Je Mel Vernonův banánový šéf, Davidův pošťák, nebo Darův astronom?Would I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
98 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:86
Počet zobrazení:5 669
Zachránil Mel Vernona před katastrofou, pomohl Davidovi z nouze, anebo byli s Darou za úchyly? V Davidově týmu jsou Vernon Kay a Dara Ó Briain. A Hádat bude Lee společně s Rhodem Gilbertem a Denise van Outen.

Přepis titulků

Přivítejte našeho dnešního hosta, kterým je Mel. Vernone, jak se znáš s Melem? Tohle je Mel. Zachránil mě, když jsem málem vyhodil do vzduchu továrnu na banány. Davide, řekni nám, jak se s Melem znáte. Tohle je Mel, pošťák, který vytáhl můj mobil z poštovní schránky, když jsem ho poslal místo dopisu, který jsem měl u sebe.

A Daro, jak se s Melem znáte? Tohle je Mel. Když jsme společně koukali na hvězdy, tak nás vyslýchali policisté, co si mysleli, že jsme šmíráci. Leeho tým, u koho začnete? Kdyby řekl, že továrnu na banány vyhodil do vzduchu, byl by to bizár. Ale ještě bizarnější je skoro ji vyhodit do vzduchu. Co jsi v té továrně dělal? V té továrně na banány se stalo to, že banány tam přicházejí ze vzdálené země.

- Třeba z Karibiku. - Jasně. A v Boltonu pak dozrávají. Dozrávají v Boltonu? V Karibiku mají málo sluníčka? - Ty jsi tam pracoval? - Ano. Co jsi tam dělal? Narovnával jsi banány? - Ne.

- Tak ohýbač banánů? Možná tam chodí rovné a jeho svalnaté tělo je takhle ohýbá! To dělají v Boltonu! „Co děláš?“ „Jako obvykle, ohýbám banány.“ Tak je to závod na dozrávání banánů, ne továrna, ne? Je to továrna, protože tam byl pásový dopravník. Počkat! Pásový dopravník? Takže na jednom konci někdo nakládá zelené banány… A než dojedou na konec, tak jsou zralé?

Jak dlouhý ten pásový dopravník je, Vernone? A co jiného tam děláš kromě… „Už je mám narovnat?“ - A co tam dělal Mel? - Dělal tam předáka. A předával vám banány kus po kusu? - Jak málem došlo k tomu výbuchu? - Pracoval jsem s ještěrkou. A stalo se to, že jsem nechtěně najel do plynového ohřívače. - A odpojil ho od plynu.

- A co pak? Továrna se naplnila plynem. - Naplnila? - Jo. A co udělal Mel? Jak tě zachránil? Mel továrnu uzavřel a celou budovu evakuoval. A banány pak zrály o samotě. Co David a jeho příběh s poštovní schránkou? - Co jsi chtěl poslat? - Pohlednici a dva dopisy. - Jasně.

- A schránka, kterou máme nejblíž, má velice malou štěrbinu. - Takže… - Na dopisy? - Ano. - To já znám. - Na jakékoliv použití. - Ty máme i u nás. A někdy tam nejdou nacpat. Když jsou širší. Tak sis řekl, že pošleš něco, co se tam vleze, telefon? Co klíče?

Ty se tam taky vlezou! Drobáky? Ty taky! Říkal jsem si, že jsou to hrozní šneci, tak že jim tímhle ukážu, kdo je tady pán. Byl jsem zmatený: „Tohle se tam nevleze, tak pošlu aspoň ty dva, co ano. Ach, já hlupák! Kéž bych byl v nějakém sitcomu.“ - Dva dopisy a mobil najednou? - Jo. Takže e-mail a dopis najednou. Co s tím měl společného Mel?

Byl poblíž nebo… Mel tam naštěstí předtím taky spadl. Tak ti ten telefon podal a bylo. Do té doby jsem nevěděl, že poštovní schránky mají obsluhu. Prostě mi ho podal. - Ne. - Tak co bylo pak? Všiml jsem si, že poslední čas, kdy tu schránku vybírají, byl asi o půl hodiny později. Tak mě napadlo: „Vím, co udělám.

Prostě počkám.“ Ďábelsky chytré! - Co myslíte? - Připomeň nám svou pravdu nebo lež. S Melem jsme koukali na hvězdy. A policie nás vyslechla, protože nás měla za šmíráky. - Byli jste sami dva? - Ano. - Na co jste koukali? - Na meteorický roj. - Aha.

Takže jste měli co? Teleskop? - Ne. - Co jste měli? - Dalekohled. Dalekohled? Buď jen tak, nebo dalekohled. Ne teleskop, je to fofr. S teleskopem byste museli být moc rychlí. Takhle nějak byste museli… Ale proč nepoužít dva teleskopy? Místo dalekohledu. To je lepší než dalekohled. A když se stanou dvě věci naráz, řekneš: „Měsíc taky ujde.“ Když se objevila policie…

Viděli jsme, jak jedou kolem a pak zastavují. A pak za námi přišli dva policisté. Protože jsme tam jen tak stáli. - Kolem byly domy. A my měli dalekohled. - Ale vy jste se koukali nahoru, ne? Nevím, možná jsme se cestou vzhůru koukali i před sebe. To přece člověk nedělá, že by začal u země a pokračoval výš. Takhle. Ne takhle: „Dáš si čaj?“ „Jo, jasně.“ „Promiň, všechno je rozmazané.“ Stačí to odložit.

Nikdo to přece nedělá takhle: Hlavu vzhůru a až pak dalekohled. Ale jo! „Hele, podívej!“ Neřekneš: „Viděl jsi Měsíc?“ „Počkej, musím se rozjet!“ A Darův obličej se hýbe nezávisle na jeho hlavě. Jo, umí otáčet obličejem. „Hele na tu ženskou v koupelně za mnou!“ Je to pravda. Tak jo, Lee, potřebujeme odpověď.

Je Mel Vernonův banánový hrdina, Davidův přátelský pošťák, nebo Darův drzý astronom. - Co myslíte? - Mel je opálený, ale opálit se dá ve všech těch třech profesích. Jezdí často do Karibiku pro banány. Časem se opálíš i u pozorování hvězd. A pošťák je taky celý den venku. Víš, že hvězdy se pozorují převážně v noci? Absolutně nepochybuju o tom, že Mel pracoval v továrně na banány.

- Takže banány. - Kdybych viděla Daru a Mela, tak by mě napadlo, že to jsou úchylové. Dara mohl říct: „Pracuju v televizi.“ A policisté na to: „Případ vyřešen.“ - Co řeknete? - Řekneme, že Dara dostal od policie varování za postávání… - Ne za to, že je to úchyl. - Žádné varování! - Vyslechli nás. - Pardon, vyslechli. Žádné oficiální varování jsem nikdy nedostal.

- Takže Dara? - Do toho. Mele, odhalte prosím svou identitu. Jsem Mel a zachránil jsem Vernona… Ano, Mel je Vernonův banánový šéf. Jak moc nebezpečné to bylo? Byli jste vteřiny od výbuchu? V podstatě ano.

- Vernon jezdil s ještěrkou… - Tak proč jsi nám to neřekl hned?! Proč nemohl mluvit?! - Jak jste Vernonovi v továrně říkali? - Vernonek. - Vernonek? - Vernonek. Vernone, postav se vedle Mela. Ať se podíváme na Vernonka. Mele, moc děkujeme. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tyhle delší díly jsou jako požehnání, díky.

230

Odpovědět

Díky za pochvalu, delší díly znamenají o dost větší časovou investici na překlad, ale chápu, že jsou divácky zajímavé. Pokusím se brzy zase nějaký delší díl s tajemným hostem připravit :)

230

Odpovědět

+XardassCítím jistou přefrekventovanost Would I Lie to You? (i když jsou to skvělé momenty) a bylo by fajn doplňovat je více Countdownem nebo Big Fat Quizem. Všechno je stejně dokonalé a tahle pestrost by byla jistě vítaná.

54

Odpovědět

+XardassA už ukrutně (UKRUTNĚ!!!) dlouho nebyl Gabriel Iglesias.

22