Večer s Kevinem Smithem – 9. část

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:210
Počet zobrazení:3 395

Devátá část je tu a bude opět o něco kratší (necelých 10 minut), ale opět s jednou pořádně nabitou historku. Předtím Kevin vyprávěl o tom, jak se podílel na natáčení Supermana (pokud jste dosud neviděli, tak nezapomeňte zhlédnout zde), a i nyní zůstane u filmu, konkrétně u jednoho slavného tvůrce.

Kevin Smith nám dneska poví něco zajímavého o Timu Burtonovi.

Poznámka: Marky Mark - možná si na něj někteří vzpomínáte. Viz třeba Good Vibrations.

Přepis titulků

Doplňující otázka: Líbil se vám Burtonův Batman? Ano. I se všemi chybami a tak. Jasně. V té době jsem netušil, že budu režisérem, jen jsem koukal na filmy. Byl to letní megahit. Všude samej bat-signál. Stříhali si ho do vlasů. Bylo to Batmanovo léto. Pro komiksáka to bylo super. Vrátil jsem se ke komiksům a Batman byl všude, takže se mi to líbilo. Ale Tim Burton...

od toho incidentu se Supermanem mi lidi nosili scénář Batmana. Koupili si ho a chtěli ho ode mě podepsat. Tak jsem tam psal: "Jebat Tima Burtona." S tím, že to nezjistí. Ale asi nakonec jeden uviděl. Protože těsně před premiérou Jaye a Boba a těsně po Burtonově Planetě opic byl v New Yorku Postu článek, kde mně Tim Burton vynadal. A na konci - snad to někomu nezkazím - se Marky Mark vrátí do přítomnosti. Vždyť on je Marky Mark. Je mi fuk, jak si říká teď.

Dělal předtím: "Feel it, feel it." Ten se spodkami. Takže Marky Mark přistane v přítomnosti a uvidí Lincolnovu sochu s opičí hlavou. A vyjdou opičí poldové a on... A diváci: "Co...?" A mluvím s Louem Lumineckem z New York Post. Je to kamarád, který psal o našich věcech už od Clerks. Bydlel v Jersey. A on říká... "Viděl jsi Planetu opic?"

"Jo, strašný." "Jo, to jo." "Budeme předstírat, že k tomu filmu nikdy nedošlo. Ale všiml jsem si takový zajímavý náhody." Četl jsi komiks s Jayem a Mlčenlivým Bobem?" Napsal jsem komiks Chasing Dogma, co se odehrává mezi Hledám Amy a Dogmatem. Začíná to jejich odchodem v Hledám Amy a na poslední stránce vejdou do Dogmatu. Byl to pro mě takový zábavný můstek. A využili jsme z komiksu scénu s opicí ve filmu Jay a Mlčenlivý Bob vrací úder. Stejně jako ve filmu si tam Jay představuje, jak by to vypadalo, kdyby opice ovládli Zem.

To je stejné i v komiksu, jen v něm je navíc scéna, kde opice urvou hlavu Lincolnově soše a nahradí ji hlavou opice. Když jsem viděl Planetu opic: "To je úlet. To jsem dal kdysi do komiksu." Telefonoval jsem s Louem: "Vem si komiks Chasing Dogma, nalistuj tuhle stranu..." A on: "To je jak v tom filmu!" "Šílený, co? Velcí lidé myslí podobně." A on: "Chceš o tom napsat do novin?" A já souhlasil, protože miluju noviny. Udělám cokoliv, abych se v nich objevil.

I když to nebylo nic důležitýho. "Co k tomu chceš říct?" "Hrozně se zlobím. Okradli mě a zvažuji právní kroky." Chichotáme se tomu. 40letej a 30letej... "Mám zavolat Burtonovi o komentář?" "Jasně, ať se připojí, bude super." O dva dny později na šesté straně titulek: "Smith je rozčílený na Burtona." Přečetl jsem ho a neznělo to jako: "Hrozně se zlobím...!" Bylo tam: "Hrozně se zlobí.

Okradli ho. A zvažuje právní kroky." Ale to jsem přece neřek. Já to říkal jako: hi hi hi... To tam není. Kde je "hi hi hi"? A v tom článku byla odpověď Tima Burtona: "Každý, kdo mě zná, ví, že bych nikdy nečetl komiks." Což sakra dobře vysvětluje jeho Batmana. A v další citaci říkal: "A obzvlášť bych nečetl nic od Kevina Smithe." Si říkám: "No sakra. Ten teda vystrkuje drápky. Jako střihorukej Burton."

Protože pokud jste s ním viděli rozhovor nebo jestli s ním byl nějaký dokument... Já s ním něco viděl a on je jako: "Jsem ujetý umělec. Jsem goth. Mám rád kouzlo filmu." Prostě takovej uměleckej pošuk. Je v černým, nosí brejle jak Kennedyho manželka. Na hlavě takový vodopád vlasů. Vypadá jako student umění. Pořád takhle... Neoblíká se hezky. Jako já. Ale najednou přešel z "jsem takový blázínek" na: "Nasrat na Kevina Smitha!

Nasrat mu na hlavu!" "Jsem Tim Burton! Já že kradu od tebe? Jdi do prdele! Slovní ekvivalent toho, co napsal. A mě to odrovnalo. Říkám blbosti o spoustě lidech a nikdo nereaguje, protože jsou slušní. Ale na chvilku Tim Burton: "Teď bez rukaviček! Jdeme..." Volám Louimu: "Cos mi to udělal?" "Říkal jsem, že to tam bude." "Já nevěděl, že to napíšeš vážně." "S citací Burtona to tak bylo super."

"Ale četl jsi ten článek?" "Jo, sranda." "Sranda jen pro nás dva!" "Volá mi CNN a L.A. Times a ptají se, jestli budu žalovat 20th Century Fox." Smáli jsme se "hi hi hi"! "Hele, buď rád, protože on toho řek ještě víc." Protože předtím Lou volal Timově publicistce. Jménem Bumble Ward. Fakt si nevymýšlím. Opakuju: Timova publicistka se jmenuje Bumble Ward.

Někdo na této planetě se jmenuje Bumble. Zkurvená Bumble Ward. Lou ji volal: "Kevin Smith řekl toto o Planetě opic. Chcete reagovat?" A Bumble Ward nejdřív: "Ne." A zavěsila. Tak Lou začal psát článek a po 5 minutách telefon - Bumble Ward. "Tim by to nakonec rád komentoval."

"A jak?" A přečetla to, co pak bylo v novinách. Nejspíš si Bumble řekla: "Chová se jak malej. Co to mele?" A Timovi řekla: "Režisér Clerks si stěžuje, žes vykradl jeho komiks v Planetě opic." "Cože řek?! Hned mu zavolej. Tohle je můj komentář." "Nikdy bych od Kevina Smithe nic..." Lou říkal: "Buď rád, že to šlo brzo do tisku, protože za 10 minut volala Bumble Ward zas." Že Tim Burton chce ještě něco říct. Tim byl něco jako... "Zasranej...

a napiš i tohle!" Je hnusnej a máti ho trapně oblíká! "A Flákači byli debilní. A... jeho manželka má velký uši!" Ale nestihlo se to tam dát. Takže si vždycky říkám, že kdybych napsal knihu. Nějaký román. A vzadu máte ty různé citace. Jako: "Skvělé počtení. Smith válí." Použil bych Burtonovu citaci. "A obzvlášť bych nečetl nic od Kevina Smithe." Budu teď za toho zlého.

Rada studentů mi už pětkrát řekla, že to mám ukončit... - Promiňte. - Kevine! Kevine! Jde jen o ten způsob, jakým to funguje. - Nic proti vám. Mně se váš večer líbil. - V pohodě. Ale pokud ho chcete vidět, bude ve vestibulu, takže... Bude ve vestibulu a tam si s ním můžete povídat. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nechci mu do toho kecat, ale v knize Planeta Opic, od Pierrea Boullea, která byla předlohou i pro původní film s Charletonem Hestonem, to končí stejně jako v Burtonově Planetě Opic. Takže to nebyl Burtonův nápad.

182

Odpovědět

Ale on mluvil přímo o té výměně hlavy na Lincolnově soše. Nebo i to je v knize?

210

Odpovědět

Možná by bylo dobrý napsat ,že Marky Mark je Mark Wahlberg...z Burtonovy planety opic.

191

Odpovědět

Já si říkal odkud bych ho měl znát :)

182

Odpovědět

Tak snad těm co není 15 by ho měli znát. S tím slovem F**K to vystihl, jeho nejpoužívanější slovo :D GOOD VIBRATION poslouchám i po 20 letech :)

181

Odpovědět

V poznámkách je link - Chytrému napověz... ;)

191

Odpovědět

+Ninjerpravda, proč to divákům dávat na zlatém podnose.

182

Odpovědět

+SpoonerO to nejde... Spíš jde v tomhle konkrétním případě o takový vtípek. A já nemám moc rád vysvětlování vtipů.
Marky Mark byl relativně populární i u nás, tak jsem to nedal ve formě "smějí se proto, že bla bla", ale takovým linkem, kde to pak může samo lidem docvaknout, pokud ho neznali.

180

Odpovědět

+Ninjerno jo, ale spousta lidí se na tu poznámku vykašle, spousta dalších Wahlberga nezná a někteří ho na videu nepoznají. Jinak dík, že to uploaduješ. Je to můj nejoblíbenější pořad na videacesky : P.

191

Odpovědět

Co to bylo za pako na konci? :D :D :D

Jinak tady se potvrzuje, jakej idot je Tim Burton. Režisér Batmana - nikdy bych komiks nečetl :D :D

2012

Odpovědět

tak ten konec jsem nějak nepobral.. sem zvědavý na pokračování, zda to na to bude přímo navazovat?

182

Odpovědět

Jo, ten konec je matoucí. Nebude to na to navazovat, jenom potřebovali nějaké rozdělení (původně je to na dvou discích a tady končí první disk), tak tam dali tuhle scénu z jedné z těch univerzit, která ale může působí tak, že Kevin Smith je na studentskou radu moc kontroverzní. Ve skutečnosti však nejspíš šlo jenom o to, že se Smith rozkecal a fronty na otázky se netenčily, a oni už potřebovali zavřít tu budovu.

Takže příští díly budou normálně dál pokračovat, dokonce je tam i jeden segment z téhle konkrétní univerzity (je to zkompilované tak, aby ty otázky na sebe navazovaly nějak tématicky).

201

Odpovědět

do vestibulu? vážně? on ho fakt vyhnal na chodbu? :D vypadal překvapeně..

192