Přidat do sledovaných sérií 50
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:169
Počet zobrazení:4 069

John Farnham (*1949) je australský zpěvák původem z Anglie. Jako zpěvák se proslavil už v patnácti letech. Mezi jeho největší hity patří právě You’re the Voice z alba Whispering Jack (1986), které je nejprodávanějším albem v australské historii. Farnham je držitelem několika australských ocenění včetně Řádu Austrálie a ocenění Australian Recording Industry Association (ARIA)Music Awards.

 

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ta vlevo... :p

00

Odpovědět

Jedna z mých nejoblíbenějších osmdesátek:)

31

Odpovědět

Asi minutu poslouchání mi trvalo, než jsem zjistil co je to za písničku, pěkná, děkuju za překlad.

162

Odpovědět

No, tyhle intelechtuální texty nemají pro posluchače našich rádií žádnou hodnotu. Čeští hudební gurmáni totiž mají vytříbenější vkus a proto jsme zvyklý na texty s nějakým skutečným poselstvým do života, jako například Kopakabána, Křídla z mýdla, bílá orchidej nebo Mumuland a asi půl miliónu úžasných písniček o lásce!

3212

Odpovědět

Zase nepodceňuj český národ...

79

Odpovědět

Jen tě štve, že jsi nenašel Mumuland...

220

Odpovědět

on typickej posluchač Frekvence I, Rádia Impuls atd. umí dokonale anglicky, že? debile

711

Odpovědět

+trebuennajKdyby si ty nebyl debil, tak by si pochopil, že jsem narážel na texty Českých písniček a ne anglických :)

162

Odpovědět

Podle mě ten poměr úspěšnejch, chytlavejch a k tomu textově zajímavejch písniček u nás a jinde neni zas tak rozdílnej. Prostě všude vznikaj Mumulandy, jen někdy se to jmenuje baby baby baby, někdy crazy frog a někdy třeba sexy and I know it...
A na druhou stranu příklad interpretů, co textově vůbec nejsou špatný a v rádiích byli snad vždycky (a některý jsem objevil právě z nich) - Mišík, Kryl, Prokop, Marsyas, Mňága, Kubišová, Nohavica, Landa, Hapka & Horáček,...
Věc další je, že písničky, který hrajou tyhle rádia si člověk zafixuje jako oposlouchaný a nezajímavý - až relativně nedávno jsem třeba zjistil, že Klaunova zpověď od Nováka je naprosto geniální skladba.
Já tohle prvoplánový shazování národa fakt nemám rád...

220

Odpovědět

Pod tohle bych se podepsal :D, hlavně český novodobný písníčky nedávají absolutně smysl viz křídla z mýdla, starší písničky jsou zase sprostě ukradný např. Hodina H ukradená od Bee Gees a těch songů co češi ukradli jsou desítky a desítky. Ať se nikdo neopováží mi tu oponovat, že Helenka Vondráčočková a spol. pouze známé písničky ukázali nám neznalým lidem v socialistickém československu, je to hnusná krádež a prznění.

47

Odpovědět

Pokud se celá česká tvorba smrkla do těchto 4, tak chápu 3/4, ale co je špatného na Křídlech z mýdla?

Pokud by Vás neoslovila Křídla z mýdla, tak tento link shazujete i zbytek tvorby Kryštofa a Nohavici a to si myslím, že je minimálně zbytečné, protože některé jejich skladby jsou prostě výborné.

Hlavní problém je, že česká tvorba se určitě nedá shrnout touto zkratkou, která ji určitě nevystihne.

Však vzniká mnoho poslouchatelných písní, které, a to Vám dávám za pravdu (ale omezovat současnou tvorbu díly, která se dostanou do rádii je zbytečná ignorace), se do rádii moc nedostanou, ale tak už to bývá s tzv. populárním žánrem, určeným pro masové publikum.

Však podobné je to i s filmy nebo knihami. Nejoblíbenější filmy jsou často ohodnoceny pubertálním uvažováním. Jakmile tito lidé vyrostou, tak změní názor, ale hodnocení zůstává.

Proto je dobré si uvědomit na jakou cílovku je dané rádio zaměřeno. Pokud Vám nevyhoví nic, tak, pokud jste takový fajnšmekr, tak jistě máte vlastní vkus a svůj playlist na cesty. Pak nechápu nutnost napsání Vašeho komentáře.

00

Odpovědět

Když se to někomu líbí, tak ať si poslouchá co chce. Křídla z mýdla... když se ti ten text nelíbí, tak ho nevnímej, spoustu zahraničních písniček taky posloucháš jen kvůli melodii. Protože proč ne, poslech jakékoli hudby je hlavně o zábavě a je na každém, jestli se mu líbí Eva a Vašek, Linkin Park, nebo Justin Bieber.

00