The Elder Scrolls Online se představuje

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:237
Počet zobrazení:4 807

ZeniMax Online Studios a Besthesda Softworks nedávno šokovaly svět, když oznámily připravované MMO RPG z ryze singleplayerového světa série The Elder Scrolls. Na letošní výstavě E3 se objevily také první opravdové záběry ze hry, tedy spíše z herního světa. V tomto rozhovoru se dozvíte několik podrobností o hře a uvidíte i krásné oblasti Tamrielu.

Pro nové ZeniMax Online Studios je to první počin, a tak nezbývá než doufat, že samotní vývojáři mají dostatek zkušeností na vývoj tak rozsáhlé hry. The Elder Scrolls Online by měl vyjít někdy v roce 2013.

Přepis titulků

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz The Elder Scrolls Online je ve vývoji už přes 5 let. Nikdo to netušil. Všichni jsme si hráli Oblivion a Skyrim. Rozhodně jde o jednu z nejočekávanějších her E3 2012. Na exkluzivní ukázku se podíváme společně s game directorem Paulem Sagem. Děkuji, že jsi přišel, a rovnou si rozebereme hratelnost, protože jsme všichni zvědaví. Pověz nám o tomto projektu. Elders Scrolls je značkou, kterou lidé znají už 20 let.

Teď si ji můžete zahrát online se svými kamarády i cizinci. Zaměřili jsme se na to, aby byla hra přístupná všem. Snažili jsme se, abyste se mohli snadno přidat ke skupině hráčů a ze sociálního hlediska bude hra velmi přístupná. Máme v plánu spoustu funkcí, které vám umožní jednoduché spojení s kamarády. Možná je uvidíte ve hře nebo offline a pozvete je do hry.

To bude jeden z hlavních znaků této hry. Tady vidíte Daggerfall, který jsme neviděli už 20 let. Má velmi bohatou a hlubokou tradici. Můžete vidět úžasný umělecký styl, který odráží všechny kultury. Ta hra je obrovská. Očividně jste museli hodně přemýšlet o uměleckém stylu. Jak vyobrazíte toto prostředí v MMO, do kterých lokací jako Skyrim a Daggerfall budeme moci jít a jak je budeme moci prozkoumávat?

Budete začínat v jedné ze tří frakcí. Hráči tedy mají na výběr z frakcí. Můžete začít na severovýchodě, kde máte známý Morrowind. Můžete začít v Daggerfallské úmluvě, která je na severozápadě Tamrielu. Nebo můžete začít na jihu ve frakci Aldmerijské dominium, které bylo zmíněno ve Skyrimu a zabíralo si kontinent. Proč nadešla teď správná doba na spuštění Elder Scrolls MMO?

Je to velmi velký a soutěživý trh. Máte velkou značku, ale spousta hráčů si po oznámení řekla: "Miluju Elder Scrolls jako singleplayerový zážitek, protože to ho odlišuje." Proč je teď správná doba na MMO? Podle mě to prostě musí být skvělá hra a skvělé RPG. Existuje ale spousta lidí včetně mě, kteří si Elder Scrolls chtějí zahrát online s dalšími lidmi.

S více lidmi získáváte lepší požitek. Můžete vidět, jak se svět mění, a to nejen díky změnám vývojářů, ale i díky ostatním hráčům. Je to tedy opravdu dynamický pocit a skvělá hra. Promluvme si trochu o herních mechanismech. Lidé většinou vědí, co od MMO očekávat. Ale současné hry jako Star Wars: The Old Republic a chystané Guild Wars 2 se snaží o inovace.

Jaké inovace můžeme očekávat v hratelnosti? Usilovně jsme se snažili, aby zmizela většina herního rozhraní a mohli jste se soustředit na svět. Udělali jsme to, protože boj probíhá jako v reálném čase. Je velmi reaktivní a aktivní. Jako hráč můžete blokovat rány a používáte své zdraví, výdrž a manu k opravdovému ovlivnění boje. Když se tedy hráči seskupí, nejen že jsou ve skupině a mačkají tlačítka, ale navíc opravdu reagují na okolní události.

Elder Scrolls je svět postavený zejména na příběhu. Množství detailů, se kterými musíte pracovat, je fenomenální. Jak je omezujete na přijatelnou úroveň? Na této hře je skvělé, že můžete úkoly prožívat po svém. Nemusíte jít po cestě úkolu, ale můžete putovat po světě. Dokonce máme úkoly, které přijdou za vámi. Uvidíte NPC, které za vámi přiběhne a doručí vám úkol.

Můžete svět libovolně prozkoumávat a hrát hru po svém. Vůbec se nepohybujete po vyznačené trase, ale můžete otevřeně prozkoumávat. Hra je ve vývoji 5 let, to je dlouhá doba. Trh MMO se za tu dobu hodně změnil. Ovlivnily některé věci design hry během vývoje, aby byla před vydáním inovativnější?

Rozhodně. Asi nejlepším příkladem je náš původní přístup k průzkumu světa. Byla to spíše usměrněná cesta světem. Uvědomili jsme si, že o tom Elder Scrolls není a přidali jsme prvky jako kompas známý ze singleplayerové hry. Ten vás směřuje k úkolům, ale můžete svobodně prozkoumávat. To je jedna z věcí, která na trhu s MMO chybí a dělá hru skvělou. Rozhodně to vypadá jako svět Elder Scrolls.

Kam byste zařadil umělecký styl hry? Není příliš kreslený ani zcela realistický. Kam ho řadíte? Tento umělecký styl musí hlavně umožňovat 200 hráčům najednou bojovat obrovské epické bitvy. Umělecký styl tedy umožňuje tohle a zároveň zůstává nádherný a to je skvělé. Dobře, Paule. Mám sice spoustu otázek, ale nejsem sám. Podíváme se k Justine, která pro tebe má několik otázek od našich fanoušků na Facebooku a Twitteru.

Co pro nás máš, Justine? Jako vždy tady máme zajímavé tweety. Tady máme jeden: "Chci si osedlat draka a létat nad Tamrielem. Můžete splnit sen jedné holky?" To není moje otázka. To je vážně zajímavé. Hra se odehrává v druhém věku Tamrielu a v této době bohužel žádní draci aktivní nejsou, takže draky mít nebudeme, protože by to odporovalo příběhu.

Máme tady nějaké další. "Často mluvíte o uměleckém stylu. Nemyslíte si, že je tohle trochu odklon od Skyrimu?" Je to trochu odklon od Skyrimu, a to protože máme ve hře tolik různých kultur. Hra pokrývá celý kontinent Tamriel. Máte tam Morrowind, Temné elfy, Vysoké elfy a všechny tyto kultury musíte spojit dohromady.

Umělecký styl je tedy jejich kombinací. Každá Elder Scrolls hra byla unikátní a tahle není výjimkou. Vypadá skvěle. Máme ještě jednu otázku. Jsou Redguardi považováni za Nedy jako Nordové a Císařští? Redguardi nejsou léčitelé v tomto smyslu.

Když přišli do Tamrielu, říkali si Ra Gada a jsou tedy spíše přistěhovalci než původní obyvatelé.

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Proboha.. prvnich par minut mi prislo jako ukazka na hru z roku 2000 (narazim na komentare tech lidi) rikali vlastnosti her ktere tu uz vice nez 10 let existuji a proto se bojim ze tato hra bude skvela jen proto ze je to elder scrolls ale ta cast MMO to uplne znehodnoti pokud se do hry neprida neaka inovace bude to sracka...

00

Odpovědět

Ze všeho co jsem měl jako malý rád udělejme MMO, abychom mohli poslouchat děcka, jak (plácnu) ten jejich humán war level 50 má tenhle item na čestce, co mu přidává 12+ stamina, což je strašně dobrý do PéVéÉ, aniž by věděli o podkladu hry aspoň minimum. Nehledě na to, jak herní společnosti devastují skrz MMOs příběh..
Nejdřív warcraft, pak star wars a teď elder scrolls? Doufám, že aspoň tento projekt příběh nezničí,jak ten chlápek Paul tvrdí

201

Odpovědět

Dle mého měli přidat multiplayer do Skyrimu samozřejmě ne pro 200 lidí ale například za zahrání si Skyrimu s kamarádem bych dal nevím co.
MMO já nehraji a proto mě tohle moc nebere ale hřáče MMO to zajímat může.
Vážně mě mrzí že nedali multiplayer do Skyrimu.

190

Odpovědět

Já si to chci zahrát :D

195

Odpovědět

Vždycky jsem si přál hrát všechny The Elder Scrolls online! Na tohle jsem čekal tak deset let :D Paráda! :)
Díky moc za překlad :)

181

Odpovědět

WTF Elder Scroll je založen na příběhu to jsou ale schopní lháři tvl. když sám Skyrim byl singlaplayerové MMORPG podáván na zlatým podnosu a o nějakým příběhu jsem tam opravdu moc neslyšel.

1814

Odpovědět

Tak to jsi tam asi opravdu moc nehrál :)

182

Odpovědět

Už fungujou. :)

182

Odpovědět

Eh, c :)

181

Odpovědět

joraell: A teď si tipni:

a) je to proto, že současní vývojáři Ultimu neznají a vůbec by je ty věci, o kterých píšeš, nenapadly
b) je to proto, že vydavatelé nerozumí trhu, a prostě nechtějí vydat hru, která by se stoprocentně stala nejlepší MMORPG od časů Ultimy
b) je to proto, že pro většinu hráčů zábavnost nerovná se realističnost, a investovat miliony dolarů do hry pro pár brblalů, jako jsi ty, se nikomu nevyplatí

189

Odpovědět

Ne je to protoze spolecnosti ktere ty hry delaji vetsinou vedou manazeri bez mozku jako ty :)

Takze jenom kopiruji stavajici trend a neustale si mysli ze tim ze pridaji par nesmyslnych a ve finale nic neovlivnujicich blbustek tak vsichni skonci s WOWKEM a zacnou hrat tu jejich sracku. Ve finale to dopadne tak, ze se to 3 mesice hraje a potom nastane upadek az se to zavre uplne.

Dalsi vec ktera je u techto her uplne nahovno je to ze si rikaji MMO a pritom si pri jejich hrani pripadas jako by jsi hral Single, protoze sice hrajes s hracema ale neznas je kooperace se odehrava v ramci aren, scenaru, soutezi a podobne. Je to jako minihra ve hre. Ale aby tma fungovala poradna kooperace v ramci guild to je videt hodne zridka.

187

Odpovědět

+joraellTvoje představa o nefungující kooperaci, v podle tebe "MMO", je zcela chybná. Z toho co tu plácáš se dá snadno odvodit, že jsi žádné z těch "MMO" vlastně nikdy pořádně nehrál.

Nikdo nečeká, že nové MMO strhne všechny hráče WoWka k sobě. Pokud si připadáš při hraní jako v Singlu, asi děláš něco špatně. Jestli máš zájem o interakci s ostatními, není nic snazšího než ji začít (i když s tvým způsobem vyjadřování...). Pokud ti chybí kooperace, chop se jí. Vážně nevím co čekáš od hry, která je založená na iniciativě hráčů (čili i tebe).

184

Odpovědět

+AislingNo mě osobně by teda zajímalo jaké MMo jsi teda ty hrál ? :)

MMo hraju od roku 99 do 2011. Tak si myslím, že za ty roky dovedu posoudit co to MMO opravdu je a jaké jsou ty dnešní "hitovky" ve skutečnosti jenom nastavovaná kaše. Ta kooperace sálá právě pouze z wowka, takovej warhammer to je úplně uměle vytvořená realita ve hře, to si rovnou můžeme jít zahrát Quake.

Vdiť žádná z tech novinek v plné síle nevydržela u kormidla snad déle jak půl roku. Myslíš, že kdyby byly tak super jak si vývojáři mysleli, že by na Age of Conan nebo Warhammeru docházelo po půl roce k tak rapidním úbytkům hráčů ?

Já mám pocit, že dnešní mmo včetně téhle ve videu se už dělají jenom na toho půl roku a když to trýznění náhodou někdo vydrží déle tak to je takovej bonus.

185

Odpovědět

+joraellZjevně to posoudit nedokážeš. Vážně by mě zajímala tvoje definice MMO.

Nezáleží na tom, jestli mají úbytky. Podstatné je, že mají i po letech stabilní základnu hráčů.

183

Odpovědět

Skyrim bolo sklamanie a myslím, že nielen pre mňa. Bethesdu nemám rád, je to EA v extrémnom vydaní a grafika (ktorá fakt nie je na nijak vrcholovej úrovni) nezatieni slabú hrateľnosť, absolútnu absenciu logiky a fyzikálnych či mechanických zákonov, rovnako ako to, že mohli najať na dabing aspoň troch ľudí a nechať ich nahrať aspoň 10 hlášiek. Na eérii TES už neskryte ryžujú, proste ak by toto vydalo úplne nové štúdiu, ľudia by sa k tomu stavali inak. Už Oblivion bol sakramentsky preceňovaný. Teraz čakám kopu mínusiek, ale povedzte mi radšej, v čom nemám pravdu. Vávra to napísal veľmi podrobne, možno prestanete uctievať falošných bohov, ak si to prečítate a otvoria sa vám oči :D http://games.tiscali.cz/tema/100-duvodu-proc-dan-vavra-nesnasi-tes-v-skyrim-57711

1820

Odpovědět

Souhlasim s tebou v tom ze Skyrim byl opravdu zklamanim. Oblivion byl fajn.

Jenže na druhou stranu - Vavra je idiot který má štěstí že pracoval na první Mafii jinak by byl jenom další attention whore.

183

Odpovědět

+WercingetorixAle zase na stranu třetí - Ve většině těch bodů má pravdu.

183

Odpovědět

+Wercingetorixzase na stranu čtvrtou- ve většině těch bodů je to pravda jen když Skyrim hraješ na xbox nebo jine konzoli....hraju skyrim na PC a na většinu těch jeho zásadních problému jsem vůbec nenarazil. a na stranu patou ten chlap tam vytyka te hre takove s prominutim pi*oviny ze to snad ani neni mozne.....takove detailisty nesnasim co si stezuji ze hra neni realna.....jasne ono totiz klaceni draku a zabijeni sneznych trollu je prece naprosto reálné....

181

Odpovědět

+NgorsoOna ma ta hra daleko větší problémy. Zastaralá grafika, otřesný level design, po 40-50 hodinach stereotyp (Jasně, 50 hodin může vypadat jako moc, ale u RPG je to otřesně málo). A mohl bych pokračovat, ale je mi jasné (nic osobního) že všechno mi podobně jako u Diabla III fanboyové vyrátí s tím že JE TO NESMYSL, ta hra je na mě moc chytrá a podobné blbosti.

186

Odpovědět

+Wercingetorixale tak jak se rika dnes na internetu: ,,Haters gonna hate"

181

Odpovědět

Vy jste to buď nehráli, nebo nechápete, že v tak OBROVSKÉM světě není vše o realnosti a sem tam je někde malinká chybka (grafická či týkajicí se reálnosti). Je to o obrovských možnostech a vyžití se v tom... Např. tak dokonalej a rozsáhlej příběh nikde nenajdete :) U wowka taky nikdo nepomlouvá grafiku ;) A to ji má Skyrim s Oblivionem lepší než polovina současných hitů (třeba COD, kde jdete krátkou nalinkovanou stopu, ji má lepší, ale chápete proč). A jde o hratelnost!!! Jak bylo řečeno - zabíjení draků a trollů je přece úplně reálné (tak proč si stěžovat na drobný detaily jinde v reálnosti?) :D

182

Odpovědět

Jj titulky nejednou..

181

Odpovědět

nefungujou titulky asi překladatel neví jak je vložit :)

187

Odpovědět

Me hlavne uz leze krkem to same porad dokola. LVL system zalozeny na EXP. Takze behej a mlat vse co potkas aby jsi se dostal na ten a ten lvl a potom muzes delat tohle jinak nesmis. Tady jit taky nemuzes protoze nemas takovej level a sem uz nemuzes protoze mas moc velky level. Toho hrace zabit nemuzes protoze jsi v safe zone a kdyz ho zabijes nekde kde muzes tak okrast. nenene tytyty :)

Ultima online byla vydana v roce 98 a uz v jejim betatestu byly pokrocile veci jako treba system rustu rostlin a zvere. Take tu fungoval system, ktery urcoval, ktere volne pohybujici se zvire může utocit na jine zvire a tim ze treba drak zabil a sezral medveda se stal vetsim a silnejsim. Byla v te hre moznost stavet si vlastni domy, prvne dle sablony pozdeji to bylo uz ciste na hraci co svedl v game editoru staveni domů.PvP, které nebylo jen o předmetech a dosazenem LVL (v UO zadny LVL nejsou ! ), system craftení zabírající neomezený počet kombinací předmětů, žádny ubohy seznam par stovek, předmětů, které složíte dle receptu. A takhle by se dalo pokracovat skoro v kazdem sapektu hry.

KTERA z dnesnich dokonalých a převratných revolučních a super nabušených kgraficky orgastických her dokazala nabidnout alespon polovinu toho co umí/uměla tahle stařenka z roku 98 ? Proste tyhle nové MMO jsou jedna velka NUDA NUDA a je to porad dokola.

187

Odpovědět

UO byla dobrá. Hlavně zabiják času. Vzala mi asi 4,5 tisíce hodin života :D ... chybí mi podobná hra v lepší grafice. Škoda že už je to jen pro pamětníky věc :))

Tady to bude obyčejná online hra jako všechny ostatní.

180

Odpovědět

Súhlas s Wolfox, Bethesda sa vždy snaží vytrieskať z ľudí čo najviac peňazí, príklad -Oblivion a HOrse armor dlc(: Ale hra si zaslúži byť kúpená. Počkajme na ten online a uvidíme. Ja osobne si myslím že to bude ako úplne iná hra, s nádychom skyrimu...

184

Odpovědět

Zvláštní, ani v jednom prohlížeči mi nejdou titulky ikdyž je mám zaplé, stalo se mi to tu poprvé..

182

Odpovědět

Jsem na tom stejně. U tohoto videa mi nejdou a u historie interplay 2... Zkoušel jsem mazat cookies, jiné prohlížeče nebo počítače u mě doma a nic...

182
Další