10 bizarních válek

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:567
Počet zobrazení:7 865
Války provází lidstvo od nepaměti, ale občas měly až groteskní důvod nebo průběh. Jaký? O tom se dozvíte v tomto videu.

Přepis titulků

10 bizarních válek Fotbalová válka (1969) Série trpkých fotbalových zápasů zažehla válku mezi El Salvadorem a Hondurasem. Zemřelo asi 2 000 lidí. Cukrářská válka (1838-1839) Francouzský cukrář obvinil mexické důstojníky ze zdevastování jeho restaurace. Francie vyhlásila válku a požadovala 600 000 pesos. Válka o Jenkinsovo ucho (1739-48) Ucho kapitánu Jenkinsovi uřízl člen španělské pobřežní stráže v Karibiku.

Británie brzy vstoupila do války se Španělskem. Anglo-zanzibarská válka (1896) Nejkratší válka v historii. Zanzibar se Británii vzdal po 38 minutách. Válka o vědro (1325 - 1337) Vojáci z Modeny ukradli dřevěné vědro ze sousední Boloni. Propukla válka, ale Boloňa nikdy nedostala vědro zpět.

335letá válka (1651-1986) Diplomatický vrtoch zanechal Nizozemsko ve válce se souostrovím Scilly. Přestože válka trvala 335 let, nepadl žádný výstřel. Válka zatoulaného psa (1925) Řecký voják zabloudil na bulharské území při pronásledování psa. Byl zastřelen, a tak Řecko zaútočilo. Válka zmrzlinářů v Glasgow (80. léta) Násilná válka řidičů zmrzlinářských vozů o území.

Několik lidí zemřelo, když zloději používali auta k přesunu kradeného zboží. Válka s emu (1932) Nepodařený pokus Austrálie o kontrolu populace ptáků emu. Bylo zabito jen několik ptáků, i přes používání kulometů na velmi malou vzdálenost. Prasečí válka (1859) Američan zastřelil britské prase a mezi oběma národy vypukl konflikt. Prase bylo jedinou obětí. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

7,5 mě rozsekali : D

200

Odpovědět

Jakmile jsem přečetl, že se Zanzibar vzdal po 38 minutách, tak jsem se začal strašně řezat :D

270

Odpovědět

Matesss: to ze to nevies ty je pochopitelne pokial teda nestudujes dejiny mv alebo pravo atd. to ze vas takymi blbostami krmi ucitel dejepisu je uz smutnejsie...
dovodov je viacero:ten co uviedol Breno, alebo napr: ze vojnu vyhlasil Tuka pricom podla ustavy na to mal pravo len prezident,dalej ze USA nas neuznali ako stat dokonca ak to ma blbo povedat si ani nevsimli ze sme im nejaku vojnu vypovedali a je toho viac

192

Odpovědět

Breno,NKO: Ja osobne sa v tom nevyznám, takže určite nemusím mať pravdu, ale pamätám si ako ešte tento rok nám presne toto hovoril učiteľ dejepisu, že Slovensko je fakticky stále vo vojne s Amerikou.

182

Odpovědět

Slovensko samozrejme nie je vo vojnovom stave s USA z viacerych dovodov(na nete je k tomu dost nechce sa mi rozpisovat)
btw: len dodam taky vtip ktory sa v tom obdobi siril po Slovensku
Dvaja slovenskí drotári sa o vypovedaní vojny USA dozvedeli v Kanade. Ihneď poslali vláde telegram: "Máme sa vrátiť domov, alebo udrieť zboku?" :)

240

Odpovědět

Marty se plete, Slovenský štát po válce zanikl, tudíž zanikly i všechny diplomatické vztahy s tím související. Slovenská republika je státem vycházejícím z ČSFR ne Slovenského štátu.
To saé TwoR - Německo podepaslo kapitulaci jako jeden stát, rozdělilo se až o 4 roky později.

200

Odpovědět

Marty - to, že se stále říká, že Slovensko je ve válce je podle mě omyl. Mnichovská smlouva byla zpětně prohlášena za neplatnou, čili důsledky z ní plynoucí také, a jelikož Slovenský štát vyhlásil nezávislost na základě Mnichova, tak z právního hlediska byl zpětně taky zrušen včetně veškerých diplomatických styků, které se vrátily do doby před Mnichovem

200

Odpovědět

Marty má pravdu :) Slovensko je ešte stále vo vojenskom stave s Američanmi (doteraz nebol podpísaný mier po skončení 2. sv. vojny):D hlavne, že sme spolu v Nato.

185

Odpovědět

To je praštěný :D Válka s Emu. :DDD "Prase bylo jedinou obětí" :DDD chcípám :D

190

Odpovědět

PROC ?

181

Odpovědět

*historicky

180

Odpovědět

me jistoricky dostala ta valka britanie se zanzibarem. 38 to je pusobivy

191

Odpovědět

tak jako nasmal jsem se dost, na druhou stranu to byli pouze spise chabe zaminky, presne jak rika Karlja

181

Odpovědět

TwoR - No, pořád nemají na Slováky. Stejně jako ostatní státy osy i Slovenský Štát vyhlásil válku spojencům, jenže narozdíl od ostatních Nacistických satelitů nikdy nepodepsal mír. Takže de facto jsou ve válce s Amerikou, Británii a Ruskem pořád.

1918

Odpovědět

nudáaaaaaa

199

Další