Brian Cox polil hadronový urychlovač jogurtemWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:187
Počet zobrazení:9 164

Profesor Brian Cox bude vyprávět o jeho práci na hadronovém urychlovači a incidentu s jogurtem.

Poznámky k překladu: 
Hole in the Wall je bizarní britský soutěžní pořad, u nás v podstatě neznámý, proto jsme se rozhodli nahradit jen soutěží Riskuj.
DeLorean je auto Dr. Browna z kultovní filmové série Návrat do budoucnosti.

Přepis titulků

Jednou se kvůli mně musel vypnout hadronový urychlovač, protože jsem do něj vylil jogurt. Víte co? Já tomu už teď věřím. Tým Davida. Popiš nám pracovní den u urychlovače. Ne doslova, to bychom tu byli celou noc. Jak vypadá přístup k urychlovači? Představuji si místnost s počítači.

Nepředstavuji si místo, kde se lidi prochází a hledají místo, kde se najíst. Během jeho stavby jsi mohl jít dovnitř. A já byl zodpovědný za část 420 metrů od místa, kde jsme dělali "velké třesky". Byl jsem tam, testoval jsem. Když bylo hotovo a byl jsem tam ráno, měl jsem jogurt... On ví, jak balit holky, že jo? "To je jedno, lásko.

Co piješ?" Někdo projel vedle mě na kole, protože kolem toho musíš jezdit na kole, zasáhl mě do ruky a já vylil jogurt na elektrický spoj. To se stalo během stavby? Ano, při testování mé části. Takže se nemusel vypnout celý, jen... Ne, jen osmina. Celek je z osmi částí, které jdou vypnout. Myslím, že ví, co je osmina. To bylo pro tebe.

Jo, pro mě? Mohu se zeptat na technickou otázku? - Ano. - Jakou příchuť měl ten jogurt? Jeden ze švýcarských jogurtů bez chuti. Jsou tam lidi na kolech... Ano, protože obvod je 27 kilometrů. To zní jak Central Park. Na jakou část jsi vylil jogurt?

Jsou tam části zvané... Budu muset přejít zpět do balicího režimu. - Do toho. - Jsou tam supravodivé kabely. Pokud je zchladíš na 1,9 kelvina... Jedna z mých oblíbených teplot. Budou supravodivými, nemají elektrický odpor a teče jimi na velmi malém průřez až 13 000 ampérů. Pro laiky, mluvíš o drátu? Polil jsi jogurtem drát?

Je to slitina niobu a wolframu. - Cože? - Slitina niobu a wolframu. Neříkám, že to není skvělý drát. To David moc dobře ví, protože jsou supravodivé... To bych taky mohl dobře vědět! Podívejte se na sebe, jak spolu flirtujete. Já jsem tady také! Řekni to mně, ty šmejde! Jsem polichocen, ale studoval jsem historii.

Vím, že zemřel Hitler, to je vše. Profesore, na jak dlouho to bylo vypnuté? Asi tři měsíce. Tři měsíce? Kvůli tomu, co jsi udělal? Museli jsme tu část vyměnit. Proto jsem teď v televizi, snažím se vydělat na ten dluh. Proč si myslíš, že jsem teď tady? Nevím.

Byl bych v Ženevě, kdybych měl ještě nějaký respekt. Takže řekli: "Vypadni odtud! Vypadni odtud, jdi ze sebe dělat děvku. Před chvilkou byl v Riskuj." Přiznal ses, nebo jsi řekl: "On do mě narazil." Vlasy mi trčely nahoru a byl jsem umazaný od sazí. Sundal sis brýle? Sundal jsi je a řekl: "Marty, musíme se rychle dostat k DeLoreanu!"

Tak hádej, Davide. Co si myslíš? Tři měsíce, to je hodně. Říkám si, jestli by už byl připravený to říct v komediálním pořadu? Co s touhle myšlenkou tipneš? Tipuji lež. No, já jsem v úžasu z těch vědeckých věcí. Když řekl, že jogurtem polil drát, tak jogurtem polil drát. - Tipuji lež.

- Já také. Ty tipuješ pravdu. No, tipuji pravdu. No, buďme demokratičtí a tipněme lež. Tipujete lež, dobře. Profesore Briane Coxi, byla to pravda, nebo lež? Lež. Překlad: Markst www.videacesky.cz Byla to lež.

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Musím tedy po závěrečném verdiktu jen obdivovat jeho znalosti.

100

Odpovědět

Ale jak teď googlím, tak on má Ph.D. z toho oboru, takže nic :-D ale i tak dobré

60

Odpovědět

+JovtěchNo zdaleka ne jen Ph.D.
Myslím, že "profesor" Brian Cox by ti mohlo něco napovědět. To není přezdívka, ale titul (nejvyšší možný).

111

Odpovědět

+ThooTak to děkuji za vysvětlení! na vejšku chodím 4 roky, ale tohle je pro mě nové! :-)

01

Odpovědět

Vím, že už jsem to tu nedávno psal, ale opravdu by nebylo od věci napsat co je tam aktuálně za lidi. Kdo je Brian Cox, kdo je ta zrzavá buchta atd atd.

120

Odpovědět

Díky za upozornění, připomenu to markstovi :)

30

Odpovědět

Nechci být hnidopich, ale v 1:53 máte chybu. Termodynamická teplota se udává v Kelvinech a ne ve stupních Kelvina ([T]=K). Jinak děkuji za překlad.

160

Odpovědět

Díky za upozornění, opraveno :)

90

Odpovědět

Táto epizoda je asi najlepšia :D historka s koňom, 2 roky bez kľučky, leeho dieta ,klamanie o tenise a teraz toto :D

100

Odpovědět

A co Bob?! Jeho historka se zuby a další....

00

Odpovědět

No, tušil jsem, že do LHC se s jogurtem nesmí ani při odstávce, ale dozvědět se o soutěži Hole in the Wall je takový pěkný bonus...

50

Odpovědět

Já vždycky myslel, že tyhle bizarnosti jsou specialitou japonských televizí, ale při dohledávání informací k tomuto dílu jsem se nestačil divit – a že zrovna v Británii! :-D

60

Odpovědět

kdo je ona?

30

Odpovědět

Keeley Hawes, už tu s ní bylo několikrát video z tohohle poředu

40

Odpovědět

V poslední době byla skvělá v The Durrells

00