Thumbnail play icon

Dívenka z přádelnySlavné fotografie

Přidat do sledovaných sérií 11
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:72
Počet zobrazení:2 748

Lewis Hine působil jako investigativní fotoreportér Národního výboru pro dětskou práci. V přestrojení za prodejce Biblí cestoval s foťákem a tajným sešitem na poznámky. Zpovídal děti v masokombinátech, dolech, továrnách a konzervárnách, až v listopadu roku 1908 v jedné přádelně objevil dívenku jménem Sadie Pfeifer... Díky jeho neúnavné práci byly zavedeny zákony, které dětskou práci na půdě Spojených států postupně vymýtily.

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A kdo je hlavně zaměstnával? Židi!!!

39

Odpovědět

Díky jeho neúnavné práci byly zavedeny zákony
mangahere https://manga-here.io/

11

Odpovědět

Zákony byly zavedeny především díky dokumentaci na stavbě Empire state building. Zajímavostí je to, že se po lešení pohyboval spolu s dělníky bez nějakého jištění atd. Celkově se jedná o mého oblíbeného fotografa a na dějiny fotografie jsem o něm psal i referát. :)

41

Odpovědět

chlapcovi v 00:25 trošku ušlo očko

35

Odpovědět

Ovšem že následkem bylo veliké snížení porodnosti už nikdo neřekne...

19

Odpovědět

a následkem snížení porodnosti bylo, že méně dětí se lépe uživilo, méně dětí znamená méně lidí, to znamená menší nezaměstnanost, a celkově rychlejší zpamatování se z krize...

48

Odpovědět

Porodnost na zapade je dostacujuca. Zem nepotrebuje stale naberat novych a novych ludi. Hlavne potrebuje kvalitu a nie kvantitu. Dalsia vec je ze je to hlupost po 1 a 2 sv vojne sa aj obyvatelstvo v Europe a na zapade zniekolkonasobilo.

82

Odpovědět

ti dnešní parchanti by to potřebovali jako prase drbání

816

Odpovědět

Dnešní "parchanti" by pouze potřebovali důrazné rodiče, když s některými z nich mluvím a snažím se jim vysvětlit, že jejich Pepíček je nevychovaný spratek, tak jsem za špatného já..dnešní rodiče jsou naučení házet vinu na všechny okolo. To je ten problém. Děti jsou pouze odrazem stavu v rodině a společnosti.

361

Odpovědět

Lewis Hine byl frajer ve svém oboru. Postupem času mu firmy které využívaly dětskou práci zakazovaly vstup s fotoaparátem. Požíval tedy důmyslně skrytou kameru ve svém oblečení. Mimo prodejce biblí taky vystupoval jako požární kontrolor atd.

122

Odpovědět

Aspoň se jim nezkrátí žíly, šmejdům malým. :D

414

Odpovědět

... prohlásil trol, který vyrostl v zemi, kde ho zákony ochránily před dětskou prací. A možná ho ty zákony chrání ještě teď, vzhledem k tomu, že má v diskuzích dotazy odpovídající dětem nejvýše 6 třídy základní školy.

104

Odpovědět

+Blabula2Čau zlato, co novýho doma, nezloběj buzíci. :D

35
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)