Katrina & The Waves – Walking on SunshineHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:174
Počet zobrazení:6 408

V roce 1985 přišla kapela Katrina & The Waves se svižnou optimistickou písní, která bodovala v žebříčcích a stala se největším úspěchem kapely do roku 1997, kdy vyhráli Eurovizi se skladbou Love Shine a Light. Alex Cooper, Katrina Leskanich, Kimberley Rew a Vince de la Cruz společně začínali roku 1981 ještě coby The Waves, ale brzy začal Rew skládat materiál přímo pro vokalistku Katrinu Leskanich, která se stala hlavní zpěvačkou a její jméno se následně promítlo i do názvu skupiny. Zpočátku měla kapela úspěch především v Kanadě, ovšem s hitem Walking on Sunshine přišla nominace na Grammy a také komerční úspěch, díky kterému mohli Waves vyjet na turné. Následující alba už však takový úspěch nezaznamenala a mírně klesající zájem nakonec vyústil v rozvázání smlouvy s vydavatelstvím Capitol. V průběhu 90. let kapela stále nahrávala, ale bez větších ambic. To se změnilo až roku 1997 s úspěchem skladby Love Shine a Light, která ve Velké Británii porazila i jejich dosud největší hit Walking on Sunshine.

Přepis titulků

Říkávala jsem si, že mě možná miluješ, ale teď už jsem si jistá. A už se nemůžu dočkat dne, kdy mi zaklepeš na dveře. A pokaždé, když jdu vybrat poštu, musím se držet, protože se nemůžu dočkat, až mi napíšeš, že přijdeš ke mně...

Jsem tak šťastná, jak jen můžu být, jsem tak šťastná, jak jen můžu být, Jsem tak šťastná, jak jen můžu být, a nic lepšího není. A nic lepšího není. Říkávala jsem si, že mě možná miluješ, ale teď vím, že je to pravda. A nechci celý život strávit jen čekáním na tebe.

Nechci tě tu mít jen na víkend, nechci tě na pouhý den. Já chci, aby ses vrátil a už tady zůstal. Jsem tak šťastná, jak jen můžu být, jsem tak šťastná, jak jen můžu být, jsem tak šťastná, jak jen můžu být, a nic lepšího není.

A nic lepšího není. A nic lepšího není. Jsem tak šťastná, jak jen můžu být. Jsem tak šťastná, jak jen můžu být. Cítím lásku, která je skutečná. Cítím lásku, která je skutečná. Jsem tak šťastná, jak jen můžu být. Jsem tak šťastná, jak jen můžu být.

Jsem tak šťastná, jak jen můžu být, jsem tak šťastná, jak jen můžu být, jsem tak šťastná, jak jen můžu být, a nic lepšího není. A nic lepšího není. A nic lepšího není. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Klasika z Futuramy a ten klip je na rok 1985 průměr. Jistě byly lepší i v tom roce, ale také horší a klipy měly zhruba 5-6 let. Předtím se točily převážně koncertní záznamy.

200

Odpovědět

Když slyším/vidím tyhle magická slova,vždy se mi vybavý http://www.youtube.com/watch?v=4Ez5O0GZWc0

186

Odpovědět

dala bych palec nahoru, ale za to Ý fakt nemůžu... :( ;)

224

Odpovědět

+chrysttyKoukám ted na to,a nějak moc nechápu jak se mi to povedlo.Svedu na to klávesnici.

193

Odpovědět

OMG... vypadá jako moje teta :D:D

1810

Odpovědět

Prečo je Walking on Sunshine preložene ako Jsem tak šťastná? Nerýpem len som zvedavy vdaka

182

Odpovědět

Protože jde o alegorii, která vyjadřuje, že její štěstí. On by zřejmě překlad "kráčím po slunečních paprscích" zněl poněkud krkolomně a zanikl by původní význam.

192

Odpovědět

+dobyjatelže je šťastná (kruci co se mi to povedlo napsat za nesmysl)

192

Odpovědět

Což takhle přeložit Meat is Murder od The Smiths? ;) Ale je to jenom skromný návrh.

193

Odpovědět

To jste opravdu takový neznalci? Že se divíte u každé známé písničky ohledně klipu apod.

Normální člověk, který se trochu zajímá o hudbu by ho měl vidět aspoň tak 5x.

1913

Odpovědět

je pravda, ze Londyn neni nejlepsi volba pro tuhle pisen

195

Odpovědět

Vážně nikoho nenapadlo, že o to jim právě šlo? Že si připadá jako kdyby zářilo slunce a bylo nejnádhernější počasí, i když kolem mrholí a je hnusně? Že záměrně použili kontrastu, aby podtrhli význam?

192

Odpovědět

Philip J. Fry - Walking on Sunshine :-) Hned si vybavím Futuramu.

185

Odpovědět

Jen ten díl měl snad nejsmutnější konec ze všech :/

182

Odpovědět

+Jose...Bylo více dílů, kde to zaznělo, i s dobrým koncem :-)

180

Odpovědět

nejhnusnější klip na světě snad :D tuhle písničku jsem si vždycky spojoval se slunečními paprsky a veselýma barvama a oni to točí v nějakých postapokapyltických slummech :D

207

Odpovědět

A ještě jsem si celou dobu představoval, jak to zpívá nějaká žhavá kočka. Jakého zklamání jsme se dočkali....

1814

Odpovědět

+TStancekVždyť je hezká.. akorát blbě nalíčená. Kdo ví, jak vypadáš ty.

181

Odpovědět

já si ji navždy budu spojovat s Futuramou :D

183