Thumbnail play icon

EgyptGeography Now!

Přidat do sledovaných sérií 56
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:109
Počet zobrazení:5 996

V tomto díle se Barby společně se svým přítelem Mohabem podívá na slavný Egypt. A vězte, že toho v něm najdete mnohem víc než jen pyramidy...

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

97% vo voľbách vždy smrdí korupciou. Už len z faktu, že zvrhnutím vlády si poštval tú väčšinu obyvateľov, ktorý volili islamistov

80

Odpovědět

Rozhodne by ste mali preloziť jeho video o FYROM-e
https://www.youtube.com/watch?v=hoBQRhNbreI

10

Odpovědět

Bylo by fajn, kdyby se tato videa překládala častěji :)

80

Odpovědět

Výborné videá, bolo by fajn, keby že sú tu častejšie. Taktiež som veľkým fanúšikom toho NOW!! v openingu. :D

62

Odpovědět

Ano, Sísí není pro Egypt úplná výhra, sice udržel sekulární stát, což je pro budoucnost a prosperitu Egypta důležité, ale ekonomice naprosto nerozumí a spíše než jak obrátit upadající hospodářství se zabývá honbou nejen na členy Muslimského bratrstva. Zhoršující se životní situace egypťanů může přilákat jinou skvadru islámských populistů a manipulátorů, než bylo muslimské bratrstvo, kteří z bídy obyvatel obviní západ a velice rychle může Egypt spadnout do islámské diktatury a vzhledem k velikosti své armády být hrozbou pro okolní země včetně Evropy.

11

Odpovědět

+WizardCzMáš nejaký fond? Rád by som investoval. Také predikčné schopnosti pri správe portfólia oceňujem.

01

Odpovědět

+WizardCzProč být hrozbou?

Vždyť bylo jasně řečeno, že Egypt je "superzávislý" na globální ekonomice. (Vybírá mýtné za průjezd Suezským průplavem.) Snad si i muslim se základním vzděláním dokáže spočítat, že na průplavu jeho země vydělává. (Podobně jako si Turecko uvědomilo, že Rumunsko, Bulharsko, Ukrajina a Gruzie ani dohromady nezaplatí na mýtném to, co Rusko. )

01

Odpovědět

06:32 "Ortodoxni katolíci"? To je něco jak sunnitští šiíté ne?..opravte si to, jsou to pravoslavní koptové

120

Odpovědět

Opraveno.

50

Odpovědět

termín eurafrasie je zcestný. Označuje souvislé a mořem neoddělené území souše, tj. evropu, afriku a asii. S egyptem to nemá co dělat, ten je pouze na rozhraní Asie/Afrika

30

Odpovědět

Ono se spíše jedná o tzv. Starý svět.

Černá Afrika byla a je známá pod označením Ethiopia; dnes se jedná pouze o jeden z afrických států. ( Podobně jako v USA pojem Louisiana-nejdříve téměř půlka Severní Ameriky, dnes jen jeden stát.)

20

Odpovědět

Egypt je nádherné místo, a ti, kteří tam zavítaj na dovolenou se rádi vrací. Ale od doby, co je na ně Putin naštvaný kvůli tomu, že nakupují zbraně od Francie a ne od Ruska, blokuje turismus. Hotely jsou poloprázdné, jistě, byla jsem tam na přelomu listopadu a prosince, ale jak sami prodejci a ti co tam žijí říkali, je to bída, ani v době sezóny to nebylo žádný terno. Ulice jsou takřka bez turistů.
Velký problém je i obrovský nárust ceny eura a dolaru, zatímco ještě někdy v části léta bylo za Dolar a Euro něco okolo 6-8 liber, teď je to 16-18 liber. To je strašně moc za tak krátkou dobu.

212

Odpovědět

Tobě vadí, že jsou ulice prázdné a hotely levné.

Asi bys měla přemýšlet, co znamená, že za 1 euro dostaneš 16 místo 6 liber.

81

Odpovědět

Kôli Putinovi? :D hehe... Nemá náhodou úbytok turistov jaksi niečo spoločné s moslimským bratstvom? :)
Egypt je krásny, akonáhle dáš každému v egypte plášť neviditelnosti... Všade bordel a smradlavý žobráci...Ano je to pekné, ked si v hoteli a občas zbehneš na nejakú turistickú ekšn party... Skutočný egypt je len chudoba a smrad.

112

Odpovědět

btw... ako rasputin blokuje turizmus? :D To mi k***a vysvetli, bohovo rád sa pobavím :D
Kúpim si letenku do egypta a na letisku za mnou príde rasputin na medvedovi a doláme mi nohy?
Alebo prídem do hotela a rasputin pre hotelom na medvedovi blokuje priechod? :D
:D hehe.. čo vám to dali do tých makovíc k***a? :D

73

Odpovědět

něco si o tom přečtěte, primární přísun turistů měl Egypt hlavně z Ruska, ale teď z ruska letadla nelétají, nesmí.
Všichni Rusové, kteří by chtěli letět do Egypta nejdřív musí letět třeba do Německa apod, a až odtamtut si zakoupit pobyt v Egyptě, je tedy jasné, že raději zvolí nějakou jinou destinaci. Z Ruska se do Egypta zkrátka létat nesmí.
Dále, samozřejmě, že mě to nevadí, je fajn mít klid, ale levné to tam není, naopak, kvůli tomu, že takhle zvýšili kurz je tam všechno dražší.
A navíc, já se na to dívám z pohledu tamních lidí. Vám by se to líbilo? Kdyby vám během pár měsíců zdražili nájem, vodu, a prostě všechno? Protože to se bohužel stalo.

33

Odpovědět

+lenaciaJeště jednou...

Víš, co znamená, že za jedno euro dostaneš místo šesti liber, šestnáct liber. Že i když služba stále šest liber a nyní třeba dvanáct, pro tebe to znamená, že tuto službu získáš POD jedno euro. A dále méně zájemců o službu znamená NÍŽŠÍ cenu, nikoli VYŠŠÍ cenu.

31

Odpovědět

+orcinusorca2016ad Euro.... Víš, já tady vůbec nemluvím o sobě, já mluvím o obyvatelích Egypta! Těm se většina věcí zdražila. Což bys věděl, kdybys nekoukal jen na kurz ale mluvil přímo s těmi lidmi.

11

Odpovědět

+lenaciaehm... nieže by som do egypta lietal každý rok... boh chráň...
O tých spojoch som teda nevedel. Každopádne to nemení nič na tom, že za tým nestojí rasputin...Moslimáci zostrelili lietadlo, v polke moslimského sveta svištia rakety, tak dá rozum, že tade nebudú púšťať lietadlá... bezpečnostné opatrenie...
Ked rusáci odmrdali lietadlo na ukrajine, polka sveta sa čudovala, že tade lietadlá púšťali...
BTW. nieže by som sa rasputina zastával... boh chráň... nech zhnije v zemi, ruský pes.

10

Odpovědět

+ehmO těch letech je to taky rasputinovina (viz: http://www.flyhi.cz/smery/moskva-kahira/)

00

Odpovědět

+orcinusorca2016ee... lepšie googli... zjavne už tie lety obnovili, ale skutočne boli pozastavené...

00

Odpovědět

+ehmByly zastavené pouze lety dané letecké společnosti (naprosto standardní postup při vyšetřování leteckých nehod)

10

Odpovědět

+ehmNavíc žádné drakonické přelety z Moskvy do Německa a poté do Egypta, ale z Moskvy do Izraele a poté do Egypta. (http://zahranicni.ihned.cz/rusko/c1-64882170-ruske-cestovni-kancelare-porad-nabizeji-lety-do-egypta-putinuv-zakaz-obchazeji-prestupem-treba-v-izraeli)

00

Odpovědět

+orcinusorca2016to je každému jasné :D kto by k***a letel opačne? :D

00

Odpovědět

+ehmPřece "lenacia" ve své druhé větě o rasputinovi (_Všichni Rusové, kteří by chtěli letět do Egypta nejdřív musí letět třeba do Německa apod, a až odtamtut si zakoupit pobyt v Egyptě, je tedy jasné, že raději zvolí nějakou jinou destinaci._).

00

Odpovědět

+orcinusorca2016tak se omlouvám, ale vím, že Ruzové létají i z Německa, což nám pár Rusů v Egyptě i řeklo. Ostatně ruský pár letěl i spolu s náma z Prahy- opět stejný příběh- njedříve z Ruska k nám a od nás do Egypta).
Ale proč by to dělali? Většina Rusů než aby měli někde mezipřistání, tak raději poletěj do Turecka.

Sestřelené letadlo bylo neštěstí, ale důvodem k dlouhodobé blokaci Egypta by to nestačilo. Putin kromě toho trestá Egypt za nákup zbraní od Francie.

01

Odpovědět

+lenaciaTo nebolo žiadne nešťastie ale seriózny útok....A o žiadnu dlhodobú blokádu neišlo... Lety už idú opäť aj z ruska.
Trepeš pičoviny zlatíčko.

30

Odpovědět

+ehmnarozdíl od terbe, já tam byla, narozdíl od tebe já tam s nimi mluvila, narozdíl od tebe- já to vím

03

Odpovědět

+lenaciaPak asi víš, že více aerolinek blokuje EU, protože prostě nesplňují evropské bezpečnostní normy.
Rusko se tedy zachovalo tak, jak je v leteckém průmyslu obvyklé. Nastane katastrofa, automaticky přijde stop-stav, nehoda se vyšetří, komise navrhne zlepšení a až po provedení a zkontrolování zlepšení se letecká doprava opět obnoví.

30

Odpovědět

+lenaciaKde si bola? V tom havaranom lietadle? V celom egypte? s kym si hovorila? S rasputinom? s vedúcim aeroliniek? So všetkými rusmi a arabmi sveta? Čo vieš?
Zatiaľ si nám len napísala, že rasputin je zodpovedný za znížený turizmus v egypte...Aby si mohla povedať, že je to pravdivé tvrdenie, potrebovala by si výpoveď od každého rusa čo cestuje pravidelne do egypta... Trepeš pičoviny zlatíčko :) Neviem aký je problém priznať, že proste nevieš... nie, naopak... ešte sa budeš utvrdzovať :D

10

Odpovědět

+ehmzatímco já mám něco, ty máš co? Internet abys lidem nadával.... ubohé

01

Odpovědět

+lenaciaMoje zlaté, cituj, kde ti nadávam? :)
Kriste ježiši :D

10

Odpovědět

Jedna technická. Nejdelší řekou na světě není Nil, ale Amazonka. Její pramen objevil tým českého geografa prof. Janského před zhruba 20 lety a tím "sesadil Nil z trůnu". Škoda, že o tom ve světě skoro nikdo neví. Mimochodem, tenhle objev je považován za poslední velkou objevitelskou událost na povrchu Země.

43

Odpovědět

právě naopak, bylo nové měření a Nil je oficiálně opět nejdelší řekou

71

Odpovědět

+lenaciaTo nové měření muselo proběhnout v posledním roce. Pošleš odkaz?
Minulý rok jsem se učil na zkoušku (právě u Janského) a Amazonka stále vedla o několik set kilometrů...

21

Odpovědět

+Filiponi čeští výzkumníci si tam sice na jaře jeli měřít kde teče pramínek, ale jednak neustanovili jasné místo původu pramenu pouze jakousi oblast. V záři měli jet znova, kdy měli potvrdit své jarní měření, o jejich podzimní dovolené u pramene Amazonky však nikde není minimální zmínka, tak asi nejeli?
Dále, meznárodní vědecká obec to neuznala, takže se jejich měřená délka nemohla zapsat. Nemluvě o faktu, že často počítali i vodu průsakovou, která ale nemusela být stálým přítokem.

13

Odpovědět

+lenaciaOna se vždycky určuje "oblast pramenu" viz pramen Odry, Moravy, Labe, Vltavy atp.

Představa, že pramen je nějaké stálé a věčné místo je na úrovni první třídy. Jinak ve středověku byla řeka jasně určena svým prvním soutekem (proto mají řeky obvykle přídavná jména).

00

Odpovědět

je to super :D vi vubec o tom ze ho tu davate?

29

Odpovědět

Záleží na tom ?

63
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK