10 šokujících pravd o McDonald's

Thumbnail play icon
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2
Počet zobrazení:1 851

Když bratři McDonaldové v roce 1940 založili svou první restauraci, asi netušili, co je čeká. V roce 1953 si jich všiml syn českého emigrata Raymond Albert Kroc a dostal nápad. Chtěl otevřít řetězec restaurací se stejným konceptem po celé Americe. Svou vizi mnohonásobně překonal, jelikož McDonald's se rozšířil do celého světa. Na některá fakta z videa by ale nejspíš Raymond Kroc příliš pyšný nebyl. 

Přepis titulků

10 ŠOKUJÍCÍCH PRAVD O MCDONALD'S MASOVÝ ZAMĚSTNAVATEL Každý osmý člověk pracoval v rychlém občerstvení. Vzhledem k celkové populaci tak začalo kariéru opravdu hodně lidí. S tím také souvisí vysoká fluktuace. Současní zaměstnanci jsou možná už prakticky na odchodu. CHEMIKÁLIE A LÉČIVA McDonald's je už tak rozšířený, že nestíhá uspokojovat poptávku.

Nedávno se zjistilo, že jídlo z McDonaldu obsahuje stopové množství chemikálií a léčiv. Například při velkovýrobě pečiva si pomáhají síranem amonným. V kuřecích nugetech se našel silikonový olej, ze kterého se vyrábějí kontaktní čočky. Celkem 18 produktů McDonaldu obsahuje smrtelně jedovatou chemikálii zvanou TBHQ. PENÍZE A JÍDLO V McDonald's denně jí přes 68 milionů lidí, víc než počet obyvatel Spojeného království. Miliony nakrmených strávníků McDonaldu denně vydělají 75 milionů dolarů. SALÁTY HORŠÍ NEŽ HAMBURGERY Když McDonald's oznámil, že budou prodávat saláty, příznivci zdravé výživy jásali, že v rychlém občerstvení seženou zdravé jídlo.

Jenomže to není tak docela pravda, protože saláty jsou tučnější než hamburgery. Proč? Je v nich dresing, sýr, ořechy a spousta dalších přísad. HAMBURGEROVÁ UNIVERZITA Pokud se v McDonaldu chcete vypracovat na manažera restaurace, budete muset navštěvovat Hamburgerovou univerzitu poblíž Chicaga. Naučí vás tam vše o fungování podniku a na konci získáte bakalářský diplom z Hamburgrologie.

Fakt. NEJVĚTŠÍ HRAČKÁRNA Díky Happy Mealům se z McDonaldu stal největší distributor hraček na světě. V každém Happy Mealu je hračka z nejnovějších filmů, her nebo výrobků. Hračky jsou někdy tak oblíbené, že se z nich stanou sběratelské edice. Rodiče objíždějí McDonaldy, aby nasbírali všechny. BOHATŠÍ NEŽ ZEMĚ TŘETÍHO SVĚTA Ano, přesně tak.

McDonald's je bohatší než spousta zemí třetího světa. Společnost každoročně vykazuje zisk 27 miliard dolarů. I v nejchudších zemích dosahuje zisk 8,7 miliard. Indové musejí na jeden Big Mac vydělávat šest hodin. To je pořádné odhodlání. PLÝTVÁNÍ ZDROJI McDonald's je největším nákupčím hovězího, vepřového a kuřecího masa. Každoročně prodá miliardy tun masa.

Před pár lety se objevily snímky růžové hmoty, za kterou sklidil McDonald's vlnu kritiky. Lidem totiž došlo, že se z ní dělají kuřecí nugety. K nakrmení milionu kusů dobytka potřebujete 3 miliony tun obilí. Maso nelze nahradit, a tak ho rapidně ubývá. V McDonaldu se ročně sní 450 milionů tun hovězího, tedy asi pět milionů kusů dobytka. SLAVNÍ ZAMĚSTNANCI V McDonaldu kdysi začínaly i hollywoodské hvězdy jako například: Sharon Stone, Pink, Jay Leno, Rachel McAdams a Shania Twain.

Až budete nepříjemní na pokladní, vzpomeňte si, že za pár let možná vydělá miliony a bude slavná. SLAVNĚJŠÍ NEŽ JEŽÍŠ Podle nedávného průzkumu Sponsorship Research International 88 % lidí poznalo zlaté oblouky McDonaldu, ale kříž symbolizující křesťanskou víru poznalo jen 54 % dotázaných. Ronald McDonald je tedy populárnější než Ježíš Kristus. Doufáme, že se vám video líbilo a trochu vás pohoršilo.

Možná by vás mohla zajímat i další videa. Nezapomeňte nás odebírat. Díky. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář