nebylo to na erbu naší školy. Prý se to říkalo pár let potom, co jsem odešel. Co jsi v zeměpisu dělal, že si kvůli tomu učitel myslel, že jsi v něm snad nejhorší na světě?

Dělával cvičné testy rok předem a já dopadl hrozně. Řekli: „Půjdeš do zvláštní,“ což bylo pro děti, které bouchají kladivem do hřebíků. A moje máma šla do školy a řekla: „Nedal to, ale když dostane další šanci, tak to zvládne.“ Koukli se do jejích smutných, malých, plakajících očí a na ten pytel uhlí na jejích zádech a řekli: „Maminko Macková,“ řekli: „dáme mu tu šanci.“ Hele, Lee, jestli z toho nebude film, tak tě okradli.

Jakou jsi měl známku? - Jakou jsem dostal známku? - Jo. Trojku. Takže… Jo, to je známka. Poslouchej, to je důležitý.

Pochybuju o tom, ale pokračuj. Nedivím se, že jsi nezadaný. - Lež? - Lež. Tipujete lež. Lež, Lee? Co? Ne, tak se jmenuje tvá vietnamská nevěsta. Pravda, pravda. Která je v tuhle chvíli doma, bouchá zevnitř do dveří vyhřívané skříně.

Brzy budu doma, zlatíčko. Lee, lež? Je to… pravda. Pravda. Tady to máme. „Já samozřejmě dostal za jedna známku ze zeměpisu…“ Co jsi to řekl?

Víš, že jsem to řekl špatně, prostě to přečti.

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sakra, tak teď chci vědět, co tak důležitého se chtěla zeptat. :D

120

Odpovědět

Asi to vskutku nebylo důležité :-D

70

Odpovědět

Dík za překlad. Nebylo by lepší místo zvláštní školy použít spíš český ekvivalent "učňák?" Maturita vs výuční list?

40

Odpovědět

Původně jsem to při korektuře na učňák změnit chtěla, ale nakonec jsem to nechala takhle kvůli tomu věku a ukončení povinné docházky, což koresponduje spíš s naší základkou a tou zvláštní, kterou žáci vychodí po stejné době. U maturity a střední/gymplu je zas problém v tom, že když ji student neudělá, tak bude muset na učňáku nejspíš začít zase od nuly, nenechají ho skončit ve stejnou dobu a jen místo maturity udělat výučňák.

51

Odpovědět

Skvělý. :D díky za překlad

50