Tom Hanks u Craiga FergusonaThe Late Late Show with Craig Ferguson

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 45
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:746
Počet zobrazení:17 972

Dámy a pánové, držte si klobouky. Tentokrát ke Craigovi nezavítal nikdo jiný než Tom Hanks. Rozhovor obsahuje vše, co má správný rozhovor obsahovat: scénku z nadcházejícího Jamese Bonda, Pána času, Padesát odstínů šedi i jízdu na koni.

Rozhovor byl odvysílán 29. 10. 2012.

Poznámky k překladu: Kdo zná Craiga, tak mu asi dojde, že narážky na parní vlak do Clevelandu nejsou jen tak. Pokud máte silný žaludek, tak si vyhledejte heslo "cleaveland steamer". Ping Ping - Označení osoby asijského původu.

Přepis titulků

Přichází Tom Hanks! - Myslím, že to má. - Dobře. Díky. - Díky. - To je, proč si takový jaký jsi, Tome. Pěkně jsi tu fotografku pošéfoval. Chtěl jsem, abys měl jeden z těch velkých plakátů, co máte venku. Je tam Bob Barker, lidi ze zdejších seriálů. Mají tam fotku chlápka co to dělal před tebou.

- Jo, pořád tam je. - Tak ať tam jseš taky! To je super nápad mít moji fotku venku, CBS. Pořád fotí. Předstírejme, že mluvíme. Dělám, že mě vyfotila zrovna ve chvíli... Mohla byste prosím udělat dobrou fotografii? - Dobře, to stačí. - A co tohle? - Počkej, co to bylo? - Měl jsem menší krizi. Co to bylo?

To vypadalo opravdově. Jen jsem si našel sebe v potravním řetězci. Jo, jsem v pohodě. Vidím tam tu věc z Pána času. Jo, TARDIS. Uvnitř je větší. Když jsme poprvé chytli UHF televizi, kanály 20 a 44... Hodně lidí teď ví, o čem mluvíš, Tome. A ty nové kanály měly málo programů, tak si řekli, že budou vysílat Pána času z Anglie. A jak víš, Pán času je takovým Star Trekem Anglie.

- To je pravda. - Ne, není. Ani trochu! - Co to má znamenat? - Vůbec to není jako Star Trek! Jen jsem přitakával a ty si ze mě utahuješ! Musíme ten mýtus zbořit. Vůbec to není jako Star Trek. - Trošku jako Star Trek. - Ne. - Jo, trochu! - Ne. Ne. Vy jste tam měli chlápka s velkým červeným afrem a velkou šálou, který pobíhal kolem a mizel v telefonní budce.

On je anglický William Shatner! A ještě k tomu ty velké solničky s anglickým přízvukem, které říkaly: "Zničíme tě, Doktore!" Nikdy jsme to nemohli pochopit. Byla to pro nás záhada. No, ten Atlas mraků, Tome. To je skvělý film. Máte tam Pána času? Otáčí se na tebe Geoffe, nevím co se stane teď. Vyhubit, vyhubit! - Ten nedávno vyděsil moji vnučku.

- Vážně? Co se stalo? Já tvůj pořad nahrávám a pak jej spolu se svým kamarádem z byznysu analyzujeme. A jednou jsme slyšeli hlas Morgana Freemana a ona přišla a koukla se na něj, jak dělá jeho hlas. Udělej to. To rozhodně udělám, Tome Hanksi. To je ale talentovaný kostlivec. - A to tu 20letou holčičku vyděsilo. - 20letou? Ne, promiň. Dvacetiměsíční. Víš, kdysi jsem měl šou v Acronu v Ohiu.

- Dělám si srandu. - Byls někdy v Clevelandu? - Jo, pracoval jsem tam. - A jak ses tam dostal? Parním vlakem. Přesně tak. Tak chceš mluvit o tom zatraceném filmu? Tak ještě předtím mi řekni, co má znamenat ten knír? - To je pro jinou roli. - Ty máš další film? - Jo, hromadím to.

- Tak to gratuluju! - Děkuji. - Takže hraješ chlápka s knírem. - Jo. Minulý týden, teda "minulý týden". - Jo, "minulý týden". Minulou středu jsme měli premiéru Atlasu mraků v Graumanově divadle. - Tady kousek za rohem. - Vím, kde to je. A pak v pátek jsme dělali scénu, která znázoňuje premiéru Marry Poppins, a já tam hraju Walta Disneyho. - Takže knír je pro Walta Disneyho. - Ty hraješ Walta Disneyho? To si piš.

Sice nenakreslím ani čárku, ale hraju Walta Disneyho. To je... Ne, počkejte! Netleskejte, ještě jste to neviděli! Třeba stojí za prd jako Walt Disney! - Umíš hrát Walta Disneyho? - Zatím jsme točili jen jeden den, protože teď je pondělí 28. října. Ty znáš tenhle pořad lépe než já! Vůbec nestíhám! Každé ráno ho při kmenové poradě analyzujeme. - Říkal jsi, že ji nahráváte na videokazetu? - Tím myslím DVR. Moje děti to nahrávání nastaví za mě.

Protože já si myslel, že jsi buď na kanále 20 nebo 44, ale nejsi. Ale 44. kanál je korejský, Tome. Tady jo, ale u nás v San Francisku je to kanál Craiga Fergusona. Tak to bylo na hraně. - Snažím se to demystifikovat. - Ne, jseš na hraně. Jseš na hraně mezi demystifikací a posmíváním, Tome. - Geoffe, pomož mi. - Tom Hanks sleduje technické trendy. Věděl jsi, že mám v jedné roli skotský přízvuk?

No jo, jako by tu nebylo dost falešných skotských přízvuků. Hej! Nech toho! Můj přízvuk je stoprocentně pravý! Hohó, Shreku, drzá opice. To jsem já. Naučíme celé obecenstvo jak mluvit skotsky pomocí 2 slov. To jsem se naučil na divadelním festivalu v Clevelandu v Ohiu. - Jak ses tam dostal? - Parním vlakem. Hráli jsme hru "What Every Woman Knows", což je skvělá skotská komedie.

- Na tom jsem vyrostl. - No a tohle můžou udělat všichni. - Řekněte: "Stříbrný..." - Stříbrný. - Talíř. - Talíř. - A teď dohromady. Stříbrný talíř. - Stříbrný talíř. A jsme v Edinburghu. Všichni jsou Skotové. - Stříbrný talíř. - A kdy máš možnost říct "stříbrný talíř"? A navíc to říkám takhle. Stříbrný talíř? - Dávám do toho otázku.

Stříbrný talíř? - Stříbrný talíř? Protože jsem detektiv v té hře. Ty říkáš "stříbrný talíř" - a já "stříbrný Talíř"? - Je to odpověď na všechny otázky. Jak chcete svůj haggis? Na stříbrném talíři. To je ten trik. Teď každý mluví se skotským přízvukem. Tome, vím, že jsi skvělý herec a vůbec, ale tohle je pí***. Ta věc s tím stříbrným talířem... Ve Skotsku už nikdo neříká stříbrný talíř. Říkáme "DVR". - DVR.

- To zní trochu indicky. A víš, jak vypadá DVD? Jako stříbrný talíř. Měli bychom rychle mluvit o tom filmu. Takže ten film... Je to obří film a jsme na něj velmi hrdí. Je to od bratří Wachowských a Toma Tykwera. - Ti jsou skvělí! - Výborní. Je to epické. Tom Tykwer...Lola běží o život. To je super film. Jo, velmi mě to bavilo. A je to obří. To je vše, co můžu říct. Je to více peněz...

více filmu... Snažím se na to přijít. Více filmu za vaše peníze. To je ono. - Má to automobilové honičky? - Ano. - Exploze? - A kolik. Pokračuj. Romantiku? - Osvobození otroků? Taky. - Fakt? - To si piš. Fabrikanty? Jo! - Má to vše, co film potřebuje. To je přesně, jak ho popisují mluví.

Má to všechno... Robotí monstra? Máme je. Fakt máte robotí mostra? Fakt máte robotí mostra? Pirátské lodě? Všechno máme. - Robotí pirátská mostra? - Ty ne. Ale víš, co je po scéně s pirátskou lodí? - Co? - Robotí monstra. Takže stačí počkat. - Takže pro každého něco.

- Halle Berry tam hraje... - Ta je velmi atraktivní. - Jo, velmi milá. Takže hraješ Walta Disneyho s knírem. Co na to tvoje manželka? Nesnáší to. Vždycky, když mám kvůli roli vousy, tak řekne: "Opravdu?" Takže se s manželkou nelíbáte, dokud máš knír? Musím ji znehybnit. A přiznám se, že vždy podlehne. Takže trochu jako v Padesáti odstínech šedi.

- To jsem nečetl. - Já taky ne, ale slyšel jsem.... Má to ten nejvíc sexy název na světě. Padesát odstínů šedi? To je pravda. Jak kdyby ten chlap používal šedou barvu na vlasy. Padesát odstínů šedi. Nechápu, co to znamená. Jsem zvědav, jak se bude jmenovat pokračování. Víš, že to byla původně fan fikce jako třeba u Stmívání? A pak to vydali jako knížku a jen změnili název.

Víš, co je to fan fikce? Jo. Třeba píšeš o tom, jak se Spock a Kirk zamilují a tak. - To je parádní nápad. - Já vím. - To ty píšeš ten blog? - Ne. - Ale jo. Ne, mě mnohem víc zajímá Pán času. - Co máš proti Pánovi času? - Prostě ho nechápu. Nerozumím tomu. - Myslím, že rozumíš. - Za starých časů... Za starých časů, to ti povídám... Tenkrát vysílali pořady z Anglie, které prostě vypadaly divně.

- Panství Downton. - Ne, to je skvělý seriál. - První řada byla dobrá, teď je to na h***o. - To není pravda! - Je to nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. - Ne! První řada byla super, druhá v pohodě a teď je to jak Tak jde čas v kostýmech. Můžu se zeptat, proč vy z Velké Británie začnete nenávidět vše, co vytvoříte? - Tak to prostě je. - Já vím. Jediná věc, která přežila, je James Bond.

- To je jediná věc, kterou pořád máte rádi. - Jo, miluju Jamese Bonda. - Ty bys byl dobrý James Bond. - Fakt? - Jo, mohl bys být James Bond. - Ale já chci hrát padoucha, abych mohl říct jedinou hlášku. - Dobře, tak hlaď tohle. - Super. Takže tohle bych řekl, ale musím být padouch. Tak já budu James Bond. A já jsem...

Pojďme mi vymyslet dobré jméno. - Thorax. - Thorax? - Tak se konečně... - Musíš být přívázaný k židli. Přesně tak. Připraven? Předpokládáš, že ti všechno vyklopím, Thoraxi. Předtím než vás zabiju, pane Bonde, možná oceníte prohlídku mým zařízení. Všimněte si větracích šacht, kterými se může někdo proplazit. Naneštěstí tuto možnost nebudete mít, pane Bonde. - Všimněte si mého kumpána Ping Pinga.

- Tome, to není úplně politicky korektní. Všimněte si mého kumpána Williama stojícího vedle velkého červeného tlačítka, které spouští autodestrukci, která zničí vše, co jsem zde postavil. Je jen dobře, že jste svázán a neschopen jej zmáčknout. - Můžu mít otázku, Thoraxi? - Samozřejmě, Jamesi. Říkal jsi, že řekneš jen jednu věc, ale řekl jsi toho mnohem víc. - To má svůj důvod, pane Bonde. - A podělíš se o něj s námi? Za tu krátkou dobu, po kterou filmujeme, jste stihl mít sex se třemi herečkami.

Já jsem žil na tomto opuštěném ostrově a budoval toto zařízení 17 let a ani jednou jsem si nevrznul. A proto... Dáme si přestávku. Brzy budeme zpět s Tomem Hanksem! Tvůj personál mi řekl, abych se nikdy nedíval do publika, když tady sedím. - Fakt? - Jo, protože tamhle je kamera a když se podívám na diváky, tak se to celé rozhodí. Takže abych si to ujasnil.

Za a) mám personál a za b) ten personál dává pokyny Tomu Hanksovi? To se mi líbí! Když o tobě mluví, tak tě nezmiňují přímo, ale mluví o "tom chlápkovi". Dobře, tak je pojďme naštvat. Budeme mluvit oba tímhle směrem. - Vlastně jsem tě potkal už dřív, Craigu. - Ano? A kdy? - Myslíš před komerční přestávkou? - Ne, mnohem dříve. Neuváděl jsi jednou ceny BAFTA? Viděl jsem tě tam. - Jo, to si pamatuju. - A pamatuješ si, jak mě tam zvali a já jsem pokaždé přišel a prohrál s nějakým Angličanem, - protože se to jmenuje BAFTA.

- Jo, Ceny Britské akademie filmového a televizního umění. - A ty jsi Američan, Tome. - To je pravda. - A proto nikdy nevyhraju. - No musí si dát cenu sami sobě. A pak jdou na Oscary a ty taky všechny vyhrají. To je pravda. A víš kdo vyhrál ten rok, kdy jsem tam byl já? Velký chlápek s červenými vlasy, který hrál Pána času. To není možné! - Pamatuješ si na jméno toho herce?

- Tom Baker. To je velmi dobrý herec. Všichni jsou asi dobří. Ale pamatuješ si, když anglická televize BBC filmovala uvnitř na kazety, ale venku na filmové pásky? To je pravda, protože venku na videokazety nebylo světlo. V raných dobách videokazet uměli venku nasvítit jen celuloid a pak tu byla filmová unie, která říkala: "Venku musíte použít celuloid, a uvnitř můžete použít videokazety." - Nedávalo nám to žádný smysl. - Nám taky ne, ale byli jsme rádi, že nám je alespoň teplo.

A můžete se dívat na ty dva a půl kanály, které jste měli. Ale teď už je to jako tady. Mají tam všechno. Díváte se na kickbox z Filipín a takové věci. - Máš rád kickbox? - Je to můj oblíbený pořad. Ale jen z Filipín. Z Indočíny mě nezajímá. - Ohledně kickboxu jseš dost vybíravý. - To si piš. - Poslyš, došel nám čas. - Ježíš, to uteklo rychle. Co tu máš? - Můžeme pokračovat, jestli chceš.

- Ne, mně je to jedno. Věř mi, personálu je to taky jedno. Mám pravdu, Secretariate? - Chceš jet na koni? - Ne. A ty jsi na něm jezdil? Jednou jsem to zkusil, ale vzadu byl starší stážista a... V tom koni jsou neplacení stážisté, že? Nevím, o čem to mluvíš, ale ano. Co myslíš, Secretariate?

Jdeš do toho? Pojď ven. Uvidíme, jestli zvládne odjet na koni. Díky, Geoffe. Neztrapni mě, tohle je Tom Hanks, k***a! Jste přípraveni, hoši? Vlastně, jseš připraven, Secretariate? - Vážně na něj mám vlézt? - Jo, zkus to. - Vážně? - Budu tady na té straně. Pojď trochu blíž.

Já jen... Tom Hanks! Za chvíli jsme zpět. Opatrně, musí ještě natáčet filmy. Za chvíli jsme zpět. Promiňte. Promiňte. Překlad: Liedan Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

opravit pls!!

20

Odpovědět

Opraveno!

10

Odpovědět

Opraveno ještě jednou. :)

00

Odpovědět

Jedním slovem - nadšená! Toma miluju, patří mezi mé nejoblíbenější herce už pěknou řádku let, navíc jde vidět, že je to fakt frajer a má skvělé charisma. A Craig je prostě Craig. :) Jeden z nejlepších rozhovorů, co jsem zatím viděla, si myslím. :)

240

Odpovědět

Jen taková poznámka - neříká, že je ten film od "bratří" Wachowských, ale jen Wachowských. Zejména proto, že to už nejsou "bratři", ale "sourozenci"... :-D

200

Odpovědět

jak mluvil tim indickym prizvukem tak jsem si hned vzpomel na Rajeshe z big bang theory :DD

241

Odpovědět

Tak ti to dobře naložili.

200

Odpovědět

Štrůdl :D Doufám, že nejsem sám, kdo se u toho zasmál.

250

Odpovědět

nepřeložili by jste tohle??
http://www.youtube.com/watch?v=VsAqrrW3ZJc

180

Odpovědět

Doporučuji celý ten díl. Je skvělý. Mark byl hodně unavený a opil se po vínu, co dostal :-D nemělo chybu.

180

Odpovědět

Kdekoliv se Tom Hanks ukáže, je to skvělá show. Ten chlap je klasa a mám ho snad nejraději ze všech známých hvězd. 10 !!!

190

Odpovědět

Robotí monstra..máme -Hanks je můj nejoblíbenější herec a Craig moderátor. To se rovná jeden z nejlepších rozhovorů, který tady byl.

200

Odpovědět

Jeden z nejlepších herců současnosti a propůjčí se k takové sračce jako je Atlas mraků... Jeden z nejtrapnějších filmů co jsem kdy viděl natočený pouze k tomu, aby si smrkáči s rukou v trenkách mohli honit ego jací to nejsou filmoví kritici. Die

1959

Odpovědět

copak? Bylo v tom na tvůj vkus málo robotů, rychlých aut a ženských v minišortkách? Nutili tě přemýšlet?

190

Odpovědět

+Maestroježiš další chytrák se vyrojil, ten film je o hovně a když přemýšlíš o hovně tak bude výsledek nevyhnutelně hovno, pane filmový kritiku

1914

Odpovědět

To, že jsi tu myšlenku nebyl schopen zachytit/ pochopit, neznamená, že tam žádná není...

180

Odpovědět

+Lennyno jo další teplej kritik, něco se ti nelíbí -> nepochopil jsi to! Serete mě všichni

1816

Odpovědět

Jeden z nejlepších dílů :)
Jen mě hrozně tahá za uši "Pán času" - je to Dr. Who !!! To je stejný, jako kdyby nějakej chytrák v TV rozhodl, že Star Trek bude Hvězdná cesta

184

Odpovědět

No, Pán Času mi zas až tak nevadí, je to celkem trefné.
Ale co ze srdce nenávidím je, když někdo napíše Dr.Who :D

192

Odpovědět

1. je to Doctor Who, ne Dr. Who - není to jeho titul, ten chlap se "jmenuje" Doctor.
2. Pán času je ofiko český název seriálu.

202

Odpovědět

+KolikokoliLol a na tuhle hovadinu si přišel jak? Je to jeho titul.. Tohle je jeden z těch rozšířených omylů na internetu, ze kterých se pak rodí chytráci, co shazují ostatní, co to řeknou jakoby špatně.. Doporučuju shlédnout nějaký díl, než budeš chytračit. V první sérii se to několikrát řeší, třeba v díle Marco Polo se ho Kublajchán ptá na to a on říká ano doktor, ale ne doktor medicíny. Nemluvě o tom, že v titulkách přimo v seriálu je Dr. Who - William Hartnell..

Jediné vysvětlení mám, že v nových seriích to nějak upravují, protože jsem viděl jen tu starou.

183

Odpovědět

Nejhorší na nejlepších rozhovorech s Craigem je to, že pokaždé strašně rychle utečou !! More Craig and more Tom Hanks .... Thanks :)

200

Odpovědět

Výborný díl díky za něj! Jen tak dál :) Craigova improvizace k nezaplacení! ..a ten štrůdl také pobavil :)

182

Odpovědět

Tom Hanks je klasa. Není rozhovoru s ním, který by byl nudný.

180

Odpovědět

Štrúdl mě teda uzemnil :-D

192

Další