Nebezpečné pamlsky ze surové kůže

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:75
Počet zobrazení:8 651

Přestože titulek následujícího videa možná sám o sobě nezní tak zajímavě, tohle video by měli vidět minimálně všichni pejskaři, kteří považují žvýkací kosti ze surové kůže za zdravé pamlsky pro svoje mazlíčky. 

Vázané nebo lepené kosti z chemicky ošetřených a očištěných vrstev kůže mají totiž do přírodní pochoutky dál, než se na první pohled mohlo zdát...

 

Poznámka překladatele:
FDA: Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration) ve Spojených státech

Přepis titulků

JAK SE VYRÁBÍ ŽVÝKACÍ PAMLSKY ZE SUROVÉ KŮŽE Čičí, Micko, jídlo! Néééééé! JAK SE ZBAVIT PSA? NEBEZPEČÍ SUROVÉ KŮŽE JSOU PAMLSKY TOXICKÉ? JAK SE VYRÁBÍ SUROVÁ KŮŽE? Pro výrobu surové kůže nejprve potřebujeme zvířecí kůži, třeba z nejbližších jatek.

MĚKČIT DLE POTŘEBY V dalším kroku kůži napustíme chemickými konzervanty, aby se kůže na cestě do koželužny nezkazila. Další zastávkou je koželužna. Tam se kůže napouští buď zásaditými roztoky, nebo vysoce toxickým roztokem sulfidu sodného, aby se kůže zbavila veškerého tuku a chlupů, případně i zbytků masa.

SULFID SODNÝ Další je na řadě dělení kůže. Svrchní líc kůže zpracovává kožedělný průmysl a spodní vrstva je surová kůže na pamlsky. SUROVÁ KŮŽE SVRCHNÍ LÍC KŮŽE Poté se surová kůže čistí. Čištění a bělení probíhá pomocí roztoku peroxidu vodíku, bělidla či formaldehydu.

Tím se odstraní zápach hnijící kůže. Čištěný a vybělený vedlejší produkt kůže teď proměníme v lákavou dobrotu. Surovou kůži lze zpracovat do nejrůznějších tvarů. Aby se tvar nerozpadal, můžeme použít i lepidlo. Pro lepší dojem můžeme kůži nabarvit a přizdobit, abychom zakryli původní neurčitý odstín. Pro mlsouny přidáme umělé ochucovadlo, které vylepší chuť produktu. A do veterinárních pamlsků vyšší jakosti přidáme chemikálie na čistění zubů.

A to je celý příběh výroby pamlsků ze surové kůže. Připraveno k ožvýkání. JED JE SUROVÁ KŮŽE NEBEZPEČNÁ? ZVYŠTE KONTROLY PAMLSKŮ Pamlsky ze surové kůže představují vyšší riziko udušení než jiné pamlsky kvůli své tuhosti. Je lepší se jim preventivně vyhnout než riskovat obstrukci střeva psa.

Tohle video se snažilo přiblížit drsnou realitu výroby surové kůže. Výrobci vám tohle neřeknou. A pokud tvrdí něco jiného, zeptejte se na jejich postup výroby. Přestože je surová kůže přírodnina, její zpracování je plné toxických látek. A FDA to neřeší, protože to je vedlejší produkt kůže, ne potravin. A pokud vás neděsí toxiny, podle výzkumů uhyne až 25 % zvířat, která obstrukci zažijí. Pokud nevěříte, přečtěte si 100 000 komentářů z mého posledního příspěvku od lidí, kteří přišli o své mazlíčky.

NEJVRAŽEDNĚJŠÍ HRAČKA Překlad: Mia_91 www.videacesky.cz Hodný pejsek. Informovaná komunita pejskařů má větší šanci prosadit vyšší kontrolu!

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A tak ono obecně výroba čehokoliv v průmyslovým měřítku nebude žádná mlsota. A že bude chemie prakticky všudypřítomná, to bych ani nepovažoval za překvapení. Schválně si zkuste nastudovat, jak se dělá "bezkofeinový kafe" (a to jsme na půdě lidských potravin - trošičku jiná legislativa (v některých zemích))

93

Odpovědět

Otázkou je, jestli není větší problém špatné využívání konkrétně nedefinovaných, nebo špatně předpokládaných definic, pojmů.
Neboli.. výrobků v průmyslovém měřítku jsou miliony.. třeba brusinky, žampiony, vajíčka, med, aneb náhodný pětisekundový výběr potravin, které jsou navíc kolem té špičky, pro člověka nejlepších, potravin. Samozřejmě, že jsou vlivy, které to v, nejen, průmyslovém měřítku kazí.. brusinky jsou sířené, aby déle vydržely oku lahodící, z jiného pohledu.. žampiony mají vady vlivem balení, skladování, transportu.. tedy problém s plísněmi. Vajíčka mají morální problém ve způsobu chovu. A med je ředěn rozvarem na základě lidského mamonu.
To ovšem neznamená, že se to děje vždy a globálně. Stejně tak to neznamená, že se to vůbec neděje lokálně v malovýrobě.
Chemie, jako další pojem.. ta je všude.. skutečně překvapující. Ale překvapující již bez ironie je, že někdo v té větě vidí smysl. Chemie není negativní pojem a ani jí z toho neudělá komentář, který je laděn v negativním duchu. Je prostě chemie používána s negativními důsledky a je chemie používána s positivními výsledky..
Co celým tímto, zbytečně dlouhým, komentářem chci říct..
Ve způsobu uvažování a tvorbě názorů pomocí nedefinovaných pojmů je problém, ne jinde.
Proto budou i tací, kteří nad tímto videem mávnou rukou, přesto, že jsou třeba i milovníky zvířat. Protože si najdou další špatně definované protiargumenty, které jim budou vyhovovat více.. třeba z finančních důvodů, ač většinou z čisté pohodlnosti.

23

Odpovědět

super video - každý majitel psa by měl vědět, jak se tyhle kosti vyrábějí.

62

Odpovědět

Snad se i majitelé dozví, jak se chovat se svým čoklem na veřejnosti.

124

Odpovědět

+nevimjmeno2Oni to, bohužel, ví.. to je ale to jediné v této rovnici.
Navíc je v jiné, důležitější, rovnici část, že ohlídat to na plných sto procent nedokáže ani nejslušnější majitel.. společně ještě s důležitějším faktem, že psa má každá druhá až třetí domácnost.. = průser.. nejen obrazně řečeno, v tomto případě.

04

Odpovědět

+Daniel99Máš mít čokla na obojku. Už mě to skákání čoklů na mě když jdu parkem do práce fakt nebaví. Někdy ten pepřák proti čoklům vyndám.

47

Odpovědět

+nevimjmeno2A pokud Vás za to majitel kopne do hlavy, obviníte z toho jeho botu. Evidentně byste měl sám mít vodítko. Jinak já jsem milovník zvířat.. proto zvíře nemám.

43

Odpovědět

+Daniel99Majitele zpracuji ručně, když bude mít problém.

27

Odpovědět

+nevimjmeno2Takovému dementovi bych ten pepřák nastříkal nejraději i do p****e. Nenecháváš náhodou psy uvázané v lese? By to tak sedělo.

10