Kouřový granát

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:102
Počet zobrazení:4 886

V dalším díle pořadu od YouTube kanálu HouseholdHacker, se dozvíte, jak si připravit vlastní kouřový granát z pingpongových míčků. Hlavně se nenadýchejte kouře!

Přepis titulků

ZA ŠKODU NEBO ÚJMU NA ZDRAVÍ,KE KTERÉ MŮŽE PŘI PROVÁDĚNÍ EXPERIMENTU DOJÍT NENESEME ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST. TYTO POKUSYBYSTE NEMĚLI ZKOUŠET DOMA. V dnešní epizodě si vyrobímevlastní kouřový granát. Nástup! - Alobal?- Pane, ano, pane! - Pingpongové míčky?- Ano, kapitáne! Zapalovač a nůžky... Zde.

Vezměte pingpongový míčeka udělejte do něj nůžkami malou díru. Tu pak rozšiřte,abyste míček rozdělili na dvě půlky. Jestli chcete dosáhnout nejlepšího efektu, nachystejte si takto tři nebo čtyři míčky. Dělejte to velice opatrně. Jakmile skončíte s prací, hoďte je do mixéru nebo je klidně rozřežtena menší části ručně.

Jakmile to uděláte, měli byste získat tyhle drobné kouskypinpongových míčků. Všechny je vysypte na vrstvu alobalu. Teď alobal opatrně omotejte kolem kousků pingpongových míčků. Na jedno místo strčte propisku, protože potřebujete nachystat místo,kterým bude odcházet vzduch. Asi takhle.

Teď, když tam mám propisku... můžu definitivně zabalitvšechny kousky do alobalu. Pořádně to pomačkejte a ujistěte se, že se vám tam zespodnedostane žádný vzduch. Po skončení práce by to mělo vypadat nějak takhle. Tady to je v celé své kráse. Teď půjdeme tu věcičku vyzkoušet.

Dejte si pozor,abyste se toho nenadýchali, protože je to kouřa ten v plicích nikomu neprospěje. Takže odstupte, jakmile to zapálíte. Držte zapalovač u spodní části,dokud to nechytne. Až se vám to povede,začne vrchem unikat kouř. Je to způsobeno tím, že jakmile začnetepingpongové míčky spalovat, přemění se v plyn a vytvoří ten kouř...

po celém okolí. Docela dobrý, ne? Uvidíme se zase příště. Překlad: BugHer0www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V každém případě to co ukazují JE alobal. Důvod proč to nazývají tin foil je, protože když se přešlo z cínových folií (tin foil) na alobal (aluminium foil), tak tomu lidé říkali pořád stejně, i když je to jiná věc, zvykli si na to už. Cínovou folií v dnešní době neseženeš.

180

Odpovědět

Tak to s tím mixerem je jak od Toma Dicksona (Will it blend).

190

Odpovědět

Děkuju moc za opravu,je to dobrý videjko :-) .

180

Odpovědět

Video opraveno.

180

Odpovědět

Video je nefunkční,

182

Odpovědět

HHH je kkt, zkuste něco od uživatele kipkay

182

Odpovědět

Amerika znovu objevena. Výroba čuďáku zachycena ve filmu Obecná škola. Tam byl použit ještě celuloidový film. V šedesátých (to už filmy z celuloidu nebyly) jsme k tomu účelu používali pravítka ze školy. Nebalilo se ani do tin ani do alu, ale do papíru. Těsně se obalilo. Na papíru se udělal růžek a ten se zapálil. Položilo se na zem a vyčkalo se, až celuloid chytnul. Hoří asi jako zápalka (celuloid je shodného složení jako bezdýmý střelný prach). Jen co vzplál, tak se to přiduplo nohou. Tím se oheň přidusil a spalování pokračovalo bez ohně, zato však se syčením a spoustou kouře.
Dnes už jediný dosažitelný kus celuloidu je pingpongový míček (nebo ten střelný prach - ale raději pomalejší od A#7 výše, v těch rychlých je ještě přidaný nitroglycerin).
Pak jsme také používali k zadýmování přípravek Dymogam na hubení hmyzu. Ten ale obsahoval DDT, takže už se asi nesežene.

181

Odpovědět

Jako děcka jsme podobně vyráběli rakety, používali jsme starší pravítka, bohužel ty dnešní jsou z jiného materiálu. Pro lepší zapálení je dobré dovnitř nasypat oškrábanou síru ze zápalek, ta urychlí zážeh.

180

Odpovědět

nefunguje :(

180

Odpovědět

nejde

180

Odpovědět

Tin foil je cínová fólie, kdežto alobal je aluminium foil. Jenže je to úplně stejné, protože obojí slouží ke stejné věci. Viz.: http://en.wikipedia.org/wiki/Tin_foil

180

Odpovědět


Odpovědět

Docela dobré až na to, že "tin foil" neni alobal :D S alobalem by ste to moc nezabalili...

183

Odpovědět

Lepší jak ten kekel co je nebo byl na čt1 s těma dětima :-D

181