Evergrey - A Touch of Blessing

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:209
Počet zobrazení:3 711
Evergrey svůj styl sami popisují jako dark melodic metal. Hrají už od roku 1995, přesto nejspíš v našich luzích a hájích nepatří mezi nejznámější kapely, i když skvělých písní mají spoustu a dvakrát se objevili na Masters of Rock. Je pravda, že jejich texty jsou hodně nabité pocity a melancholický hlas Toma S. Englunda celou atmosféru jen podtrhuje, takže veselých, skočných melodií se od Evergrey nedočkáte. Takovou atmosférovkou je třeba When The Walls Go Down z alba The Inner Circle. V pěti minutách a třiceti sedmi sekundách neuslyšíte zpěv, jen odříkávání textu, kterému ani nemusíte rozumět a sama hudba vám napoví, o čem je. The Inner Circle (2004) uzavírá řadu velmi úspěšných alb, z nichž je za nejlepší všeobecně považováno In Search of Truth (2001). Nová, již osmá deska Glorious Collision z letošního února sice nepředčí svých pět předchůdkyň z let 1998 – 2004, ale není ani tak šedivá jako Monday Morning Apocalypse (2006) nebo Torn (2008). Možná je to zapříčiněné i hromadným odchodem členů kapely v roce 2010. Zbyli jen Tom S. Englund, bez kterého by to prostě nebyli Evergrey, a klávesista Rikard Zander. Určitě pohledejte na YouTube další skladby, neprohloupíte. Začít můžete třeba poetickou I’m Sorry.

Přepis titulků

Šplhám po stěnách nekonečného kruhu, kráčím cestami, o kterých jste nikdy neslyšeli. Rvu se v nekonečné bitvě, daleko hledám hlubší smysl. Topím se v řece zrady, z toho ledového chladu se rozechvěješ. Připojte se ke světu větších vědomostí, korunujte mě králem a buďte mými sluhy.

Oklamaný krásou, tou, kterou zřídkakdy najdeš, tak milující a přátelskou, je jediná svého druhu. Jejich náruč je doširoka otevřená, ochotná mě přivinout. Nemám pochyby ve výběru světa bez hříchů. Všechny sny, které jsem měl, všechna má přání do budoucna šla stranou kvůli důležitější cestě. Všechny věci, co jsem plánoval, chladnokrevně opustil přátele pro hlubší...

Oklamaný krásou, tou, kterou zřídkakdy najdeš, tak milující a přátelskou, je jediná svého druhu. Jedna jediná armáda se semkne dohromady. Dotek požehnání, které nejde odčinit. Topím se v řece zrady, z toho ledového chladu se rozechvěješ. Připojte se ke světu větších vědomostí, korunujte mě králem a buďte mými sluhy.

Všechny sny, které jsem měl, všechna má přání do budoucna šla stranou kvůli důležitější cestě. Všechny věci, co jsem plánoval, chladnokrevně opustil přátele pro hlubší... Všechny sny, které jsem měl, všechna má přání do budoucna šla stranou kvůli důležitější cestě. Všechny věci, co jsem plánoval, chladnokrevně opustil přátele pro hlubší smysl.

Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

a co tak prelozit jaldaboath, nech je to tu co najpestrejsie http://www.youtube.com/watch?v=br3OgQVfhfM

181

Odpovědět

poslední dobou jsou to Finntroll, Equilibrium, Maximum the Hormone, Korpiklaaani a Scar Symmetry :)

180

Odpovědět

A mohla bys přeložit něco od Soilwork, Trivium, Mercenary nebo Hatebreed.

180

Odpovědět

Mazec. Je geniální, jak se v intru přidá byskytara... Já osobně mám rád tvrdší styly, ale stejně 8/10. Kdyby trochu ubrali na epičnosti, dal bych ještě víc... Příliš mi to připomíná některé powermetalové slaďárny.

180

Odpovědět

Přeložte něco od Dream Theater

180

Odpovědět

Napisem to aj tu ze ako je mozne ze v metalovom okienku chyba taka ikona metalu akou je Lemmy na cele v Motorhead ?

181

Odpovědět

a Co tak přeložit něco od AVENGED SEVENFOLD? ;)

181

Odpovědět

Marťas: znám, možná se tu objeví. ;)
LOYF: tak co tam máš dál? :D
chrto: na Dudesony v Americe momentálně bohužel nemám moc času.

180

Odpovědět

Ahoj Snowi chtěl bych tě poprosit jestli bys nepřeložila nějakou písničku od finské skupiny Amorphis například Silent Waters to je pěkná písnička která by se mohla i líbit. Děkuji

180

Odpovědět

Ahoj, chcem sa ta opytat, ci este prekladas dudesonov v amerike. DOstal som sa k novym castiam, ale preklad mi nejak nejde :D Dik za odpoved :)

180

Odpovědět

díky Snowi za další skvělou kapelu do sbírky ^^

180

Odpovědět

Mc Bain: Od Rammstein je tu přeloženejch už několik songů, stačí napsat do vyhledávače.

180

Odpovědět

Snowi: nenabourala ses mi do kompu? :D vypadá to, jako bys projížděla můj exterák a překládala ho :D

181

Odpovědět

Mi se to líbí, jen je škoda, že tu ještě nejsou Rammstein ani Judas Priest.
Jinak moc dobrá práce

181

Odpovědět

Tak jak jsem zaslechl začátek, tak se mi to líbilo... Ale jak jsem zaslechl i střed a konec, zamiloval jsem si to! Nejsou hezcí na pohled, ale hudba nádherná :-) 10/10

180

Další