10 faktů o Fallout
Jelikož bylo na listopad ohlášeno čtvrté pokračování série Fallout, nebylo by na škodu dozvědět se pár zajímavostí o této sérii. V jednom kratším přeloženém videu už některé zajímavosti zazněly, takže to pro někoho může být jen připomenutí, stejně tak jako pro skalní fanoušky. A jaký díl série je váš nejoblíbenější a proč? Případně, máte zájem o překlady dalších dílů z tohoto kanálu?
Přepis titulků
Posloucháte Enclave Radio
a já jsem prezident John Henry Eden. Ten srdečný a rozumný hlas,
v tomto nelítostném a nerozumném světě. Fallout vyvinula společnost
Interplay Entertainment v roce 1997. Byla to post-apokalyptická
RPG hra s otevřeným světem, v podstatě duchovní nástupce
jejich předchozí hry, Wasteland. I když byl Fallout jedinečnou hrou, byl původně vyvíjen
jako pokračování Wasteland, a proto jsou si hry v lecčem podobné.
Herní vývojář Tim Cain se silně podílel na vzniku hry. Než dal dohromady tým lidí, dokázal sám vytvořit pro hru engine. Poté, co studio Blizzard vydalo úspěšnou hru Diablo, chtělo Interplay přeměnit Fallout na multiplayer on-line hru v reálném čase. Cain ale něco takového odmítal a po četných diskuzích zůstal Fallout hrou pro jednoho hráče, založenou na příběhu. Po třech letech vývoje, spatřil v roce 1997 světlo světa Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game a zaznamenal okamžitý úspěch.
O rok později se dočkala hra pokračování, Fallout 2. V roce 2004 se dostala společnost Interplay do právních problémů a zbankrotovala. V zájmu záchrany společnosti byla prodána značka Fallout studiu Bethesda Game Studios. Bethesda se rozhodla sérii obnovit, upustila od izometrického pohledu a také se odchýlila od známého herního systému na tahy. Fallout 3 je akční RPG, v reálném čase, z pohledu první a třetí osoby. Než získala Bethesda práva na značku Fallout, Interplay a Black Isle Studios pracovali na třetím díle známém pouze pod kódovým označením Van Buren.
Byl tvořen v podobném duchu, jako předchozí díly, včetně izometrického pohledu a systému na tahy, což je v kontrastu s otevřeným světem, který později představil Fallout 3. Hra už byla ve značném stupni vývoje. V roce 2003 byl projekt zrušen, ale Jefferson Engine, vytvořený přímo pro potřeby hry, byl z 95 % hotový.
Ale ne všechno přišlo nazmar. Spousta nápadů se dostala později do Fallout: New Vegas. Například Caesarova legie, The Burned Man a Big MT. Spousta postav, lokací a budov je založena na skutečnosti. Některé narážky jsou více než očividné, jiné už tolik ne. Na odkazy z celé série Fallout by vydal celý díl. Ale my si projdeme jen některé.
V prvním díle můžete narazit na britskou policejní telefonní budku. Pokud se k ní hráč přiblíží, budka začne pomalu mizet. To je samozřejmě narážka na stroj času ze seriálu Pán času. Ve Fallout 3 můžete objevit Callahanovo Magnum, což je přesná replika zbraně z filmů o Drsném Harrym. Uprostřed mapy ve Fallout 3 je sloup, na němž je cedule s nápisem TES-04. To je narážka na předchozí hru společnosti Bethesda, The Elder Scroll IV: Oblivion.
Ve Fallout 3 se nachází tento památník, který je narážkou na logo společnosti Interplay, které bylo použito v prvních dvou dílech Fallout. Postavu Mr. New Vegas z Fallout: New Vegas, nadaboval Wayne Newton, kterému se přezdívá Mr. Las Vegas. Předlohou pro Bennyho, taktéž z New Vegas, byl americký mafián, Benjamin "Bugsy" Siegel. Hráč může také nalézt v ledničce ostatky Indiana Jonese, což je parodický odkaz na scénu ze čtvrtého filmu, kde se takto ukrytý Indiana Jones zachrání před jaderným výbuchem.
V Niptonu můžete narazit na dvě ohořelé kostry jakéhosi Owena a Beru. Jedná se o morbidní narážku na scénu ze Star Wars, kdy se Luke Skywalker vrátí domů a nalezne mrtvá těla tety Beru a strýčka Owena. V trailerech a artworcích se objevuje hlavní postava ve společnosti Dogmeata. Inspirací byl v tomhle směru film Šílený Max 2 - Bojovník silnic. Filmová série Šílený Max měla značný vliv na podobu her.
Největší inspirací byly díly s Melem Gibsonem. Kupříkladu jeho kožená zbroj byla inspirací pro výstroj postav v sérii Fallout. Ve hře Fallout 3 je úkol nazvaný Síla atomu. Točí se kolem města Megaton a hlavně kolem nevybuchlé atomové bomby, nacházející se ve středu města. Hráčovi je při řešení úkolu nabídnuta možnost odpálení bomby, to vyústí ve značně negativní karmu.
V japonské verzi hry se tato možnost neobjevuje a to ze zcela očividných důvodů. Jeden z nejpopulárnějších nealko nápojů ve hře je Nuka-Cola. Předlohou byla samozřejmě Coca-Cola. Nuka-Colu vymyslel v roce 2044 John-Caleb Bradberton. Zajímavé je, že jméno John-Caleb Bradberton je složeno z jmen zakladatelů Coca-Coly a Pepsi, Johna Pembertona a Caleba Bradhama.
Ve Fallout 3 a New Vegas se objevuje Tlusťoch, což je vrhač nukleárních hlavic. Jednoduše řešeno, můžete ze svého ramena vrhat atomovky. Jméno je odvozeno od atomové bomby, která byla svržena na město Nagasaki. Nic podobného ve skutečném světě neexistuje, že? No, to není tak úplně pravda. Předlohou zbraně byla M-28, M-29 nebo prostě Davy Crockett. Davy Crockett.
Hlavice byla odpálena. Výbuch byl úspěšný. Smrtelná radiace se šíří okolím. Zbraň dokázala vystřelit malou atomovou hlavici, která uvolnila smrtelnou dávku radiace. Byla vyvinuta během studené války a mezi lety 1961-1971 nasazena Armádou Spojených států. Ve hře však máte zbraň na rameni, skutečná zbraň stála na stojanu. Až se vám po dohrání prvního Falloutu objeví závěrečné titulky, zkuste napsat "boom," stane se totiž tohle: Hlava vybuchuje samotnému tvůrci Falloutu, Timu Cainovi.
Na začátku Fallout: New Vegas jsou hráči předváděny inkoustové skvrny. Mnozí hráči měli za to, že jedna ze skvrn vypadá jako dva plácající si medvědi. Takovou možnost ale hra bohužel nenabízela. Ale jak to už s populárními hrami na PC bývá, vznikl mód, který tuto možnost nabídl. Dostalo se tomu tolik pozornosti, že když Obsidian vyvíjel DLC Honest Hearts, jedna z postav ve hře byla pojmenována Dva-Plácající-Si-Medvědi.
Ve Fallout 2 se objevuje náboženská sekta Hubologistů. Jejich vyznáním je Hubologie. Nacházejí se ve zbytcích San Francisca a onu sektu založil Dick Hubbel. Celá sekta je parodií scientologie, kterou založil spisovatel sci-fi, L. Ron Hubbard. Parodován je také známý zastánce scientologie Tom Cruise a jeho někdejší žena Nicole Kidman a to ve formě postav pojmenovaných Joan Cruz a Vikki Goldman.
Ve světě Fallout měly Vaulty oficiálně sloužit jako úkryt a ochrana pro americké občany před nukleární zkázou. Pokud ale byla v roce 2077 populace 400 miliónů lidí, musel by Vault-Tec vystavit 400 tisíc vaultů s kapacitou pro 1000 lidí. To bylo ale jen naoko. Vláda ani Vault-Tec nevěřili, že by nějaká katastrofa skutečně nastala a vybudovali pouze 122 vaultů. Nesnažili se zachránit lidstvo, chtěli provádět experimenty na vybraných členech společnosti.
Chtěli vědět, jak budou reagovat v extrémních podmínkách naprosté izolace. Díky těmto experimentům vypráví Vaulty velmi zajímavé a bizarní příběhy. Ve Vaultech 6 a 12 byly uvolňovány malé dávky radiace, až se z obyvatel stali ghúlové. Z Vaultu se tak postupně stalo ghúly zamořené město Necropolis. Vaultu 68 byl obydlen 999 muži a pouze jednou ženou. Naproti tomu Vault 69 obývalo 999 žen a jeden muž.
Skončilo to samozřejmě fiaskem, nevyvážená populace Vaultu se nedokázala dále rozrůstat. Ve Vaultu 77 se nacházel jediný člověk s bednou loutek. Šlo o zkoumání chování naprosto izolovaného jedince. Po pouhé hodině začal takzvaný Loutkář bušit na dveře Vaultu s křikem, že je tam naprosto sám. Po několika měsících na něj začaly loutky promlouvat, což ho přivedlo postupně k šílenství. Ve Vaultu 106 byly použity psychoaktivní drogy a byly zkoumány jejich účinky na lidskou mysl ve stísněném prostoru.
Obyvatelé Vaultu zešíleli, a když hráč do Vaultu dorazí, látky jsou ve Vaultu stále přítomné a způsobují halucinace. Veškeré obyvatelstvo Vaultu se dočista zbláznilo a utočí na každého. Ve Vaultu 108 se nacházelo klonovací zařízení. To se ale poměrně brzy vymklo z rukou, jelikož kloni začali být agresivní vůči normálním lidem. Když hráč dorazí na místo, Vault se hemží pouze klony muže jménem Gary. Když dorazili noví obyvatelé do Vaultu 11, bylo jim počítačem sděleno, že musí každý rok obětovat jednoho z obyvatel, jinak všichni zahynou.
O oběti se rozhodovalo hlasováním, a ve Vaultu žili lidé naprosto normální život. Tedy až na to každoroční vraždění. Někteří obyvatelé Vaultu chtěli místo hlasování losování, ale vášnivé debaty přerostly v násilí. Lidé se vzájemně pozabíjeli a přežilo pouze pět lidí. Tito přeživší uzavřelo dohodu, že spáchají hromadnou sebevraždu, aby už nikoho nemuseli zabíjet. Poté však vyšlo najevo, že žili ve lži. Uplynul rok a nikdo nezemřel.
A to bylo cílem onoho počítače. Chtěl, aby se lidé postavili proti pravidlům. Když zjistili, že celé ty roky obětovali lidi zbytečně, spáchali čtyři z nich sebevraždu. Poslední přeživší Vault opustil a jeho identita zůstává do dnešních dnů neznámá. Překlad: Daw8ID www.videacesky.cz
Herní vývojář Tim Cain se silně podílel na vzniku hry. Než dal dohromady tým lidí, dokázal sám vytvořit pro hru engine. Poté, co studio Blizzard vydalo úspěšnou hru Diablo, chtělo Interplay přeměnit Fallout na multiplayer on-line hru v reálném čase. Cain ale něco takového odmítal a po četných diskuzích zůstal Fallout hrou pro jednoho hráče, založenou na příběhu. Po třech letech vývoje, spatřil v roce 1997 světlo světa Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game a zaznamenal okamžitý úspěch.
O rok později se dočkala hra pokračování, Fallout 2. V roce 2004 se dostala společnost Interplay do právních problémů a zbankrotovala. V zájmu záchrany společnosti byla prodána značka Fallout studiu Bethesda Game Studios. Bethesda se rozhodla sérii obnovit, upustila od izometrického pohledu a také se odchýlila od známého herního systému na tahy. Fallout 3 je akční RPG, v reálném čase, z pohledu první a třetí osoby. Než získala Bethesda práva na značku Fallout, Interplay a Black Isle Studios pracovali na třetím díle známém pouze pod kódovým označením Van Buren.
Byl tvořen v podobném duchu, jako předchozí díly, včetně izometrického pohledu a systému na tahy, což je v kontrastu s otevřeným světem, který později představil Fallout 3. Hra už byla ve značném stupni vývoje. V roce 2003 byl projekt zrušen, ale Jefferson Engine, vytvořený přímo pro potřeby hry, byl z 95 % hotový.
Ale ne všechno přišlo nazmar. Spousta nápadů se dostala později do Fallout: New Vegas. Například Caesarova legie, The Burned Man a Big MT. Spousta postav, lokací a budov je založena na skutečnosti. Některé narážky jsou více než očividné, jiné už tolik ne. Na odkazy z celé série Fallout by vydal celý díl. Ale my si projdeme jen některé.
V prvním díle můžete narazit na britskou policejní telefonní budku. Pokud se k ní hráč přiblíží, budka začne pomalu mizet. To je samozřejmě narážka na stroj času ze seriálu Pán času. Ve Fallout 3 můžete objevit Callahanovo Magnum, což je přesná replika zbraně z filmů o Drsném Harrym. Uprostřed mapy ve Fallout 3 je sloup, na němž je cedule s nápisem TES-04. To je narážka na předchozí hru společnosti Bethesda, The Elder Scroll IV: Oblivion.
Ve Fallout 3 se nachází tento památník, který je narážkou na logo společnosti Interplay, které bylo použito v prvních dvou dílech Fallout. Postavu Mr. New Vegas z Fallout: New Vegas, nadaboval Wayne Newton, kterému se přezdívá Mr. Las Vegas. Předlohou pro Bennyho, taktéž z New Vegas, byl americký mafián, Benjamin "Bugsy" Siegel. Hráč může také nalézt v ledničce ostatky Indiana Jonese, což je parodický odkaz na scénu ze čtvrtého filmu, kde se takto ukrytý Indiana Jones zachrání před jaderným výbuchem.
V Niptonu můžete narazit na dvě ohořelé kostry jakéhosi Owena a Beru. Jedná se o morbidní narážku na scénu ze Star Wars, kdy se Luke Skywalker vrátí domů a nalezne mrtvá těla tety Beru a strýčka Owena. V trailerech a artworcích se objevuje hlavní postava ve společnosti Dogmeata. Inspirací byl v tomhle směru film Šílený Max 2 - Bojovník silnic. Filmová série Šílený Max měla značný vliv na podobu her.
Největší inspirací byly díly s Melem Gibsonem. Kupříkladu jeho kožená zbroj byla inspirací pro výstroj postav v sérii Fallout. Ve hře Fallout 3 je úkol nazvaný Síla atomu. Točí se kolem města Megaton a hlavně kolem nevybuchlé atomové bomby, nacházející se ve středu města. Hráčovi je při řešení úkolu nabídnuta možnost odpálení bomby, to vyústí ve značně negativní karmu.
V japonské verzi hry se tato možnost neobjevuje a to ze zcela očividných důvodů. Jeden z nejpopulárnějších nealko nápojů ve hře je Nuka-Cola. Předlohou byla samozřejmě Coca-Cola. Nuka-Colu vymyslel v roce 2044 John-Caleb Bradberton. Zajímavé je, že jméno John-Caleb Bradberton je složeno z jmen zakladatelů Coca-Coly a Pepsi, Johna Pembertona a Caleba Bradhama.
Ve Fallout 3 a New Vegas se objevuje Tlusťoch, což je vrhač nukleárních hlavic. Jednoduše řešeno, můžete ze svého ramena vrhat atomovky. Jméno je odvozeno od atomové bomby, která byla svržena na město Nagasaki. Nic podobného ve skutečném světě neexistuje, že? No, to není tak úplně pravda. Předlohou zbraně byla M-28, M-29 nebo prostě Davy Crockett. Davy Crockett.
Hlavice byla odpálena. Výbuch byl úspěšný. Smrtelná radiace se šíří okolím. Zbraň dokázala vystřelit malou atomovou hlavici, která uvolnila smrtelnou dávku radiace. Byla vyvinuta během studené války a mezi lety 1961-1971 nasazena Armádou Spojených států. Ve hře však máte zbraň na rameni, skutečná zbraň stála na stojanu. Až se vám po dohrání prvního Falloutu objeví závěrečné titulky, zkuste napsat "boom," stane se totiž tohle: Hlava vybuchuje samotnému tvůrci Falloutu, Timu Cainovi.
Na začátku Fallout: New Vegas jsou hráči předváděny inkoustové skvrny. Mnozí hráči měli za to, že jedna ze skvrn vypadá jako dva plácající si medvědi. Takovou možnost ale hra bohužel nenabízela. Ale jak to už s populárními hrami na PC bývá, vznikl mód, který tuto možnost nabídl. Dostalo se tomu tolik pozornosti, že když Obsidian vyvíjel DLC Honest Hearts, jedna z postav ve hře byla pojmenována Dva-Plácající-Si-Medvědi.
Ve Fallout 2 se objevuje náboženská sekta Hubologistů. Jejich vyznáním je Hubologie. Nacházejí se ve zbytcích San Francisca a onu sektu založil Dick Hubbel. Celá sekta je parodií scientologie, kterou založil spisovatel sci-fi, L. Ron Hubbard. Parodován je také známý zastánce scientologie Tom Cruise a jeho někdejší žena Nicole Kidman a to ve formě postav pojmenovaných Joan Cruz a Vikki Goldman.
Ve světě Fallout měly Vaulty oficiálně sloužit jako úkryt a ochrana pro americké občany před nukleární zkázou. Pokud ale byla v roce 2077 populace 400 miliónů lidí, musel by Vault-Tec vystavit 400 tisíc vaultů s kapacitou pro 1000 lidí. To bylo ale jen naoko. Vláda ani Vault-Tec nevěřili, že by nějaká katastrofa skutečně nastala a vybudovali pouze 122 vaultů. Nesnažili se zachránit lidstvo, chtěli provádět experimenty na vybraných členech společnosti.
Chtěli vědět, jak budou reagovat v extrémních podmínkách naprosté izolace. Díky těmto experimentům vypráví Vaulty velmi zajímavé a bizarní příběhy. Ve Vaultech 6 a 12 byly uvolňovány malé dávky radiace, až se z obyvatel stali ghúlové. Z Vaultu se tak postupně stalo ghúly zamořené město Necropolis. Vaultu 68 byl obydlen 999 muži a pouze jednou ženou. Naproti tomu Vault 69 obývalo 999 žen a jeden muž.
Skončilo to samozřejmě fiaskem, nevyvážená populace Vaultu se nedokázala dále rozrůstat. Ve Vaultu 77 se nacházel jediný člověk s bednou loutek. Šlo o zkoumání chování naprosto izolovaného jedince. Po pouhé hodině začal takzvaný Loutkář bušit na dveře Vaultu s křikem, že je tam naprosto sám. Po několika měsících na něj začaly loutky promlouvat, což ho přivedlo postupně k šílenství. Ve Vaultu 106 byly použity psychoaktivní drogy a byly zkoumány jejich účinky na lidskou mysl ve stísněném prostoru.
Obyvatelé Vaultu zešíleli, a když hráč do Vaultu dorazí, látky jsou ve Vaultu stále přítomné a způsobují halucinace. Veškeré obyvatelstvo Vaultu se dočista zbláznilo a utočí na každého. Ve Vaultu 108 se nacházelo klonovací zařízení. To se ale poměrně brzy vymklo z rukou, jelikož kloni začali být agresivní vůči normálním lidem. Když hráč dorazí na místo, Vault se hemží pouze klony muže jménem Gary. Když dorazili noví obyvatelé do Vaultu 11, bylo jim počítačem sděleno, že musí každý rok obětovat jednoho z obyvatel, jinak všichni zahynou.
O oběti se rozhodovalo hlasováním, a ve Vaultu žili lidé naprosto normální život. Tedy až na to každoroční vraždění. Někteří obyvatelé Vaultu chtěli místo hlasování losování, ale vášnivé debaty přerostly v násilí. Lidé se vzájemně pozabíjeli a přežilo pouze pět lidí. Tito přeživší uzavřelo dohodu, že spáchají hromadnou sebevraždu, aby už nikoho nemuseli zabíjet. Poté však vyšlo najevo, že žili ve lži. Uplynul rok a nikdo nezemřel.
A to bylo cílem onoho počítače. Chtěl, aby se lidé postavili proti pravidlům. Když zjistili, že celé ty roky obětovali lidi zbytečně, spáchali čtyři z nich sebevraždu. Poslední přeživší Vault opustil a jeho identita zůstává do dnešních dnů neznámá. Překlad: Daw8ID www.videacesky.cz
Komentáře (25)
Ivo (anonym)Odpovědět
11.11.2015 16:59:06
A co Fallout : Tatic?Ten mě hned po úžasné dvojce bavil nejvíc :-)
Dave (anonym)Odpovědět
09.11.2015 18:09:34
Jo zrovna dneska jsem navštívil Vault 11 a musím říct že jsem byl dost překvapený :D
Kvitko (anonym)Odpovědět
08.11.2015 18:54:05
Cena Fallout 4 - 1500 Kč herní kopie + 20 000 nový počítač :)
Bota (anonym)Odpovědět
14.11.2015 02:05:53
Musím zmínit, že naopak Fallout 4 je celkem optimalizovaný, oproti jiným novým titulům mi jede bez jediného problému na very high a 60 FPS bez jakéhokoliv dropu na NVIDIA GTX 760. Kamarádovi jede i na dost starším železe, doporučeným požadavkům na systém vůbec nevěř. :D
lipao (anonym)Odpovědět
08.11.2015 16:56:28
Všem, které tolik zaujaly ty vaulty – vážně doporučuju knížku „Engerlingové“ od Jaroslava Velinského.
Yokolobuna (anonym)Odpovědět
08.11.2015 14:17:53
Paráda! Už dlouhá léta se chystám, že si to konečně zahraju. Zatím se na krabičku jen prášilo. Po tomhle už fakt musím :D!
HabanszOdpovědět
07.11.2015 23:49:55
Hral jsem Fallout3 a New Vegas desitky hodin a ted koukam, kolik jsem toho prehlidnul. Hlavne to s temi valuty, to bylo teda dost sokujici. Uplne me napadlo, ze byt na tenhle namet kniha, tak ji prectu na jeden zatah. Uplne me z toho zamrazilo. Asi si dam rekapitulaci, nez vyjde 4. dil, navnadilo me to :D Tech postav a dialogu..mmmmm :D
Pochvik (anonym)Odpovědět
07.11.2015 22:56:08
Hej! jak to dopadnulo s tím jedním chlapem mezi 999 ženskejma? :D
MMZ (anonym)Odpovědět
07.11.2015 23:01:35
umřel na vyčerpání, takový jepičí kanec to byl
Jméno (anonym)Odpovědět
08.11.2015 02:11:15
Žil šťastně až do smrti... co bys čekal? :D Problém je v tom, že dál se mohli množit jen incestem...
Olloboy (anonym)Odpovědět
08.11.2015 18:08:44
Death by snu snu. :)
JANPETit (anonym)Odpovědět
09.11.2015 14:39:56
crushed pelvis
MMZ (anonym)Odpovědět
07.11.2015 22:44:40
nenechte se odradit grafikou u 1-2, ta hra stoji za to, dvojce patri hodnoceni 10/10
Alenn (anonym)Odpovědět
09.11.2015 09:55:53
Trojka zatím nejhorší díl...
pav1 (anonym)Odpovědět
07.11.2015 22:14:47
Sakra ten konec o těch vaultech je brutální, chci vědět víc!! Sakra po tom mám chuť tuhle hru zkusit(3 a pak jestli to PC ustojí i 4), vypadá to dost krutopřísně :)
gabeOdpovědět
07.11.2015 22:49:52
Trojku už ...kupuji. Zatím 2% nakoupeny.
Maros1077 (anonym)Odpovědět
08.11.2015 00:43:27
http://booom.tiscali.cz/silene-vaulty-z-fallout-serie-cast-prvni-253378 Super článok o Vaultoch. Odporúčam, je to super čítanie :)
5825Odpovědět
07.11.2015 20:31:45
Kdykoliv čtu název Fallout tak se mi vždycky v hlavě vybaví osud Harolda ..... nejsmutnější část a kdo hrál,pochopí :D Harold je legenda !
5825Odpovědět
07.11.2015 20:33:51
A nejděsivější část byla,že po splnění úkolu na dobrou karmu jsem se vrátil za Haroldem...... takový nesnesitelný ticho až z toho ukápla slzečka! FŇUK !
noirut64Odpovědět
08.11.2015 10:07:12
+5825Já jsem to hrál několikrát a zkoušel více možností, když ho necháš rozrůst, nejdřív to nechápe, ale vysvětlíš mu to, a nakonec začne být se svým osudem spokojen a s radostí postavu vždy uvítá. :-) To je na Falloutu pěkné, že můžeš hru hrát podle sebe a ne všechna rozhodnutí jsou špatná (a naopak někdy nejsou žádná dobrá). Ta rozlehlost a množství variant je obří, prošel jsem trojku a New Vegas cca 5x každou, a vždy se objevilo něco nového. Kdoví, co všechno jsem ještě přehlédl.
NADrazak (anonym)Odpovědět
07.11.2015 20:15:47
Fallout jsem nikdy nehrál, ale po tom konci videa bych se klidně podíval na nějaký scifi dokument o životě ve Vaultech :)
5825Odpovědět
07.11.2015 18:28:29
Hodně zajímavý dokument a proto chci další překlady! :D
John Chipsa (anonym)Odpovědět
07.11.2015 18:19:30
Super video, konečně se člověk dozvěděl zase něco nového
Hlavně ten konec...
Radiaw (anonym)Odpovědět
08.11.2015 18:33:23
A já se nedozvěděl nic :/
5825Odpovědět
07.11.2015 18:15:03
Falloutovsky sůůůůůůůpér! Falloutovsky děkuji za falloutovskej překlad :D Falloutovskej fanda :D