44 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:320
Počet zobrazení:5 447

Finský ilustrátor Jirka Väätäinen zasvětil část své umělecké tvorby disneyovským pohádkám, a vytvořil tak originální sérii portrétů Disneyho princezen tak, jak by podle něj vypadaly, kdyby skutečně existovaly. 

Přepis titulků

Ahoj. Na základě vašich četných přání jsem udělal video o tom, jak by ve skutečnosti vypadaly Disneyho princezny. Ilustrátor Jirka Väätäinen tentokrát vytvořil sérii portrétů slavných ženských postav z Disneyho pohádek tak, jak si je představuje v reálné podobě. Tentokrát to pro mě jako pro kluka bude mnohem zajímavější. Tak jdeme na to. Princezna Jitřenka ze "Šípkové Růženky". Není zrovna můj typ, takže na mě moc dojem neudělala. V animovaném filmu měla oči přece jen větší.

Popelka. Ta už spíše než Popelku připomíná nějakou dnešní fotomodelku. Celkově se mi líbí. Jen ten její účes jsem v seriálu vnímal jinak. A tady je Bella. Ta se mi rozhodně líbí. V reálu je stejně hezká jako v seriálu. A líbí se mi víc než všechny ostatní.

Na princezu Lociku byl vždycky zajímavý pohled. Locika je plná energie a optimismu. Dost zajímavá je i představa, jak by si v reálném životě myla vlasy. Možná v řece? A jak bude vypadat hlavní hrdinka z "Malé mořské víly"? Po pravdě, doteď jsem si neuvědomoval, že je vlastně jen v plavkách, polonahá. V animovaných filmech se na vše díváme spíše dětskýma očima. Ale ve skutečnosti by nejspíš vypadala takto. Velice se podobá svému animovanému já.

A podle mně je docela pohledná. A toto je Esmeralda z animáku "Zvoník matky boží". Ve skutečnosti by nemohla mít tak obrovské zelené oči. To je holt realita. Ale podle mně jí to v reálné podobě sluší víc. Toto byla Sněhurka z animáku z roku 1937. Této pohádce je už skoro 80 let. Ve skutečnosti by Sněhurka byla mnohem větší kočka. Měla by mnohem hezčí rty a pěknější tvar obočí, stejně tak oči.

Ve své reálné podobě je půvabnější. A samozřejmě Pocahontas. Reálná Pocahontas jako by své seriálové předloze z oka vypadla. Okamžitě bych ji poznal. Jasmína z "Aladina". No, velice zajímavá. Samozřejmě, že by nemohla být tak hubeňoučká. I tak je ve srovnání s filmovou předlohou poměrně štíhlá.

Nebo myslíte, že ne? Určitě si ale všimnete, že má nádherné vlasy. Tady máme "Megaru" z "Herkula". Wow! Dokonalá podoba. Mimika, gesta i účes jsou opravdu věrné originálu. Vypadá vcelku docela dobře. A to je Merida z "Rebelky". Zdá se mi, že má dost zvláštní proporce, co se délky krku, velikosti očí a její obrovské kštice týče.

Není úplně podle mého vkusu. To je ale samozřejmě jen můj názor. Jane z filmu o Tarzanovi. Moc mi připomíná jednu herečku, akorát si nevzpomenu na jméno. Ve své reálné podobě je mnohem krásnější. Asi proto, že styl tohoto filmu, ani proporce jeho postav mi moc nesedí. A jak bych mohl zapomenout na Elsu z "Ledového království"? Kůže se jí zvláštně leskne, jako by byla hodně unavená.

A její oči jako by měly v sobě něco hadího. Nevím, zda jste mě pochopili. Anna vypadá docela sympaticky. Ta napravo se mi líbí víc. Má velice energický a radostný výraz v očích. A jak ilustrátor ztvárnil Mulan? Zřejmě se tady nechal hodně ovlivnit filmem. Její tvář by podle mně neměla být tak velká.

To ale záleží na výtvarníkově fantazii. S tím se nedá nic dělat. Tiana z "Princezny a žabáka". Wow! Je si opravdu podobná. A dokonce trochu připomíná naši slavnou videoblogerku Mášu Goju. No, teda! Uršula z "Malé mořské víly"! Ztvárnil dokonce i ji. Je děsivá. Té bych se tady nadál ze všech nejméně. Připomíná mi jednu paní ze sousedství. Tu mi připomínala i ve své animované podobě.

No co. Jednou viděné už z hlavy nevytlučeš. Člověk se s tím musí smířit. To je vše. Piště mi do komentářů, jaká videa na toto téma byste si ještě přáli. Děkuji za shlédnutí. Odebírejte z mého kanálu, pokud jste ještě neodebírali. Ahoj. Přeložila: Margharit, www.videacesky.cz Další portréty Jirky Väätäinena najdete na: http://jirkavinse.com

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video mě pravda moc neoslovilo, ale i tak moc děkuju překladatelce za překlad. Začal jsem se učit rusky tak jsem rád za každý otitulkovaný video.

52

Odpovědět

Video dobrý ale tu debilní muziku v pozadí mohl vynechat, dokud kecá tak by se dala tak z poloviny vydržet ale na tom konci už je to příšerný.

04

Odpovědět

Uršula 10/10

40

Odpovědět

Už by měl Margarita jít s těmi ruskými sračky do ****. Nejen že se ten hnusnej jazyk nedá poslouchat, ale kvalita čehokoliv co rus pošle do světa je přinejmenším diskutabilní.

335

Odpovědět

Už by měl Smajdal s těmi svými komenty jít do ***. Zalez dál do Americké řitě, pak už nic Ruského neuvidíš..... a hlavně tam chcipni.

125

Odpovědět

+RuskývideatumužoubytHele, když se nechcu vomrdat od Rusa, tak musím chtít od Amíka? Uvažuješ jak mongoloidní retard, kterejch je na sibiři dostatek.

110

Odpovědět

+RuskývideatumužoubytOno tu vlastne niečo ako ban pre také indivíduá ani nie je? Zišlo by sa to.

32

Odpovědět

+RuskývideatumužoubytBan? Pro videarusky příliš slabé. Normálně revolverem do hlavy a svedeme to na amíky.

02

Odpovědět

Tak ten debilní komentář myslím není vůbec u těchto obrázku nutný :/

151

Odpovědět

Reálná Uršula mi připomíná učitelku ze základky.

Jinak podíval jsem se na video o Disneyho chlapech (inzerováno na konci tohohle) a že bych měl pocit, že o něco přicházím, když nerozumím tomu, co říká, to ne. Ale obrázky jsou tam povedenější. Jsou to sice samí metrosexuálové, ale to jsou tak trochu už v originále. Pokud si k tomu videu pustíte titulky z tohohle, získá to místy nový rozměr.

Pro milovníky pohádek líné googlit přikládám odkaz na Väätäitenovy obrázky krasavic, krasavců a padouchů (ti jsou asi nejlepší):http://jirkavinse.com/

31

Odpovědět

Takže pan překladatel Margharit bude asi zřejmě rus,když pro nás překládá ruský videa. Děkujeme ti,žes k nám emigroval.

733

Odpovědět

To ji Fin vole - je to dost jinak znějící jazyk - nevím tedy jestli si z prahy(ani mi to nepřijde důležité), ale kecat kraviny, který si můžeš ověřit jen kliknutím na jeho stránku, nemusíš.
PS: Väätäiten fakt není slovanské jméno

43

Odpovědět

+SagartnTohle je teda omyl hodně za roh :D Z Finska je ilustrátor, který ztvárnil kresby. Ten, co je ve videu a komentuje je Rus jak poleno. Odkud pochází Margharit, je otázka, ale pochybuju, že se přistěhovala ze zahraničí ;)

80

Odpovědět

Nechci aby to vyznelo uplne jako hejt, ale video a zvlaste komentar (jak psano nize) naprosto o nicem, obrazky od radobyumelce se mi nelibi, a Esmeralda má snad zlomenej vaz...

132

Odpovědět

Velmi pěkné! Pohádky mám rád (tedy ty krásné holky), a tohle je jednoznačný důkaz, že mám šanci (malou) je najít i v reálném životě. Pánové a dámy beru si bágl, portréty a jdu šmajdat po zemi. Snad nějakou podobnou najdu :)

121

Odpovědět

Tak to mne pane přiberte do party a až nějakou najdem, tak to půjde lépe, jeden drží ruce a ten druhej se stará jen o sebe.

50

Odpovědět

+AoŽivot není fér, ale nakonec proč ne. Aspoň nebudu po tom světě šmajdat sám. Připrav si bágl a vyrážíme :D

20

Odpovědět

Co viedlo prekladatela k myslienke, ze toto je video vhodne a hodne videacesky? Dakujem.

201

Odpovědět

nechcete zkusit radeji this is horrosho ? prekladat :D
diky

141

Odpovědět

Srovnání beru, ale ten komentář? WTF! Určitě všechny zajímá, nad kterou z nich by nějakej totálně random guy pohonil... a který si jsou podobný víc/míň vidí každej sám. Prostě video o hovně... kdyby to bylo něco přímo od toho autora, třeba jak je "vytvářel" atd., ale tohle fakt ne.

535

Odpovědět

Posleni dobou to tady chciplo...

371

Odpovědět

Myslím, že Uršula z Malé mořské víly u nás kdysi moderovala Banánové rybičky, ne?

301

Odpovědět

Kdyby honibrci nad USA dole jednou nenadávali na ruštinu byl to zázrak světa.

817

Další