Warhammer 40K: Lord inkvizitor

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:148
Počet zobrazení:8 938

Toto je prolog k budoucímu fanouškovskému filmu ze světa Warhammer 40K, který ve volném čase vytvářel Erasmus Brosdau. Po 6 letech práce se můžete pokochat tímto (téměř) amatérským skvostem.

Přepis titulků

TOTO JE FANOUŠKOVSKÝ FILM, NE OFICIÁLNÍ VŠE BYLO RENDEROVÁNO V REÁLNÉM ČASE Inkvizitore, jsme připraveni zakročit. Je na čase zahájit náš vlastní průvod. Navštívíme našeho drahého přítele. MŮJ PANE, MÁME NÁŠ CÍL. Anchorite, přicházíš o úžasnou přehlídku. Marcusi, skončili jsme tu?

Arbitři se s tímhle sráčem vypořádají. Ty bys předal naši kořist arbitrům? Máme to, pro co jsme přišli. Odsuď ho a ukonči to. Kyvah, co ty na to? Rozhodnut je na tobě, Inkvizitore. Prosím, Inkvizitore. Přísahám, že jsem ti řekl vše, co vím. Na smlouvání je trochu pozdě, nemyslíš? Dám ti cokoliv.

Cokoliv! Chceš uplatit agenta Zlatého trůnu? To mám na tvůj seznam zločinů přidat uplácení? Ve jménu Jeho Svaté Milosti Božského císaře tě třikrát odsuzuji ke znamení zrádce. Svým jednáním, spolčením a svou vírou. Trestem je... smrt. Pokud máš poslední slova, můžeš je pronést. Postaráme se, aby byla zanesena do archivů Orda.

Inkvizitore, měj slitování. Slitování, Anchorite? Už ani nevím, co to slitování je. To je v pořádku. Jak jsi starý, Anchorite? - Cože? - Tvůj věk. Kolik omlazujících léků prodloužilo tvou nehodnou existenci? Kolik let jsi znečišťoval náš vzduch svým rouhačských dechem? Tři staletí?

Čtyři? To byla jen rétorická otázka, abych tím podpořil svou myšlenku. Tenhle rozsudek měl přijít už dávno! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3:50 Rogal Dorn, kdo ho taky poznal? :D

20

Odpovědět

Best offense is a good defence!!

00

Odpovědět

z******? panbíčkáři, snad se nikdy naboženští fanatici nedostanou ke kormidlu...

05

Odpovědět

http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Imperium
Přečti si tohle, dál doporučuji nastudovat: The great crusade, horus heresy a age of terra. Potom lze tvůj komentář k tomuhle videu považovat za relevantní.

50

Odpovědět

Nuda

19

Odpovědět

tvoje mama je nuda...

60

Odpovědět

No nešel bych tak daleko že bych řekl že to byl promrhaný čas, ale na to, kolik se tam stalo, to mohlo mít 30 sekund... Určitě hezká práce s renderováním, ale těch deset minut mi přišlo bezúčelnejch...

43

Odpovědět

Podle mně by tahle práce byla fakt obdivuhodná před těma 6 lety ale teď v porovnání s ostatníma animacemi atd to působí dost zle

17

Odpovědět

Fajn, tak nám chlapci ukázali, že umí vyrendrovat celkem pohledné video.
To je tak všechno.

Dlouhá epická hudba na začátku to dělá spíš trapným, což se krásně doplňuje s tím jak vypadají všechny postavičky - jako namrdaní kačeři.
Další zásadní vroubek spatřuji v tom, že samotné video je o ničem, nejzábavnější část byly ty dvouminutové titulky.

218

Odpovědět

V současnosti se dají slýchávat názory že jsou filmy díky všem těm efektům horší než kdysi. Ale jak je vidět na tomto krátkém díle, je jasné že tady ty (efekty) jsou na úrovni jiných profesionálních filmů (Marvelovek/DC/atd...)
Tak v čem je problém ? no jasně mi z toho vyplývá že nejhorší práci z celého filmového průmyslu dělají designéři a nějací koncept-artisti (popř. Art-workeři). Řek bych že tady to ani nepotřebuje příběh a dalo by se na to dívat 2 hodiny a 100x zábavnější než nějakej současnej akčňák... Ale ejhle tady to i z nějaké minuty-něco vypadá na zajímavou zápletku...

71

Odpovědět

Spíše bych řekl, že některá studia do toho dají hodně milionů dolarů a vypadá to hůř než tohle.

11

Odpovědět

+FeykroJenže o peníze nejde (asi). Právě že ti co dělají tu nejhorší práci na tom filmu to nedělají pro peníze. (no ono by to ani nedávalo smysl zaměstnávat někoho kdo za tu práci bude chtít více peněz a odvede ji špatně než toho kdo to dělá protože ho to baví a to že si tím vydělá bere jako fajn bonus). Spíš si špatně vybírají lidi nebo já nevím....

00

Odpovědět

Nechápu jak jsem si toho všiml. V čase 00:58 se znenadání objeví loď v III. kvadrantu. Jen taková zajímavost. Asi chyba při renderu.

150

Odpovědět

dobrý voči

50

Odpovědět

Vynořila se z hyperprostoru....

23

Odpovědět

nejspíše chyba renderu :D

10

Odpovědět

For the God-emperor of Mankind!

50

Odpovědět

Když děláš animaci o vesmírných "věcěch" ... tak je logické, že musíš použít PC z NASA. Omg lidi co na tom nechápete :)

56

Odpovědět

Oni to prostě nepochopí ,ale budou si hrát jakože na velký animátory kteří tomu rozumí úplně nejvíc :-D

37

Odpovědět

+Elizabeth66Tak určitě :D , nevím kolik lidí tu modeluje či animuje, ale ze svých zkušeností (Blender, Maya) vím, jak je jednoduché i z jedné plochy udělat celé město jak z filmu Zootropolis, stačí ti jen výkonný stroj a trochu uměleckého citu :) , samozřejmě asi měsíc či dva nepřetržité práce :D

17

Odpovědět

+JaaJTak tak :D

110

Odpovědět

+JaaJPotom máš skúsenosť maximálne tak so skicárom a windows movie makerom. Ja neviem čo sa na tom nedá rozumieť, prosím, pozri si nejaké videá ako sa to robí, prístup k internetu máš, tak kde je problém? Po prvé, veľká časť z celého procesu sa robí aj úplne mimo elektroniky, len klasické návrhy charakterov a podobne. Nevieš ani "ň" o tom, čo ti zaberie modelovanie, riggovanie, nasvietenie, animácie a xyz vecí, ktoré sú potrebné k takémuto výsledku. Tak prosím netáraj o svojich skúsenostiach, ak ste obaja s tou dievčinou takí rozhľadení a nad vecou, prečo nám nepošlete niečo podobné, ale krátke, hoci minútové, povedzme zajtra? Veď ak by to slečna spravila za polroka s takou výbavou, tak niečo pár sekundové zvládne aj do zajtra, a nech sa nebojí, aj lacná zostava zvládne krátky rendering.

42

Odpovědět

+TomislavRád bych ti něco poslal, ale nemůžu. Čas mám do poslední minuty do konce roku jasně organizovaný, přeorganizoval bych ho fakt jen kvůli výjmečné události a věnování se 10h tvorbě postavičky, abych se pochlubil a zavřel pusu kritikům,se mi nechce, stejně bych vzal co mám a nějak jen upravil, ale to bych byl nefér. Co se týká zkušeností ...myslím, že spouštím program blender s windows movie makerem to nemá nic společného. Blender používám výhradně pro tvorbu "bones"(postav), pro prostředí zase Sketch up a rendruju jej v Blender (btw. pokud někdo ví o lepší kombinaci, klidně poraďte...ale renderovací soft v Blender mi přijde "kvalitnější"). Modely ti nemohu zatím prezentovat, protože jsou součástí komplexnějšího projektu v UT engine a nevím jak by se na to tvářili kolegové :). Neříkám, že tvůrce animace na tom nestrávil tolik let, ale vem si jaký je jeden z postupů pro začátečníky. Uděláš si návrh např. v malování, konvertuješ jej do blender, vytáhneš ho do prostoru nastavíš scénu (pohyb kamery, či nějaké interakce uzlů kostry pokud jde o postavičku) nastavíš časovou osu ,spustíš renderování animace a tuším 60s * cca 24 snímků = 1440 obrázků záleží v jaké kvalitě se ti to tak pár hodin bude renderovat a máš své první video...práce tak na den 8-10hodin pro nooba, který si hledá v tutorialéch. Věřím tomu, že týpek se z charaktery musel chvíli dělat, ale pokud se dobře podíváš, tak většinou udělal vzor a duplikoval...Jestli chodil k tomu do práce a občas o víkendech zapařit, Tak pak není divu,že se to protáhlo na 6 let. Během tvorby určitě narazil i na špatné návrhy a musel se i vracet...bez toho vyvíjet nelze.
Takže shrnutí...Rád bych zamachroval, bohužel nemůžu, aspon né v nejbližší době. :) možná pak uploadnu kus práce z projektu, kdyby krachl :D

210

Odpovědět

+JaaJMusím s tebou jen souhlasit :D :P

18

Odpovědět

+JaaJPlus ešte menší dodatok, pri koncoročných prácach na škole, mal každý mesiac na vytvorenie aspoň desať sekundovej animácie práve v Blenderi. Nikto nestíhal, samozrejme ani jedna práca nemala vizuálne, ani obsahovo na tento snímok. Mesiac na desať sekúnd a aj tak nestíhaš? Rozumieš?

61

Odpovědět

Dej minimálny ale myslím, že tu ide skôr o audiovizuálne orgie :3

30

Odpovědět

Jedná se o prolog ke krátkému filmu který vyjde příští rok :)

10

Odpovědět

Děj: PDF(Planetary deffence force) najdou mimozemský artefakt na jednom z těžebních světů. Během převozu loď zmizí, oficiálně byla zničena chaosem, dle puritánské části inkvizice, to bylo jinak. Ejhle, bohatý šlechtic z Terry má něco, co se nachází v hledáčku inkvizitora Torquemady a jeho učedníka Allenbriska. Co to asi může být? Na koho ten šlechtic může být napojený? Jak daleko se dostala korupce chaosu? Kdo četl sérii "beast arises" Ví že orkský waagh se může dostat hodně blízko k solární soustavě, než si ho někdo všimne. Silám chaosu a vnitřním nepřátelům to projde úplně. Trailery k tomu filmu taky dost naznačí. ;)

00

Odpovědět

U nás ne moc známé universum... snad Lord Inkvizitor rozšíří povědomí o skvěle popsaném světě, který kromě napínavých příběhů, může přinést i skvělé odreágování ve spoustu typu her od deskovek až po nabušenou FPS gamesu. :)

80

Odpovědět

Jaká FPS? Jak dlouho už se snažím něco z tohohle světa sehnat a nic se mi nepodařilo najít! :D A kdybyste náhodou věděl i o nějakých knížkách... Filmy taktéž. Prosím, prosím. :D

11

Odpovědět

+MAT099Promin za mystifikaci je to TPS :)
TPS - Warhammer : Space Marine
odkaz na gameplay - https://www.youtube.com/watch?v=tdR4AOThe68
A knihy...stačí zajít do knihupectví a vybrat si v oddělení Sci-Fi :)
A jakou začít ? To je asi jedno ;-)

30

Odpovědět

+JaaJTak díky. :)

10

Odpovědět

+MAT099Hry: Eternal Crusade,Space Marine, Dawn of War 1,2 a budoucí 3, Inquisitor Martyr,
Film: Warhammer 40.000: Ultramarine
Knížky: Horovo kacířství, Gauntovi duchové atd.

Bohužel, knihy se už spatně shánějí protože se už nepřekládají ale pokud umíš anglicky tak jich na internetu najdeš desítky.

00

Odpovědět

+MAT099Tohle je celkem očekávaná FPS z universa 40k
https://gaming.youtube.com/game/UCml7q5FJjteSd9qgTL0JVdQ" target="_blank" rel="nofollow">https://gaming.youtube.com/game/UCml7q5FJjteSd9qgTL0JVdQ

pak je tady Warhammer Vermintide, což je FPS Coop, celkem dobrý, ale není to v 40k
http://games.tiscali.cz/recenze/warhammer-the-end-times-vermintide-recenze-268496" target="_blank" rel="nofollow">http://games.tiscali.cz/recenze/warhammer-the-end-times-vermintide-recenze-268496

A první a zatím asi jediná FPS hra ze světa Warhammeru 40k, která se nic moc neujala
https://en.wikipedia.org/wiki/Warhammer_40,000:_Fire_Warrior" target="_blank" rel="nofollow">https://en.wikipedia.org/wiki/Warhammer_40,000:_Fire_Warrior

00

Odpovědět

+MAT099Z univerza warhammer 40 000 začni se sérií Gauntovi duchové ( imperiální garda) nebo Ragnar (space marines)
Z univerza warhammer nejlépe začít se sérií Gotrek a Felix dále je povedená série Malus temná čepel (sic trochu brutálnější no jo temní elfové)
Když budeš trochu hledat na internetu najdeš knížky ke stažení já to kdysi stáhnul z uložta

00

Odpovědět

Docela pěkné že to vytvářel na neskutečně dobrým PC za pár milionů :) ale určitě to nedělal 6 let v kuse v potu a krve vyhladovělej,prostě si sem tam k tomu sednul kdyby tomu obětoval všechno možná bych to ocenila ale takhle se mu nemohu smát do závisláků :(

126

Odpovědět

Uvedomuješ si čo píšeš? Tvoje kritéria na hodnotenie niečoho sú dľa krvi, potu a hladu? Si si istá, že je s tebou všetko v poriadku?

62

Odpovědět

+TomislavMůj názor ;) podle mně se moc nenadřel když k tomu měl tak vyspělou technologii to že semnou nesouhlasíš mně vůbec netrápí. ;) :-*

018

Odpovědět

+Elizabeth66Nie ja, nikto s tebou nebude súhlasiť, keďže tu nejde o voľnú interpretáciu názoru ale o jeho správnosť. Od návrhu charakterov až po 3D modelovanie je to jeho práca. Myslíš, že to robil 6 rokov preto, lebo to robil "len tak"? Mám za sebou štúdium animovanej tvorby a môžem ti povedať, že len také vytváranie a návrh charakterov, v takom merítku ako má on, zaberie mesiace a viac, a to rátam s kompletným týmom umelcov a profesionálov. Chápeš? Či si jednoducho príliš obmedzená? Lebo ja to čo ty píšeš absolútne nepoberám.

130

Odpovědět

+TomislavJak nikdo ? Já se sebou náhodou souhlasím !

03

Odpovědět

+Elizabeth66Fakt? Ešte ťa to neomrzelo? :D Keď máš toľko času zaoberať sa takýmto komplexným "trollingom", skús využiť čas rozumnejšie, pokiaľ sa nemýlim, je najlepší čas nakúpiť si školské pomôcky, kým sú v zľave. :)

20

Odpovědět

Odpovědět

+00oqJá to viděla a pokud má ten člověk talent tak to nic není jen se mi nelíbí že za 6 let vyplodil ze sebe takovou blbůstku za 6 let mohl vytvořit nějakou hru která by změnila herní průmysl prostě dost myslím že se vůbec nesnažil a dost to flákal kdyby na konci těch šesti let z něho byla troska co trochu chce pozornost možná bych mu dala i pěníz za snahu ale nevidím žádnou trosku jen namachrovanýho debílka co se snaží na sebe upozornit :D můj názor jestli s tím někdo další nesouhlasí fajn jeho věc :D

14

Odpovědět

+00oqAle to je tím že si kluk proto to nechápeš kluci jsou od přírody hloupější a tak nechápu ani základní pojmy co je kvalitní :)

06

Odpovědět

+Elizabeth66Tak toto je i pod tvoji úroveň... Vím že máš navíc, všechny ty komentáře nahoře i dole jsou lepší než tohle. Beru to jen za malé škobrtnutí v jinak celkem úspěšném trolování, takže ti to odpustím ale příště se snaž !

20

Odpovědět

+00oqJá se vrátím tohle není konec.

14

Odpovědět

+TomislavSlečna je prostě náročná :D

40

Odpovědět

+ass.ass.inTak co bys čekal dejte mi takhle drahý a vyspělý PC a do půl roku vám vytvořím něco lepšího než tohle :-*

017

Odpovědět

+Elizabeth66Do pol roka nebudeš ani vedieť čo je to Blender a ako držať ceruzu v ruke drahá.

91

Odpovědět

+TomislavTo je pouze tvůj názor,asi tě baví ostatní shazovat a ponižovat protože si pak připadáš hrozně moc důležitý viď ? no hádat se s tebou nebudu :) já mám svůj názor a ty ten svůj

016

Odpovědět

+Elizabeth66Fekal p***o...?

111

Odpovědět

+Wolfikha ha ha ... moc vtipné...

09

Odpovědět

+TomislavNad příspěvkama Beth už se tiše bavím několik dní. Samozřejmě tomu dosadí korunu tím, že díky absenci interpunkce, si musím někdy i říct, co tím vlastně chtěla říct, což tomu dodává nádech, no jak to říct,... nepříčetnosti :D

80