Přidat do sledovaných sérií 4
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:152
Počet zobrazení:3 062

Ryan Hoover o možnostech, které mohou nastat, když vás někdo přepadne zatímco budete sedět v autě.

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to užitečné ale spíše bych potřeboval jak někoho přepadnout v autě :D

30

Odpovědět

10-ti minutový video o ničem

21

Odpovědět

Dělám sebeobranu přes deset let. Záměrně tomu neříkám bojový sport, jelikož to se sportem nemá nic společného. Jde jen o to se efektivně naučit bránit.

Co si má běžný člověk z tohoto videa odnést? Jak přemýšlet. Nejedná se o přesný návod, jak odzbrojit člověka s pistolí. Z hlediska techniky ukázal akorát dvě základní věci. Zaprvé vychýlení zbraně. Zadruhé protirotace jeho těla kontra zbraň. Tedy zbraň na jednu stranu a vy uhýbáte na druhou.

Důležitější je ale hlavní myšlenka tohoto videa. A to naučit se v dané situaci přemýšlet. Nezamrznout a nezpanikařit. Většina lidí okamžitě vypne a ochromí je strach. Pokud chcete něco udělat, musíte si to naplánovat a dostat protivníka do situace, která pro Vás bude hratelná - to se samozřejmě nemusí povést. Třeba jen maličkost, že vytáhnete klíčky a pobídnete protivníka, aby si je od vás vzal z natažené ruky, vám nabízí možnost něco dělat a dostat se do vzdálenosti, kdy vůbec něco dělat můžete...

Zkušený únosce vám ale nedá šanci. Bude si držet odstup a navíc bude mít situaci pod kontrolou, tedy bude vám říkat co máte dělat. Pro představu vás donutí sám sebe paralyzovat - typicky se jedná o fixaci jedné ruky (např. za hlavu, na volant, ven z okénka) a veškeré úkony dělat jen druhou rukou. Už jen tento fakt vám efektivně znemožní se bránit.

A rada na závěr. Raději někomu to auto dejte a nehrajte si na hrdinu, pokud tedy přirozeně necítíte, že se jedná o život. Pak už se musíte bránit.

360

Odpovědět

Po chycení zbraně dojde přesně jenom k jednomu výstřelu protože držení jak je ve videu zabrání jejímu opětovnému natažení a také k vyhození nábojnice.

https://youtu.be/KVtXPIjM3jQ

180

Odpovědět

Nezaktualizoval jsem stránku a níže jsem se jak koukám zbytečně rozsáhle rozepsal. Díky za link, který "dokazuje" část mého tvrzení.

20

Odpovědět

A perfektní pokračování https://youtu.be/KycQN37UA_c

20

Odpovědět

A stejne...,predal bych mu klicky od meho shnileho peugeota,popral bych jemu i mé pritelkyni stastnou jizdu a zbytek dne bych byl stastny,ze jsem se toho takhle zbavil.

481

Odpovědět

Chudák přítelkyně. :-)

281

Odpovědět

Pokud bych byl v aute sam a zastavil by me nekdo,kdo se nezda jako uplny nemehlo s tou zbrani,tak mu lepsi to auto odevzdam. Mozna jsem srab ale myslim,ze i pro takove borce jako je prave ten instruktor je to zbytecny risk - 10x mu tu zbran vezme a na po 11 dostane kulku do hlavy.
Jak ale rika,situace je vzdy jina a nejde proste se zachovat nejak univerzalne nejlip. Snad jen ze hrdinu jsou plne hrbitovy.

290

Odpovědět

Jenomže to je ten problém. Nemusíš vědět zda jde po autě, zda tě nezastřelí když nastoupí atd. On o to také mluví, že pokud je ta možnost, tak je lepší mu to auto dát, že on sám by to udělal (vtipkoval tam, že na to má pojistku)

40

Odpovědět

Takové odchylování zbraně úchopem za pohyblivou část je super nápad. Útočník se akorát lekne a začne mačkat spoušt.
Taky si nemyslím, že útočník se střelnou zbraní bude mít tendence přibližovat se k oběti na kontaktní vzdálenost.

Tihle fanoušci téměř zcela disfunkčních taktik sebeobrany mi přijdou intelektuálně značně ochuzení, minimálně u nás se tomuto "sportu" většina lidí věnuje jen proto, aby mohla v noci někoho zmlátit před barem.

825

Odpovědět

Nebo ti jí narve rovnou do huby.

22

Odpovědět

Víš, proto tu zbraň odchýlí, protože tu spoušť skutečně začne mačkat, seš bystrej kluk :)

A já si zas nemyslím, že ty můžeš tušit, co se honí hlavou člověku, co je schopnej vzít do ruky zbraň a jít s ní někomu ukrást auto.. :)

191

Odpovědět

+mayflyJde o to, že způsobem jakým tu zbraň ve videu drží má dlaň přes závěr, což je část která se při střelbě dost razantně hýbe, a u většiny typů pistolí i přes vyhazovací okénko, což jsou takové nůžky, z kterých vyskakují nábojnice žhavé od výstřelu. Takže pokud tu zbraň takhle chytí a útočník začne mačkat spoušť - a kdo by nezačal - nastávají odůvodněné pochybnosti jak dlouho by tu zbraň udržel. Snad jen doufat že útočník v panice vysype celej zásobník a zároveň obět v návalu adrenalinu zablokuje bolest v do masa roztrhané a spálené dlani. Což asi je, uznávám, lepší než instantní kulka do hlavy.

217

Odpovědět

+mayflyTen uchop je naprosto v poradku. Ten zaver urdzis a i kdyz se castecne pohne pravdepodobne se nedostane dalsi naboj do komory a utocnik bude muset znovu zatahnout zaver a to je velka vyhoda pro toho na druhe strane. Ten kdo umi se zbranemi te stejne zabije protoze ten zase trenuje situace kdy ho druhy chce pripravit o zbran.

40

Odpovědět

+mayflyBoží ukázka internetovýho všeználka. Nůžky, žhavý nábojnice, roztrhaná ruka… a vono ve skutečnosti ti to neudělá ani škrábanec :D :D

190

Odpovědět

Lekne a zmáčkne spoušť - proto zbraň odchýlil směrem nahoru, kulka do vzduchu je bezpečnější, než do hlavy.

Tak to si myslíš špatně :) pokud má někdo zbraň a chce tvoje auto, tak na tebe nebude křičet z okna, ani přes ulici, ale půjde co nejblíž. Přece jenom je auto docela rychlý, každej by ujel. Pokud ale na tebe někdo míří zbraní přes okno, zatímco sedíš v autě, tak nastává několik možných situací. Viz obsah videa. :)

Všichni, co dělají takový sport, se mlátí před barem? Mluvili jsi s každým z nich? :)

162

Odpovědět

+MarkstNeřekl jsem všichni, tak mi nesázej slova do úst. Zkušenosti v naší lokalitě mám takové, jaké mám.

Jak pomůže to vaše slavné odchýlení prvního výstřelu? Při aktivní obraně oběti útočník uskočí a obránce ztrestá. A znovu píšu, že do vzdálenosti aby si na zbraň obět mohla šáhnout žadný útočník zbraň strkat nebude. Nemá proč.
A pokud si myslíte, že kryt závěru udržíte po delší dobu i skrz jeho cukání a útočníkovu aktivitu, tak fakt není co dodat.

A auta jsou neprůstřelná jen v tv, v realitě je i krátké zbraně prostřelí skrz.
V realitě vám každý instruktor či policista řekne, že nejlepší je plně spolupracovat. "Hrdinství" je jen cesta do hrobu.

311

Odpovědět

+MarkstTak tady budu muset zareagovat. Když ti někdo bude chtít ukrást auto, půjde co nejblíže k autu. Logicky do něj chce potom nastoupit. Když je to "jen zlodějíček" a ne nějaký speciál kterému hráblo, tak věřím že i on je částečně ve stresu (primárně tě nebude chtít zabít) a prostě přijde co nejblíže a možná ti bude i do otevřeného okna strkat zbraň. Pokud mu chytneš závěr zároveň s hlavní a odchýlíš první instinktivní výstřel, zbraň mu už podruhé nevystřelí. Druhý náboj se nenabije a on už na tebe "nemá" rychlý donucovací prostředek, protože zbraň bude muset minimálně znovu natáhnout (ale ty jí stále držíš) a nebo je na tom hůř a bude muset ještě vyndat, nebo vyklepat zaseknutou hilznu. V tu chvíli, máš mnohem více možností jak reagovat a utéct. Pokud zbraň vytrhneš, můžeš ujet. Pokud ne, musíš vyskočit a prát se hlava nehlava aby zbraň nepřebil. Pak už jde určitě o život, protože tě už bude určitě chtít zabít, když jsi "zaútočil". Pokud nevěříš, tak se na streamu koukni na školu Krav Maga a v jednom z prvních dílů ukazujou že chycení závěru zbraň zasekne. Sám nemám zkušenost jaká síla je třeba, ale myslím že tam říkaj, že to udržíš v klidu. Přeci jenom smrtící je "na" zbrani projektil a ne povýstřelové plyny, které sunou závěr na přebití. Toť můj názor, možná špatný, ale už jsem shlédl videí dost, abych tomu věřil.

130

Odpovědět

učiteľ sebaobrany nedá zaručený spôsob ako poraziť dvoch protivníkov z pištoľou v ruke a internetový Jackie Chanovia mu hneď nasolia nízke hodnotenia :D Je mi ľúto ale keď má niekto v ruke zbraň tak vám neostáva robiť iné ako to čo vám povie a dúfať že spraví chybu ktorá by vám otvorila príležitosť získať šancu, malú šancu.

281