Kevin Bridges a historka s koněmWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 075
Počet zobrazení:29 845

Kevin Bridges a kůň. Tato scénka je mnohými považována za vůbec nejlepší z pořadu Would I Lie to You?

Přepis titulků

Jednou jsem omylem koupil koně. Prosím? Co že jsi koupil? Koně. Koně. Promiň, neslyšel jsem k. Tvrdíš, že jsi omylem koupil koně. Chápu to správně? Ano. Dobře, máme jasno. Za jakých okolností?

Co sis myslel, že kupuješ? Nemyslel jsem jsi, že něco kupuju, myslel jsem, že si to pronajímám. Myslel sis, že si pronajímáš koně? Ano. Takže sis zaplatil pronajmutí koně, a když jsi ho chtěl vrátit, řekli ti: "Co to sakra děláte?" "Tady Psycha se snažím zbavit už několik let." Jo, tak nějak to bylo. Na jak dlouho sis myslel, že ho budeš mít pronajatého?

Mysleli jsme si, že ho budeme mít pronajatého na 25 minut. A naúčtovali ti... Bylo to na dovolené v Bulharsku. Kolik tě to stálo v bulharské měně? Co mají za měnu? Bylo to 200 lvů. Lev. Nevím, jestli to vyslovuji správně. Kolik to je asi v librách? - Kolem...

- V té době. V té době asi 90 liber, takže nám to připadalo jako dobrý obchod. 90 liber za 25 minut? Za 25 minut na koni. Ale řekl jsi: "Mysleli jsme, že si ho pronajmeme na 25 minut." Byl jsem s kámošem. Byla to pánská jízda. Bylo nám 18 a řekl jsme si, že se projedeme na koni. V Bulharsku? Nepřišly ti zvláštní časové intervaly, které nabízely?

Sice jsem nikdy na koni nejezdil, ale čekal bych, že ti ho půjčí na několik hodin, nebo aspoň celých 30 minut. Dostaneš 25 minut, potom si kůň musí na pět minut odpočinout. A pak si necháš koně navždy. To jsem nevěděl. Co se stalo, když jsi ho šel vrátit? Ten chlápek nám vysvětlil, že... Ten chlápek byl pryč. "Ten chlápek nám vysvětlil, že je pryč."

Tuhle větu tady nikdy neříkej. "Ten chlápek nám vysvětlil, že je pryč." Neříkej to. Byli tam dva chlapi. Jestli chcete mluvím s mým klientem, tak jedině přese mě. Byl tam chlápek A. Chlápek A? To je asi bulharské jméno... A známé.

Nejznámější bulharské jméno. Chlápek Dimitri. Myslím, že... Ne, chlápek A... - A pak chlápek B, jasné? - Jasně. Mysleli jsme, že budeme jezdit na koni a mířili jsme k místu, kde si toho koně můžeš pronajmout. Stáje. Stáje, že jo? I já si myslím, že kecá, a to jsem s ním v týmu.

Buď trpělivý, Briane. Potkali jsme chlápka s koněm a mysleli jsme, že dělá to, co supermarket Asda, když máš nákupní košík. Přivezeš ho zpátky, potřebuje ho někdy jiný a zeptáš se: "Chcete ho?" Tak jsme mysleli, že ten chlápek říká... "Nemusíte jít ke stájím. Já jsem ze stájí. Tak si pronajměte tohoto koně..."

To ten chlápek řekl. Tak jsme mysleli, že trochu selhala komunikace. Byl tu Bulhar, který se snažil mluvit anglicky, a dva Skoti, kteří se taky snažili mluvit anglicky. Tak jsme mysleli, že nám ten chlápek dal koně, abychom se projeli a vrátili... Nebyl jsi překvapený? Nikdy jsem nebyl na dovolené v Bulharsku, ale čekal bych, že tam bude levněji než v Británii.

Nepřišlo ti divný, že chtěli za pronajmutí koně na 25 minut 90 liber? Bylo to 25 minut pro každýho. Byli jsme dva. Tak jsme se složili na koně. Každý na 25 minut. Ale stejně, i když jste mysleli, že budete každý jezdit 25 minut, je to celkem pálka, ne? Je to hodina. Jak jsem říkal, kůň potřebuje přestávku. Zapomeňme na 25 minut.

Zapomeňme na koně. To je prostě totální kravina. Přivedl jsi toho koně zpátky, chlápek B, což je chlápek, kterýho jsi potkal na cestě ke stájím... Byl pryč. Zmizel. Beze stopy. Tak jste řekli chlápkovi A: "Toho koně jsme si pronajali v rámci vašeho 'nebudeme se obtěžovat jet ke stájím a vrátíme ho pár set metrů od nich' plánu.

Pronajali jsme si ho na 25 minut za přemrštěnou cenu. Nicméně tady je." A co odpověděl? Vrátili jsme se na místo, kde jsme si vyzvedli koně. - Takže ne ke stájím. - Ne. Ale na náhodný místo na cestě? Několik set metrů od stájí si smutně říkáte: "Kam ten záhadný muž zmizel?"

Logicky bych si myslel, když jsi ho vracel a měl jsi za to, že pochází ze stájí, i když jsi tam pro něj nemusel před pronajmutím jít, mohl sis aspoň říct: "Tamhle jsou stáje, musíme ho tam vrátit." místo: "Kašlem na to, tady jsme ho sebrali. Nejdeme ke stájím. Budeme stát 300 metrů od stájí.

Pojďte sem! Pojďte a vemte si svýho koně!" A místní začali mávat: "Ne. Nechte si ho." Kevine, podívej se na mě. Vracel jsi koně zpátky... Podívej se na mě. Co se stalo potom? Do toho, Kevine, do toho. Takže odkud mám pokračovat? Vracel jsi koně zpátky.

Ne, začni od začátku. Kevine Bridgesi, pro lásku boží... prosím, řekni nám, co se stalo. Dobře. Koupili jsme koně. Mysleli jsme, že si ho pronajímáme. Projeli jsme se, vrátili jsme se na místo, kde jsme ho vzali. Místní nám vysvětlili, že jsme narazili na podvodníka, který vůbec nebyl od stájí.

Takže ten kůň taky nebyl pravý? Nebyl to skutečný kůň, možná to byli dva chlápci v kostýmu. To by vysvětlovalo těch 25 minut. "Já zvládnu jen 25 minut." Odhalení nastalo po 25 minutách, když jeden z nich udělal: "Dobře, zpátky do práce, chlapi." Takže, Davidův tým, co si myslíte? Pravda, nebo lež? V tomhle pořadu už člověk fakt neví, čemu má věřit, ale tohle nemůže být pravda.

Nemůže. - Že ne? - Musí to být lež. - Musí. - Říkáte lež. - Tohle je opravdu... - Zlomová chvíle. Tohle je důležitější než jakákoliv epizoda, které jsem se účastnil. Tohle je chvíle, na kterou jsme čekali. Kevine Bridgesi, je to pravda, nebo lež? Je to pravda. Neuvěřitelný!

Překlad: Markst www.videacesky.cz

Komentáře (65)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

200 lvů, bože... říká se LEVA.

411

Odpovědět

Tady asi nikdo neumi cesky podle tech hodnoceni. :)

21

Odpovědět

Toto je snad nejlepší sestava, která tam kdy mohla být :D :D :D :D

190

Odpovědět

kdo je ta zrzka?

11

Odpovědět

Keeley Hawes

10

Odpovědět

Už to pozerám asi po 6-krát a stále je to rovnako perfektný diel :D

381

Odpovědět

za mna jedna z naj je i tato: https://www.youtube.com/watch?v=Q1dqNms-_XA

11

Odpovědět

Super, jen malý detail, kterého si museli všimnout všichni. Neříká, že ta stáj byla 300 metrů ale 300 yardů :)

10

Odpovědět

To je +- to samý :-)

72

Odpovědět

Pokud by nechali původní verzi 300 yardů, spousta lidí by byla zmatená, protože neví, kolik to je.
Pokud by to přeložili na 274,32 metrů, tak by to působilo dost rušivě.
Napsat 300 metrů nebo asi 300 metrů je podle mě nejsprávnější varianta.

480

Odpovědět

+CeckoSprávně by to mělo být zaorkouhlené na "asi 250 metrů".

419

Odpovědět

Super video, mám jen jednu připomínku, v úvodu jak moderátor říká, že přeslechl S, tak by nebylo na škodu přidat i význam slova, které si myslel že slyší. :D Myslím že to pak ztrácí jistou vtipnost :)

360

Odpovědět

chvili jsem premyslel, co "hore" znamena, pak mi doslo, ze asi myslis Whore vid :X :DD

90

Odpovědět

Yay! Moje nejoblíbenější scénka! :D

152

Odpovědět

predávam kone, cena 200lev PM

51

Odpovědět

*leva.
Ale furt lepší než "lvů" jak je v překladu. :)

02

Odpovědět

Na toto video jsem se fakt moc těšil, protože ho všichni vychvalují jakožto nejlepší díl WILTY. Mě teda moc nenadchlo a ikdyž jsem se párkrát zasmál, tak mnohem víc jsem se bavil třeba u klíčů Lee Macka -> Klíče Leeho Macka

1810

Odpovědět

Toto video jsem na youtube viděl tak 100x :D, a přesto mám pořád problémy některým částem rozumět. Myslel jsem, že ho sem nikdy nedáte, protože naposledy co vím, tak nebylo na jejich kanálu zveřejněné. Ale hlavně klobouk dolů za překlad, protože nechápu, jak jste dekódovali některé pasáže :).

233

Odpovědět

Teď chci teda tu historku slyšet celou! :D

372

Odpovědět

*200 leva

11

Odpovědět

Jde to i tak, jak to máme: http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=lev ;-)

62

Odpovědět

+BugHer0Omlouvám se. Nicméně ač je to dobře, tak to zní strašně a nikdo to nepoužívá.

14

Odpovědět

+BugHer0Ne, to opravdu nejde. V tomto slovníku mají chybu, navíc tam mají polovinu skloňovanou životně a ne neživotně a ještě s ypsilonem...
Jak tam mají odkaz na ostatní slovníky, se tam můžeš dočíst že lev/leva se neskloňuje.

12

Odpovědět

Jak je v každým díle nějaký známý jednoho z týmu a druhej tým musí uhádnout koho.
Nejsem si jistej, jestli tu, nebo v jiném díle. Ale myslím že v tomhle díle byl jeho kamarád a bud se ho ptaly jestli byl taky v Bulharsku. A nebo to byl přímo on z té historky.

50

Odpovědět

snad neudělaj nějakou zprzněnou českou verzi s matonohou nebo prachařem, protože tohle je vzácnější jak zlato a angličani jsou pro mě na humor v televizi vždycky o krok dál :)

453

Odpovědět


Odpovědět

+TralallaaaaJá jsem viděl omylem pár dílů a bylo to místy snesitelné, ale rozhodně se člověk nezasmál, natož aby si to užil jako původní verzi. Celkově tyhle pořady u nás není možné dělat, protože v ČR momentálně není nikdo, kdo by dokázal dělat pravidelně kvalitní humor a je zoufale málo těch, co dovedou na něco bez přípravy vtipně reagovat. Moderátor by se třeba nějaký našel a myslím si, že i Bareš v české verzi plnil svoje úkoly, jak měl, ale hosté a kapitánové týmů, to je momentálně v ČR nemožné. Umím si představit, že cca v 70. letech by to možné bylo (Horníček - moderátor, Menšík a Kopecký kapitáni a točili by se tam Lasica, Sovák, Šimek, Holzman a další), ale naše televizní a filmová komediální tvorba šla od té doby hodně dolů.

230

Odpovědět

+PaesQI s Marešem, vysílali to chvíli na Coolu. Vtipných lidí bylo překvapivě dost, ale ne moc známí. Banášová, Šmoldas, ... Největší překvapení byla Kobzanová - co slovo to perla.

20

Odpovědět

+jatobylJe pravda, že na QI jsem si vzpomněl, protože mě osobně bavilo, ale myslím si, že i tam se ukázalo, že zdrojů není tolik - bylo tam i dost "failů" - Bob Klepl, Matěj Ruppert, Sandra Pogodová,... Navíc si vem, že jeden z největších tahounů byl Kohák a jak se od té doby hrozně zkazil respektive okoukal. Bylo mi líto, že to zrušili, ale myslím, že by si to kvalitu neudrželo (podobně jako třeba Vyšehrad). Ovšem ne moc známí? Šmoldas i Banášová jsou relativně matadoři - akorát, že ona spíše moderuje a on vždycky vleze do nějakého pořadu, který za chvíli zruší. Kobzanová se taky celkem dlouho profiluje jako vtipná ženská, co se neštítí utahovat si ze své minulosti. OK, pár dílů - třeba pro Silvestr - by asi šlo v poměrně dobré kvalitě dát při velké snaze dohromady, ale stejně to vyznívá jako srovnání Sparty a Realu Madrid.

00

Odpovědět

+PaesFailům se nevyhneš nikdy, jestli chceš měnit obsazení. A těmi "známými" jsem myslel, že na tebe nezírají denně z obrazovky. Šmoldase jsem neviděl už hodně let, a Banášovou by u nás taky nikdo neznal nebýt Superstar. Chce to prostě lovit v neznámých vodách - např menší divadla. Jenže to stojí prachy s nejistým výsledkem a do toho žádná televize nepůjde. QI si Mareš vyloženě vydupal a stejně ho zařízli dřív než se mohl nějak rozjet - už třeba tím vysílacím časem.

00

Odpovědět

+jatobylJak jsem psal výše - v televizi ani na internetu momentálně nenajdeš nikoho, kdo by dělal dlouhodobě kvalitní humor, takže pokud chceš někoho takového najít, musíš sáhnout mimo (a Šmoldas byl tehdy před asi 10 lety přímo geniální volba). Souhlasím, že by se asi najít dalo, pokud bys dlouho pátral, ale přijde mi smutné, že se sám od sebe nikdo takový - třeba prostřednictvím youtube - nenajde. Vždycky někdo překvapí jedním výstupem a pak zhasne. Nepleteš si ty problémy s vysílacím časem s Marešovou talkshow?

00

Odpovědět

+PaesPokud chceš dělat humor kvalitně a pravidelně, sežere to spoustu času = musí tě to uživit. V tom jsou právě největší brzdou naše TV stanice - jedou si svoje jisté a nedávají šance novým tvářím. Čestnou výjimkou byl pořad Na stojáka - tam se ukázaly 2 věci.
1) Máme kvalitní komiky, i (pro mě hlavně) mezi neznámými tvářemi.
2) "V tom jsou právě největší brzdou naše TV stanice - jedou si svoje jisté a nedávají šance novým tvářím." Žádný pokus o vytvoření nového zábavného pořadu, nebo aspoň zahraniční licenci. Jenom Suchánek si prosadil Partičku a přitom právě on s Genzerem jsou její největší brzda.
Na youtube jsme pro uživení malé publikum. Tam prostě vládne pár světových jazyků a zbytek má smůlu.

00

Odpovědět

+jatobylV televizi (pokud by to nebylo na ČT, která vždycky vsadí spíše na osvědčená jména) potřebuješ samozřejmě čísla, jinak se pakuješ, ale na yb můžeš klidně začít zadarmo a pak se osamostatňovat. Česští youtubeři jsou i přes svoji nízkou kvalitu schopni generovat zisky a navíc si myslím, že většina mých oblíbených youtuberů (AVGN, NC) začínali čist zadarmo bez nějakých realnějších motivovaných cílů. Youtube, potažmo Stream by právě měli být chovné stanice, kde se ti noví komici objeví, ale to se zatím příliš nedaří. Na českém youtube abys kvalitu hledal elektronovým mikroskopem a Stream spíše sází na provařená jména (Čtvrtníček, Genzer a Suchánek). Pro mě právě Na stojáka je nejlepší ukázkou toho, že česká komika je ve stadiu dlouhého spánku. Humor je samozřejmě subjektivní a rád bych znal tvé oblíbené komiky ze Stojáka. Pro mě většina z nich měla 1-2 dobré výstupy, dál nic (Daniel Čech, Richard Němec, Richard Nedvěd), prvoplánovou stylizaci kromě níž už nic nepředvedli (Pazderková, Pavlásek) a pár si drží lehce vyšší standart (Hynek, Vydra), ale ani u ních si neumím představt, že bych si poslechnul byť jen 45 minutové představení.
Ano, české televize nedávají šance novým tvářím, ale já upřímně nevím, kde by je měli brát. Nevidím zde nikoho na youtubu, radiu, divadle nebo jiném audiovizuálním médiu u koho bych si řekl "Ten si zaslouží příležitost." Možná by se někdo našel v literatuře (Doležalová, Hartl), ale převést literární humor do mluveného slova nebo skečového pořadu je opravdu těžké. Kdybych se stal ředitelem České televize a měl možnost někomu nabídnout tvorbu na novém komediálním pořadě, tak bych nevěděl koho oslovit.

00

Odpovědět

+PaesTen vysílací čas jsem si pro jistotu vyhledal, ať ze sebe nedělám vola. Já to sledoval přes net, mimo jiné jsem tehdy neměl tv. Středa 21:30, žádný "time prime". Navíc v přímé konkurenci se zajetým Comebackem. Pro nový pořad zabijácký čas.
Celkem slušně to shrnul Mareš:
http://kultura.zpravy.idnes.cz/leos-mares-o-konci-poradu-0hg-/filmvideo.aspx?c=A131009_120000_filmvideo_spm

00

Odpovědět

+jatobylTehdy to dávali nadvakrát - ve středu krátší verzi a o víkendu delší, ale ve 20:00 nebyla ani jedna, to je pravda.

00

Odpovědět

+PaesJestli by si udržel kvalitu je otázka. Upřímně myslím že ano, i když by nutně nastaly výkyvy při obměnách hostů. Tu šanci každopádně nedostal.
V těch 70. to taky nebylo s tímto stylem humoru tak slavné, Menšík je skvělý vypravěč, ale rozhodně ne "pointer", Sovák je herec a jinak dost prkenný a to samé Šimek - byl sice mozek dua, ale improvizace jednoznačně táhl Grossman. To už bych spíš věřil třeba skupině kolem Suchého - hlavně Jitka Molavcová má nádherný jemný humor. Bohužel pro dnešní dobu asi ne dost úderný.

00

Odpovědět

Další