Přidat do sledovaných sérií 50
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:165
Počet zobrazení:5 105

Dnes se v Hudebních klenotech 20. století po delší době vrátíme do let 50. Little Richardovi (vlastním jménem Richard Wayne Penniman) je dnes už 82 let a několik desetiletí svou tvorbou udával směr populární hudby a kultury.  Za svůj přínos byl oceněn mimo jiné uvedením do rokenrolové síně slávy a síně slávy skladatelů. Ovlivnil muzikanty napříč hudebními žánry. Jeho Lucille (1957) přezpívalo (ať už ve studiu nebo na živých koncertech) hned několik zpěváků a kapel, včetně AC/DC, The Beatles nebo Deep Purple.

Přepis titulků

Lucille, proč neposlechneš svou sestru? Lucille, proč neposlechneš svou sestru? Uteklas a vdala se, ale stejně tě pořád miluju. Lucille, prosím, vrať se, kam patříš. Lucille, prosím, vrať se, kam patříš.

Byl jsem na tebe hodný, prosím, neopouštěj mě. Ráno jsem se vzbudil a Lucille byla pryč. Ptal jsem se na ni přátel, ale byli jako hrob. Lucille, prosím, vrať se, kam patříš. Byl jsem na tebe hodný, prosím, neopouštěj mě. Ráno jsem se vzbudil a Lucille byla pryč.

Ptal jsem se na ni přátel, ale byli jako hrob. Lucille, prosím, vrať se, kam patříš. Byl jsem na tebe hodný, prosím, neopouštěj mě. Lucille, dopřej mému srdci. Lucille, dopřej mému srdci.

Lucille, prosím, vrať se, kam patříš. Lucille, prosím, vrať se, kam patříš. Byl jsem na tebe hodný, prosím, neopouštěj mě. Ráno jsem se vzbudil a Lucille byla pryč. Ptal jsem se na ni přátel, ale byli jako hrob. Lucille, prosím, vrať se, kam patříš.

Byl jsem na tebe hodný, prosím, neopouštěj mě. Ráno jsem se vzbudil a Lucille byla pryč. Ptal jsem se na ni přátel, ale byli jako hrob. Lucille, prosím, vrať se, kam patříš. Byl jsem na tebe hodný, prosím, neopouštěj mě. Lucille, dopřej mému srdci.

Lucille, dopřej mému srdci. Hrál jsem o něj a dal ti obrovský náskok. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nejlepší je,jak frajer vystoupí z řady a dá si sólíčko na svůj sax :)

92

Odpovědět

Ty pyžama jsou super=D

30

Odpovědět

Strhnout tu plachtu tak vidíme krásné plantáže :D A takhle se bavili při přestávce na oběd.

307

Odpovědět

Konečně ty tvoje xenofobní komentáře začínají mít hlavu a patu. Je vidět, že jsi šel do sebe, synku, začínáš se mi líbit.

A měl bych na tebe osobní dotaz. Taky ti ztvrdne, když slyšíš němčinu?

154

Odpovědět

+PepekIs the Pope catholic? And making the world safe for pedophiles?

113

Odpovědět

Tohle byly aspoň písničky :) né jak ty dnešní sračky typu metal a nebo popový songy projetý 10x počítačem aby to nějak znělo.

1113

Odpovědět

Tak to jsi chlapče asi neslyšel kvalitní metal a nebo ani nevíš, že jsi metal třeba zrovna poslouchal. Vezmi si klasiku typu Black Sabbath od Black Sabbath a řekni mi, že to je s****a. Že to není dnešní? Fajn, poslechni si State of Trust od Dark Tranquillity. Že se ti nelíbí growling? Fajn, poslechni si Ich Tu Dir Weh od Rammstein. Že se ti nelíbí němčina? Poslechni si Come Clarity od In Flames. Furt to není ono? To bude asi tím, že se ti to prostě nelíbí a ne tím, že ta hudba není kvalitní...

146

Odpovědět

úplně sem čekal, že to zase nějakej metloš bude hejtovat :D

45

Odpovědět

+JUMBOTo není o hejtování, vadí mi jen škatulkování hudebních žánrů. Třeba já osobně moc nemusím rap a hip-hop (na posluchače metalu velice překvapivý, že jo...), ale i tak musím uznat, že některý songy maj něco do sebe. Už jen z toho důvodu bych ale nikdy neřekl, že ten hudební styl je s****a. Maximálně že mě ten styl prostě neoslovuje. A stejně tak v každým žánru se najde špatnej song, nebo skupina, která to prostě neumí...ale pořád to není důvodu odsoudit celej žánr. To je to, o co mi jde a vůči čemu jsem se ohradil. Protože výše popsaný prohlášení je způsobený buď neznalostí žánru, nebo jednoduchou zaujatostí...

90

Odpovědět

Díky, díky. Víc rock'n'rollu! :) Chuck Berry - Johnny B Goode nebo Chubby Checker - Let's Twist Again. :)
A jak jsem se začala proklikávat YouTubem, vyskočilo na mě tolik skvělých věcí. Nezávidím ti, jak z nich musíš vybírat. :D The Marvelettes - Please Mr. Postman, The Drifters - Stand By Me, The Chordettes - Lollipop a Mr. Sandman, The Ronnets - Be My Baby, Bobby Derin - Dream Lover, Middle of the Road - Chirpy Chirpy Cheep Cheep... Halp, v tom budu zahrabaná až do večera. :D

170

Odpovědět

Dneska už se takových hlasů stěží dočkáme :-( Všude jen uhlazené hlasy ještě víc uhlazených šampónků... a pořádných rock & rollových skupin nové generace jako Airbourne moc není. Snad nebudeme muset čekat do 50. let 21. století na další hudební renesanci :-)

342

Odpovědět

Little Richard nejlepší rocknrollovej hlas ze všech )

51