Je Keith spolužák Boba, učitel Davida, nebo Leeho vlastník jestřába?Would I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
97 %
129. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:143
Počet zobrazení:7 086

Tajemný host na straně Leeho s Bobem Mortimere a Davidem Harewoodem. U Davida je Sarah Millican a Jon Richardson.

Poznámka: Abychom nepřinášeli neustále jen nová deprimující videa o koronaviru – a protože Markst má „díky“ koronaviru více času na překlady (všechno zlé je pro něco dobré), bude se u nás nyní partička z WILTY nějakou dobu objevovat častěji než jen jednou týdně. Tak snad vám to udělá radost.

Přepis titulků

Překlad: Markst www.videacesky.cz Začne Bob, odkud znáš Keitha? Tohle je Keith, můj nejstarší přítel. Když jsme spolu byli na škole, schovali jsme na stropě diktafon, abychom zmátli našeho učitele. Davide Harewoode. Tohle je můj starý učitel Keith, jednou jsem musel předstírat, že to nejsem já, když jsem ho potkal v kavárně, protože jsem se připravoval na roli v seriálu Ve jménu vlasti.

Nakonec Lee, odkud znáš Keitha? Tohle je Keith, jeho jestřáb… Ano… Přiznám, Davide, že to je těžký začátek… ale vydrž. Tohle je Keith, jeho jestřáb mi měl přistát na ruce na vesnické slavnosti, ale místo toho ukradl paruku pána vedle mě a odletěl na strom.

Tady to máme, je to Bobův srandista ze školy, Davidem ignorovaný parťák, nebo Leeho vlastník jestřába? Kde začne tým Davida? Dobře, Davide, byl to učitel ve tvé škole? Na chvíli. Jednu hodinu? Vídával jsem ho. - Ale neučil tě?

- Ne. Někdo, kdo se poflakoval po škole, a ty jsi usoudil, že to je učitel. Když byl ve škole jen chvíli, jak jsi ho vůbec v kavárně poznal? Věděl jsem, že to je on. Vstoupil do kavárny a řekl: „Ahoj, Davide.“ A já ho ignoroval. Bylo to měsíc před tím, než jsem letěl do Ameriky kvůli Ve jménu vlasti. A zrovna jsem se vídal se svým hlasovým trenérem. Řekl mi, že musím používat svůj americký hlas.

Proč jsi mu to svým americkým hlasem nevysvětlil? „Promiň chlape, jsem v roli.“ Bez urážky si myslím, že nikdy nebyl takhle dobrý, Jone. Musel jsem mu říct, že nevím, o čem mluví. Pamatuji si to, předveď ten hlas. „Pane, nevím, o čem mluvíte.“ To se mnou dělá divné věci. Tvůj hlasový trenér ti řekl, že máš tuhle roli, musíš v ní zůstat, jakmile hodina skončí, pojďme ven, kde pravděpodobně potkáme několik lidí?

To musíš udělat, musíš si umět ten hlas udržet. Proč tak nemluvíš, jen když je to potřeba, jako to dělají normální herci? To byla podpásovka, Saro. Pak jsem mu zavolal a omluvil se. Takže jsi měl jeho číslo? A zůstal jsi v kontaktu s učitelem, kterého jsi sotva znal? Příběh s jestřábem hned zní uvěřitelněji, co?

Davide, koho se chceš ptát dál? Bobe, připomeň nám svůj příběh. Když jsme spolu byli na škole, tak jsme schovali diktafon do stropních dlaždic, abychom rušili při hodině. - Takže ne kvůli nahrávání, ale pouštění. - Ano. Ale co? Bylo důležité nechat na začátku pauzu, takže jsme to nechali běžet asi 15 minut. A potom tam byl zvuk mouchy.

Na chvíli, pak zase na chvíli, abychom zmátli učitele. Ten zvuk mouchy jste udělali vy? Přesně tak. Nebudu platit mouše, aby to udělala. Předveď nám to. Vždyť víš. A včelu? Nedělali jsme včelu.

Víš, jak udělat včelu? Stejně jako mouchu. - Vosa je hlasitější, ne? - Včela zní lépe, ne? Ukaž rozdíl, Davide. - Já… - Dělej. Dobře, včela by dělala… - To byl čmelák. - A moucha… To bylo dobré. Viděl jsi, jak okamžitě změnil charakter?

Takže… Ticho, chvilka mouchy, ticho, chvilka mouchy a potom celkem nahlas, ale ne tak, abychom někoho vystrašili, slovo: „Vlk.“ Cože? Pak zas ticho… Ticho a potom… „Plochodrážní stadion.“ Plochodrážní stadion?

Šlo o to říkat celkem náhodné věci. Byl to velmi milý učitel, jmenoval se Bill Whitlingham. Jak Bill Whitlingham reagoval na tyhle náhodné zvuky? Pan Whitlingham opustil místnost a řekl: „Můžete s tím něco udělat, než se vrátím?“ Cože? Cokoliv se tu děje. V rohu byla skříň, kde byly školní sešity, pera a tak. A také měl v malé kleci ručního lva.

Robotického, na baterie. Neříkáš jen náhodná slova, které tě v náhodném pořadí napadají? - Je to ruční lev. - Ruční lev? Roboticky ovladatelný ruční lev. A když jsi byl hodný, tak ti ho dal na ruku a nastavil ho, aby tě olízl. - Když jsi byl… - Byl to jakože lev na klíček? - Na dálkové ovládání.

- Na dálkové ovládání? Na dálkové ovládání, které měl v šuplíku. Ale ruční lev… Když jsi byl hodný, donesl ho a on tě olízl. Když jsi zlobil, tak tě udeřil do ruky. Ruční lev měl jen dvě nastavení, mohl tě olíznout, nebo udeřit? Dobrý a zlý hoch. Velmi milé. Jediný problém samozřejmě byl…

Ten příběh? Ten problém byl, že když byla slabá baterka, tak dostal zácpu. Ale zpět ke skříni. Vylezli jsme na ni. Vylezl jsi na skříň, ve které byl ruční lev? - Nejspíš spal. - Vylezl jsi ke stropním dlaždicím. - Vyndal jsem diktafon. - Vypnul ho? - Ano.

- Pan Whitlingham se vrátil. Co se dělo? Nervózně čekal na další rušení shora. Nepřišlo, tak jsme pokračovali v hodině. Byla to britská vláda a politika. Lekce zvaná britská vláda a politika? - Celý rok? - Dva roky. Bylo to k maturitě. Takže čtvrťáci, ruční lev… Ruční lev, který umí líznout, nebo udeřit, byl použitý jako pochvala, nebo trest, pro skoro dospělé studenty? Bylo to efektivní.

Chcete se přesunout k poslednímu? Lee, pověz nám příběh o Keithovi. - Byl jsem na vesnické oslavě… - Proč jsi byl na vesnické oslavě? - Pomáhal jsem tam. - Kde to bylo? - V Thames Ditton. - Proč jsi pomáhal v Thames Dittonu? Protože bydlím blízko a poprosili mě, abych pomohl. Pomohl jsem s tombolou, oznamováním, pak jsem dělal porotce prasečích závodů. Běžné věci, které děláš na oslavě.

- Prasečí závody? - Jo. Nevím, proč jsem byl v porotě, prostě vyhrál ten, který doběhl první. Bylo to… Byl jsem tam v případě, že by byla remíza. A co se stalo s jestřábem, Keithem a parukou? Jedna z věcí, kterou jsem musel dělat, bylo stát tam a učit se. Keith měl tu malou přilbu, učil diváky o základech sokolnictví. Tak jsme tomu myslím říkali.

Strčil jsem tam rukavici, měl jsem tu malou věc, nevím, co to bylo… Ždibec masa? Ještě, že jsi tam na rozdíl ode mě byl. Byl to ždibec masa. Pak se stalo co? - Objevila se labuť. - Objevila se labuť. Jestřáb přiletěl. Letí, ale chybí nám člověk v tomhle příběhu. A byl to starosta. - Nemohu říct…

- Starosta? Starosta, chápeš? Starosta stál vedle koně. Starosta si hleděl svého, ale měl na sobě paruku. Jestřáb letí, aby mi přistál na ruce. Jenže přistál na starostově hlavě. Zasekl se, jak se tomu říká… drápy! - Drápy? - Drápy. V panice nemohl tu paruku pustit, odletěl a přistál na stromě.

Proč nešel po mase? Keith řekl, že jeho zlatý řetízek ho zaujal, byl zmatený a nouzově přistál na paruce starosty na oslavě. Čemu na tom nevěříš? A zakřičel jsi: „Ne, tamhle jsou starostovy vlasy!“ Dobře, týme Davida, je Keith Bobův srandista ze školy, Davidův ignorovaný přítel, nebo Leeho vlastník jestřába?

Věřila jsem Bobovi, dokud neřekl, že mu bylo 18. A pak ten ruční lev. Spíše tipuji Davida. Já také spíše tipuji Davida. Podle mě je to Bob a zpanikařil, protože věděl, že ho tipneme. Tak řekl šílenosti o ručním lvovi, aby nás rozhodil. Tipuji Boba, ale už jsem se spletl. - Saro? - Já tipuji Davida. Tipneme Davida.

Tipujete Davida. Keithe, řekneš nám prosím, ke komu patříš? Jmenuji si Keith a s Bobem jsme nahráli zvuky a schovali diktafon do stropu. Keith je Bobův srandista ze školy. Nikdy bych nevěřil, že ty věci o tom ručním lvovi jsou pravdivé. - Děkuji velice, Keithe. - Děkuji.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bee je včela nie osa :) - len detail

10

Odpovědět

Díky za upozornění, na jednom místě nám to uteklo :) Opraveno.

00

Odpovědět

10m díky moc

30

Odpovědět

Na to že má Bob 60 rokov, mal celkom moderné veci na strednej škole.

130

Odpovědět

tieto hrane, akoze netusim aka je pravda blbla bla, podla scenara, relacie , je mor televiznej zabavy

032

Odpovědět

1:31

00

Odpovědět

Tak mě to rozhodně radost udělalo, už na videacesky.cz ani na nic jiného nekoukám.
Děkuji a hodně zdaru v překládání :)

241