94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:965
Počet zobrazení:16 749

Už jste se někdy stěhovali? Tak víte, že to není sranda a od všech těch skříní máte akorát vytahané ruce a poškrábané stěny na chodbě. Můžete si najmout i opravdové stěhováky, ale za ty peníze vám to většinou nestojí. Kdybyste ale žili v Japonsku, možná byste těch 50000-75000 jenů (10000-15000 Kč) možná dali, anebo taky ne. Těch 75000 je za přestěhování z Osaky do Tokya. Posuďte sami:

Přepis titulků

JAK SE STĚHUJE V JAPONSKU překlad: Ajvngou www.videacesky.cz Dnes se stěhujete do jiného bytu. Co je tohle? Ještě jste nezačali balit? Stěhováci tu budou každou chvíli! Teď uvidíme, proč je stěhování v Japonsku tak výjimečné. Stěhováci nejdříve všechno zakryjí, aby se nic nepoškodilo. Před začátkem balení rychle očistí váš majetek.

To zabrání přenosu prachu a špíny do vašeho nového bytu. Vše je zabaleno do obalů přesně určených pro danou věc. Třeba tyto plastové boxy jsou pro křehké nádobí. Každý kousek má vlastní ochranný obal. Mají i speciální krabice na boty, aby se při převozu neponičily. Bedny vybavené věšáky zabrání zmačkání kabátů a bund. Vaše CD jsou pečlivě roztříděny do nosiče. Stěhováci je zabalí přesně tak, jak byly, takže v novém bytu je budete mít stejně.

Kartónové krabice se využívají pro rozměrné a nepravidelně tvarované věci. Jejich výhodou je, že se dají lehce složit a změnit tvar, aby přesně sedly. Nábytek je zabalen do dek a speciálních obalů, které ho ochraňují při stěhování. Ještě před obědem je veškerý obsah bytu zabalen a naložen do auta. Aby byly schopny poskytovat takové komplexní a rychlé služby, stěhovací firmy důsledně školí své zaměstnance.

Školíme zaměstnance na mnohem víc, než je jen bezpečná přeprava majetku. Chápeme totiž, že vaše vlastnictví je váš život. Náš cíl je zacházet s ním se stejnou péčí a respektem, jaký prokazujeme vám. Stěhováci nejsou trénováni pouze v síle a dovednosti. Musí u stěhování přemýšlet a být ohleduplní. Tato skutečnost je zřejmější, když se u vás objeví. Aby se do nového domova nestala ani částečka prachu, všichni si nejdříve nasadí čisté ponožky.

Vytáhnutí velkých věcí do druhého patra je hotovo rychle a precizně. Stěny i okna jsou pečlivě chráněny před poškozením. Speciální stroje dokáží vyzvednout předmět až do pátého patra. I vybalování nechte na stěhovácích! Jejich prací je postarat se o všechno. Umístí nábytek a vybavení bytu tak, jak si sami určíte. Menší věci se dají na to samé místo, kde byly ve vašem starém bytě. Všechny kartóny se odnesou a provede se rychlý úklid.

Jste přestěhovaní do nového bytu a můžete nerušeně pokračovat ve svém životě. Tak se stěhuje v Japonsku. Rychle, ochotně a šetrně. Stěhováci se postarají o vše.

Komentáře (76)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přátelé, kamarádi:) jsem majitelem jedné takové firmy a mohu Vám říci, že ochota a úsměv je hlavní věcí naší práce (jsem majitel a stěhuji také, jen pro upřesnění:-)). Je pravdou, že určité služby jsou dobré, ale vše je otázka peněz. Takové stěhování Vás vychází často na 18 000kč a více. Někdo tady psal "co není moje....." Není to pravda, (z důvodu reklamy nemohu dát jaká jsem firma, jen snad Středočeský kraj), ale vím, že naše firma se snaží už od příjezdu, což je na přesně smluvenou dobu, dále, nábytek a Vaše osobní i jiné věci se snažíme brát a nosit tak aby nedošlo k poškození. A proč? Aby zákazník byl spokojen a znovu se vrátil. Majitel nedělá skvělou firmu, ale pracovníci co ve firmě dělají. To, že máme mnoho spokojených zákazníků mohu poděkovat jen klukům co dělají tu dosti namáhavou práci. :-). Každý stěhovák není poleno a myslím, že to platí i v jiných oborech:-) přeji hezký den

507

Odpovědět

Tak tahle úroveň služeb zcela přesahuje možosti mé představivosti, nebýt to v Japonsku podezříval bych je, že je to vtípek. Při českém stěhování můžu být rád, pokud mi z jednoho kusu nábytku dovezou alespoň dostatek dílů na puzzle. :-D

376

Odpovědět

Tak něco takoveho by mě nenapadlo davat nábytek a všechno do specialnich ´´obleku´´ :D

223

Odpovědět

*ASIANS* :D

222

Odpovědět

Při shlédnutí tohoto videa mě napadla zajímavá myšlenka. Kdyby někdo založil také takovou firmu v ČR se stejným servisem,ochotou a né moc velkou cenou, tak si myslím, že by hravě převálcoval konkurenci. A jak by na to reagovala konkurence? přizpůsobila by se, nebo zkrachovala -> hned by bylo v jednom oboru lépe. Já osobně si v budoucnu stěhovací firmu založit nachci, ale tahle myšlenka by se dala aplikovat i do jiných oborů a servisů. :)

252

Odpovědět

první, co mě u videa napadlo bylo: "tak na to bych se mohla.. a zvysoka!" - což není moc veselé, tím spíš, když si člověk uvědomí, že takhle přemýšlí většina české populace. všem by se nám taková služba líbila, nikdo by jí však nechtěl poskytovat. japonci mají mentalitu někde jinde, skutečně mají úctu k cizímu majetku. takže klasické české "ale co - moje to není" v podstatě znemožňuje poskytovat tu takovouhle službu :( ..a když, tak leda zaměstnávat cizince (čímž nemyslím slováky a ukrajince, to by možná dopadlo hůř než u čechů :D)

2116

Odpovědět

Nedokážu pochopit, že s takovou službou přišla země, která vymyslela Hentai...

2053

Odpovědět

Tomu říkám omezený pohled na kulturu. Ještě jsi zapomněl na Pokémony...

341

Odpovědět

+R3diŘíkej tomu jak chceš, pleteš se. Japonsko zbožňuju ale čas od času si rejpnu i do toho, co mám rád. :)

2127

Odpovědět

Proč by ne. Když si připlatíš, tak tě přestěhujou a ještě tě znásilní chobotnice.

355

Odpovědět

Tím ovšem odpadá jedna z mála výhod stěhování - likvidace starých nepotřebných krámů - když mi všechny ty krámy zase dají na původní místo.
Nedávno jsem se stěhoval a pravidlo "co vyhodím, to nemusím stěhovat" má cosi do sebe.

353

Odpovědět

Jejich revirem je interier, jejich tempo je 16 hodin denne, 7 dni v tydnu. Jejich protivnici jsou odskoky na toaletu a male prestavky. Stehovaci z japonska pracuji ve dne, v noci. Jejich ukolem je dovezt naklad neposkozen.

3110

Odpovědět

Hmmm, zni to moc hezky ale pokud vim, tak takovy stehovaky nemame tady u San Francisca ani v Praze, nanestesti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!O.

01

Odpovědět

Maji vubec nejaky zaliby? Nebo celej den jen makaj a zakladaj rodiny..
Jsou to jen baterky, ze kterych cuca stavu spolecnost, stat, nabozenstvi? Jejimz cilem je setkat se v nebi s cisarem a slouzit mu tam?

1916

Odpovědět

Ty jsi vrchol ignorance.

198

Odpovědět

15 000 Kč je dost málo, když vemete v potaz pohonné hmoty, plat všech, kteří se na stěhovaní podílí, různé materiály.

215

Odpovědět

Děkuji že jsi to napsal.. Sám bych na to nepřišel.

1818

Odpovědět

+ZlopánZa děkuji patří čárka.

235

Odpovědět

+ZlopánKrálovský stěr!

2112

Odpovědět

Pekne. Tady si clovek necha vymenit okna a oni mu pri tom odrou nekolik skrini a rozbijou dvere :D. Plus teda odrou rovnou ty nove ramy oken. Pac prvni co udeleji pri prijezdu je sundani ochranych folii. Holt kdyz se nepremysli u prace... :D

212

Odpovědět

Ty si najmu na převážení bubnů :D

182

Odpovědět

Propagačne video japonskych sťahovakov 9.54. važne ?

1927

Odpovědět

Když to bereš jako zajímavé a poučné video, které ti umožní nahlédnout do jiné kultury, proč ne?

192

Odpovědět

+warkisako fajn nehovorim ze to neni zaujimave, pohlad do inej kultury no az tak nejak extra ne ale zeby toto bolo legendarne video ?

193

Odpovědět

na jednu stranu je to super, ale na druhou stranu je stěhování ideální příležitost k tomu, aby si člověk udělal trochu pořádek ve věcech a povyhazoval staré krámy. takhle je to sice pohodlné, ale do nového bytu vám natahají všechen bordel co jste měli ve starém. :D

204

Odpovědět

všechen bordel ne, před zabalením ti přece všechno otřou od prachu a vyčistí koberce, je to tam dobře vidět. po vybalení nemusíš věci hledat protože ti je dají tam kde byli původně.

2017

Odpovědět

+EM4CZNo on to myslí asi tak že když se člověk stěhuje zjistí že má asi tak 20 procent věcí které už nikdy nepoužije a tak stěhováni užije k vytřídění takových věcí.

202

Odpovědět

Ale všechno se to odvíjí od toho, že lidi se nestarají a nezajímají. Proč máme takovou blbou vládu? Proč máme takové lidi na úřadech? Protože se o to nikdo nestará a všem je to šumák. Volební účast pod polovinou a velká část těch, co volí volí jen menší zlo a když vyhraje zlo (i menší), tak nemůžete očekávat nic dobrého...

1914

Odpovědět

Pardon, tohle měla být reakce na FmF.

184

Odpovědět

Prosím ne, politiku ne :(

195
Další