Přidat do sledovaných sérií 5
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:153
Počet zobrazení:14 277

Rekordy jsou v dneší době drženy ve všech možných odvětvích, disciplínách a sportech. V dnešním díle AllTime10s se podíváme na lidi, kteří se věnovali v drtivé většině stanovování a překonávání rekordů v extrémně nebezpečných a adrenalinových disciplínách. Nicméně těmto "odvážlivcům/bláznům" to moc nevyšlo.

Přepis titulků

10 pokusů o světový rekord, které skončily smrtí 10. Teror na provaze Indický kaskadér Sailendra Nath Roy držel dva z nejvíce bizarních světových rekordů, kdy oba souvisely s jeho vlasy. V roce 2011 ujel 82,5 metrů na drátu, ke kterému byl připoutaný pouze svými vlasy. Následujícího roku táhl svým copem lokomotivu rekordního 2,5 metru.

Nespokojený se svými neobvyklými výkony, Roy se rozhodl vylepšit jeho rekord v jízdě po provaze. V srpnu 2013, 91 metrů po startu, se Royovy vlasy na drátě zasekly. Trvalo 45 minut, než se jej podařilo z drátu zachránit, v té době však byl již mrtvý. Pitva odhalila, že utrpěl srdeční infarkt způsobený šokem.

9. Volný pád Během studené války se Američan Nick Piantanida rozhodl překonat ruské kosmonauty, kteří drželi světový rekord za nejdelší volný seskok z výšky 24 500 metru. V květnu 1966, Piantanida vystoupal až do 36 000 metrů a skočil. Po 17 000 metrech se katastrofálně jeho speciální oblek odtlakoval.

Jakmile si řídící centrum seskoku uvědomilo nebezpečí, ve kterém se nacházel, vzdáleně otevřela jeho padák dříve. Mezitím než Piantanida dosáhl Země, nedostatek kyslíku mu způsobil trvalé poškození mozku a on upadl do kómatu. Zemřel o čtyři měsíce později. 8.

Nejrychlejší člověk historie Původně důlní inženýr, Lowell Bayles se stal slavným ve dvacátých letech jako kaskadérský pilot, kdy vystupoval po celých Spojených státech. Na národních vzdušných závodech v roce 1931 se Bayles pokusil překonat oficiální rychlostní rekord na třech kilometrech. Jakmile dosáhl rychlosti téměř 482 kilometrů za hodinu, Bayles byl na hranici úspěchu, když se stala katastrofa. Uzávěr palivové nádrže se uvolnil, proletěl čelním sklem a omráčil pilota.

Letadlo po nárazu explodovalo, přičemž Baylovo tělo bylo vymrštěno téměř 100 metrů od kokpitu. 7. Rychlostní rekord ve vodě Do roku 1964 se stal Angličan Donald Cambell jedinou osobou, která držela pozemní a vodní rychlostní rekord. Stále však nebyl spokojen. V roce 1967 se pokusil zlomit svůj vlastní vodní rychlostní rekord.

Jakmile se jeho loď poháněná tryskami přiblížila k hranici rekordu 480 kilometrů za hodinu, věci se náhle hodně vymkly kontrole. Loď se na okamžik zvedla do vzduchu a pak byl Cambell obrovskou silou odmrštěn zpátky do vody. Zemřel okamžitě, ale jeho tělo bylo nalezeno až o 34 let později. Spousta lidí polemizovala nad tím, že havárii se dalo zcela vyhnout a byla výsledek toho, že loď byla z důvodu nedostatku paliva příliš lehká.

6. Pohřben zaživa Navzdory tomu, že nebyl stanovený žádný oficiální světový rekord v nejdelší době strávené pohřben zaživa, 24letý kouzelník ze Srí Lanky Janaka Basnayake chtěl nějaký stanovit. V roce 2012 ho jeho kamarádi zakopali do tří metrů hluboké jámy.

Po sedmi a půl hodinách, kdy byl pohřben zaživa, Basnayaka vykopali. Ke zděšení jeho kamarádů byl zadušený půdou a nedýchal. Ihned byla provedena první pomoc, a byl převezen do nemocnice, ale bohužel byl o pár hodin později prohlášen za mrtvého. 5.

Největší skupinový skydiving Roku 2014 přijalo nabídku na překonání předchozího rekordu 110 lidí dalších 222 lidí, kteří vystoupali do výšky 6 000 metrů, aby se podíleli na rekordní formaci během skydivingu. Nicméně došlo k tragédii, kdy se se 46tileté Dianě Paris neotevřel padák a byla příliš blízko k zemi, aby se otevřel padák záložní.

Paris byla velice zkušenou skydiverkou s 1 500 vykonanými seskoky. Navzdory snaze záchranné služby byla na místě prohlášena za mrtvou. 4. Festival balónků Měl to být neuvěřitelný reklamní kousek, rekord lámajících 1,4 milionu heliových balónků bylo vypuštěno do oblak Clevelandu v Ohiu. To, co mělo být aktem krásy, se v roce 1986 zvrhlo s katastrofickými následky a způsobilo mnohamilionové($) škody.

Nejvíce tragické však bylo, že záchranné helikoptéry se nebyly schopny přes balonky dostat ke dvěma rybářům, kteří se topili po převrhnutí jejich lodě. Co víc, záchranáři bojovali s lokalizací mužů, neboť bylo obtížné rozpoznat rozdíl mezi balonky dopadajícími do vody a lidskou hlavou.

3. Hloubkové potápění Rekordní hloubka, do které se potápěč potopil, bez ploutví nebo dýchacího zařízení, je nyní neuvěřitelných 124 metrů. V roce 2013 se 32letý Nicholas Mevoli pokusil stát prvním Američanem, který překoná hranici 100 metrů.

Diváci s napětím čekali na Mevoliho, který zůstal pod vodou 3 minuty a 38 sekund. Dosáhl pouze hloubky 74 metrů. Ačkoliv se po návratu na povrch zdál zpočátku v pořádku, potápěč po chvíli omdlel. Po devadesát minut mu podávali první pomoc, ale Mevoli byl prohlášen za mrtvého již na místě. 2.

Kolem světa za 30 dnů V roce 2014 se duo otec a syn Babar a Haris Suleman rozhodlo zlomit světový rekord v obletu Zeměkoule v jednomotorovém letounu. S obdivem, jejich let měl charitativní podtext pro pákistánské děti v rámci jejich výuky. Plánovali přistát pouze 25krát v průběhu jejich 43 000 kilometrů dlouhé cesty, kterou doufali, že urazí během pouhých třiceti dnů.

Naneštěstí se stala katastrofa a sedmnáctiletý pilot ztratil kontrolu nad Pacifikem. Následná havárie zabila oba muže a tělo Babara, Harisova otce, nebylo nikdy objeveno. 1. Skok na motorce V roce 2005 se 44letý Javad Palizbanian z Íránu pokusil zlomit světový rekord ve skoku přes největší počet autobusů. V roce 1975 skočil Evel Knievel 40 metrů přes 14 autobusů a v roce 1999 vylepšil rekord s 15 autobusy Bubba Blackwell.

Palizbanianův pokus byl mnohem ambicióznější, když chtěl přeskočit 22 autobusů, což byla dálka cca 63 metrů. Naneštěstí kaskadér narazil do třináctého autobusu a zemřel okamžitě při nárazu. překlad Lexter

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3:45 46ti - proč? Opravte někdo ten patvar!
5:29 otec a syn se rozhodlo. Vážně?

00

Odpovědět

To je ta nejzbytečnější grafika, co jsem kdy viděl :D

20

Odpovědět

muze nekdo z adminu neco rict ke zmene majitele?
nebo je Mlada Fronta majitelem od prvniho kupu? jsem si toho vubec nevsiml, ze by probehlo nejaky info o tom.
diky

34

Odpovědět

To mi připomíná - https://youtu.be/4ra5h17EbC8 :D

150

Odpovědět