Utěšitel Lee MackWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:184
Počet zobrazení:12 222

Po delší době dojde na příběh jednoho z kapitánů. Lee Mack se rozhovoří o své školní přezdívce a o tom, jak k ní přišel.

Přepis titulků

Na škole jsem měl přezdívku Utěšitel, protože jsem byl jediný, kdo dokázal utěšit školního hada, když byl rozrušený. Davidův tým. Takže... jaký druh hada jste měli ve škole? Byl to... Já si normálně nemůžu vzpomenout, jaký druh to byl.

- Můžu ho popsat. - Povídej. Neměl nohy. Byl asi takhle velký. Jak se jmenoval? Myslím, že se jmenoval Sammy. Pamatuješ si jeho jméno, ale ne jeho druh? Tak to mám i se ženskejma. Mám pocit, že to byla užovka.

Proč jste měli hada a ne třeba myš nebo něco? Měli jsme i myš, ale byla tam s hadem. Co bylo uvnitř krom hada? Byl v otevřeným prostoru, v rohu měl místo, kde spal, říkali jsme tomu postýlka. - Co tam bylo? - Co tam bylo? Je jedno, co tam dělal. Bylo to jako obyčejná postel, jen trochu větší.

O dost větší a tenčí. Velmi dlouhá a tenká. Bylo stražně těžké se tam zachumlat. Když jsi připravil jednu stranu a šel sis nachystat tu druhou, tamta už byla zase rozhozená. Trvalo to věčnost. Strašný. Velmi dlouhá a úzká matrace? Velmi dlouhá a tenká matrace. Tohle nebyl jeden z těch hadů, kteří spí rádi zkroucení.

- Ne, ne, ne. - Rád se natáhl. Přesně takhle. Proč potřeboval uklidnit? Bylo to agresivní had, nebo... Byl, dělal takové drobné pohyby, kdy zvedl hlavu a jako by s ní třásl zleva doprava. Zeptal jsem se učitelky: "Co to má být? Proč to dělá?" Takže vy jste se učili ve třídě, kde byl had? Chodili jsme do různých tříd, ale byl v jedný učebně.

To jste měli studium hada, nebo... Tak tomu říkal učitel tělocviku. Takže jsme se všichni ve třídě zeptali: "Proč to dělá?" A učitel odpověděl: "To je znamení, že je had rozrušený." A já řekl: "Vsadím se, že ho uklidním." Zvedl jsem to a udělal jsem tohle, ze srandy jsem ho pohladil za hlavou, a najednou přestal.

- Nemůžeš to předvést na hadovi... - Ne, nemůžu. Ale je tu Matt, co kdyby Matt... Co kdyby byl Matt trochu rozrušený? Zajímalo by mě, jestli bys stejnou metodou uklidnil Matta. Matte, můžeš se rozrušit? Matte, můžeš dělat hada? Polož hlavu sem. - Polož ji níž. - Položím ji... Polož ji sem, protože hlava by měla být nízko.

Teď se vžij do role. Z jistýho úhlu to bude vypadat fakt pochybně. Vypadá to, jako bych se chystal na bowling. Takže koukáš dolů, a najednou jsi rozrušený had. To je rozrušený had. Máte strach, že jo? Nebojte se, vyřeším to. Použiju svou ruku, protože v poměru s hlavou to je jako prst. Potom ho takhle pohladím vzadu na hlavě a sledujte, jak se had uklidní.

Dolů. Dolů. Tak co myslíš, Davide? Lee tvrdí, že mu učitelka říkala Utěšitel a ta přezdívka mu zůstala. Mě by ve škole zavraždili, kdyby mi učitelka řekla Utěšiteli. Mám spoustu pochyb.

Tohle a to, že to byla užovka. Čas se rozhodnout. Myslíme si, že je to lež. - Myslíte lež. - Lež. Lee, Utěšitel hadů, říkal jsi pravdu? Mel si teď není jistá. Ve skutečnosti... to byla lež.

Překlad: Markst www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nějak jsem nepobral, co se té mařce nezdálo zrovna na tom, že to byla užovka. Co jiného, když už, by měli mít ve škole za hada? Zmiji, mambu...?

152

Odpovědět


Odpovědět

Za sebe můžu říci, že jsem se teda taky divil, že řekl zrovna užovka. Já bych si okamžitě vzpomněl na Simpsons a jejich hroznýše Lumpyho, co chovají právě ve tříde. Proto bych se ani nezadrhl při vymýšlení jména, kdy bylo poznat, že Lee rychle v hlavě pátra po vhodném jménu. Zároveň si myslím (nejsem odborník na hady), že tou hlavou to je zrovna u té užovky nesmysl. Možná bych to bral u kobry, která chce zaútočit. Ale zrovna k té bych teda prst na hlazení nenabízel. Prostě celé od začátku mi to přišlo podezřelé a tudíž LEŽ :-)

10

Odpovědět


Odpovědět

Zaklínač Lee Mackusz z Rivie ze školy Užovky - můj nový hrdina!

302

Odpovědět

Snad si také najde čas na partičku gwintu!

50

Odpovědět

Zaklínač? Neměl to být spíš Zaříkávač?

120

Odpovědět

Ten výraz jsem řešil s překladatelem Markstem. Myslím, že ještě lepší by byla jiná přezdívka, která zní trochu víc zženštile, protože je v závěru pointa v tom, že by za takovou přezdívku od učitelky měl být terčem šikany, ale Markst nebyl na příjmu a mě včera při korektuře nic vhodného nenapadlo. Pokud máte někdo návrhy, sem s nimi a zpětně předěláme, ať to líp vyzní. ;-)

60

Odpovědět

+BugHer0Napadl mě jen ten Zaříkávač nebo Utěšitel

60

Odpovědět

+Roman1211Utěšitel je celkem fajn. :-)

131

Odpovědět

+BugHer0Jo jo, dělal jsem průzkum a prý byla v Básnících nějaká postava "Vendulka Utěšitelka", to mi celkem hraje do karet :D

30

Odpovědět

+BugHer0Je zaříkávač koní, tak bude asi i zaříkávač hadů, ne utěšitel.. Ale obecná terminologie je Uspávač hadů

20

Odpovědět

+DinoCopZaříkávač je ale whisperer a ne charmer. ;-) Jde nám o co nejpřesnější ekvivalent tohohle slova.

10

Odpovědět

+BugHer0Myslels lichotníka ? :-) Jinak Snake Charmer je skutečně zaříkávař hadů

01

Odpovědět

+?Nicméně jak jsem psal, řešili jsme hlavně to, že Zaklínač/Zaříkávač nezní dostatečně posměšně, když tam zmiňuje jeden z hostů, že kdyby mu učitelka říkala Charmer, děti by ho šikanovaly/vysmívaly se mu.

11

Odpovědět

+BugHer0Mně někdo říkat Zaklínač, tak se dmu pýchou a svým stříbrným mečem bych ztrestal každého Ghúla, Rybočlověka, či Nekkera, který by se mi opovážil smát...

20