Thumbnail play icon

Podvody na Facebooku

96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:992
Počet zobrazení:9 496
Podobné video ze sesterského kanálu 2veritasium jsme tu už měli. V tomto videu se podíváme na to, jak je to s fanoušky jednotlivých stránek a proč je propagace příspěvku na Facebooku vyhozenými penězi.

Komentáře (54)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Actually is illuminati

58

Odpovědět

Řekl bych, že je to celkem přitažené za vlasy, poslední rok tvořím fcb stránku ovocnářské firmy na znojemsku. Už od počátku propaguji stránku částkou 10kč/den, cílím na starší lidi v okruhu 40km okolo firmy. Zajímavé fotky extra propaguji částkou 100-1000kč, snažím se sledovat všechny nově přidané fanoušky a většina je nezpochybnitelná. Co však stojí za zmínku, často mi vyskočí čísilka např 5 (5 nových like), ale když rozkliknu kdo se přidal, tak vidím třeba 3 nové a pod nima už staré. Dále celkový počet liků nesedí s počtem lidí které jdou vidět ve skupině. A celkovým počet lidí spočítaný z přehledu z kterých států/měst jsou, také nesedí. Toto může možná vysvětlit různým soukromým uživatelů ( nejsem si jist). Tato odchylka je podle mě 20-30%

71

Odpovědět

tak to co bylo řečeno v reportáži je záležitost spíše anglicky "mluvících" stránek... ale i já mám na stránce svýho shopu pár filipínců, bůhví odkud

60

Odpovědět

jednou mě přemlouvala jedna známá, ať jdu dělat obchoďáka jedné firmě, která se propagací na facebooku zabývá... haha :D už tenkrát jsem si myslel, že je to strašně jednostranná a nefunkční záležitost, ale pokud lidé mají opravdu něco oblíbeného, tak to lajknou... jenže takové stránky nepotřebují propagaci, jsou oblíbené samy od sebe :P

73

Odpovědět

Čas opustit Facebook

395

Odpovědět

Podle mě existuje ještě možnost, že část z těch liků je od indexovacích robotů třetích stran, něco jako používá Google na prohledávání webu, akorát asi s jiným účelem a zaměřené na FB.

06

Odpovědět

Vypadá to, že s dosahem příspěvků na Facebooku to bude ještě horší. Podle článku na Lupa.cz Facebook pomalu přechází na model, kdy se příspěvky stránek nebudou bez zaplacení šířit vůbec. Takže autor stránky bude muset za počáteční rozšíření zaplatit, a pak možná bude za Like získávat větší dosah, případně si bude muset připlatit.
Ale zatím je to jen předpoklad, že to tak bude, založený na tom, že od října 2013 do února 2014 že dosah stránek snížil přibližně z cca 13 % odběratelů na 7 % odběratelů (u obřích stránek ze 4 % na 2 %) a tenhle trend bude zřejmě pokračovat.

181

Odpovědět

A proto existuje něco jako web a RSS, abyste si mohli udělat stránky sami a novinky mohl odebírat kdokoliv, kdo bude chtít.

Víte, proč Google zabil Reader? Protože potřeboval přinutit lidi sledovat novinky prostřednictvím jejich sítě Plus...

41

Odpovědět

Jak mluvil o tom, že by rád, aby mu Facebook odstranil falešné like. Je vlastně nějakej způsob manuálního odstranění (uživatel po uživateli)...?

11

Odpovědět

Bohužel to vůbec nejde, autor s To se mi líbí vůbec nijak nemůže manipulovat. Jak říká, může jen cílit příspěvky okolo těch států.

62

Odpovědět

+MithrilA co kdyz nekdo porusuje pravidla stranky a tak?

02

Odpovědět

+MithrilMyslím, že BAN na stránce normálně funguje.

10

Odpovědět

1:37 máte Christiano, má být Cristiano :D sory, musel jsem :D

1022

Odpovědět

Jednu věc opravíš a pak napíšeš "sory" :D ach jo

402

Odpovědět

+EpameinondasJsi úplně vedle. Sory, můj příteli, není od anglického slovíčka sorry, nýbrž od mé oblíbené folk-rockové kapely z Uherského Hradiště, založené v roce 2001 a pro mě nepochopitelně je v českých luzích a hájích naprosto neznámá. Svým příspěvkem jsem jí chtěl jen tak nenápadně vtisknout uživatelům VČ, především si všimni mého kontrastu s fotbalistou ( ano, jsem velice rafinovaný a mou cílovou skupinou se nevědomky stali hlavně náctiletí, prohlašující portugalce za Boha z Madeiry ). Omluvu psát nemusíš, místo toho radši zajdi na koncert. Když budeš mít štestí, tak tam potkáš pár zajímavých lidí, když ne, nepotkáš tam nejspíš nikoho.

1551

Odpovědět

Jo, to zní opravdu logicky, napsat "sory" a pak se vymlouvat, že to je nějaká tvoje oblíbená kapela. Proč rovnou nenapíšeš "Linkin Park, musel jsem" když jsi tak chytrej. Alespoň to teda napiš s velkým písmenem, aby to teda každý "pochopil" , pane Chytrý. A neříkej, že to nebylo třeba, když píšeš "Uherské Hradiště" apod. Pochybuju, že někdo pochopil, že myslíš kapelu. Stejně si myslím, žes nechtěl být za blbce, tak sis to dal do Google (jako teď já) a jako první odkaz na tebe vykoukne Sory kapela z Uherského Hradiště. Hezky sis to přečetl, za blbečka jsi dál :) SORY :P

283

Odpovědět

Tak sem dal like té Virtual Cat

1195

Odpovědět

Gratulujem, ostatných členov svojho stáda nájdeš po ľavej strane. Bež ovečka, bež.

236

Odpovědět

tak to že facebook jsou pěkní zaj***vé už jsme si asi zvykli, třeba naposled, když dávali informace o uživatelích NSA a dělali, že se jim chudáčkům nacpali do systému, roky se tam chovali jak prasata a oni si fakt ničeho nevšimli

201

Odpovědět

Zajíčkové?

693

Odpovědět

+Sribernemluv sprostě *facka*

224

Odpovědět

Bohužel, doby ICQ, qip atd. jsou dávno za náma. Dneska je FB prakticky povinností pro ty, kteří potřebují efektivně komunikovat s větším počtem lidí. Na druhou stranu, nikdo nikoho nenutí, aby měl olajkováno tisíc skupin a dva tisíce přátel. Nebo jsem si nevšiml, že bych byl nucen uvádět jakékoliv osobní informace, takže je docela směšné, když pak někdo brečí, že kvůli nastavení FB všichni ví, kde bydlí, to, že to stejně FB ví podle IP adresy (FB v mobilu to rozpoznal s přesností na 10 metrů), ale pořád to nevidí nikdo jiný. To stejný fotky. Nikdo nikoho nenutí nahrávat tam fotky nové televize a ještě napsat, kdy odjíždí na dovolenou a že doma nikdo nebude :D

1096

Odpovědět

Problém nastává, když sám facebook předává informace třetím osobám pro reklamní účely (je možné, že je to uvedeno v podmínkách) a ještě daleko hůře, když se se dělí o osobní informace s tajnými službami (NSA) a že to facebook dělá. Nejenže je to neetické, ale také tím porušuje základní lidská práva uvedená v listině základních práv a svobod.

421

Odpovědět

+SpoonerDo toho NSA apod. se pouštět nechci, ale k tvé první části řeknu jen, že to máš tak úplně všude, kde se na internetu zaregistruješ, takže kvůli tomu určitě fb větším zlem nebude.

173

Odpovědět

+Spoonerona je dneska ohromná móda pořád a všude řešit tohle předávání "osobních údajů", ale já tak nějak nechápu, proč s tim lidi maj takovej obrovskej problém. To se každej cejtí tak hrozně výjimečně a má potřebu něco o sobě tajit? Že by slavná NSA nebo kdokoliv jinej měl potřebu prohlídnout si moje ožralý fotky? :D tak je mi to naprosto buřt, když se někde registruju tak nikdy nezadávám údaje, který zadat nechci (na registrace mam i vlastní email kvůli spamům a za nic otravnýho to teda nepovažuju přihlásim se do něj jednou za kvartál a stejně tam nikdy není nic důležitýho), v prohlížeči m istačí AdBlock, otravný telefonní nabídky hned típnu (a tolik jich taky není, na to že mam stejný číslo 13 let) a na televizi nečumim.

3721

Odpovědět

+SpoonerZískávání soukromých informací státem je velkým krokem k totalismu. Je tou nejdůležitější částí systému, který vede k perzekuci obyvatel (podívej se na jakýkoliv totalitní režim v historii). Proto je takové jednání zakázáno ústavou. Nejde jenom o tvé ožralé fotky, ale i sledování tvé konverzace s ostatními. NSA sbírá takové množství informací o lidech ze všech koutů světa a špehováním politické elity světa zasahuje do suverenity států, že je potřeba se proti tomu nějakým způsobem ohradit. Proto bys měl svůj lhostejný názor zvážit.

353

Odpovědět

+Spoonerhmm, velice zajímavé :D takovej Lenin vybudoval jednu z největších moderních totalit a použil k tomu podle mě teda dost jiný nástroje, než soukromý údaje tuctovejch lidí. Jinak mi prosím upřesni, jak přesně si připadáš perzekuován, můžeš do ciziny, můžeš žrát ovoce z druhýho konce světa v půlce zimy, můžeš si kdykoliv pustit jakejkoliv film bez cenzury a StB ti na dveře kvůli tomu klepat nebude, můžeš hrát poker o peníze a nikdo tě nesebere za příživu, můžeš volit... ok, potřebuješ k tomu většinou prachy, ale pokud jsi schopnej, tak si je aspoň můžeš vydělat. Soudruzi měli všechno zadarmo, a taky to všechno stálo za velký hovno. Ideální to dneska samozřejmě není, ale bylo to v moderní historii někdy lepší?

Moje konverzace ať si klidně v NSA přečtou, hlavně ať je neposílaj mejm bejvalkám :D můžou si o mně říct max. to, že jsem trochu amorální, což není trestný, a za občasný stažení nějakýho filmáku mi asi taky smrtící injekci dávat nebudou. Špehování v politice mi je teda fakt buřt, politika je svinstvo a vždycky bude, remcat můžeme do nekonečna, tohle se nikdy nezmění. Abysme se dobře pochopili, já úplně souhlasim třeba s lidma, který jsou proti ACTA, to zas jo. Já akorát nerozumim tomu, proč je tolik lidí připosranejch z toho, že někdo shromažďuje např. navštívený webový stránky (stejně to dělaj proto, aby z toho měli peníze, tzn. ne proto, aby si u toho honili kašpara).

1216

Odpovědět

+SpoonerPatriot: Jo, tohle všechno můžeš. Když máš prachy. Zatím. Co se týče NSA (potažmo USA), tak jde o to, že i kdyby byl Obama i s celou vládou ti nejskvělejší lidi, kterým jde v první řadě o blaho obyvatel, tak se může dostat k moci někdo, kdo prosadí zákony, se kterýma lidi nesouhlasí. Takový, jaký budou zasahovat do lidských svobod víc, než se to děje teď. V takovým případě bude mít tato skupinka lidí na stříbrným podnose všemožný způsoby, jak toho dosáhnout. To, s kým se znáš, s kým se znáš líp, jaký místa navštěvuješ... to jsou v kombinaci se všema těma jejich špehovacíma vychytávkama docela užitečný nástroje.
Netvrdím, že se něco takovýho stane, ale na druhou stranu neexistuje jedinej důvod si myslet, že se to stát nemůže...

105

Odpovědět

+SpoonerTohle je zas co za Sci-fi? Už se někdy něco takovýho stalo, můžeš tyhle hypotézy podložit nějakym konkrétním příkladem? A hlavně bych prosil nemíchat do toho kluky se srpem a kladivem a jejich třídní původy a kádrový posudky (který tohle k moci ani nedostalo, ani jim jí neudrželo, byl to jen jeden z mnoha nástrojů, kterym se lidem srali do života, ale to snad ví každej, kdo na základce nechyběl na dějepisu). Jinak co vim já, tak třeba: Severní Korea: hlad a vojenská síla, Thajsko, Barma: spousta malejch etnickejch problémů a nejednotný vedení státu (taky tam maj revoluce 10* ročně, jako národní zábavu... něco jako hudební festivaly v ČR :D ) atd atd.

Tzn. že zatím nejde o nic víc než o hypotézy, kterejch je taky internet plnej...tady bych si dovolil připomenout slavnej Jokerův proslov z Temného Rytíře: "Všechno jsou to plánovači, snažej se kontrolovat svoje malinký vesmíry...", takhle vnímám všechny lidi posedlý kontrolou nad vlastním soukromím, nad zákonama, nad vším, co se jich jen minimálně dotýká. Život nám denně ukazuje, že jsou věci naprosto mimo kontrolu, a můžeme se snažit sebevíc. Kdo čekal, že tejden po Olympiádě vlítnou ozbrojený Rusáci na Ukrajinu? Kdo čekal ekonomickou krizi? Kdo čekal 11. září? Pod skutečnou kontrolou není prakticky nic a usilovat o ní je plýtvání časem a energií.

Navíc si dovolim připomenout, že tu taky existujou věci jako mezinárodní právo a aby šla nějaká vláda vyloženě proti základním právům nebo i proti vůli lidí, to si vzhledem k možnejm sankcím taky nemůže dovolit (v rámci globalizace) úplně každej, tim spíš ne ekonomickej trpaslík jménem ČR.

210

Odpovědět

+SpoonerVšechno tohle bys mohl napsat o Sovětech před tím, než se začali "rozpínat". Taky bys mohl říct: Co je to za sci-fi? Stalo se to někdy? Nestalo.
Mimochodem, asi jsi mě špatně pochopil. Rozhodně nejsem posedlej kontrolou nad svým soukromím apod. A jak jsem psal - netvrdím, že se to stane. Ale to, že se to v USA ještě nestalo neznamená, že se to stát nemůže. Jenom tvrdím, že ani v demokracii není dobrý vytvářet prostředí pro dikaturu. Nějak nechápu, že lidi jako ty jsou přesvědčení, že v budoucnu se už bude jenom opakovat historie. Že se nemůže stát něco, co by všechny překvapilo.
Možná tě to překvapí, ale jsou lidi, kteří věděli, že krize přijde. To, že v médiích pouštěli akorát experty, kteří tvrdili, že je všechno v pohodě, neznamená, že to nečekal nikdo. Takovej Ron Paul (kandidoval na prezidenta) to tvrdil od začátku. Problém je, že v médiích ho prezentujou jako blázna.
Co se týče mezinárodního práva - nenech se vysmát :) Stačí se podívat na Izrael. Mezinárodní práva neplatí pro všechny stejně. ČR je samozřejmě něco jinýho, já tu mluvím o USA.
Souhlasím s tebou, že je to jenom hypotéza. A nemám důvod si myslet, že je ta hypotéza pravdivá. Ale stejně tak nemám důvod si myslet, že je to nesmysl.

50

Odpovědět

+SpoonerLenin postavil sovětský Svaz na úplně jinejch základech, už jen proto, že to bylo 100 let dozadu (tzn. v době, kdy ještě neexistovala ani krystalka) tudíž je srovnávání s dneškem dost mimo mísu (dalších důvodů by šlo vypsat moře, ale projev máš inteligentní, takže to je určitě zbytečný :) ). Ale nepřekrucuj co říkám, nikde nezmiňuju, že se může stát jenom to, co už se stalo. Já jenom tvrdim, že náznaky jsou dost zanedbatelný a předvídat cokoliv je kravina (loni v září nás krmili kecama, že bude hodně tuhá zima...hmm) a že je úplně bezpředmětný se tim zabývat, tuplem v nějakejch nic neřešících internetovejch diskuzích. A že někdo něco tušil předem: kolik je lidí, 7 miliard? To by bylo dost blbý, kdyby se v tomhle množství nikdo nenašel :D Izrael, tam narážíš na jejich vztahy s Palestinou a podobně? Hele po pravdě, Židomil fakt nejsem, ale Arabové jsou dneska globálně jedna z největších osin v p****i a při tom jak se roztahujou je u mě kdokoliv, kdo jim nějak hází klacky pod nohy, vítanej. Pořád platí, že největší páky maj na světě země jako Rusko a Amerika (kde diktuje určitej typ lidí s určitym směrem zájmů, můžem jim řikat, Evropani, Europoidi, běloši...většině dojde, o co go) a podle toho taky to mezinárodní právo bude vypadat, to ale nic nemění na faktu, že jsou prostě věci, který se v něm budou obcházet dost blbě (a tam spadá původní téma týhle debaty).

Mě spíš udivuje, že se tu řešej sci-fi srágory typu "soukromé informace v rukách NSA", ale nikoho tu moc netankujou vykořisťovatelský dobytčárny jako klikací farmy, o kterejch je ve videu řeč. Jinak mi ale přijde docela zajímavej fakt, že já někde kliknu myší na přiblblou reklamu a frajer na druhý straně světa z toho má peníze.

05

Odpovědět

+SpoonerOK, beru, že náznaky jsou zanedbatelný. Ale kdyby se to přece jenom stalo, tak už mají všechno nachystaný. Asi se opakuju :) Souhlasím s tím, že srovnávat SSSR s dneškem je mimo mísu, o to jsem se ani nesnažil :)
Co se týče Izraele, tak tam jsem měl na mysli to, že ti porušujou mezinárodní práva už asi 50 let a nikdo to neřeší. A co se týče Palestinců, tam to vidím tak, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Kdyby nás tu padesát let okupovala a šikanovala cizí armáda na každým kroku a celej svět by před tím zavíral oči, tak by byla otázka času, kdy by se tu začaly vytvářet teroristický skupiny. Z našeho pohledu je strašně jednoduchý je odsuzovat. Ale to už hodně odbíhám :)
Jinak Ron Paul nebyl nějakej jeden ze sedmi miliard :) Nebyl to nějakej tip, celkem přesně popsal, co se stane a proč. Moc nevěřím tomu, že ostatní to nevěděli, mluvil o tom celkem často. Ale to už jsme taky zase někde jinde :)

"Ten, kdo obětuje svobodu za bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." - Benjamin Franklin

53

Odpovědět

+SpoonerNachystaný to taky nic neznamená, velmoci maj desítky let nachystaný atomovky v silech a nic, milionkrát víc životů maj na svědomí kalašnikovy.
Ještě k tý Palestině, já to rozhodně neschvaluju (po pravdě když se řežou mezi sebou, tak je mi to dost jedno, tim míň se s nima budeme muset s**t my tady), a taky se přiznávám, že Araby (lépe řečeno Muslimy) házim do jednoho pytle a vnímám je jako skutečnou hrozbu dneška, na rozdíl od americký tajný služby, která se ukájí historií mýho chatu :D
A ještě k tomu Franklinovi: "svoboda i bezpečí jsou pouze iluze" - Já :)

23

Odpovědět

+SpoonerNa tomhle problému špehování na netu mě zaujala jedna věc, nebo spíše taková otázka - zda by případný nový führer sociální sítě využíval ke svému prospěchu (špehování, masivní propaganda), nebo by se je snažil zakázat, protože internet je hodně svobodný místo, což pro diktátory znamená problémky (a když člověk není debil a nenapíše si na zeď "atentát na diktátora proběhne v Praze v 12:00", ale zašifruje to jako třeba "jahodový jogurt z Tesca mi velmi chutnal", tak ani špehování není všemocné). A všemožný tzv. facebookový nebo twitterový revoluce posledních let, jakož i snahy diktátorských režimů omezovat soc. sítě a internet spíše dávají za pravdu té druhé variantě.

10

Odpovědět

+SpoonerFacebook předává třetím stranám pouze veřejné informace. Tedy ty, které má uživatel nastavené jako veřejné a může je vidět kdokoliv. Ty neveřejné pouze zpracovává do statistik.
Ale Facebook je hnusák, takže se na to stejně nějak zvlášť spoléhat nedá. A pokud ano, tak ne dlouhodobě.

03

Odpovědět

FB v mobilu tě nelokalizuje podle IP (při připojení z mobilu máš většinou nějakou IP směřující do Prahy), ale podle BTS a triangulace / GPS souřadnic / WiFi sítí v okolí.

30

Odpovědět

si stáhni Pidgin dej si tam fb plugin a na fb nemusíš vůbec lést, jen by tam cukrberk mohl dát to šifrování

00

Odpovědět

Myslím, že se brzy můžeme brzy těšit na novou funkci na facebooku a to možnost zaplatit si za odebrání falešných lajků.

703

Odpovědět

Odpovědět

To tu už je.

90


Odpovědět

+BullOverMoje chyba, nehledal jsem to. Naivně jsem si myslel, že kdyby tu bylo, bude v podobných videích. Špatně otagováno ? :)

42

Odpovědět

+BullOverVik: Otagováno je to dobře, ale do podobných videí se dostávají nedávná videa a tohle video s kilogramem je už poměrně staré. Ale stačí pod videem kliknout na tag 1veritasium a vyjedoou ti všechna jeho videa tady na webu.

100

Odpovědět

+BullOverVšechny určitě ne. Nedávno jsem se snažil neúspěšně najít jeho video, kde žádá lidi, aby pomocí míčů naznačili vzdálenost Měsíce od Země. Vím, že to tady bylo přeloženo, ale pod tagem 1veritasium to není...

21

Odpovědět

Zajímavé. Jak už jsem někde slyšel, Once it goes global, it becomes shittier.

290

Odpovědět

Ještě že na facebooku nemám profil.

3753

Odpovědět

No ty si ale frajer.

9415
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK