Thumbnail play icon

11letý kazatel Ezekiel StoddardZázračné děti

Přidat do sledovaných sérií 2
24 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:923
Počet zobrazení:6 662

Na THNKR kanálu se zázračnými dětmi ještě pár géniů zbývá, ale napadlo mě, že bychom si naši pravidelnou rubriku mohli trochu ozvláštnit a rozpoutat na webu nějakou tu vášnivou debatu. Doufám, že mě nezklamete.

Komentáře (264)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V Americe génius v ateistické Evropě podivín, co svůj talent promarnil.

10

Odpovědět

To někdo dal do konce? Někdo při smyslech? Mě nepomáhá ani momentální naprosté delirium. Hnus velebnosti.

03

Odpovědět

Je to každého věc, občas je to dost přehnaný.... Ale ať mi to proboha nikdo necpe!

211

Odpovědět

Po shlédnutí videa, těžko hodnotit Ezechiela jako kazatele. Z kázání jsou udělané sestřihy s důrazy typickými pro letniční či charismatické církve. Tyto důrazy mohou být převzaty od osobností daného sboru a proto se lidem líbí jak káže a můžou ho považovat za "zázračného". Z videa nejde poznat jak pracuje s textem Bible. Zda uplatňuje základní exegetické postupy (historcký kontext, literární kritika). Ezechiel může i nemusí mít odpozorovany fráze, které se v neděli (či sobotu) často používají (např. haleluja, či amen za každou větou). Abych mu však nekřivdil, mladý hrabě Zinzedorf, taky od malidčka studoval Písmo a připravoval si kázání a vyrostla z něj významná duchovní osobnost, která pomohla k obnově Jednoty bratrské. Ježíš řekl , že kvalita stromu se pozná po ovoci. Pokud Ezechiel bude opravdovým nástrojem v Božích rukou, tak za něm bude vidět ovoce Božího jednání. Pokud je to jenom z člověka, tak se to za čas vypaří a neštěkne po něm ani pes.

262

Odpovědět

Tak dobrá, viděl jsem video i strávil dost času nad čtením komentářů... a osobně mě mladý kazatel nijak nenadchl nejspíše právě svým až pro mě příliš nuceným nadšením pro věc. Upřímně se mi chvílemi vybavily spíše dokumentární videa s projevy hitlera.... co se formy týče, nikoliv samozdřejmě obsahu.. ale to bude nejspíše mou mírumilovnější představou o víře.. a jako člověk s vysokoškolským zdravotnickým vzdělání, který viděl mnohokrát jak se mrtví probouzejí k životu, nebo živí umírají, nemám v plánu se pouštět do debaty o existenci boha.. ale rozhodně bych tak nepodceňoval význam víry jako takové. Možná jsem nečetl dostatek komentářů, ale význam a síla víry se zde poněkud opomíjí. Teď nemám na mysli to, že umírající člověk se modlí, možná proto, že už mu nic jiného nezbývá, ale spíše už zmiňovaný historický význam víry. Pokud opomeneme masakry spojené s křížovými výpravami a otázku, zdali vlastně papež věří v boha.... tak křesťanská víra dle mého názoru měla velký přínos pro vytvoření kultivované evropy, jak ji známe teď. Myšleno tak že zde máme pevně zakořeněné svazky manželské mezi páry, nikoliv 10 ženami a jedním mužem. Máme zde práva a solidaritu ostatních a neřveme na sebe ve jménu aláha či jiné méně mírumilovné víry s mečem v ruce. Přece jenom učení bible káže mír, lásku a pomoc druhým. A teď, kdo je bez hříchu, ať po mě hodí kamenem....

202

Odpovědět

Jen jsi zapomněl na homosexuální páry...s těma to je už krapet komplikovanější :)

192

Odpovědět

+Tomacesto je debata do které se taky nechcu pouštět :D

200

Odpovědět

+Tomacesno ták...vždyť i v popisku je napsáno, že bychom mohli rozpoutat nějakou tu vášňivou debatu! :D

190

Odpovědět

Did i ever tell u, the definition of insanity??? :D

240

Odpovědět

nekdo tady psal at podame dukaz o neexistenci Boha ... no ono to ani tak tezke neni jestli je bible pismo bozi a cela bible byla vyvracena ...

206

Odpovědět

Vymytý mozek - jeho otec ho asi držel svázaného ve sklepě a četl mu Bibli

225

Odpovědět

Tenhle díl Zázračných dětí natáčeli Onion TV? :D Jestli ne, tak by se to mělo jmenovat Zazračně pitomé děti.

216

Odpovědět

Je mu teprve 11 a už je stejně hloupí jako jeho otec

205

Odpovědět

Nevěřím v boha, ale neodsuzuji lidi, kteří v něj věří. Mě se video líbilo. Když je někdo v něčem dobrý a prospívá to ostatním, měl by to dělat nehledě na jeho věku.

238

Odpovědět

Důkaz, důkaz... Tento příspěvek nesouvisí tolik s videem, jako spíš s debatou pod ním - když hodně z Vás stále mluví skepticky o důkazech, zda Bůh existuje, tak mi prosím dejte důkaz, že Bůh NEexistuje!;-)

1935

Odpovědět

Podat důkaz, že něco neexistuje? srsyl?

247

Odpovědět

+Tommasosrsyl? takže jednorožce sú predsa len skutočné ? jupí !

211

Odpovědět

+TommasoDorota: I u těch jednorožců je to tak, že nejsou přesvědčující důkazy o jejich existenci. Takže jde vždycky o dokázání tvrzení, aby bylo přijato za fakt :) Takže se obávám, že mám ohledně jednorožců špatnou zprávu... (Jinak ať si každý věří jak chce, ale já být křesťan, tak se za takovouhle prezentaci mojí víry stydím.)

200

Odpovědět

Are you F'N kidding me? Co to je za nesmysl? Přesvědčovat někoho o neexistenci kouzelného pána, co všechno umí, všechno udělal a všechno ví? Není na nevěřícím, aby dokázal neexistenci, ale o věřícím, aby tu existenci dokázal! Opravdovými důkazy... Nemáme rovnou prokázat, že Ježíšek/Santa Claus/Děda Mráz taky neexistují? Já jen, že je to to samé ;) Stupidity level over 9000

212

Odpovědět

Video jsem neviděl, jen jsem si chtěl zběžně projít, co se zde debatí.

Překvapen jsem nebyl. To, co jsem si přečetl, tak mnohé z toho bylo opět typické pro národ náš, společnost naši aneb pro mne utvrzující výsledek nevděčnosti a zaslepenosti Masaryka a jeho souputníků. Negace, negace, negace, kritika založená na komunismem podepsaném školství a výchovy.

Jak jednoduché přebírat kritiku strany A vůči straně B - např. někdo tu kritizoval to, že (prý) otcem toho kluka z videa je pastor, tak je jasné, že tím bude dost ovlivněn. Ano, ale stejně tak jsou ovlivněni všichni zde svými rodiči či těmi, kdo je k životu vedli a vychovávali (vychovávají).

Otázkou však je, kdo se dokázal kdy vzepřít (byť jen ve své mysli) kritice rodičů vůči někomu, koho třeba vy ani neznáte, a řekli jste si "Proč ho/ji kritizují? Jsou moji rodiče v právu? Co by na to řekl on/ona?" Myslím, že málo kdo - je totiž mnohem jednoduší přebírat (dědit) "nenávist", než hledat spravedlnost potažmo pravdu.

A stejně tak to vidím i u plivání po křesťanství - resp. v našich končinách po Římsko-katolické církvi. Kolik spravedlivého je v tom, co je vůči této jmenované církvi "tradováno" v naší české kotlině, v naší společnosti? (Jeden příklad pro mě, proč nejdříve i 20x měřit, a pak 1x jednat/vynášet ortel: Galileo Galilei vs. ŘK církev aneb to, co mi bylo předloženo v hodině dějepisu na ZŠ vs. to, co jsem se dověděl v dospělosti z mé skromné záliby v historii. PS: Např. čím víc si čtu o určité historické události z vícero zdrojů, tím víc si myslím, že nemám právo ani osobního soudu této události - 10 pohledů, 10 různých zpráv a pravdu nemusí mít nikdo nebo taky ji přesto mohou mít všichni.)

1910

Odpovědět

Kritika musí být všudypřítomná a nic se jí nesmí vyhnout. Jedině tak dokážeme posoudit, jestli je něco správné. Je to vlastnost, která je mi nejméně odporná na českém národu. Vlastně se mi líbí, pokud je konstruktivní. Mohl bych ti tu vypsat proč je náboženství zhoubou a všechno ničí, ale o to ti tu asi nejde.

191

Odpovědět

+SpoonerSouhlasím s Vámi v tom, že kritika je potřebná, avšak kritika konstruktivní. A dovolím si být teď trochu egocentrický: Domnívám se, že co jsem si dovolil zde napsat, je kritikou konstruktivní (a pravděpodobně nelichotivou, dle hodnocení ostatních), avšak není to kritika mířená proti těm co věří, ani proti těm co nevěří, nýbrž proti těm, kteří mluví v horlivosti a mnohdy prezentují ne přímo pravdě a spravedlnosti blízké informace, tudíž jen více vytváří mrak mlhy nad něčím, čemu -dovolím si být hrubý- ani tak zdaleka nerozumí, jak si myslí.

Osobně jsem překvapen, kolik lidí je zběhlých v otázce slov zaznamenaných v Bibli (pozn.: nyní myšlen Český ekumenický překlad) a stejně tak se podivuji nad tím, jak se v naší společnosti stále lze doslechnout, že ŘK církev může za většinu válek a zvěrstva. Přitom když si tuto opakovanou informaci zkusím porovnat s informacemi dle Heidelberger Institut für Internationale Konfliktforschung, nejsem přesvědčen, žeby více než 50% (pozn.: z logiky věci alespoň 50%) násilných konfliktů bylo "na přání Služebníka služebníků Božích".

Zajímavý příspěvek sem vložil PredsedaT. V naší společnosti je zakořeněno -a velice zřetelně- hledat "špatné", ne konstruktivní kritika, ale záměrně hledat a vynášet do popředí negace. Málo se vidí, že by někdo ve své kritice dokázal poukázat i na klady. To je kritika, resp. takhle si ji já představuji - viz např. divadelní kritika, kritika restaurací apod., kdy kritik (kvalitní kritik) hodnotí -ač subjektivně- v co možná nejvyšší objektivitě; objektivině, o jaké se domnívá, že je odproštěna co nejvíce o subjektivní náhled (to už je ale na filozoficko-psychologickou polemiku).

A možná, že i Vy se mnou budete souhlasit, že to, co se ve většině debat a mnohdy emočně vyhrocených polemik na různých internetových stránkách odehrává (teď mám na mysli především o tématech církví, různých věrouk, rasových věcí a různorodosti světových kultur), se kvalitní konstruktivní kritice blíží pramálo. Toto video s jeho komentáři jest -dle mého pohledu- toho dobrým příkladem.

180

Odpovědět

Můj zdroj síly, bůh Osudu, Černý Bůh, mi zakázal k tobě mluvit. Dobře budu mlčet, ale ber to jako výhružku.

181

Odpovědět

Nechápu, proč toho kluka chtěj všichni mlátit a upalovat, to je fakt čistá hloupost a agrese. Jasně, všichni maj na křesťanství jinej názor, ale křesťanství je tak prastará a rozsáhlá víra se spoustou významů, že ho nemůžete jenom tak soudit. A navíc, je fakt dost výjimečný, že má ten kluk takovou vervu a odhodlání si všechno přečíst a bejt co nejlíp informovanej, tak, aby mohl napsat dobrý kázání. On to nedělá kvůli sobě, aby měl fanoušky a aby ho lidi obdivovali, prostě má na víru svůj názor, kterýmu věří a považuje ho za správnej. Akorát si myslim, že v jedenácti člověk bibli nemůže pochopit, a určitě ne celou. Až bude starší, je dost možný, že sám změní názor. Je ale skvělý, když má základ a zná i historii, potom může líp posoudit v co věřit.

205

Odpovědět

to čo tam dovádzajú v tom kostole je choré :D čistá sekta, hrablo im už z tolkej viery ... ach ale zasmial som sa dobre hh

184

Odpovědět

mindfuck

184

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK