Minulost padouchovaRobot Chicken

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 29
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:357
Počet zobrazení:5 607

Lex Luthor má geniální plán na poražení Ligy spravedlivých. Ovšem vyložit jej ostatním padouchům není tak snadné...

Přepis titulků

Cíleným výbojem energie vyřadíme Lize spravedlivých generátor, který je umístěný v severní části Síně spravedlnosti. To zanechá ty ubohé hrdiny bez obrany... Probíhá tu porada! - Co máte, vy pitomci, tak důležitýho? - Když to chceš vědět... Vítejte na talentové show smallvillské střední, ročník '86! Já jsem Sexy Lexy a tohle jsou Sexx Luthor! Vypněte to! Jó, bejby, bejby, pevnej zadek máš, jsme divoký hřebci, brzo bude náš!

Jedem! Lano Langová, jsi buchta festovní, tenhle song psalo moje péro zánovní! Řekl jsem vypnout! Překlad: hAnko www.videacesky.cz Nový vyzvánění!

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Proc je catwoman mezi padouchama? Teda nikdy jsem o ni nic necetl, ale videl jsem naky film kde spolupracovala s batmanem.

514

Odpovědět

Catwoman sice není přímo padouch, ale rozhodně to není klaďas. Je to taková neutrální postava. Je to zlodějka, což z ní dělá zločince, ale nikdy nechtěla ovládnout svět nebo něco podobného.

540

Odpovědět

skvělé video, všichni ti padouši tam, mohlo to být trochu delší, pořád mám ale radši Kavárnu superpadouchů

273

Odpovědět

Super video. Jen se mi teda moc nelibí, že když se v nějakém videu zpívá, tak to překládáte hodně volně, jen aby se to rýmovalo. Potom se pak tak nějak ztrácí podstata tohohle webu, podle mě :-)

1127

Odpovědět

A jak jinak byste chtěl překládat písňové texty, než volně?
Možná nám nějaký člen týmu překladatelů vysvětlí, v čem spočívá podstata tohoto webu, ale myslím si, že to není stránka k výuce angličtiny. Ty vypadají o dost jinak. Spíše si myslím, že to je stránka, která zprostředkuje umělecký dojem (ano, nazval jsem Robot Chicken uměním, art is everything, art is dead, art is relative, art is live, art is subjective, art is bullshit) nebo popularizované informace z cizojazyčných videí v češtině.

275

Odpovědět

+komunardA proč se jako musí písničky překládat volně? K čemu mi je, aby se ten překlad rýmoval? Jako abych si to mohl s nima zazpívat? :D Že má překladatel fantazii a básnické střevo je sice fajn, ale u těchhle vtipných videí jde snad o ten původní vtip, který pak může v takovém překladu klidně zaniknout.

1216

Odpovědět

+komunardAby to znělo jako písnička?
Samozřejmě že u takovéhle ptákoviny jde o její pointu. Ale to neznamená, že se má zbytek odfláknout. Nebo že se musí překládat otrocky. Překladatel snad zvládne veršovat i tak, aby nezanikla.

96

Odpovědět

+komunardFurt nerozumím tomu, proč musí překlad písně znít jako píseň.

910

Odpovědět

+komunardZkus si poposednout ;)

86

Odpovědět

+komunardTak jako mně to je víceméně jedno :-), většině rozumím i bez titulků, ale zaráží mně tady ty reakce a prakticky nulové pochopení :D. Proč je tak důležité dodržet nějaký rým na úkor ekvivalentního překladu...

82

Odpovědět

+komunardEkvivalentem anglického veršovaného textu je český veršovaný text, ne český neveršovaný text.
Autor původního textu chtěl, aby to byla písnička, ne aby tam zaznělo to které konkrétní slovo. Překladatel tedy musí dbát o to, aby to byla písnička, ne aby tam zaznělo to které konkrétní slovo.

104

Odpovědět

+komunardNj, ale "pevnej" není ekvivalentem slova "sweet", stejně tak "sme divoký hřebci " a "we're the brainy studs",...takže tenhle český veršovaný text těžko může být ekvivalentem toho původníno anglického, jenom protože se oba rýmujou.

61

Odpovědět

+komunardNesmíte to brát slovo od slova. Působí to jako něco co by takhle někdo nazpíval a pak se za to styděl. To je důležitější, jestli je chytrý student, nebo divoký hřebec. Samozřejmě, je to trochu vulgárnější, a možná existuje přesnější překlad. Ale ne za cenu toho, že to přestane odpovídat situaci.

43

Odpovědět

Taky nechápu proč se většinou musí rýmovat i překlad. Že se to rýmuje přece slyšim, nemusim to ještě rýmovaně číst

125

Odpovědět

Najde se nějaký zapálený komixový fanoušek, který by zleva doprava vyjmenoval všech 15 postav? :-)

481

Odpovědět

Otázka za zlatého bludišťáka? :-D

450

Odpovědět

Bizarro, Poison Ivy, Black Manta, Joker, Penguin, toho jediného nevím :( , Captain Cold, Bald Sexxy Lexxy, Screcrow, Gorilla Grodd, Sinestro, Catwoman, Riddler, Toyman, Two Face.

1220

Odpovědět

+taravaBože, one je to Brainiac. Já myslel, že je po nějáké operaci mozku, jak to mám v malém rozlišení :D

240

Odpovědět


Odpovědět

+taravaNerd

913

Odpovědět

+taravaPenguin? Já měl za to, že je to Charlie Chaplin.

30

Odpovědět

Tohle, ale nemá s "komiXama" nic společnýho :-D .

31