92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:639
Počet zobrazení:7 689
Také vám vždy říkali, ať hry nehrajete a jdete dělat něco užitečnějšího? Tak zde máte důkaz, že i hraní počítačových her může něčím přispět.

Přepis titulků

10 prospěšných vlivů hraní videoher na zdraví Zvýšení přesnosti Studie na nemocničních chirurzích ukázala, že ti co hráli videohry, byli o 27 % rychlejší a o 37 % méně náchylní k chybám. Vzdělání Federace amerických vědců odhalila, že studenti si pamatují až 90 % informací, když sledují simulaci, oproti 10 %, když čtou. Fyzioterapie Hry založené na pohybu pomáhají lidem s Parkinsonovou chorobou.

Podle studie mělo 55 % lidí po 12 týdnech hraní lepší stabilitu, rychlost chůze a delší kroky. Uvolnění stresu Hraní snižuje hodnotu stresového hormonu kortizolu až o 17 % Hra Bejeweled dokázala snížit stresovou aktivitu o 54 %. Hráči se dokáží soustředit na 6 věcí zároveň, nehráči jen na 4. Také jsou o 20 % efektivnější v testech vnímání a poznávání.

Zlepšený zrak Hraní akčních her alespoň pár hodin denně může vést ke zlepšení zrakové přesnosti při tabulkových vyšetřeních. Vztahy 76 % párů, které spolu hrají hry, tvrdí, že to má pozitivní vliv na manželství. Úleva od bolesti Bolest pacientů při popáleninách se snižuje o 50%, pokud zrovna hrají. Jedna studie ukázala, že hraní násilných her zvedá toleranci bolesti o 65 %.

Zvýšení IQ Hráči jsou o 50 % lepší v plánování a rozpoznávání detailů. Děti, které hrají hry, také mají silnější mozkovou kůru. Rychlejší reakce Schopnost střílet zombie se rychle převede do reálného světa. Ukázalo se, že reakční čas hráčů je skoro stejný jako u pilotů stíhaček. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (60)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

pro všechny hatery, všeho moc škodí a to platí u všeho =P

202

Odpovědět

Tak to, že hry (a tím myslím jakékoli, nejenom počítačové) jsou velmi prospěšné, to už se ví nějaký ten pátek, že :) Ale jinak fakt dobré video :)
Akorát nevím, kde vzali, že člověk dokáže vnímat najednou jen 4 věci (či hráči 6). Většinou totiž člověk dokáže udržet 7 věcí zaráz (podle většiny psychologických studií, které se tímto zabírali). Pokud má člověk vnímat více jak 7 věcí zároveň, začne už to většinou být chaos, ale dá se to taky tréninkem nacvičit, aby se ten počet zvýšil :) Skvělý příklad je třeba řízení auta: v jedné chvíli se soustředíte na volant, pedály, řazení, značky, auta/lidi kolem vás, a ještě většinou do toho člověk zvládne konverzovat a vnímat reklamy na billboardech :)

221

Odpovědět

Tohle video je BULLSHIT. :)

2113

Odpovědět

Většinu bodů mohu sám na sobě potvrdit, vlastně prakticky neznám záporné vlivy, až na občasnou bolest zad rukou, křeče, mě osobně se moc nestává, že bych měl zvýšené sklony k násilí a podobně, to se vždy jen najde nějaký blázen a když se ho pak po činu policie zeptá proč jsi to udělal, dokopou ho k tomu aby si ulehčil tím, že to svede na PC hry. Takže doporučuji ideálně od 3 let začít děti učit hrát PC hry, možná jim tím zvýšíte IQ na 150, logické uvažování na maximum, o postřehu ani nemluvím.

183

Odpovědět

Já sem už delší dobu věděl že hraní her není vyloženě škodlivé, ale pár věcí mě tady překvapilo. A k těm očím: víte že oko nejde prstem vypíchnout? Pouze ho můžete vydloubnout a to se musíte hodně snažit. Vyzkoušeno na .... ! Ale naštěstí ne mnou, zkoušel to můj bývalý trenér. :-P

181

Odpovědět

Tak jsme se ujistili, že hraní je dobré, a teď šup zpátky pařit :-D

181

Odpovědět

Že hraní snižuje stres? To asi ještě nehráli bit.trip runnera :D

190

Odpovědět

A co teprve taková Amnesia: The dark descent. :-D

203

Odpovědět

Nieco na tom bude. Hrajem uz cez 10 rokov a citim trochu menej bolest ked dostanem pästou do tvare

186

Odpovědět

To Mithril: Máš moc moc moc zajímavé komentáře a úžasné vědomosti. :-) Kde si je prosím získal? Studuješ nějaký obor, co se tomu věnuje nebo tak? :-)

Já sám za sebe mohu přidat 3 zkušenosti, 2 kladné, jednu negativní. Kladné jsou, že jsem přes hry poznal několik svých nejlepších přátel a i svoji holku + mi to - možná - rozvinulo trochu víc strategické myšlení a inteligenci na můj věk, záporné jest, že tu bolest z těch zad asi dlouho nedostanu. :-)

180

Odpovědět

Přesně tak, studuju Optometrii v Brně, která se vlastně hlavně věnuje těmto vadám očí. Sice nebudu přímo doktor, ale pokud si půjdeš nechat změřit zrak někam do optiky (nebo i u některých doktorů), tak ti ho bude měřit člověk jako já. A někdy díky bohu za to. Když jsem někdy viděl to, co někteří oční doktoři dělají, tak jsem kroutil hlavou. Oni sice mají úžasné znalosti všech různých onemocnění očí, ale když přijde na takovou "banalitu" jako korekce vady, tak to někteří dělají špatně, protože na medicíně se tomu prý věnuje jen pár přednášek.

Všechno má své pro a proti, myslím, že bolesti zad z hraní poznal každý hráč, mě nevyjímaje. Ale dobrá kancelářská židle to často dokáže napravit. :-)

181

Odpovědět

+MithrilZdravím. Mám jednu otázku, která mi (vzhledem k tomu, že se často a rád zabývám historií) začala okamžitě vrtat hlavou. Jak vysvětlíš statisticky nadprůměrnou slepotu u skladatelů (např. J. S. Bach, Saverio Mercadante, G. F. Händel) než špatné svícení plamenem?

180

Odpovědět

Nemuzu si pomoct, ale ta hudba je brutalni :D Poustim si ji furt dokola :D

186

Odpovědět

No ona za to ze ,,Hry ničí životy dětí" atd. Můžou hlavně média a Nova. Ty jejich reportáže typu ,,mladý muž hrál brutální počítačovou hru a pak zastřelil kamaráda" jsou možná pravdivé ale když jsem se podival na zpravy na Jednicce: ,,Mladý muž se spolu z kamarádem zfetoval PAK HRÁL brutalni hru a potom ho zastrelil" kdyby onen mladý muž se zfetoval a pak sledoval brutální film a pak zastřelil kamarada tak by nad tim jenom vsichni pokrcili ramena. Samozrejmne musime tomu dat trochu casu než se to vstřebá i do hlav i oněm starsim spoluobcanum nějakou chvíly potrvá ale spousta lidí proti tomu usilovně bojuje.

192

Odpovědět

to se jim do hlavy nevstreba... akorat zestarne ta mladsi populace co ma na hry jinej nazor

181

Odpovědět

Tady máš starší reportáž od tv nova http://www.youtube.com/watch?v=bvBLMNiCQc0, je krásně videt' jak se z hráčů snaží dělat vrahy :D

190

Odpovědět

"...než se to vstřebá i do hlav i oněm starsim spoluobcanum..." Proč mi to vyznělo úplně stejně jak kdybys napsal "... počkáme než ti starší popadaj..."? :D
Jinak mám pochybnosti co se týče toho multitaskingu... Ono je totiž několika studiema dokázáno, že multitasking v takovym slova smyslu jak to všichni známe (dělat víc věcí najednou), neni možnej. Mozek se nedokáže dvěma věcem věnovat na 100%, to je jasný, takže když dělam dvě věci, dělam minimálně jednu z nich hůř (a to platí i pro vás, dámy, ani vy to neumíte, i když ten mýtus rády přikrmujete ;) ).

190

Odpovědět

+homerTa první pasáž. :-D

180

Odpovědět

Bože kdo se soustředí na 6 věcí najednou? Mam problém se dvěma o_O

196

Odpovědět

zkus si kariéru datového analytika, tam se děje zároveň mnohem víc než 6 věcí :D

181

Odpovědět

Já mám problém i s jednou věcí =D

180

Odpovědět

Já to tušil! Tak proto jsem lepší než ostatní v práci. Oni pracují a já hraju hry :-)

184

Odpovědět

Zrovna před pár dny vyšlo video na TEDu na podobné téma. Poněkud lépe zpracované řekl bych.
http://www.ted.com/talks/daphne_bavelier_your_brain_on_video_games.html

Ale obecně u tohoto tématu chybí objektivita. Studie které se zastávají hraní např. považují za velmi aktivní hráče lidi kteří hrají 15h týdně. Existují ovšem bytosti které zvládnou dát 15h za 2-3 dny. Pak je samozřejmě třeba zlepšení zraku dost diskutabilní. Když někdo dlouhodobě civí na obrazovku (nebo na nějaké místo obecně) tak u něj vzniká krátkozrakost.

Zabíjení zombíků sice ještě nikoho nezabilo :-) Ale všeho s mírou. Navíc kdybych měl děti asi bych taky nebyl nijak zvlášť nadšený z extrémně násilných her. Vliv různých her na vývoj lidské osobnosti je stále otevřená otázka, pokud se nepletu.

182

Odpovědět

Jsou bytosti, které zvládnou dát 15h za jediný den :D Ono se všechno musí brát s rezervou a střízlivě.

180

Odpovědět

+JTaky záleží, co těch 15h děláš... jestli celou dobu jen hraješ jednu a tu samou hru, tak je to trochu na cvokaře... ale jestli chvíli hraješ, chvíli pracuješ, pak skoukneš nějakej film atd., tak je to něco úplně jinýho.

181

Odpovědět

Takže to že jsem rok od roku blbější je způsobeno tím že hraju čím dál méně...no tak to jdu asi okamžitě dohánět co jsme zmeškal :D

181

Další