Mel Giedroyc a její příhoda s Davidem BowiemWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:167
Počet zobrazení:10 329

Mel Giedroyc nám povypráví příběh o dnes již zesnulém hudebníkovi Davidu Bowiem.

Přepis titulků

Dnes začíná Mel. Jednou jsem olízla dort Davida Bowieho, abych se k němu dostala blíž. Davide. Nečekal bych, že se tím k němu dostaneš blíž, spíš že budeš násilně odtažena z jeho blízkosti. Jak tě olíznutí dortu dostalo blíž k němu? Dobře. Byly 80. léta. Myslím, že měl zrovna turné Glass Spider.

A já pracovala jako servírka v koktejlovém baru. - Ne. - To není Bowieho píseň. Chtěl jsem říct, že nejsem expert, ale není to jedna z jeho písní. - Jen tohle je pravda. - Dobře. Děkuju. Mel, když jsi pracovala jako servírka... Nebyl to koktejlový bar, ale kapučínový, protože byly osmdesátky. Takže jsem pracovala jako servírka v kapučínovým baru.

Počkat, bylo kapučíno v tý době oblíbený? Objevilo se v té době, ne? Teprve minulý týden dorazilo do Port Talbot. Každopádně nevypadám dost dobře a zároveň dost hubeně na to, abych obsluhovala u stolů. Tohle ti řekli? Řekli ti: "Omlouvám se, zlatíčko, ale nemůžu tě nechat obsluhovat zákazníky. Omlouvám se."

"Schováme tě dozadu, kde budeš dělat pěnu." V podstatě ano, umývala jsem nádobí ve zmíněném kapučíno baru. A najednou obří událost. Jsem vzadu, umývám a ze všech stran slyším: "Je tu Bowie, je tu Bowie." Viděla jsem ho sedět... Jak jsi ho viděla z kuchyně? ...v kapučíno baru. Protože jsem mohla nakouknout ze dveří. - Mohla jsi?

- Občas. A všichni zákazníci začali... Zatáhli ji zpátky a spoutali ji. "Vrať se k čokoládovým posypům!" A představte si, že si Bowie objednal něco jako: "Prosím, kousek teplého čokoládového fondánu." Nebo něco podobnýho. - Můžeme už jít k tomu lízání? - Pojďme k lízání. Jako v pátek večer u mě doma.

Myslela jsem si, že ho nebudu moct pozdravit, protože nemůžu vyjít a obsluhovat, tak co můžu udělat, aby mě okusil? Nějakým způsobem. Ne, ne, myslím jen... Část tvého DNA byla požita slavným muzikantem. Jak velké olíznutí? Mysli na to, že tohle je rodinný pořad. - Ukaž nám olíznutí.

- Talíř. Dort. Bylo to... Zkusím se vrátit do té chvíle. Bylo to... Jak malá kočka. To jsem si nepředstavoval. Myslel jsem, že to vezmeš párkrát dopředu a zpátky. Ne. Jen malé slušné olíznutí.

Jen dotek. Vzdala jsem tím slavnému muzikantovi hold a úctu. Potom samozřejmě odešel a už jsem ho znovu neviděla. Nedlouho potom byl převezen do nemocnice, že ano? Dobře, Davide, co myslíš? Mohla by to být pravda? Mohla by to být pravda, ale... Víš, začala jako servírka a potom se stala... Myčkou nádobí.

Zní to tak absurdně a vyprávěla to tak roztržitě, že si myslím, že je to přeci jen pravda. Co řekneš, Davide? Pravda, nebo lež? Jedno, nebo druhý. Přikláním se spíš ke lži. Říkáš lež. Mel, olíznutí dortu Davida Bowieho. Je to pravda, nebo lež? Je to...

jedna velká pravda. Promiň. Překlad: Markst www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jeden z důvodů, proč bych nechtěl být slavný :D

451

Odpovědět

Stačí se v hospě chovat jako proper dick a nějakou DNA určitě ochutnáš :D

360

Odpovědět

+KoulačkaNojo, sem tam se ti nekdo do polivky ustrikne :D

42

Odpovědět

Sice to není "příběh o dnes již zesnulém hudebníkovi", ale pěkné :-)

15

Odpovědět

Třeba jo, jestli se rakovina šíří olíznutím dortíku ...

110