81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:251
Počet zobrazení:6 532

Nedávno jsme se ve Filmovém okénku podívali, jak se dělaly digitální efekty k filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Dnes se zaměříme na trochu větší letní blockbuster Transformers 3 režiséra Michaela Baye, ke kterému mimochodem pracovala na efektech stejná společnost jako v případě Buttona - Digital Domain.

Přepis titulků

Dnes dáme ochutnat bitvu jim! Bežný přístup u většiny filmů je ten, že se jeho části natočí na lokacích a některé záběry se potom upravují na počítačích. To ale není přístup, který tak úplně dodržujeme při natáčení Transformerů. Hlavně Michael Bay se všechno snaží točit reálně. Ve filmu je scéna s kolabující budovou. Tu jsme museli vytvořit.

Ale... Jedná se o skutečnou budovu v Chicagu, kterou jsme museli zkopírovat. Po celý den jsme ji museli snímat z letadla, abychom znali každý její detail. Abychom věděli, jak taková zrcadlivá vybuchující budova vypadá. Mým úkolem je umět si představit věci, které na daném místě normálně nejsou. Všechno bude v pořádku.

Slibuju. Ke Collosovi mám velice vřelý vztah, jako k nejkomplexnějšímu výtvoru, na kterém jsem kdy pracoval. Skládá se ze šestnácti samostatných částí: má hlavu, trup... pět ramen... tři nohy a ocas. Nejspíš si toho nevšimnete na první pohled, ale pokud se podíváte blíže, všimnete si detailů, do jakých je propracovaný.

Dělali jsme spoustu testů, abychom zjistili, jak budovu rozbít. Pakliže podlaží budou z betonu, jak se beton tříští, když se rozpadá? Pilíře budou z podobného materiálu, ale budou přidány ocelové trámy a další komponenty využívané ve stavebnictví. Zjišťovali jsme, jak by se budova rozpadla a jaké nejlepší nástroje použít pro dosažení... kýžených vlastností.

Další úrovní detailů je potom zařízení zevnitř kanceláří. Měli jsme předdefinované knihovny objektů, jako jsou židle, stoly, lampičky, poličky. Ty byly pak nasimulovány tak, aby vypadávaly skrze okna a rozbíjely přitom sklo. To dodává komplexnost a hloubku výsledné scéně. V tomto filmu je použita směsice speciálních záběrů, jako například... záběry s reálným pozadím a použitím miniatur objektů, záběry s přidanými digitálními elementy...

a také přídavné fotografické části. Je tam prostě všechno. A to je na tom to zábavné. Co jsi s ní udělal?! Palte!

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

u transformers je to jako se spiderman taky jednička byla skvělá, dvojka ušla a trojku radši ani nechci vidět, njn skvělá práce američanů

181

Odpovědět

No Megan, No Transformers :(

181

Odpovědět

Do kina moc nechodim, ale toto je proste film co treba videt v kine, nejde tam o nejaky extra poucny pribeh ale o audiovizualne dielo. Ani v HD doma to neni ono.

180

Odpovědět

Kdyz se na to divam tak si rikam : Proc k***a tito lidi nedelali efekty do saxany 2 :)))))))))))))))))))))

180

Odpovědět

a stavím sa že všetci čo tu tak nadávajú na film si prinajlepšom stiahli tak dvd rip (väčšina zrejme camrip lebo sa tak nevedeli dočkať a tých 5€ do kina je strášne moc).....takýto film nemá právo hodnotit človek kto to nevidel v 3D na obrovskom plátne s kulervoucím audiem (možno ešte poriadne kúpený br na min. polmetrovej uhlopriečke)

180

Odpovědět

Mimochodem, když už se tu tak bavíme, Saw je jenom o brutalitě. První díl možná ne, ale ty další jsou jen brutální jatka bez příběhu. Jedinou hlubokou myšlenkou toho filmu je ukázat násilní pěkně podrobně a do detailů. Nic k zamyšlení tam není a nebylo, protože nikoho normálního nenapadne se ani takhle chovat. :-D

180

Odpovědět

Nevíte někdo, jak se jmenuje ta písnička hned ze začátku traileru? :)

180

Odpovědět

Efekty sou fakt pěkný tkže 10/10, ale bohužel už v tý dvojce jak byli ty fighty na konci, tk to bylo přeplácaný těma efektama že se v tom člověk nevyznal...proto mě ani nenapadlo koukat se na Transformers 3 ;)

182

Odpovědět

s McKayem nesouhlasim, když film nepochopim tak ho nepochopim, prostě jsu debil... ale, transformers 3 byla naprostá s****a, ten film neměl hlavu ani patu, prsotě nuda film a lituju toho ze jsem na tom byl v kině. Zas na druhou stranu graficky se jim to docela vydařilo, ikdyž taky žádná sláva.

183

Odpovědět

Myslím, že spamu už bylo dost, každý si udělá názor podle sebe a ztotožní se s tím či oným názorem. :-D

PS: Je jednoduché říct, že tohle je udělané špatně, hodně jednoduché.

182

Odpovědět

To Novom:
Jistě, budeme se dívat na film podle názoru ostatních lidí, ne ? Co je mi do toho, že má nízké hodnocení, pro mě je vždycky důležitý můj filmový zážitek.
Dovol mi, abych ti zde uvedl například film Ink. Jedná o nízkorozpočtový film, o kterém většina lidí neví a jeho hodnocení se pohybuje kolem 60%. A budeš se smát, až si přečteš další větu. Když film doporučím svým kamarádům a zeptám se jich na jejich názor, slyším jen dvě věci - "naprosto úžasný!", nebo "to jsem nepochopil". Snad jsi z toho pochopil, proč má tak nízké hodnocení :-). Ten film je naprosto geniální, ale lidé ho nechápou. To je to stejné, jako když někdo řekne, že série Saw je jen o brutalitě.Takové lidi mám vždycky chuť praštit, protože scénárista nemůže za to, že je ten můj kamarád nechápavý jedinec a nevidí hloubku a myšlenky té série.
Ono je jednoduché říct, že tohle je špatně, tohle by se mělo udělat jinak a tak dále, ale je mnohem těžší říct, jak by teda měl ten výsledek vypadat. Ty říkáš, že je tam zbytečně moc akce. Kdyby jí tam bylo málo, zase by jsi říkal, že je jí tam málo a zbytečná spousta mluvení.
Tak mi teda řekni, co přesně se ti na filmu nelíbí a jak by jsi to udělal ty ?

186

Odpovědět

takový mrhání talentu a peněz na tak mizernej scénář...

185

Odpovědět

McKay: Jestli ono nebude spíš tím, že se nikdo nedovede soustředit, je toho moc, zbytečně moc akce a výsledek žádný. Proč má asi ten film tak mizerné hodnocení? :-D

PS: Michael Bay nemůže za to, že se nedokážu soustředit, já se soustředit docela dokážu, jen točí filmy, u kterých to moc nejde, bohužel.

184

Odpovědět

Miluju Transformers... Jak 1., tak 2. i 3.díl... ? :-)

184

Odpovědět

To Novom:
Michael Bay nemůže za to, že se nedokážeš soustředit. Desítky milionů ostatních lidí to zvládnou, takže hledej chybu spíš v sobě. Nebo ještě zkus zažalovat kino, že mají na tebe příliš velké plátno a nestíháš to všechno sledovat.

185

Další