Přidat do sledovaných sérií 5
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:218
Počet zobrazení:15 406

Za kratičký okamžik nám začínají olympijské hry v brazilském Rio de Janeiro. Již na začátku se vědělo, že tato olympiáda může vyústit v jeden velký průser, což se alespoň podle tohoto videa ze série AllTime10s potvrzuje.

Přepis titulků

10 nejvíce šokujících věcí o olympiádě v Riu 10. Části lidských těl na pláži V červnu roku 2016 byly nalezeny části znetvořených těl na pláži Copacabana pouhých pár metrů od místa, kde se bude hrát plážový volejbal. Tento příšerný objev byl ohlášen pouličním prodavačem a pobídl polici k vyšetřování a identifikaci oběti. Rio de Janeiro je známé svou zločinností a je často uváděno jako jedno z nejnebezpečnějších měst na světě.

Ve snaze držet zločinnost na minimu během olympijských her organizátoři zaměstnají dalších 80 tisíc členů ochranky, kteří budou hlídkovat v ulicích a na stadionech. 9. Špatné zacházení V listopadu roku 2015 Ministerstvo pro veřejnou práci, které má dohled nad pracovními právy, zachránilo 11 brazilských dělníků stavějících mediální vesničku, kteří žili v opravdu nuzných podmínkách.

Ubytování, kde pracovníci neměli pitnou vodu, bylo přeplněno šváby a splašky. A jediná koupelna neměla sprchu nebo splachovací záchod. Stavitelská společnost pracující na tomto stanovišti, jménem Cyrela, byla nucena zaplatit každému dělníkovi zhruba 6 000 dolarů jako kompenzaci. 8. Zákaz ruským atletům Vyšetřování Světové antidopingové agentura odhalilo, že mezi lety 2011 a 2015 Rusko provozovalo státem sponzorovaný dopingový program napříč většinou letních i zimních olympijských sportů.

Je to považováno za největší dopingový skandál všech dob. Zatímco Světová antidopingová agentura doporučila, aby byla celému Ruskému týmu zakázána účast na olympiádě v Riu, Mezinárodní olympijský výbor kontroverzně zakázal účast jenom 68 ruským atletům na soutěži. MOV urgoval jednotlivé sportovní organizace, aby rozhodly kterým ze zbývajících více jak 300 ruským atletů bude dovoleno se účastnit.

7. Nucené vystěhování Od roku 2009 se bylo nuceno ze svých domovů vystěhovat něco přes 77 tisíc lidí, aby uvolnili místo pro výstavbu projektů souvisejících se světovým šampionátem v roce 2014 a Olympijskými hrami v roce 2016. Jednou oblastí kompletně vyčištěnou od obyvatel a zdemolovanou se zemí byla favela s názvem Vila Autódromo.

Z více než 600 rodin, které zde žily, dobrovolně odešlo pouhých 20 poté, co jim byla nabídnuta finanční kompenzace nebo alternativní bydlení. Ti, kteří zůstali, vytvořili lidský řetěz kolem jejich domů. Tento poklidný protest byl násilně rozehnán policií s pepřovými spreji a gumovými projektily. Šest lidí bylo vážně zraněno.

6. Čas kondomů První olympijský rekord, který bude v Riu pokořen, bude množství kondomů poskytnuté Mezinárodním olympijským výborem atletům, celkově 450 000. Rozdá se také 175 000 balíčků lubrikantů. Při účasti 10 500 atletů na těchto hrách, připadá na jednoho atleta neuvěřitelných 42 kondomů. To je dost na 2 nebo 3 "sexuální disciplíny" za noc během této 17 dní trvající události.

Tento údaj je třikrát 150 000 kondomů, které poskytl MOV na OH v Londýně v roce 2012. 5. Finanční stav nouze 49 dní před zahájením olympiády v Riu vyhlásil guvernér v Riu, Francisco Dornelles, stav finanční nouze. Dornelles žádal o federální podporu, aby se vyhnul totálnímu kolapsu ve správě veřejné bezpečnosti, vzdělání, dopravy a managementu životního prostředí.

Z tohoto deficitu v rozpočtu kolem 5,5 miliard dolarů vinil propad daňových příjmů a stejně tak hlubokou recesi v Brazílii. Mezitím vedl nedostatek peněz ve městě k organizovaným protestům záchranných složek. Osvojili si slogan „Vítejte v pekle,“ kterým varovali turisty navštěvující město, že zde nebudou v bezpečí, neboť nejsou placeni dost na to, aby je chránili. 4.

Slevy na sexuální služby Prostitutky v Riu de Janeiru z vykřičené čtvrti nabízejí slevy pro návštěvníky olympijských her. Přes 3000 žen bude nabízet své služby ve více než 70 barech a nočních klubech s nadějí, že nalákají zahraniční návštěvníky. Prostitutky tvrdí, že sráží ceny, protože obchod během brazilského šampionátu v roce 2014 výrazně poklesl.

Připravovaly letáky vytištěné v angličtině s detailem na snížení cen. 30 minut sexu bude stát jen 11 dolarů, tedy polovinu typické sazby 22 dolarů. 3. Virus Zika Od května roku 2015 se celou Brazílií šíří v alarmující míře virus jménem Zika, který ohrožuje život a je přenášený komáry. Virus je spojovaný s vrozenou vadou jménem mikrocefalie, která zapříčiňuje dětem nerozvinutý mozek a abnormálně malé hlavy.

Diváci na olympiádě, zejména pak těhotné ženy, byli varováni, aby necestovali do Brazílie. Přes 30 mužských a ženských olympioniků, včetně tenisty Milose Ranoica, z her odstoupilo ze strachu před touto nevypočitatelnou chorobou. 2. Sociální očista V severní části Ria, daleko od nádherné katalogové Copacabany, se nachází oblast zvaná Maré, ve které se nachází obrovské a zanedbané slumy.

V průběhu blížící se Olympiády byla postavena betonová zeď okolo sousedních favel. Úředníci uvedli, že zeď má chránit obyvatele v Maré před vysokou hladinou zvuku. Nicméně obyvatelé věří v to, že zeď byla vlastně postavena proto, aby návštěvníci cestující z letiště v Riu do jeho jižní části neviděli realitu tohoto města. Dále byla podél zdi postavena zcela nová škola.

V tomto místě je zeď průhledná, takže se zahraniční návštěvníci můžou krásně podívat na tuto zcela novou budovu. 1. Nejhorší (nejsračkovitější) olympiáda vůbec V roce 2015 slíbili úředníci, že do olympiády odstraní 80 % splašků, které proudí do zálivu Guanabara, kde se budou odehrávat olympijské vodní sporty.

Nicméně bylo ošetřeno pouze 65 % vody. To znamená, že atleti by mohli plavat, plachtit a veslovat skrze splašky. Nejsou to jenom výkaly, na které by si měli atleti dávat pozor, ale také odpadky. Každý den je vyplaveno ze zátoky zhruba 100 tun odpadků. Úředníci z Ria nyní uznali, že kompletní vyčištění Guanabarské zátoky by zabralo zhruba 20 let. překlad Lexter

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Poznámka k překladu: athlete = sportovec, nikoli výhradně atlet. Zvlášť když mluví o dopingu, je ten nepřesný překlad problematický, protože ani nedává smysl.

60

Odpovědět

02:12 - "Ti, kteří zůstali, vytvořily lidský řetěz...", má být "vytvořili"!!!

618

Odpovědět

jejda, chybička se vloudila, stydím se... ale pochopil bych to i s jedním vykřičníkem ;)

320

Odpovědět

Olympiáda by měla být v Olympii, díky tomuhle cestování po planetě se z celého podniku stala jen ždímačka peněz. A pak to dopadá tak, že ji pořádá země, která má obrovské problémy s kriminalitou, chudobou a k tomu všemu čelí o epidemii nebezpečného viru. Podobná blbost, jako byl něčí nápad pořádat MS ve fotbale v Kataru...Co přijde příště, v Dubaji se bude pořádat zimní olympiáda?

771

Odpovědět

Zrovna v Dubaji by se mohlo konat naprosto cokoliv ... nedělalo by jim problém postavit ohromnou kopuli přes půl města a v ní uměle sněžit, aby se na zimní olympiádu připravili. :D

501

Odpovědět

+Matess.MeTo je to o čem mluvím. Prachy hýbou Olympiádou.

20

Odpovědět

+Matess.MeNo ale že tam dělníci makaji na černo za dolar (Dubaj) na den už je věc druhá. To co je slíbeno občanům z toho nic nemaj. I na ty šlapky se jim vyserou.

10

Odpovědět

Nevím proč se tyhle události musí vždy odehrávat v nějaké díře. Zimní olympijáda byla v Soči, Světovej pohár ve fotbale byl v Brazílii, a teď tam bude i letní olympijáda.

345

Odpovědět

Soči je díra jo?

734

Odpovědět

+nevimjmeno2Soč neni díra, ale nic tam nebylo a nic tam nezustane, vyhozený prachy.

101

Odpovědět

Pač vedení tědlech události jsou neskutečně zkorumpovaní... A kde se nejvíc daří zkorumpovaným lidem? Ve zkorumpovaných zemích ;)

360

Odpovědět

Už se těším na ty vodní sporty :3 :D

760

Odpovědět

http://videacesky.cz/video/vliv-sexu-na-sportovni-vykon
Myslím, že se to hodí připomenout.

57