Bill Bailey - Definitivní píseň o samotě, lásce a ztrátě

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:678
Počet zobrazení:10 463

Billa Baileyho bude jistě mnoho z vás znát jako představitele Mannyho z i u nás slušně populárního seriálu Black Books. Stejně jako hlavní hvězda seriálu Dylan Moran i on pořádá komediální vystoupení. Zde ale veškerá podobnost končí. Bill Bailey se velmi zajímá o hudbu, studoval ji i na vysoké škole, a ovládá mnoho hudebních nástrojů. Proto jsou jeho stand-up vystoupení plná hudby.

V tomto videu můžete vidět a slyšet Baileyho pohled na lásku v jeho (ne)tradičním love songu.

Přepis titulků

Toto je můj pokus o opravdovou baladu. V tradici Scotta Walkera a Slayer. A... jsou v ní všechny aspekty lásky. Zrada, nenávist a deprese. Na zemi můžete vidět světelné efekty Jeana-Michela Jarreho. Byl jsem sám, mé srdce jako led, má duše osamělá jako kámen, nikde žádný mech. A když jsem tančil, tak jedině sám, ale pak jsem přestal, protože jsem byl sám. Tak jsem netančil.

Potloukal jsem se životem neviditelný pro všechny ty šťastné páry, co se mi smály šťastným smíchem: "Cha cha cha..." Ve svém tichém osamělém světě jsem slyšel jen rezavé kladivo mého srdce zatloukající do duše nenávist. Ale pak jsi přišla ty... A můj život byl vzhůru nohama. Ukázala jsi mi krásné věci, které jsem nikdy nevnímal. Jako sněhovou vločku tající na řase vyplašeného jelena.

Nebo obraz psa s loveckou čapkou, co kouří fajfku. Který tě tak srdečně rozesmál, ale já si předtím myslel, že je to ptákovina. Nebo kačer, co nešikovně přistane na zamrzlém rybníku, ale opojná síla naší lásky promění tu prostou věc v antropomorfní drama, kde se pan Kačer stydí a ostatní kačeři se mu smějí. Kvák kvák kvák kvák. A pak jsi mě nechala. A já zemřel tísici smrtmi a ještě dalšími tisíci zemřu.

Měl jsem tě za anděla, ale proměnila ses v děvku! Všechno se zhroutilo v prach, všechno je nakaženo virem. Proč ses vyspala s Craigem? "Ach, je tak citlivý! Má tetování!" Vyrytí tvýho jména kružítkem na čelo ti nebylo dost dobrý! Sněhová vločka na oku jelena se proměnila v hnis vytékající z otevřené rány. Oslepený jelen pak spadl do rokle.

Kačer je naporcovaný na pánvi. Marinovaný v omáčce tvých lží. Pes přešel z dýmky na 60 cigaret denně. A odkašlává svůj život v chladné neonové laboratoři tvé zrady. Tvé zrady! Díky! Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ach jaj už to nejde :/

210

Odpovědět

Znovu nahozeno.

50

Odpovědět

Moranovy shows jsou pro mě absolutní vrcholem stand-up comedy, ještě musím zkouknout Billa :) Přimlouvám se za více Morana (ano, vím, je s cz subs na yt, ale tu není příliš známý) a více Billa :)

190

Odpovědět

http://us13.memecdn.com/What-Is-This-Sorcery_o_102138.gif
Mr
. Duck is embarased and the other ducks are laughing

180

Odpovědět

Sultik: Originál? To není coververze, to je Baileyho autorská tvorba. V originále se to jmenuje The ultimate song about loneliness, love and loss.

200

Odpovědět

Dik, ale ja titulky vazne nepotrebuju, tenhle song samozrejme znam :)) Na videacesky.cz chodim hlavne kvuli inspiraci, abych se podival na videa, ktery bych treba na youtube ani nikdy nenasel :)

187

Odpovědět

ten song mi příjde povědomej, jak se jmenuje originál ??

183

Odpovědět

Dylana máš na youtube komplet až na Yeah, Yeah... ;)

190

Odpovědět

Diky moc za tohle video, jeste ted pridat neco od Dylana Morana a bude to komplet. :)

190

Odpovědět

Rossi: Evidentně z komentářů ne. Stalo se i to, v co jsem tajně doufal - že Bailey tady zaujme a lidi si s ním toho půjdou pustit víc a budou se o něj dál zajímat.

To je síla videačesky. Chodí sem spousta lidí a spousta z nich už má slušně vytříbený vkus díky zdejšímu výběru videí.

180

Odpovědět

skvělé :D:D dog smokes 60 :D

190

Odpovědět

jiz prelozeno, zbytecna prace

188

Odpovědět

BTW: Když už jsme u Billa, pokud by někdo věděl o titulcích (českých, nebo anglických) k jakémukoliv počinu tohohle borce (mimo Part troll, Tinsleworm a Remarkable Guide to the Orchestra) ať se tu prosím ozve :)

180

Odpovědět

On a Dylan jsou pro mě nejlepší stand-up komici :) po tom, co jsem na ně koukl mě všechny ostatní stand-upy nudily

180

Odpovědět

Jasně, ale ten už je i i tady :)
http://www.videacesky.cz/tag/tim-minchin

181

Odpovědět

*Tim of kórs ;)

180

Další