80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:341
Počet zobrazení:7 465

Myslíte si, že vy či vaši blízcí máte divné povolání? Přesvědčte se, že by mohlo být mnohem hůř.

Přepis titulků

10 bizarních zaměstnání v historii Utírač stolice Osoba asistující panovníkům při veškerých potřebách vykonávaných na toaletě. Ačkoli se zdá, že nejde o záviděníhodnou pozici, šlo o ty nejvěrnější a nejmocnější služebníky krále či královny. Burcovač Člověk najatý k tomu, aby mlátil lidem klackem do okna nebo do něj házel hrách, dokud se dotyční nevzbudili.

V podstatě takový lidský budík. Šašek Dvorní klaun u dvora, který měl bavit krále. Šašek Viléma I. Dobyvatele byl údajně první obětí bitvy u Hastingsu. Zemřel při žonglování s mečem. Kojná Žena kojící děti někoho jiného. V Evropě populární po roce 1000 n.l.

a jedna z hlavních příčin šíření nemocí mezi dětmi. Sběratel pijavic Brodili se vodou, dokud se na ně nepřisály pijavice, které ze sebe následně sundali a prodali je. Neustále otevřené rány, ztráta krve a vlhké prostředí je zanechalo náchylné k infekcím. Profesionální truchlící Čínský zvyk tradující se od dob císaře Wu z dynastie Han z roku 156 př.n.l.

Byli placeni za projevování emocí během pohřbu, aby příbuzní zemřelého mohli snáze truchlit. Změkčovač Aby bylo oblečení měkčí, byla vlna vkládána do sudu staré moči. Práce změkčovače spočívala v celodenním dupání po močí nasáklé vlně. Kastrát Vykastrovaní muži zpívající jedinečným sopránem či altem. Jejich končetiny a žebra byla delší, což dodalo jejich plicím větší kapacitu.

Oživovač (zloděj těl) Prodával čerstvé mrtvoly pro lékařské účely. V Anglii bylo vždycky proti zákonu okrádání mrtvých, ale až do roku 1832 nebyla trestná samotná krádež těla. Farmář s exkrementy Tito farmáři se museli, někdy až po krk, brodit v lidských exkrementech a sbírat je. Směli pracovat pouze v noci a žít jen ve vymezených oblastech.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sakra, byla chyba si to pouštět při jídle :D

252

Odpovědět

Tak nějak jsem si při tom vzpomněl na Krtka :)
Jdu si pro hovna, pro hovna si jdu... :D:D

201

Odpovědět

Proč by někdo sbíral extrementy? Já vím, říká se, že ty velbloudí se používají jako palivo a jinak je to možná vhodné hnojivo, ale stejně. Aneb, jak si sám sobě odpovědět na otázku.. :D

200

Odpovědět

chybí mi tu pán (popř. paní), který dopomáhá samcům dobytka (či dalším větším zvířatům) vsunout penis do pochvy samice

182

Odpovědět

To by se tam víc hodilo místo šaška...

192

Odpovědět

Myslím, že jsem byl šťastnějším člověkem, když jsem o tomhle zaměstnání nevěděl (jestli je to tedy přímo zaměstnání).

180

Odpovědět

+SwamperNo spíš to patří k součásti zaměstnání chovatele dobytka...

181

Odpovědět

ten pán se nazývá Inseminátor
http://www.stream.cz/kategorie/169-inseminator

180

Odpovědět

Možná by Pinkýček potřeboval pomoct zasunout svojí hnusnou dvoucentimetrovou bestii do svojí prašivý starý, co ?

1834

Odpovědět

Docela bych bral, kdyby se tu na stránkách zavedlo, aby šly zobrazit přezdívky těch, kdo dávali like a dislike. :-) Celkem by mne zajímalo, který génius dal dislike tomu, co jsem okopíroval ze slovníku. Zajímalo by mne, co je na tom k nesouhlasení, když je to holý fakt. Asi někdo chytřejší než všichni ostatní, měl by napsat do ÚJČ, aby to podle něj mohli změnit... :-D Když na to tamní docenti nedokázali přijít.

1841

Odpovědět

Óóó, potrefené husičky se ozvaly, už tu máme momentálně 4 osoby, co se živí trollingem disliků :-D Tak jen do mne, chci rekordně zamínusovaný příspěvek! :-D Když vám to tak udělá dobře--- :-D

1830

Odpovědět

+noirut64Ne, že by tu nebyli trollové, ale zobrazovat to by byl opravdu špatný nápad. Lidi by se pak báli hodnotit kvůli tomu, že by se báli stát si za svým názorem před veřejností. Společnost přeje těm, kdo jsou pozitivní. Tak to holt funguje.

193

Odpovědět

+noirut64Swamper: Pokud si někdo nevěří ve svém názoru natolik, že si za ním není schopný stát ani pod vymyšlenou přezdívkou, tak by své názory neměl radši vyjadřovat...bohužel máš ale jinak pravdu, nicméně tady nikde není uvedeno pravé jméno, ani ho registrace nevyžaduje, takže spojení s reálnou osobou je opravdu téměř nemožné. Je to internetová anonymita na druhou. A já nemám problém vyjádřit souhlas, rád podpořím zajímavý a rozumný příspěvek, ale zároveň vyjádřím nesouhlas s hloupým, zlým či útočným příspěvkem. Stejně tak někdy můj může být blbý či chybný, tak s klidem přijmu rozumnou opravu, mne to nevadí, nejsem génius a už vůbec ne neomylný. Ale co si tak mám myslet, když tady uvedu slovníkové heslo a přistane tam dislike? Jak s tím někdo může nesouhlasit? Je to prostě fakt, a tam není co uhádat.

207

Odpovědět

+noirut64Swamper, mimochodem ode mne máš like, protože říkáš prostě pravdu a navíc normálně s rozumem, aniž bys mi nadával do debilů ;-)

1813

Odpovědět

fajn video k obědu :D

jinak neřikalo se tomu "kastratoj" eunuch?

182

Odpovědět

I tak :-) Každopádně nic záviděníhodného...

184

Odpovědět

Kastrát je něco jiného. Eunuch = vykastrovanej chlapeček, kastrát (kleštěnec) = vykastrovaná osoba. Oboje byl Rimmer na dvoře Alexandra Velikého :D.

186

Odpovědět

+KolikokoliVypadlo mi tam slovo trochu (trochu něco jiného) ;)

193

Odpovědět

+KolikokoliEunuch (řecky „strážce lože“; z ευνέ (euné) – postel, ἔχειν (echein) – mít v moci, česky také kleštěnec) je kastrát člověka. Je to muž, který přišel o svá varlata, a to buď úrazem, nebo kastrací. Pokud dojde ke kastraci muže v dětství, chybí mu vousy, více vyroste a typicky mívá vyšší hlas. V Orientu se používali vykastrovaní jedinci jako strážci harémů.

wikipedie.cz

208

Odpovědět

+Kolikokolikastrát >> kleštěnec, eunuch

Slovník cizích slov

1910

Odpovědět

Pokud se nepletu, "profesionální truchlící" se u nás nazývají plačky.

201

Odpovědět

Zajímavé, opravdu většinu z toho bych si raději odpustil. Jenom ten šašek mi nepřijde nijak bizarní, dvorní baviči jsou celkem obvyklí a ani nemyslím, že by na tom bylo něco nechutného.

183

Odpovědět

teď už si budu pamatovat, že nemám jíst u počítačového stolu.

1811

Odpovědět

Proč? Když se řekne, že někomu někdo utíral zadek, nebo sbíral bobky, tak je z toho šoufl? To mne teda taková triviálnost rozhodit nemůže, umím si představit mnohem větší nechuťárny...

204

Odpovědět

+noirut64jn třeba krámy

1923

Odpovědět

+noirut64Zlosyn: No tak to mi taky rozhodně nechutné nepřijde. Běžná součást života. Taková pitva zaživa, roztrhané tělo s vylézajícími střevy po výbuchu miny, kus mozku ležícího vedle auta po autonehodě...no, tak u toho bych už jíst nemohl...a rozhodně by šlo vymyslet ještě něco nechutnějšího, ale momentálně mne nic nenapadá.

205

Odpovědět

+noirut64To co píšeš je taky normálka :D

Mně vadí nejvíc třeba červi v nohách apod, nebo nějaké deformace penisu (jednou sem viděl jak tam měl jehly a nějakou sladkou věc a zavřel si ho do sklenice s vosama"

1910

Odpovědět

+noirut64No normálka to není, ale nic lepšího mne momentálně nenapadlo :-) To tvé jsou taky moc pěkné záležitosti. Jak na to koukám, tak jestli někoho neznechutilo video, tak my se o to v diskuzi snažíme :-D Třeba ta moucha, co naklade vajíčka do ucha a larvy "vyžerou" hlavu zevnitř. Prý je to i slyšet. To bych fakt nechtěl...

202

Odpovědět

+noirut64Fuj fuj.. myslel jsem normální, že miny,autonehody apod. se prostě bohužel stává..

ale jsou fakt i extrémy..

Třeba jsem viděl video, jak si ho chlap sekerou usekl
nebo to známé video z kauzy Dnepropetrovsk maniacs, když dáš do googlu "Dnepropetrovsk Maniacs Murder Guy with Hammer and Screwdriver (Real Snuff Video)" tak ti to nejde na bestgore

191

Odpovědět

+noirut64No, tak tohle je opravdu síla...

192

Odpovědět

jojo, není nad romantický středověk :)

191

Odpovědět

fakt super díl k obědu :D

183

Odpovědět

Moc hezký... Snad jenom trošku detailek, ta poslední profese lidí, co se brodili ve sračkách, se nazývala žumpný, žádnej hovno-farmer. Dík za překlad.

182

Odpovědět

Máš nějak podezřele moc informací o žumpném :-D

213

Odpovědět

+ZlopánJeště by mě zajímalo, kdo jim za to platil

180

Odpovědět

+ZlopánUž po generace se této vznešené profesi vybíraní královských exkrementů věnuje celá naše famílie, mí prapředci měli v rukách výsostná hovna jak faraonů tak dávných čínských císařů.

211

Odpovědět

+Zlopánbum486: Fakt jsi mne rozesmál, tohle je tak báječná ironie :-)

195