Thumbnail play icon

Utěšitel Lee MackWould I Lie to You?

Přidat do sledovaných sérií 57
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:172
Počet zobrazení:7 357

Po delší době dojde na příběh jednoho z kapitánů. Lee Mack se rozhovoří o své školní přezdívce a o tom, jak k ní přišel.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nějak jsem nepobral, co se té mařce nezdálo zrovna na tom, že to byla užovka. Co jiného, když už, by měli mít ve škole za hada? Zmiji, mambu...?

121

Odpovědět


Odpovědět

Za sebe můžu říci, že jsem se teda taky divil, že řekl zrovna užovka. Já bych si okamžitě vzpomněl na Simpsons a jejich hroznýše Lumpyho, co chovají právě ve tříde. Proto bych se ani nezadrhl při vymýšlení jména, kdy bylo poznat, že Lee rychle v hlavě pátra po vhodném jménu. Zároveň si myslím (nejsem odborník na hady), že tou hlavou to je zrovna u té užovky nesmysl. Možná bych to bral u kobry, která chce zaútočit. Ale zrovna k té bych teda prst na hlazení nenabízel. Prostě celé od začátku mi to přišlo podezřelé a tudíž LEŽ :-)

10

Odpovědět


Odpovědět

Zaklínač Lee Mackusz z Rivie ze školy Užovky - můj nový hrdina!

282

Odpovědět

Snad si také najde čas na partičku gwintu!

40

Odpovědět

Zaklínač? Neměl to být spíš Zaříkávač?

110

Odpovědět

Ten výraz jsem řešil s překladatelem Markstem. Myslím, že ještě lepší by byla jiná přezdívka, která zní trochu víc zženštile, protože je v závěru pointa v tom, že by za takovou přezdívku od učitelky měl být terčem šikany, ale Markst nebyl na příjmu a mě včera při korektuře nic vhodného nenapadlo. Pokud máte někdo návrhy, sem s nimi a zpětně předěláme, ať to líp vyzní. ;-)

50

Odpovědět

+BugHer0Napadl mě jen ten Zaříkávač nebo Utěšitel

60

Odpovědět

+Roman1211Utěšitel je celkem fajn. :-)

121

Odpovědět

+BugHer0Jo jo, dělal jsem průzkum a prý byla v Básnících nějaká postava "Vendulka Utěšitelka", to mi celkem hraje do karet :D

20

Odpovědět

+BugHer0Je zaříkávač koní, tak bude asi i zaříkávač hadů, ne utěšitel.. Ale obecná terminologie je Uspávač hadů

20

Odpovědět

+DinoCopZaříkávač je ale whisperer a ne charmer. ;-) Jde nám o co nejpřesnější ekvivalent tohohle slova.

10

Odpovědět

+BugHer0Myslels lichotníka ? :-) Jinak Snake Charmer je skutečně zaříkávař hadů

01

Odpovědět

+?Nicméně jak jsem psal, řešili jsme hlavně to, že Zaklínač/Zaříkávač nezní dostatečně posměšně, když tam zmiňuje jeden z hostů, že kdyby mu učitelka říkala Charmer, děti by ho šikanovaly/vysmívaly se mu.

10

Odpovědět

+BugHer0Mně někdo říkat Zaklínač, tak se dmu pýchou a svým stříbrným mečem bych ztrestal každého Ghúla, Rybočlověka, či Nekkera, který by se mi opovážil smát...

10
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)