Největší událost televizní historie

Thumbnail play icon
57 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:281
Počet zobrazení:3 991
...se udála právě minulý rok. Populární seriáloví herci Jon Hamm (Mad Men) a Adam Scott (Parks and Recreation) se během ní pokusili za pomoci debutujícího režiséra Paula Rudda vytvořit nákladný remake úvodních titulků populárního amerického seriálu Simon a Simon. Bohužel celý projekt nabral strmý spád a skončil pro jednoho z herců tragicky. Zde je pohled za kulisy celého monumentálního snažení.

Přepis titulků

Živě z Hollywoodu v Kalifornii odpočítáváme do Největší události televizní historie. Přizvali jsme tisíce lidí z celého světa, aby nám pomohly oslavit tento speciální okamžik. Přivítejte moderátora Jeffa Probsta. Zdravím, přátelé, jsem Jeff Probst a vítejte u tohohle. Za několik hodin se do tohoto hollywoodského kina ty nejhollywoodštější hollywoodské tváře přijedou podívat na zajistě jednu z nejdůležitějších událostí, která byla kdy v televizi odvysílána z tohoto hollywoodského kina tady v Hollywoodu.

Záběr po záběru se napodobí úvodní titulky seriálu z 80. let Simon a Simon, a to hercem Jonem Hammem z Mad Men a Adamem Scottem z Parks and Recreations. Nejprve vás ale v následujících 10 minutách zavedeme přímo do celého procesu utváření jednoho z nejvíce vzrušujících a nejdražších remaků úvodních titulků této doby. Spusťte časomíru. S rozpočtem nevídaných 25 milionů dolarů a za využití té nejšpičkovější současné technologie se najal mezinárodní šťáb tvořený i debutujícím režisérem a známým hollywoodským potížistou Paulem Ruddem.

Hodně mě inspiroval Gus Van Sant a jeho převyprávění Psycha. Přišlo mi to jako odvážný experiment, jak ten film přetvořit... záběr po záběru naprosto stejným způsobem. Přišlo mi to zajímavé a chtěl jsem si to vyzkoušet. Řekl jsem Paulovi, že ať udělá cokoliv, nikdy...

se mu to nepovede trefit. Je to nemožné, nezvládne to. Nemožné či naopak, všichni brzy zjistí, zda to bylo nemožné či naopak. Navštívili jsme nejvyššího lékaře v Los Angeles, abychom se ho zeptali, zda je možné napodobit něco tak ikonického jako úvodní titulky seriálu Simon a Simon. Ne. Je první natáčecí den a jsem vážně natěšený, protože se konečně můžu setkat s Jonem Hammem.

Moc ho obdivuju a jsem jeho fanda. Teď spolu budeme pracovat. Stojí přímo támhle, takže... se s ním poprvé setkám, což je super. Tohle jsou teda celkem dobrý kulisy, to by myslím šlo. Mám Simona a Simona vážně rád, jsem veliký fanda. Sledoval jsem premiéry, taky mám DVDčka, ty jsem párkrát projel. Hlavně jako přípravu, když jsem se o tomhle projektu dozvěděl. Je to vlivný televizní pořad a práce na téhle poctě je důležitá.

Je to skutečně velká čest. Proč to dělám? Nejprve mi šlo hlavně o peníze, protože nám nabídli vážně šílený prachy. Řekl jsem: "Ano." Popravdě jsem viděl jen jednu epizodu Parks and Rec. Když se dělal casting, myslel jsem si, že tu bude z toho seriálu hrát ten malej Ind. Aziz. Můžeš říct něco málo o Adamovi?

Je vážně pracovitej. Moc se snaží a je docela fajn. - A co Jon Hamm? - Génius. Hamm je neuvěřitelnej. Nevím, jestli jste někdy viděli Mad Men, ale sledovat, co dokáže dělat se svou postavou, je vážně parádní. Nevíte, co dělá nebo co si myslí, ale Jon Hamm jako herec v tom má jasno. Tak dobrej on je. I přes nepřízeň si museli být Jon s Adamem jistí, že budou jejich herecké výkony bezchybné.

Obrátili se tedy na známou cvičitelku Gretu Strauss. Dnes se budu snažit naučit Adama Scotta a Jona Hamma, jak se stát Semenem a Semenem. Snažím se jim dopřát volný prostor, který mohou zkoumat a trochu se v něm pobavit. I to je součástí, není to všechno tak vážné. Je dobré se občas pobavit, zasmát se, to je součástí stroje, našich těl. Já si myslím, že je načase svléknout se, dobrá? Děkuji. Já jsem jinak Adam.

Přestaň... - Pokecáme potom... - Prostě přestaň. S probíhající produkcí si mnozí pokládali otázku, jak budou na projekt reagovat zapřísáhlí fanoušci. Další informace má Jeff Probst. Díky, Jeffe. Nejtvrdší fanouškovské jádro je vždy těžké potěšit, což se prokázalo i dnes, když se jeden protestující utábořil před kinem, aby se pokusil zastavit premiéru. Zastavme remake Simona a Simona, ne? Jasnačka.

Simon a Simon není seriál, je to životní styl, učí vás, jak zacházet s technikou, jak na rodinu. Změnil jsem si jméno na Simon a Simon, koukněte. Přesně tak, je to oficiální. Křestní jméno "Simon", příjmení "A Simon". Je to legální. Popravdě mě celý ten remake štve hlavně z toho důvodu, že chci Simona a Simona znovu uvést tak, jak by to správně mělo být. Chci to udělat dospělým způsobem. Dva polonazí bratři projíždějící San Diego, zkoumající svoje těla a ještě objašnující zločiny.

Tak by to mělo být. Zábavné. Rick nebo A.J., brácho? Ty jsi úplnej A.J., to poznám. Protestující však nebyli jedinou překážkou. Ruddovo puntičkářské lpění na detailech začalo být během natáčení problémem. Kouř, prosím. To je moc kouře. Jsme snad v Princově videu?

Mírněte se s tím kouřem. Ani toho týpka nevidím. Máme za sebou 34 záběrů a už teď jsem překročil rozpočet o 9 milionů. Taky jsem do toho musel hodit vlastních 800 000 dolarů, což byla velký chyba, protože i kdyby to bylo naprosto perfektní, není možnost, jak by se mi mohly ty peníze vrátit. Protože je ve výsledku... celá tahle věc úplná stupidita. Tak znova. Co ten úsměv?

Něco ti přijde vtipný? O krok dopředu, jinak tě zakrejvá ta flaška. - Co? - Stůj klidně. Trochu nahoru... to je moc. - Já jsem jinak Adam. - Ticho, prosím. Co to je? Jseš retardovanej? Neviděls, co tady děláme? Do ***** všemohoucí, tohle přece není žádnej Hamlet. Vedle tebe stojí chlápek v maskáčích, co má kníra a drží rozbitou láhev.

Nemusíš to přehánět. Prostě vejdi a koukej, pro Kristovy rány. Akce! Záběr se jim po dalších 82 pokusech konečně povedl. Pro Rudda to však byl zlomový bod a po 7 týdnech natáčení rychle opustil. Jona a Adama označil za "pakoidní debily světa". Bez režiséra se začal tlak produkce projevovat na Jonovi a Adamovi rozdílnými způsoby. Drahý Jone a Adame, nenávidím vás. Končím. Váš Paul Rudd. Přestaň na mě mluvit!

U Adama se dostavilo nevypičitatelné, tedy nevypočitatelné chování. Občas mluvil s lidmi, kteří tam vůbec nebyli. Tohle je ta narozeninová epizoda. Je tam docela hluboký skok, chceš jištění nebo podušky? Přijde mi, že se to začíná vyhrocovat. A hop dolů. On to ale takhle neříká... Nebo ona samozřejmě. Já vím, já vím.

Vy se neznáte? A navzdory natáčení v originálních prosluněných lokacích Kalifornie, Jon začal více a více mrznout. Když sledujete všechnu tu klasickou filmařinu, přijde vám to jako pitomost. Když se vám dostane takový příležitosti, nechcete to propásnout. Je to vážně jako sen. Je mi ale zasra*ě hrozná zima. Jon Hamm té noci zemřel.

Mám pro vás jedinou otázku. Jste připraveni být svědky té nejvíce vzrušující události televizní historie? Pokud ne, vypněte televize. Pokud ano, odpočítávejte se mnou. Děkuji a dobrou no... Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ohužel celý projekt nabral strmý spád a skončil pro jednoho z herců tragicky. ? nechapu?

182

Odpovědět

John Hamm zemřel.

181

Odpovědět


Odpovědět

+sankacoffeeMůžete prosím uvést zdroj zprávy o Jonově smrti? Pokud se jedná o toto, http://en.necropedia.org/obituary/Jon_Hamm ,tak vězte, že se jedná o domělý nekrolog. (je to i uvedeno v popisu stránky).

181

Odpovědět

Možná tu recesi úplně nevychytali, ale jinak to je celkem zábava...
pro srovnávání: http://youtu.be/nN1bmTI5qjg

180

Odpovědět

Super :-D Dotaz pro lidi, co viděli MadMen: Koukal jsem do 4. dílu a nějak mě to moc nechytlo, ale na netu jsem od někoho četl, že prý to pořádně chytne člověka až ke konci první řady. Takže, mám tomu dát ještě šanci?

180

Odpovědět

Škoda, nepochopené video... 9/10

180

Odpovědět

Pěkné i seriál Simon and Simon je skvělý akorát už si nepamatuju jestli jsem to sledoval na
němcích nebo na našich?
PS:měli by dávat více takových 80 pecek:)

181

Odpovědět

Skvělé, zasmál jsem se. Trochu mi to připomínalo speciální díl Simpsonů "Cena smíchu"...taky jakoby ze zákulisí z natáčení.

180

Odpovědět

Mike! Mike! Mike!

184

Odpovědět

Neznám Simon and Simon, neviděla jsem Mad Man ani Parks and Recreation, ale stejně to byla sranda, už jen díky Jeffu Probstovi :D

1910

Odpovědět

Sice jsem tak do pulky nevedel o co goo, ale jinak celkem p***l :)

185

Odpovědět

Nechápu :P

189

Odpovědět

nebylo moc vtipné...

1817