Rozhovory s tvůrci filmu 127 hodin

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:80
Počet zobrazení:4 128

V dnešním Filmovém okénku se podíváme na snímek 127 hodin. Děj filmu se zaměřuje na postavu Arona Ralstona (James Franco) - mladého dobrodruha a horolezce, který jednoho dne zůstane kvůli balvanu, který mu zavalí ruku, uvězněn v kaňonu. Bohužel nikomu před svým výletem neřekl, kam má namířeno, a proto v této pasti stráví celých 127 hodin. Film je natočen podle skutečné události a zrežíroval jej držitel Oscara Danny Boyle. V našich kinech si premiéru odbyde 3. února. V hlavní roli se představí James Franco. A co vy? Už jste film viděli, nebo čekáte na naši tradičně opožděnou premiéru? Chystáte se na film? Jak se vám případně líbil? Upozornění pro lidi, kteří film neviděli a neznají příběh Arona Ralstona - videa obsahují spoilery! Danny Boyle (režisér) James Franco (Aron Ralston) Kate Mara (Kristi) Amber Tamblyn (Megan)

Přepis titulků

Překlad: somerset www.videacesky.cz Když lidi mluví o Aronově příběhu, většinou jsou znechucení a myslí si, že by to nikdy nedokázali. Na tomto příběhu je výjimečná jeho vůle přežít a síla, která ho táhne zpátky do civilizace. To znamená, že bychom to samé dokázali všichni. A to je myšlenka mého filmu. Pokud si jeho zážitek z kaňonu přožijete s ním a kaňon neopustíte...

dokud ho neopustí on... připojíte se k němu a celé si to prožijete s ním. Další zajímavá věc je, že tohle prožil, když byl velice mladý. A myslím, že to, čím si prošel, cítí až lidé ve vyšším věku. Jako třeba hodnota života a věci v životě důležité. Ale on se v této situaci ocitl už ve 27 letech... V situaci, kdy si uvědomí hodnotu života a nehodlá se života vzdát. V kaňonu není nikdy sám.

To je na knížce dost zajímavé... že v kaňonu není nikdy doopravdy sám. Samozřejmě, že je tam sám... Ale z duchovního a emotivního hlediska není ani na chvíli sám a to je ta síla, která ho drží naživu. Vždycky jsem říkal, že to bude akční film... což je docela zvláštní výrok u filmu, ve kterém se hrdina nemůže hýbat. Já akční filmy zbožňuju, ale u nich je ta akce především vizuální.

Tady je na 127 hodin uvězněn velkým kamenem. Ale já jsem vždy věděl, že to ve filmu bude mít uplatnění. Je v něm vůle přežít, která jde ještě hlouběji... než výjimečná odvaha, kterou nakonec prokáže. A hlavní myšlenkou filmu je, že tato vůle je nám všem společná. Tato touha po přežití není individuální. Není to jen tím činem, který pro přežití uskutečnil. Je to věc, která nás všechny spojuje.

"Zdaleka jeden z nejlepších filmů roku!" "James Franco je fantastický." "Jeden z nejlepších výkonů všech dob."

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tady máte ten song, co je konci každého videa http://www.youtube.com/watch?v=ZU7JhMXGhGE

180

Odpovědět

Skvělej film.. Hrozný je že se to fakt stalo, nedokážu si to vůbec představit

180

Odpovědět

Čau, mám tu video na přeložení, je to přímo Ralstonův popis toho nejtěžšího momentu. Je to dost silný a pro fanoušky filmu a samotného Ralstona, je to hodně zajímavý video.
http://www.youtube.com/watch?v=B2XLoQ1xYB0
Díky.
P.S. taky je to samozřejmě spoiler, pro ty, kteří netuší o koho de v tom filmu.

180

Odpovědět

tak jsem to nevydrzel a stahoval....musim uznat, ze je to vazne luxusni film. To BugHer0: jasne ze je hnedka jasne, jak to dopadne...ale furt jsem v tom videl a doufal v nejakou nadeji, ze tomu tak nebude (tedy ciste teoreticky i kdyby se z toho dostal "cely" tak ho stejne ceka amputace)...jinak tech flashbacku na konci bylo mozna trochu vic, presto to nebyl zadny extra rusivy element, kvuli kteremu bych to musel vypnout ci preskocit. To Marek: zcela rozumim tve nocni mure :)

180

Odpovědět

BugHer0 - Tak jasne že to bolo skoro každemu jasne. Natacalo sa to vedla 4roch skal 2x2 m takze tam asi vela moznosti nemal co urobiť.

180

Odpovědět

Děkuji :)

180

Odpovědět

BoncheR, Hugola: Band of Horses - The Funeral

180

Odpovědět

Také mám stejnou otázku jako BoncheR...

180

Odpovědět

Ako sa volá tá pesnička na konci KAŽDÉHO videa?

180

Odpovědět

Btw. až teraz som si uvedomil, že jedna z tých 2 dievčat hrá v Housovi novú mladú doktorku.

180

Odpovědět

u mňa tento rok vedie Social Network, Inception a hlavne TOY STORY 3!!! Ale pravda je, že mnohé nominované filmy som ešte nevidel (ani Fighter, ani Black Swan). 127 hodín bolo fajn- výkon parádny, flashbacky mi nevadili ani trochu. Tam išlo hlavne o to, ukázať psychiku hrdinu v ťažkých chvíľach a keďže si neustále spomínal, všetko sa mu miešalo,... flashbacky a vizuálna stránka mali svoj zámer.

180

Odpovědět

První co bych řekl kdyby mi ten balvan skončil na ruce tak by bylo: Kurva :D

180

Odpovědět

Parádny film, ale ešte parádnejší z tejto kategórie filmov bol určite Pád do ticha

180

Odpovědět

viděl jsem asi hodinu a docela dobrý

180

Odpovědět

Bughero: Musím přiznat, že mě Franco taky poprvé tolik nepřesvědčil...když jsem se ale koukl podruhé, naprosto mě dostal...nevim asi sem si to musel nechat prolezet v hlave, ale byl skvelej...Jinak Fighter je podle mě nejlepší film roku 2010 Naprosto sem ho prožíval (:D) a Christian Bale byl neskutečnej, nepochopim co všechno dokáže pro roli obětovat. P.S: Stejně všechny Oscary sebere The Social Netwrok... :(

180

Další