87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:413
Počet zobrazení:5 618
Billem Baileym, talentovaným hercem, komikem a hudebníkem, jste se tu už několikrát setkali. Dnes se podíváme na úryvek z koncertu Bill Bailey's Remarkable Guide to the Orchestra, který se odehrál v říjnu roku 2008 v Royal Albert Hall. Hudebním tělesem ve videu je BBC Concert Orchestra. Zamysleli jste se také někdy nad tím, jak na vás působí znělky před zpravodajskými relacemi? Pozn.: Leitmotiv je hudební myšlenka, která reprezentuje a charakterizuje určité místo, osobu, nebo představu.  

Přepis titulků

Američtí skladatelé dělají hudbu pro televizi fantasticky. Hudbu pro zpravodajství také. Tahle další skladba je znělka nočních zpráv na NBC zvaná "The Mission". Napsal ji John Williams, který napsal hudbu k mnoha filmovým trhákům jako Hvězdné války nebo Indiana Jones. A tohle je znělka ke zprávám, ale zní jako z Hollywoodu.

Zní to, jako když E.T.ho na koni pronásleduje Darth Vader. Což bych moc rád viděl. Johnu Williamsovi je připisováno vzkříšení filmových soundtracků. Zpřístupnil je divákům. Také rozšířil povědomí o leitmotivech, které nejvíce zastával Richard Wagner. V téhle zpravodajské znělce je otázka a odpověď.

To jsou dva leitmotivy. Na začátku je fanfára, což je velmi silný úvod, a pak je téma otázky... a odpovědi. To všechno v tom slyšíme, je to velmi obsáhlá skladba, která až nutí do zpěvu. Možná, v určitý moment. Ale budu se držet zpátky. Nicméně tady je "The Mission". Naléhavé smyčce.

Jsou tu zprávy! To je fanfára, která jako by říkala: "Dávejte pozor, běží zprávy!" Sledujte ohromné a tragické zprávy o tom, co se dnes událo ve světě... Povíme vám je za chvíli! Sledujte velká sportovní vítězství. Řekněte nám je hned! Všechno to máme na webu! Sledujte příběhy kouzelných míst, které se dějí daleko odsud...

Měli byste víc chodit ven. Povězte nám zprávy o křesťanech, muslimech a židech. Vždy dobře vyvážené zprávy... Mise splněna. Zpravodajské znělky hodně zvážněly, ale nebyly vždy takové. Další skladba byla znělkou zpráv na stanici ITN od roku 1959 do roku 1982.

a je tak neochvějně veselá! Zprávy tenkrát musely být milejší, musely to být hezčí časy. Protože si neumím představit, že posloucháte tuhle znělku a pak slyšíte dnešní zprávy. To by nešlo. Je to úžasná skladba, jmenuje se "Nonstop". V Bagdádu dnes vybouchla masivní nálož v autě. Kyrgyzstán zahájil jaderný program. Ptačí chřipka se týká nás všech.

Vypadá to, že do tří let budeme všichni mrtví. Celý peněžní systém zkolaboval. Vlády varují před návratem k výměnnému obchodu s lesklými korálky. Amerika začala bombardovat Írán! Třetí světová válka je na spadnutí! Všichni umřeme! Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Stále nefunguje

220

Odpovědět

the requested video could not be found, or has been marked as private...

190

Odpovědět

Nikoho vás nezarazilo co říká na konci toho videa již v roce 2008?!!
Tohle nebyla náhoda, panáček není asi jen "neškodný" komik jakým se dělá...

184

Odpovědět

Cele predstaceni jsem videl 3x. Ano, neni to klasicky stand up plny hlasek a vtipu. Je to pojato z jine strany. Pro nekoho uchvatne dilo, pro nekoho mozna spousta nudy. Pro me velmi neotrele predsatveni, jako zadne jine. Neni treba delat stand upy jen vulgarni a stale na stejne temata. Bill udelal neco, na co by si nikdo jiny nejen netroufl, ale na co nema nikdo ani schopnosti jako hudebnik.

Kdo chce jit vic za vtipem, pak ma Bill i normalni stand upy :)

180

Odpovědět

Veľmi milé, orchester mám rada.

181

Odpovědět

ne že by to bylo nacpané fórama k popukání, ale občas jsem si říkal, jak je možný, že nikdo z orchesru se nezačal smát... zvlášť veselé by to bylo u těch co mají dechové nástroje :D

181

Odpovědět

1959-1982 - jo, to byly časy plný radosti; Kubánská krize, Vietnam, Kennedyho rozplizlá hlava, Studená válka...

180

Odpovědět

A ne že by se něco změnilo :)

182

Odpovědět

Viděl jsem celý koncert a je skvělý. Pokud máte alespoň trochu rádi orchestrální hudbu. Celý večer je slovy Baileyho: "Poctou orchestru ve všech jeho podobách." nejde tedy v prvé řadě o komedii, jako spíše o "blbnutí" s orchestrem. Někteří lidé (vidno dle komentářů) čekali skeč u kterého se budou popadat za břicho. A nádech koncertu a jeho účel nepochopili. Za mě 10 hvězd.

180

Odpovědět

nuda, nezabavne, reklamy pribyvaji a uroven klesa
neusnete na vavrinech!

1835

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=M80qbeDwelg&feature=g-u-u - prosíím :D je to od nich jedno z nejlepších :D

180

Odpovědět

Díval jsem se na to jenom kvůli tomu, že Baileyiho miluju. Ale nezasmál jsem se ani jednou.

1825

Odpovědět

Skoro je to spíš naučná kategorie než skeč.

185

Odpovědět

titulky k celymu filmu muzete najit na netu. Doporucuju i pro nepriznivce klasicke hudby, protoze Bill tam vzdycky hodi nejakej ten vtipecek

180