Nevěděl Tomasz Schafernaker, že jehně je mládě ovce?Would I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
97 %
128. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:144
Počet zobrazení:6 022
Myslel si Tomasz Schafernaker, že jehně a ovce jsou dva různí živočichové? Lee má v týmu Tomasze a Scarlett Moffatt, David rappera Big Narstieho a Prue Leith.

Přepis titulků

Až po třicítce jsem zjistil, že jehňata jsou mláďata ovcí. - Davidův tým. - Až po třicítce? - Kolik je ti teď? - Brzo mi bude čtyřicet. Co takhle: Šplhám se ke čtyřicítce? Jako když mluvíš o počasí? Jak jsi to zjistil? Byl jsem v Cumbrii. Točili jsme pořad o počasí.

Dělal jsem segment o mracích. Večerní červánky, ovčákovy radovánky. Tohle nechápu. Proč myslí jen na ovčáky? Každý má rád slunce, nikdo déšť. Ale ovčáci především… Co všichni ti ovčáci u obrazovek? - Venku za každého počasí. - Co piloti rogala? Večerní červánky, pilotovy radovánky. Červánky ráno, pilotovi varování dáno. Haló?

Promiňte, pomůžete mi? - Big Narstie. - Jsem černoch, netuším, o čem mluvíte. - Neznáš to? Večerní červánky, ovčákovy radovánky? - Ne. - Červánky ráno, ovčákovi varování dáno? - Rap střední třídy. - Takže jsi v Cumbrii, co tam děláš? - Točili jsme tam celý den. - A všude kolem mě byly ty zvířata. Byly… - Hej, říkáme jim seveřani. Popravdě jsem se tak soustředil na svoje repliky… Ano? …že jsem je moc nevnímal.

- Prostě jsem viděl huňatá zvířátka. - A myslel sis, že mraky spadly z nebe. Takže tam tak sedíme a farmář se ženou řekli, že dělají pořad, co se jmenuje O jehňatech. Zeptal jsem se: „Proč O jehňatech?“ Chvilku bylo ticho a všichni na mě koukali a říkali si: „Co to mele?“ Zeptal jsem se: „Proč ne O ovcích?“ Ovce je přece ovce a jehně je jehně. Ovce mají ovčátka a jehňata mají jehňátka.

Takže podle tebe byly ovce a jehňata dvě zcela odlišné chundelaté věci. Trochu jako pomeranč a mandarinka. Na chvíli jsem s tebou tu tvoji ideologii sdílel. Řekls jim, proč tě to zmátlo? Jo. A měl jsem si to nechat pro sebe. Ty jejich pohledy… Zeptal ses, co je to na nebi za obří žlutou věc? Co…

Jsi přece… Vždyť… Jsi přece vědec, ne? - Meteorologie je věda, ne? - Ano. Z čeho… Z čeho jsi maturoval? To ti David zdvořile naznačuje, že jsi blbej jak tágo. Jde totiž o to, že když porovnáte jehně a ovci, vypadají úplně jinak. - Podle tebe tam není žádná podoba? - Ne. Počkej, až ti vysvětlím životní cyklus žáby, to budeš koukat!

Už jsi viděl dospělou housenku? - Motýl. - Motýl. Jasně. To vím, zapomněl jsem to. Jsi v pořádku? Co myslíš, Prue? Musí to být lež. Nevěřím tomu, že meteorolog, co má povědomí o ročních obdobích a ví, co se děje na jaře… - Vymýšlí si to.

- Podle tebe mluví pravdu? Jo, ale já jsem tu za idiota. Zatím. - Co tím chceš říct? - Jdeme spolu ke dnu, konec v nedohlednu. Co tipujete? Jako vědec to musí znát. Souhlasím s Prue, tipujeme lež. Tomaszi, pravda, nebo lež? Popravdě je to… pravda. Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz Já to věděl!

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To mi připomíná, jak jsem se kolem 25 let dozvěděla, že rozinky jsou sušené hroznové víno :D

100

Odpovědět

Když uvážíme, kolik lidí je přesvědčeno, že vrána je samice od havrana... :D

150

Odpovědět

Zmatení ovce/jehně je ale platné i u nás - učitelka se na střední zeptala, jak se jmenuje mládě od ovce a jeden z žáků odvětil, že ovčátko... xD

00

Odpovědět

+SojkaAngličtina zná i "sheepling" ( doslova nedospělá ovce), tedy tam je to i pochopitelné.

10

Odpovědět

Hlavopopelosypně přiznávám, že jsem si dlouhá léta myslel, že srna je samice od jelena.

171

Odpovědět

+FerdaHele v poho, je to hodně, hodně podobný zvíře... tohle by Ti prošlo i na vsi... Liší se jen váhou, kterou na dálku amatér nemá moc šanci poznat.

11

Odpovědět

...a samec od sovy je soviet.

151

Odpovědět

Znám holku co si dlouho myslela že filé je druh ryby. Něco jako "Filet Mořský"

71

Odpovědět

Jak se Big Narstie baví a užívá si, když zjistí, že je z hostů jeden z těch chytřejších :-D

170

Odpovědět

jo, tak tenhle se fakt povedl...

240